ul. Józefa Mackiewicza 15
31-214 Kraków
tel: 124155666

Baza placówki

Brak informacji. Można poszukać ich na stronie internetowej szkoły (przedszkola), można bezpośrednio skontaktować się ze szkołą (przedszkolem).


Baza szkoły (przedszkola) to nie tylko pomieszczenia. To co ważne, to wyposażenie tych pomieszczeń i ich dostępność.

Wobec współczesnych wyzwań istotna jest dostępność Internetu w szkole (Wi-Fi). Istotna jest informacja o dostępności świetlicy, o możliwości skorzystania z posiłków, o dostępności sali gimnastycznej i boiska.

Dobrze wyposażona i dostępna baza szkoły (przedszkola) sprzyja osiąganiu sukcesów dydaktycznych i pedagogicznych. W przypadku szkół dotyczy to nie tylko biblioteki (z dostępem do Internetu i multimediów) oraz pracowni przedmiotowych. W szkołach pojawiają się Centra Zabawy Wiedzą (wersja mikro Centrum Nauki Kopernik). Szkoły organizują przestrzeń dla uprawiania sportu i rekreacji udostępniając ją także poza lekcjami.

Przedszkole znajduje się w budynku Zespołu Szkół nr 5 i należy do Zespołu. 

Lokalizacja grup przedszkolnych mieści się na pierwszym piętrze, gdzie prowadzi osobne wejście wraz z odrębną klatką schodową. Zerówka mieści się w głównym pawilonie Zespołu Szkół nr 5 na parterze, posiada osobną szatnię i łazienkę. Dzieci i rodzice korzystają z wejścia głównego do budynku.

Przedszkole posiada bogatą bazę dydaktyczną. Sale do zajęć są nowe, przestronne i dobrze wyposażone. Przedszkole posiada własny, ogrodzony plac zabaw na podłożu trawiastym, oraz wspólnie ze szkołą boisko wielofunkcyjne i sale gimnastyczne.

Przedszkole posiada własną stołówkę, która gotuje na potrzeby całej placówki, a nad jakością żywienia i dostosowaniem posiłków do potrzeb dzieci ze wszystkich grup wiekowych czuwa dietetyk, zatrudniony na stałe w pełnym wymiarze godzin.

Bezpośrednio pod drzwi wejściowe do przedszkola można podjechać samochodem, gdyż przedszkole posiada własny parking, przeznaczony do dyspozycji swoich pracowników i rodziców dzieci.