os. Jagiellońskie 16
31-833 Kraków
tel: 126498114

Baza placówki


Nazwa jednostki Parametry Uwagi
Samorządowe Przedszkole nr 116 ,, Kraina Małych Sportowców" pięć odziałów

Baza szkoły (przedszkola) to nie tylko pomieszczenia. To co ważne, to wyposażenie tych pomieszczeń i ich dostępność.

Wobec współczesnych wyzwań istotna jest dostępność Internetu w szkole (Wi-Fi). Istotna jest informacja o dostępności świetlicy, o możliwości skorzystania z posiłków, o dostępności sali gimnastycznej i boiska.

Dobrze wyposażona i dostępna baza szkoły (przedszkola) sprzyja osiąganiu sukcesów dydaktycznych i pedagogicznych. W przypadku szkół dotyczy to nie tylko biblioteki (z dostępem do Internetu i multimediów) oraz pracowni przedmiotowych. W szkołach pojawiają się Centra Zabawy Wiedzą (wersja mikro Centrum Nauki Kopernik). Szkoły organizują przestrzeń dla uprawiania sportu i rekreacji udostępniając ją także poza lekcjami.

Nasze przedszkole położone jest w głębi osiedla Jagiellońskiego, z dala od wzmożonego ruchu ulicznego i miejskiego hałasu. Cała powierzchnia działki z zabudową wynosi 3980 m2.

W części wschodniej przedszkola znajduje się taras a wokół budynku biegnie alejka. Całość wykonana jest z kostki brukowej.

W budynku przedszkolnym znajduje się 5 odnowionych przestronnych  sal dydaktycznych, które wyposażone są w ciekawe zabawki , pomoce dydaktyczne i piękne kolorowe mebelki . Posiadamy nowoczesny węzeł sanitarny w każdej sali . Do dyspozycji dzieci jest jeszcze sala rytmiczno- -gimnastyczna, gdzie oprócz zajęć rytmiczno- ruchowych, odbywają się uroczystości przedszkolne.

Południowa i wschodnia część działki zagospodarowana jest ogródkiem zabaw dla dzieci o podłożu trawiastym wraz z urządzeniami do zabaw, górką i dwoma piaskownicami.

W przedszkolu  na  bieżąco prowadzone są remonty, dzięki czemu budynek  jest  miejscem , w którym  dzieci mogą bezpiecznie się uczyć  i bawić.
 W przedszkolu  znajduje się kuchnia na parterze i aneks kuchenny na piętrze, wg zaleceń systemu HACCP ( Analiza Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli - stała się obligatoryjna we wszystkich obszarach produkcji i przetwórstwa żywności, bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, od dnia członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej ).

W przedszkolu przygotowywane są pyszne, zdrowe posiłki - obiadki gotowane jak w domu!