ul. Złoty Róg 30
30-095 Kraków
tel: 126370897
 • Wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt. „Rodzina moim skarbem”

  Z radością informujemy, że Komisja konkursowa powołana przez koordynatora wyłoniła laureatów szkolnego konkursu plastyczno-technicznego pt. „Rodzina moim skarbem” kierowanego do uczniów klas początkowych. Dodatkowo zdjęcia prac konkursowych zostały udostępnione na szkolnym profilu na Facebooku, gdzie walczyły o nagrodę publiczności!

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  1

 • IX Parada Szkolnych Patronów

  W piątek 10 czerwca, Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w IX Paradzie Szkolnych Patronów. Przechodząc ulicami Krakowa, z dumą reprezentowali naszą placówkę i prezentowali plakaty promocyjne. Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia, które można zobaczyć tutaj.

 • Wyjście na spektakl pt. "Karolcia"

  W czwartek, 9 czerwca, Uczniowie i Uczennice klas młodszych wzięli udział w szkolnym wyjściu do Kina Kijów, gdzie rozegrany został spektakl pt. „Karolcia”. W klasie 2a jedną z ostatnio omawianych lektur była książka o takim samym tytule (o tych zajęciach przeczytasz tutaj) zatem na przedstawienie czekali z niecierpliwością, by uzupełnić swoją wiedzę. Do krakowskiego miejsca kultury wybraliśmy się tramwajem, a pogoda i nastroje nam dopisały.

  W teatrze oprócz najważniejszego – obejrzenia wspaniałego spektaklu – dzieci utrwaliły zasady zachowaniaw tego rodzaju miejscach i spisały się doskonale. Przedstawienie okazało się niezwykle ciekawe, zaaranżowane w nowoczesny sposób pełen efektów dźwiękowych i świetlnych. Musicalowy klimat spektaklu towarzyszył wszystkim do końca dnia, bowiem każdy nucił śpiewane przez aktorów i aktorki piosenki. Występujący na scenie zapraszali publiczność do rozmowy i wspólnej zabawy, dzięki czemu wszyscy fantastycznie się bawili.

  Tutaj obejrzeć można kilka zdjęć z tego dnia.

  6

 • La collection des Princes Czartoryski

  Gdzie ten Rembrandt? Co z ta Damą? Odpowiedzi na te pytania poszukiwałyśmy w Muzeum Książąt Czartoryskich. To była wyjątkowa lekcja, której tematem była sztuka średniowiecza i renesansu. Najważniejszym punktem programu była oczywiście Dama z gronostajem, ale zanim mogłyśmy podziwiać to wyjątkowe dzieło Leonarda da Vinci, poznawałyśmy tajniki sztuki malarskiej.

  1

  Opowiedziała o nich pani edukator, która zorganizowała również warsztaty. Usłyszałyśmy wiele ciekawostek o eksponatach, wśród których znajdowały się nie tylko obrazy, ale także suknie, biżuteria, porcelana i elementy rycerskiego ekwipunku.

  To była niezwykła lekcja muzealna.

  Klasa 7a

  Zdjęcia znajdują się tutaj.

 • Wyniki Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych LEON – sesja wiosenna

  To już kolejny rok, kiedy Nasi najmłodsi Uczniowie przystąpili do ogólnopolskich konkursów przedmiotowych LEON. Zarówno konkurs zintegrowanych sprawności, jak i matematyczny cieszyły się dużym zainteresowaniem. Celem ogólnopolskiego testu zintegrowanych sprawności było sprawdzenie umiejętności polonistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych. Natomiast, celem konkursu matematycznego było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie ich do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Konkursy zostały przeprowadzane w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi. Zadania konkursowe okazały się bardzo rozmaite, czasami niezwykle trudne. Poziom testów, szczególnie arkusz zadań zintegrowanych, jak co roku był bardzo wysoki. Dzieci musiały wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami, nierzadko wykraczającymi poza program nauczania. Jednakże to nie zdemotywowało Naszych Uczniów! Wszystkie Dzieci biorący udział w przedsięwzięciach nie poddali się, tym samym dając z siebie 100%, a co za tym idzie – wzorowo reprezentując Naszą Szkołę!

  Z niezwykłą przyjemnością i wielką dumą przedstawiamy wyniki uzyskane przez Naszych Wychowanków, którym serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów!

  Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

 • Wycieczka klas 1a i 2a do Ogrodu Botanicznego

  Pierwszego dnia czerwca, w Święto Wszystkich Dzieci, nauka i rozwiązywanie zadań zeszły na dalszy plan. Uczniowie i Uczennice klas 1a i 2a już z samego rana wybrały się na szkolną wycieczkę. Cel wyjścia nie był odległy lecz po drodze należało zrealizować kilka ważnych punktów. Pierwszym i chyba najbardziej wyczekiwanym przez Dzieci był przystanek – lodziarnia!

  Dla wielu naszych najmłodszych Uczniów możliwość samodzielnych zakupów, w tym podejmowania ważnych decyzji dotyczących liczby gałek i wyboru smaków, a także wykorzystania umiejętności matematycznych w codziennym życiu, były nie lada przeżyciem. Tak rozpoczęty dzień nie mógł się nie udać! Następnie, w towarzystwie kropel ciepłego, wiosennego deszczu, wszyscy pomaszerowali pod bramy Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Tam dzieci zostały podzielone na dwie grupy, z których jedna udała się na warsztaty do pasieki z przesympatyczną panią Edukator, a druga w tym czasie podziwiała piękno kwitnących roślin w ogrodzie.

  Podczas udziału w warsztatach pt. „Co w ulu bzyczy?” dzieci miały okazję utrwalić i rozwinąć wiedzę, którą zdobyły podczas zajęć świetlicowych w ramach Międzynarodowego Dnia Pszczół, który niedawno świętowały. Tym razem mogły zobaczyć na własne oczy jak wygląda praca pszczelarza, dowiedzieć się jak uspokoić pszczoły, a także posmakować pysznego miodu. Pani Edukator poczęstowała wszystkich aż sześcioma rodzajami miodu! 

  6

  Podczas zwiedzania Ogrodu Botanicznego Uczniowie i Uczennice chętnie pozowali do zdjęć i zachwycali się ogromem przepięknych drzew, krzewów i kwiatów. Wszyscy udali się również do palmiarni, gdzie mogli poczuć się niemal jak w dżungli. Dzięki tej wizycie wszyscy na pewno poczuli wakacyjny klimat.

  1

  Następnego dnia, by umocnić przeżycia związane z wizytą w pasiece, Drugoklasistki i Drugoklasistki wykonały tematyczną pracę plastyczną z kolorowego papieru. Dzięki temu zadaniu mogli przypomnieć sobie jak mogą wyglądać ul i pszczoły oraz przedstawić je według własnego pomysłu. Fotorelację z tej niezwykle ciekawej i wartościowej wycieczki można obejrzeć w galerii.

 • Szkolny konkurs plastyczny „Rodzina moim skarbem”

  Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Rodzina moim skarbem”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i uczennice z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 35 w Krakowie. By wziąć w nim udział należy wykonać pracę plastyczną lub plastyczno-techniczną (wielowymiarową) na temat wskazany w tytule konkursu. Forma i technika wykonania pracy konkursowej są dowolne. Maksymalny rozmiar prac płaskich to A3. Prace konkursowe należy dostarczyć do organizatorki konkursu mgr Aleksandry Rapacz do 7 czerwca 2022 roku. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 czerwca 2022 roku. Nagrody dla zdobywców I, II i III miejsca (w głosowaniu w sieci) zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego tj. 24 czerwca br.

  Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

  1

 • Dzień Mamy w klasie 2a

  Dzień Mamy w klasie 2a

  Mama to taka osoba, która może zastąpić wszystkich, ale nikt nie jest w stanie zastąpić jej.

  26 maja to data, którą doskonale znają Uczniowie i Uczennice klasy 2a, pamiętając o tym, że tego dnia obchodzimy święto wszystkich mam. Do tego wyjątkowego dnia przygotowania zawsze rozpoczynają się znacznie wcześniej, tak by ze wszystkim zdążyć na czas. A w tym roku do wykonania było naprawdę sporo!

  1 2

  Przygotowania do tegorocznego Dnia Mamy wprowadziły do sali nr 7 nieco chaosu i nieporządku, dlatego że upominki przygotowywane przez dzieci były trudną, wieloetapową pracą. Efekt był jednak fantastyczny i wart swojej ceny. Dla swoich ukochanych mam Drugoklasiści i Drugoklasistki wykonały z masy solnej świeczniki w kształcie serduszek, które własnoręcznie ulepiły i pomalowały. Oprócz tego wszyscy nauczyli się piosenki specjalnie dla nich oraz wykonali piękne laurki. Przez cały tydzień w klasie 2a zrealizowano tematy poświęcone rodzinie i wszyscy zgodnie zauważyli jak bardzo istotne jest wspólne spędzanie czasu, bez kłótni i negatywnych emocji. Podczas tychże zajęć Uczniowie i Uczennice klasy 2a szlifowali również umiejętności pisarskie, a owoc ich twórczości ujrzy światło dzienne już niebawem.

  3

  Zdjęcia z przygotowań do Dnia Mamy można obejrzeć w galerii.

 • W świetlicy jak w ulu

  Pod koniec ubiegłego tygodnia w naszej świetlicy szkolnej zaroiło się jak w ulu, a wszystko to za sprawą uczniów świętujących „Światowy Dzień Pszczoły”, który obchodzony jest 20 maja. Dzień ten jest doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia tych wyjątkowych owadów dla środowiska naturalnego, rolnictwa i człowieka.

  WhatsApp Image 2022-05-25 at 20.43.57

  Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o budowie, życiu oraz zwyczajach tych pracowitych i pożytecznych owadów. Poznaliśmy proces zapylania kwiatów, sposoby pozyskiwania miodu z ula oraz rodzaje miodów. Dowiedzieliśmy się również, jak postępować gdy użądli nas pszczoła.

  1

  W piątek rozwiązywaliśmy tematyczne karty pracy – dzieci wspaniale poradziły sobie z rozkodowaniem pszczoły. Doskonaląc umiejętność pracy w zespole wykonywaliśmy także grupową pracę plastyczną. Drużyny Naszych Pszczelarzy wykonały piękne ule, wokół których krążyły radosne pszczółki.

  Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii.

 • Imieniny Helenki w klasie 2a

  Maj niesie jeszcze jeden powód do świętowania w klasie 2a. To wyjątkowy, szczególny dzień dla Helenki, która urodziny obchodzi w wakacje, ale wspólnie z klasą ma okazję świętować swoje imieniny. Obchody tego wyjątkowego dnia w klasowej społeczności zaplanowano w tym roku na środę, 25 maja. Było to prawdziwie radosne świętowanie dnia naszej Heli, co zobaczyć można na zdjęciach. W klasie 2a każdy kto świętuje swój szczególny dzień, ma możliwość opowiedzenia o tym, co jest dla niego szczególnie ważne. Tego dnia może przynieść to do szkoły i zaprezentować wszystkim cząstkę swojego świata. Dzięki temu pozostali Uczniowie i Uczennice poznają się lepiej i dowiadują się jeszcze więcej o swoich pasjach i zainteresowaniach. Te prezentacje są inspiracją dla całej społeczności klasowej! Helenka przyniosła do szkoły książkę i dwie wyjątkowe maskotki. Mieliśmy zatem możliwość poznać Dudusia i Karolka – niezwykłych przyjaciół solenizantki. Są to tak urocze pluszaki, że każdy miał ochotę się z nimi przywitać. Hela opowiedziała nam również o historii opisanej w swojej ulubionej książce oraz o miejscach, w których towarzyszyli jej pluszowi przyjaciele. Wówczas przyszedł czas na składanie życzeń, wręczanie upominków i chóralne „Sto lat”. Po tym, Helenka rozdała wszystkim cukierki oraz ciasteczka. 

  Kochana Helenko! Życzymy Ci dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń!

 • Warsztaty z języka angielskiego w świetlicy

  Nasza szkoła słynie z wysokiego poziomu nauczania języków obcych. Doskonale wiemy zatem, że obok systematyczności, ważne jest również wczesne rozpoczęcie edukacji w tym zakresie. W naszej szkole uczą się obecnie najmłodsze, kilkuletnie dzieci, a kontakt z językami obcymi mają również w szkolnej świetlicy. Dzięki temu nasi uczniowie i uczennice mają ogromną szansę na lepsze opanowanie obcego akcentu i udział w cyklicznych zajęciach prowadzonych w atmosferze radosnej zabawy.

  1

  Podczas warsztatów z języka angielskiego, które prowadzone są przez Wychowawczynie świetlicy w każdy poniedziałek, dzieci mają okazję usystematyzować wiedzę zdobytą na lekcjach oraz dobrze się bawić w gronie przyjaciół, łapiąc przy tym kontakt z językiem obcym. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem różnorakich metod i form pracy, dostosowanych do wieku i zainteresowań ich uczestników. Tym samym dzieci wykonują proste prace plastyczne, uzupełniają karty pracy, biorą udział w grach ruchowych, szlifując przy tym swoje umiejętności językowe. Dzięki tym świetlicowym warsztatom, zajęciom dydaktycznym i systematycznej pracy w domu, za którą serdecznie dziękujemy rodzicom, większość uczniów doskonale operuje wprowadzonym słownictwem, zarówno w mowie, jak i w piśmie.

  W galerii można zobaczyć zdjęcia ze świetlicowych warsztatów z języka angielskiego.

 • Majowe świętowanie w klasie 2a

  Gdy przychodzi maj, a świat pachnie bzem, w klasie 2a zbliżają się kolejne urodzinowe przyjęcia. Tym razem na Drugoklasistów czekał wspaniały tydzień świętowania. Najpierw, w poniedziałek 9 maja odbyły się uroczyste obchody dziewiątych urodzin Piotra L. Był to cudowny dzień spędzony na świeżym powietrzu w towarzystwie … ulubionej poduszki naszego jubilata! Dzięki temu wszyscy członkowie klasy 2a mogli się dowiedzieć jak wiele przygód i wyjazdów Piotrek wraz z nią przeżył.

  Tego dnia nie zabrakło życzeń, laurek, słodkości i wspólnej, radosnej zabawy!

  IMG_1129

  IMG_1130

  IMG_1133

  A do tego, dwa dni później w naszym zespole klasowym miała miejsce niespotykana sytuacja… Otóż, gdy pani Wychowawczyni przyszła do pracy, okazało się, że klasy 2a i 3a zorganizowały dla niej niesamowitą niespodziankę – urodzinowe przyjęcie! I to takie, o którym zawsze marzyła, dlatego że były balony, talerzyki w piłkarskim klimacie, przepiękny, własnoręcznie wykonany przez dziewczynki tort oraz cudowne, najszczersze życzenia. Pani Wychowawczyni w ramach wdzięczności zabrała wszystkie dzieci na plac zabaw, a w piątek 13 maja, opowiedziała o swojej pasji – piłce nożnej. Podczas zajęć z wychowania fizycznego wszyscy mieli okazję trenować i zagrać piłkarski mecz.

  To był naprawdę fantastyczny tydzień!

  1 3

  2

  IMG_1163 IMG_1149

  4 5

 • Zajęcia ekologiczne w świetlicy

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej przez cały miesiąc odbywały się zajęcia mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie dzieciom, że Ziemia to nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem. Celem zajęć było również uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego.

  Podczas zajęć dzieci uczyły się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Uczniowie obejrzeli film z serii „Edu kredka”, który zainspirował ich do rozmów na temat dbania o środowisko czyli oszczędzania energii i wody, segregowania śmieci oraz recyklingu. Wzbogacili też swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania. Utrwalili pojęcie segregacji
  i recyklingu oraz poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczyli się zachowań proekologicznych i stworzyli piękny Kodeks Młodego Ekologa.

  2

  Dzieci wykonały pracę plastyczną uczącą segregacji śmieci. Nauczyły się nowej piosenki na temat piękna otaczającej nas przyrody, czytały książki oraz rozwiązywały tematyczne karty pracy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział
  w zajęciach i wzbogacili swoją wiedzę na temat naszej planety.

  Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tych wartościowych zajęć.

 • Spotkanie z lekturą „Karolcia” w klasie 2a

  Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności rozwijanych na etapie wczesnoszkolnym. Wspólne czytanie lektur, ciche czytanie ze zrozumieniem, słuchanie rozmaitych tekstów czy ćwiczenia pięknego czytania w ramach prac domowych, to codzienność najmłodszych uczniów. W klasach 1-3 bardzo ważne jest również to, by zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki, do odkrywania innego, fantastycznego świata budowanego na ich stronach. W klasie 2a ostatnią lekturą do samodzielnego przeczytania w zaciszu domowym była „Karolcia”.

  Barwna opowieść o ośmioletniej dziewczynce, która znalazła niebieski koralik. Miał on magiczną moc spełniania każdego jej życzenia. „Karolcia” to książka ponadczasowa, w której wydarzenia realistyczne przeplatają się z fantazją, magią i czarami. Wśród nich odnaleźć można ważne przesłania oraz przestrogi i to właśnie ich opracowaniem zajmowaliśmy się podczas omawiania lektury. Na początek jednak odbył się krótki, lecz nietypowy sprawdzian z treści książki. Wszyscy uczniowie
  i uczennice klasy 2a usiedli w kole, a w środku znalazł się kocioł, do którego każdy musiał wrzucić jedną opowieść, sytuację, przygodę, którą zapamiętał z „Karolci”. Opowieści nie mogły się powtarzać. Na koniec wszyscy zamieszaliśmy w naszym kotle
  i w ten sposób powstało połączenie magii i prawdziwego świata. Kolejnym zadaniem było tradycyjne uzupełnienie metryczki lektury.

  1

  2

  Podczas omawiania przygód Karolci w klasie 2a postawiliśmy na integrację – większość zaplanowanych zadań w tym zakresie wykonaliśmy siedząc w grupie, przy jednym stole, bądź na pufach. Jedynie podczas pracy plastycznej, podczas której należało zorganizować własne materiały i dbać o porządek, usiedliśmy tradycyjnie, w ławkach.

  3 4

  5 6

  „Karolcia” znalazła wiele fanów i fanek w klasie 2a. Na szczęście w klasowej biblioteczce mamy drugą część jej przygód!

 • Świąteczna świetlica

  Kwiecień to miesiąc radości, wiosennego nastroju, pozytywnych zmian w przyrodzie i w życiu. Ten czas ma także wyjątkowe znaczenie, jest wypełniony otuchą i nadzieją. W tym przedświątecznym okresie wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach inspirowanych świętami.

  1

  więcej zdjęć znajdziesz tutaj:

  Przez kilka ostatnich dni uczestnicy zajęć poznawali tradycje i zwyczaje wielkanocne. Najważniejsze symbole wielkanocne, zawartość koszyczka oraz sposoby zdobienia jajek nie są im już obce. Uczniowie poznali także zwyczaje świąteczne innych państw. W naszej świetlicy czas przed świętami upłynął bardzo pracowicie. Salę świetlicową wypełniło mnóstwo wiosenno-świątecznych dekoracji.

  Najpierw wykonywaliśmy kurczaczka w pisance ozdobionej kolorową bibułą. Wyklejanie kulkami z bibuły to bardzo lubiana przez dzieci zabawa sensoryczna. Wielkanocny Kurczaczek jako pierwszy zagościł w naszej świetlicy jednak nie mogło także zabraknąć króliczka i baranka. Te zwierzaczki powstały przy pomocy papierowych rolek. Wycinanie, obklejanie i dekorowanie sprawiło dzieciom mnóstwo radości a w świetlicy na dobre rozgościły się wielkanocne zwierzątka.

 • Kilka słów o szkolnych konkursach

  W naszej szkole wierzymy, ba, mamy mnóstwo dowodów na to, że Uczniowie mają wiele talentów i fantastycznych zdolności. By pomóc im w ich odkrywaniu i rozwijaniu, nasi nauczyciele organizują wiele różnorakich konkursów, tworząc tym samym odpowiednie warunki do rozwoju i dostarczając ogrom wsparcia utalentowanym uczniom i uczennicom naszej szkoły. Przygotowanie konkursu to niełatwa sprawa, jednak radość towarzysząca dzieciom podczas wręczania nagród jest nieoceniona. 

  W ostatnim czasie, w naszej szkole odbywało się wiele konkursów, w których mogli uczestniczyć zarówno uczniowie młodsi z klas 1-3, jak i starsi oraz licealiści. Jednym z nich był szkolny konkurs fotograficzny „Daleko, a tak blisko”. Wziął w nim udział Karol Leśko z klasy 1a. Poniżej można zobaczyć fotografię, którą przesłał w ramach ww. konkursu. Karolkowi należą się specjalne, serdeczne podziękowania za pomysłowe zdjęcie i udział w konkursie!

  1

  W ramach szkolnych obchodów Frankofonii zorganizowane zostały: Festiwal Młodych Francuskich Talentów, szkolny konkurs plastyczny pt. „Symbole Francji” oraz konkurs na najlepsze przebranie w barwach Francji w dn. 30.03 br. We wtorek 12 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego. Wyniki przedstawiają się następująco, a zdjęcia z wręczenia nagród oraz konkursowe prace można zobaczyć tutaj

  2

  Nie można zapomnieć o cudnej pracy Eweliny Arlet-Głowackiej z klasy 7a, która w ww. konkursie otrzymała wyjątkową nagrodę specjalną!

  Zachęcamy wszystkich uczniów, tych młodszych i tych starszych do brania udziału w kolejnych, szkolnych konkursach. Wszystkim laureatom i laureatkom serdecznie gratulujemy! 

 • Życzenia świąteczne

  Życzymy by nadchodzące Święta Wielkanocne wniosły do Państwa serc nadzieję, spokój i ciepło. Niech ten szczególny czas będzie wypełniony wiosenną radością i wiarą w nadejście lepszych dni.

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi
  oraz cała Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Krakowie

  kartka

 • Spotkanie świąteczne w klasie 2a

  Gdy zbliża się czas Wielkanocy, nie może zabraknąć szkolnego świętowania oraz zajęć edukacyjnych poświęconych tej tematyce. W klasie 2a, podczas Wielkiego Tygodnia, we wtorek 12 kwietnia odbyło się wielkanocne spotkanie świąteczne. Oprócz zajęć dydaktycznych, łączących analizę tekstów o tematyce wielkanocnej z wykonaniem zadań tematycznych, klasa 2a wspólnie zasiadła do świątecznego stołu.

  Jakie było zdziwienie Uczniów i Uczennic, kiedy okazało się, że ich zadaniem nie będzie jedynie jedzenie i picie! Okazało się bowiem, że zanim to nastąpi, należy wykonać bardzo ważne zadanie edukacyjne – zaprojektować pisankę na talerzu. Przed przystąpieniem do jego wykonania, dzieci zauważyły, że nie wszyscy mają łatwy dostęp do wszystkich owoców na stole. To otworzyło drogę do dyskusji na temat zasad kulturalnego zachowania przy stole. Dzieci ochoczo podawały te, które już są dla nich oczywiste. Następnie wychowawczyni dała sygnał, że można zaczynać i z uśmiechem słuchała, jak pięknie dzieci się do siebie zwracają. Można było usłyszeć na przykład: Teosiu, czy mógłbyś podać mi winogrona?, Helenko, czy podasz mi mandarynkę?.

  Po chwili powstały piękne, kolorowe kompozycje z owoców. Dzieci świetnie poradziły sobie z obieraniem i wycinaniem odpowiednich kształtów. W galerii zdjęć można to zobaczyć na własne oczy!

  2Radosnej Wielkanocy życzy klasa 2a!

 • Edukacja matematyczna w klasie 2a

  Czas poświęcony edukacji matematycznej to dla wielu Drugoklasistów i Drugoklasistek ulubiona pora w ciągu szkolnego dnia. Być może jest to spowodowane tym, że matematyka w klasie 2a to nie tylko rozwiązywanie zadań w zeszytach czy książkach z ćwiczeniami. Kto powiedział, że matematyki można uczyć się tylko w ten, klasyczny sposób? Członkowie klasy 2a udowadniają, że można inaczej i to równie skutecznie.

  Tabliczka mnożenia może być zmorą dla wielu najmłodszych uczniów. Patrząc na tabelę pełną cyfr można odnieść wrażenie, że jest tego tak dużo, że wydaje się być nie do opanowania. Na nic zdaje się powieszenie wydrukowanej tabliczki mnożenia
  na drzwiach lodówki, czy w wielu miejscach w pokoju, skoro i tak wiedza nie chce sama wejść do głowy..

  Wtedy z pomocą przychodzi zabawa! Drugoklasiści i Drugoklasistki zamieniły się ostatnio w projektantów i testerów matematycznych gier planszowych. Ich zadaniem było samodzielne opracowanie gry, w której elementem obowiązkowym były pola z działaniami bądź wynikami mnożenia. Zadanie było na tyle zróżnicowane, by każde dziecko znalazło w nim to co lubi, by mogło wykorzystać swoje mocne strony, a przede wszystkim dobrze się bawić. W ten sposób zadowoleni byli zarówno miłośnicy matematyki, rachunku pamięciowego, plastyki (rysowania, malowania), jak i zwolennicy edukacji polonistycznej (w zadaniu należało bowiem ułożyć i zapisać instrukcję do gry). Zabawa i rywalizacja sprawiła, że projekt miał w sobie cząstkę magii – wszyscy pracowali w skupieniu, ćwicząc jednocześnie umiejętność pracy zespołowej.

  2

  W galerii można obejrzeć zdjęcia z tego fantastycznego projektu uczniów i uczennic klasy 2a.

 • Wiosenna łąka w klasie 1a

  W ubiegły piątek, podczas zajęć Uczniowie zakładali klasowy ogródek wiosenny. Wszyscy z zaangażowaniem sadzili nasiona kwiatów łąkowych na boisku szkolnym. Sadzenie było nie tylko świetną zabawą, ale również znakomitym sposobna integrację oraz doskonalenie umiejętności pracy w grupie.

  Każdy Uczeń samodzielnie zasiał nasionka do swojej doniczki a następnie podlał odpowiednią ilością wody. Pierwszakom bardzo spodobała się ta forma pracy i już wyczekują pierwszych efektów.

  4

 • Gala Finałowa III Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego

  W czwartek 7 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole wspaniała Gala Finałowa III edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „ENGLISH FOR FANS”. Wzięli w niej udział uczestnicy Konkursu nasi goście – uczniowie klas ósmych SP nr 93 wraz z ich opiekunem oraz uczniowie klasy siódmej SP nr 35, Dyrekcja naszej szkoły, prof.dr hab. A.Kuropatnicki opiekun naukowy Konkursu z UP, z którym nasza szkoła współpracuje oraz organizatorzy Konkursu.

  Uświetniły ją występy taneczne i wokalne utalentowanej młodzieży naszej szkoły, które miały miejsce po ceremonii wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom Konkursu przez p.Dyrektor szkoły Lidię Kapałę i p.Profesora. W czasie gier językowych zorganizowanych po występach artystycznych uczestnicy konkursu aktywnie współpracowali w grupach mieszanych, a nasi licealiści z zainteresowaniem wysłuchali w j.angielskim wykładu p.prof.A.Kuropatnickiego o systemie edukacji w krajach anglosaskich na przestrzeni wieków. Wykład odbył się w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Pedagogicznym.

  1

  Już czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję Konkursu i mamy nadzieję, że zostanie ona przyjęta przez młodzież równie przychylnie jaki tym razem się to stało! Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 • Urodziny Elviry w klasie 2a

  W klasie 2a zawsze staramy się dbać o to, by dzień urodzin był szczególny dla świętującego, by był wart zapamiętania. W takim ważnym dniu, równie ważne jest wypełnianie klasowych tradycji. Te związane z urodzinami to: szpaler dla solenizanta_tki, laurki i drobny upominek dla niego_niej, składanie życzeń i wspólna zabawa. 3 kwietnia swoje 9 urodziny świętowała Elvira – zastępczyni przewodniczącej klasy 2a.

  2

  Z tej okazji w poniedziałek 4 kwietnia, wszyscy członkowie klasy 2a zaangażowani byli w świętowanie. Niektórzy wykonywali laurki i kartki urodzinowe na przerwach, inni w głowie układali życzenia i wszyscy marzyli o wspólnej zabawie w krzesełka. Na szczęście wszystko się udało, a solenizantka po wysłuchaniu pięknych życzeń (ich składanie idzie nam coraz lepiej!), poczęstowała wszystkich pysznymi, ciepłymi lodami. Sto lat Elvirko! 

 • Uzyskaliśmy po raz drugi LabelFrancÉducation!

  Nasza szkoła otrzymała już po raz drugi LabelFrancÉducation – Certyfikat dla najlepszych szkół dwujęzycznych z językiem francuskim. Jest to międzynarodowy znak jakości nauczania języka francuskiego. Przyznawany jest przez Ministère de l’Europe et des Affaires étrangères (francuskie Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych) oraz AEFE (Agencję do Spraw Szkolnictwa Francuskiego za Granicą).

  Przeczytaj więcej o tym znaku jakości tutaj: https://www.labelfranceducation.fr/

  Ta wspaniała wiadomość dotarła do nas już we wrześniu 2021 roku, natomiast w ostatni wtorek 29 marca 2022 roku w Konsulacie Republiki Francuskiej w Krakowie przy ulicy Stolarskiej odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu. Wręczenia tego odznaczenia dokonał Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce pan Frédéric Billet w obecności pani Konsul Anne Schmidt-Riou na ręce pani Lidii Kapały Dyrektorki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7. Były przemówienia i gratulacje!

  Cieszymy się ogromnie i jesteśmy dumni, że posiadamy międzynarodowy znak jakości, który potwierdza wysoki poziom nauczania języka francuskiego w naszej szkole.

 • Zajęcia prozdrowotne w klasie 2a

  Budowanie czy też utrwalanie zdrowych nawyków to nieodłączny element działań profilaktycznych każdej placówki edukacyjnej. Ostatnio jego realizacją zajęła się klasa 2a. Gdy po zakończonej międzylekcyjnej przerwie, zadzwonił dzwonek na lekcję, dzieci pośpiesznie zaczęły się do niej przygotowywać: chowały śniadaniówki, wyciszały się. Nagle zamiast poprosić o wyciągnięcie brakujących przyborów i materiałów edukacyjnych, Wychowawczyni powiedziała: wyciągamy śniadaniówki!

  Na twarzach dzieci malowały się zdziwienie i konsternacja. Niektóre z nich pogrążone w radosnej zabawie, nawet jeszcze ich nie schowały, zamilkły przerażone, a nikt nie wiedział czy Pani się pomyliła, zażartowała czy wydała poważne polecenie. Zostało one powtórzone: głośniej i wyraźniej, a wówczas dzieci posłusznie je wykonały.

  Wyciągamy wszystko ze śniadaniówek i sprawdzamy, co tam się kryje. – dodała Pani.

  Pierwszym zadaniem Uczniów i Uczennic klasy 2a była bowiem analiza przyniesionego do szkoły drugiego śniadania. Dzieci chętnie opowiadały o tym, co zdążyły tego dnia już zjeść, a także o tym, co rodzice spakowali im do śniadaniówek. W wielu przypadkach były to same zdrowe smakołyki! Pokrojone w paski warzywa (marchewki, papryka), kanapki z szynką, serem
  i ogórkiem, kostki gorzkiej czekolady, jogurty naturalne, a do picia: oczywiście woda!

  Dzieci i rodzice zdali test z przygotowania zdrowego drugiego śniadani

  W ramach zajęć prozdrowotnych Drugoklasiści i Drugoklasistki wykonali szereg zadań edukacyjnych mających na celu poszerzenie ich wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Analizowali również piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, odczytywali czytanki tematyczne, obejrzeli odcinek programu pt. „Wiem, co jem” dotyczący napojów gazowanych oraz wykonali pracę plastyczną z wykorzystaniem recyklingu.

  Zdjęcia z wykonywania owej pracy można zobaczyć tutaj.

 • Prima Aprilis w klasie 1a

  1 kwietnia w naszej Szkole obchodzony jest na wiele sposobów. Tego dnia nie obce nam są małe psikusy i żarty. Również klasa 1a padła ofiarą prima aprilisowego żartu. Pani Wychowawczyni nagle, w trakcie lekcji oznajmiła, że właśnie otrzymała ważny telefon z bardzo smutną informacją. Niestety tajemniczy telefon nakazał spakować ławki oraz krzesła, ponieważ przysłano bardzo wysokie rachunki za prąd i wodę.

  1

  Ponieważ Szkoła nie udźwignie takiego rachunku, trzeba będzie sprzedać klasowe rzeczy. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań – na czym będą pisać, gdzie będą siedzieć? Jednak Pani Kinga z poważną miną prosiła o pomoc w owinięciu folią stołów, tak aby można je było wystawić na sprzedaż. Kiedy wszystko już było gotowe i nogi stołów zostały pokryte folią spożywczą a krzesełka wylądowały na końcu klasy Pani z radością oznajmiła, że był to żart z okazji 1 kwietnia, a takie ułożenie stołów jest nam potrzebne do zrobienia pracy plastycznej! Uczniowie odetchnęli z ulgą i śmiali się jeszcze przez długi czas. 

  Efekty malowania na folii można obejrzeć w galerii.

 • Frankofonia 2022

  Jak co roku, dnia 20 marca obchodzony jest Journée Internationale de la Francophonie (Międzynarodowy Dzień Frankofonii). To święto wszystkich, którzy uczą się języka francuskiego, lubią Francję i interesują się kulturą krajów francuskojęzycznych.
  W Polsce i na całym świecie z okazji święta Frankofonii organizowane są okolicznościowe imprezy. Uczniowie klas: 1a, 2a, 3ai 7a również włączyli się w obchody tego święta.

  Przygotowano okolicznościowy plakat informujący o wydarzeniach promujących język francuski w naszej szkole oraz gazetkę tematyczną, która zachęcała do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Francji. Podczas lekcji języka francuskiego uczniowie klas młodszych mogli dowiedzieć się co to jest Frankofonia, dlaczego warto uczyć się języka francuskiego, poznać symbole Francji oraz obejrzeć bajkę „Le Petit Chaperon Rouge”.

  Dzięki współpracy naszej szkoły z Instytutem Francuskim 24 marca uczniowie klasy 7a mieli okazję obejrzeć spektakl słowno-muzyczny „Un, deux, trois mazurka!” animowany przez lektorkę Magdę Lenę Górską i muzyka Serge’a Tamas. Były to opowieści z należącej do Francji wyspy Gwadelupy przedstawione w dwóch językach – francuskim i polskim oraz okraszone piosenką po kreolsku.

  W środę 30 marca na szkolnych korytarzach królowały barwy niebieskie, białe i czerwone, a to za sprawą uczniów, którzy przyszli do szkoły elegancko ubrani w kolorach Francji. W tym dniu odbyły się konkursy: konkurs plastyczny pt. „Symbole Francji” oraz konkurs na najciekawszy strój w stylu francuskim . Kulminacyjnym momentem obchodów frankofońskiego święta w naszej szkole był Festiwal młodych francuskich talentów, na który przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Lidia Kapała, Pani Wicedyrektor Ewa Konsek, Koordynator Sekcji Dwujęzycznej Pan Mariusz Krysa, Nauczyciele i Wychowawcy. Młodsi uczniowie z klas: 1a i 2a zaprezentowali piosenki, wierszyki, rymowanki, których nauczyli się na lekcjach języka francuskiego. Natomiast uczniowie i uczennice z klas: 3a i 7a wykonali piosenki z repertuaru znanych francuskich wokalistów takich jak: Louane, Valentina, Zaz, Joe Dassin oraz dziecięcego zespołu Kids United. Uczniowie zachwycili publiczność wysokim stopniem opanowania języka oraz znakomitym talentem artystycznym. Wszyscy uczestnicy festiwalu dostali pamiątkowe dyplomy oraz ocenę cząstkową celującą z języka francuskiego.

  3

  2

  W tym dniu nie zabrakło również elementów związanych z kuchnią francuską. Uczennice z klasy 7a przygotowały przepyszne tarty i galaretki w kolorze flagi francuskiej, po które ustawiła się długa kolejka.

  Dzień Frankofonii 2022 w SP nr 35 już za nami. Było kolorowo, smacznie i przede wszystkim śpiewająco!!! Myślę, że dzięki obchodom Dnia Frankofonii, każdy nauczył się czegoś nowego, a być może jeszcze bardziej pokochał język francuski.

  Merci beaucoup et à bientôt!

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć a film z Festiwalu francuskich talentów można obejrzeć tutaj.

 • Świętowanie Frankofonii w świetlicy

  Co roku 20 marca obchodzony jest Journée International de la Francophonie (Międzynarodowy Dzień Frankofonii). Z tej okazji organizowane są różne wydarzenia językowe oraz kulturalne, które mają na celu promowanie języka francuskiego oraz kultury krajów, w których używany jest ten język. Jest to też doskonała okazja, by przypomnieć o wartościach wspólnych dla krajów należących do OIF, takich jak poszanowanie różnorodności kulturowej, obrona demokracji i praw człowieka, dostęp do edukacji i zrównoważony rozwój.

  Nasi Uczniowie w ciągu całego tygodnia zaznajamiali się z kulturą, językiem oraz obyczajami Francji. Wykonywaliśmy wielowymiarową pracę plastyczną z najbardziej znanym symbolem Paryża – wieżą Eiffla. Świetliczaki stworzyli piękne, kolorowe wieże oraz poznali historię jej powstania. Oglądaliśmy także bajkę ukazującą wspaniałe krajobrazy Paryża.

  2

  Dzieci wcieliły się także w prawdziwych francuskich architektów i za pomocą klocków odwzorowali wieżę Eiffla. Nie było to jednak takie proste zadanie, każdy miał swoją wizję a plan budowy zmieniał się z minuty na minutę. Zabawa konstrukcyjna sprawiła Uczniom mnóstwo radości i udoskonaliła umiejętności współpracy w grupie.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Tygodnia Frankofonii w szkolnej świetlicy!

 • Pożegnanie Krzysztofa Pendereckiego

  Krzysztof Penderecki zmarł 29 marca 2020 r. w wieku 86 lat. Urna z jego prochami została tymczasowo złożona w krypcie bazyliki św. Floriana. Przeniesienie prochów artysty przełożono na drugą rocznicę śmierci, tj. 29.03.2022r. ze względu na sytuację pandemiczną. Mszę świętą żałobną poprzedziło wystawienie urny w kościele św. Floriana z udziałem rodziny i osób najbliższych.

  1

  W kościele wystąpiły związane z kompozytorem: Chór Filharmonii Krakowskiej oraz Chór Polskiego Radia. Następnie ulicami Krakowa – od bazyliki św. Floriana, Drogą Królewską przez ul. Floriańską, Rynek Główny i ul. Grodzką do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła – przeszedł kondukt żałobny.

  Wzdłuż drogi uroczyście stały sztandary Szkół krakowskich, a wśród nich sztandar Szkoły Podstawowej nr 35,
  który reprezentowały Uczennice:

  • Ewelina Arlet-Głowacka,
  • Barbara Gibas,
  • Weronika Malinowska

  oraz sztandar XVII Liceum, który reprezentowali uczniowie:

  • Zuzanna Jędrzejowska
  • Anna Niewiarowska
  • Bartosz Lisowski

  Na uroczystej Mszy świętej, która miała charakter państwowy, ze względu na niewielką przestrzeń świątyni obecni byli najbliżsi i osoby zaproszone przez rodzinę kompozytora, a także przedstawiciele władz państwowych ( m.in. Prezydent RP Andrzej Duda) oraz przedstawiciele środowisk artystycznych.

  W galerii można zobaczyć kilka fotografii z tego dnia.

 • Powitanie wiosny w klasie 2a

  Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, do klasy 2a zawitały: dobry humor, pozytywna energia i motywacja do jeszcze lepszego, wspólnego działania. Drugoklasiści i Drugoklasistki doskonale wiedzą już jaki szczególny dzień obchodzimy 21 marca, dlatego bez trudu, tego dnia, przystąpili do klasowego powitania wiosny. Jednym z jego etapów było odkodowanie ukrytego na macie obrazkowego hasła ilustrującego przysłowie „W marcu jak w garncu”.

  1

  Po rozwiązaniu tego zadania, podczas którego nie zabrakło zabawy, śmiechu i współdziałania, przyszedł czas na dyskusję. Uczniowie i Uczennice klasy 2a podawali swoje pomysły na to, cóż może znaczyć to ciekawe przysłowie. Kolejnym etapem świętowania rozpoczęcia nowej pory roku, było rozwiązanie karty pracy, w której należało przypomnieć sobie symbole pogody. W edukacji wczesnoszkolnej niezwykle ważne jest bowiem powracanie do omawianych już treści, tak aby znalazły one miejsce w pamięci długotrwałej najmłodszych. Program nauczania zakłada spiralny układ treści, zatem nowe tematy mieszają się z powtarzaniem – to świetny sposób na naukę przez całe życie.

  Ukoronowaniem pierwszych wiosennych dni był tradycyjny, klasowy spacer. Tym razem podczas niego odbyła się sesja zdjęciowa w polu pełnym cudnych krokusów. Jej efekty można zobaczyć w galerii zdjęć.

  Witamy Cię wiosno i szalenie się cieszymy, że już jesteś z nami! 

 • Wiosna w świetlicy

  Wszyscy cieszymy się z nadejścia wiosny. Coraz dłuższe dni, cieplejszy wiatr, zapach kwiatów i budząca się do życia przyroda pozwalają nam z większym optymizmem patrzeć na otaczający nas świat.

  1

  Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku. Dzieci omawiały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką.

  2

  W świetlicowym Kąciku Czytelniczym uczniowie zapoznali się z wieloma utworami o tematyce wiosennej. Poznali m.in. wiersz Marii Konopnickiej „Powitanie wiosny”, Jana Brzechwy ”Przyjście wiosny”, Władysława Bełzy „Wiosna” i Grzegorza Turnaua „Dni Wiosenne”.

  Zgodnie z naszą małą, świetlicową tradycją, na powitanie nowej pory roku dzieci dostały książeczki wypełnione kartami pracy o tematyce wiosennej. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy piękne hiacynty które wraz z motylkami ozdabiają salę świetlicy. Śpiewaliśmy także piosenki związane z nadejściem wiosny oraz czerpaliśmy radość z pierwszych, wiosennych spacerów. Zabawy na boisku szkolnym to jedna z ulubionych aktywności naszych Świetliczaków, dlatego spędzaliśmy na nim mnóstwo czasu.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • List od Pani Prezydent

  Wielce Szanowni Rodzice Krakowskich Uczniów,

  wojna w Ukrainie trwa od niemal miesiąca. 24 lutego 2022 roku to dzień, w którym życie nas wszystkich zmieniło się nieodwracalnie. Największe skutki rozgrywającego się dramatu odczuwają jednak dzieci, które były zmuszone uciekać
  z Ukrainy i z dnia na dzień odnaleźć się w zupełnie nowym, często niezrozumiałym dla nich środowisku. Sytuacji nie ułatwia też fakt przeżywania rzeczywistości wojennej, która nadal jest udziałem każdego z nich. Przecież wciąż w ich ojczystym kraju pozostają bliskie im osoby: walczący na froncie ojcowie i starsi bracia, ukochani dziadkowie i kuzyni, ulubieni nauczyciele,
  a także koleżanki i koledzy, z którymi do tej pory dzieliły szkolną ławę.

  Pierwszy dzień wojny mającej miejsce tuż za naszą wschodnią granicą to również moment, od kiedy wszyscy pracownicy krakowskiej oświaty maksymalnie zaangażowali się w pomoc dzieciom uciekającym z Ukrainy oraz stworzenie im jak najlepszych warunków nauki w krakowskich szkołach. Niezależnie od ogromnego zaangażowania dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników szkolnej administracji i obsługi, niezwykle budujące jest dla mnie także wsparcie okazywane przez Państwa Rodziców. Świadczy ono o ogromnej empatii i chęci dzielenia się dobrem z osobami, które potrzebują tego bardziej, niż kiedykolwiek do tej pory.

  W ostatnich tygodniach każdego dnia otrzymuję wiele sygnałów świadczących o Państwa nieustającym zaangażowaniu
  w pomoc. Przejawia się ono na wiele sposobów. Fundują Państwo obiady dla dzieci z Ukrainy, które potrzebują nie tylko ciepłego posiłku, ale dzięki czasowi spędzonemu przy w szkolnej stołówce z polskimi rówieśnikami, mogą poczuć się jak
  w swojej ukochanej, ukraińskiej szkole, za którą tak bardzo tęsknią. Poświęcają Państwo czas wolny, kupując przybory szkolne, tornistry i podręczniki dla nowych uczniów, nie zważając także na wysokość wydatków z tym związanych. Zwracają Państwo uwagę swoich pociech na to, aby objęły szczególną troską nowe koleżanki i kolegów, którzy każdego dnia rozpoczynają naukę w krakowskich szkołach. To właśnie Państwa dzieci witają je z ogromną radością, pokazując szkołę i tłumacząc (niezwykle skutecznie, choć przeważnie nie porozumiewają się w tym samym języku!) jak wygląda szkolne życie w Polsce. Dzięki tym wszystkim działaniom uczniowie z Ukrainy czują się objęci szczególną opieką i choć przez chwilę mogą zapomnieć
  o trwającym koszmarze wojny.

  Szanowni Państwo,

  wszyscy mamy nadzieję, że wojna w Ukrainie skończy się jak najszybciej. Należy jednak pamiętać, że powrót uczniów do ławek w ich rodzinnych miejscowościach nie będzie możliwy z dnia na dzień. Tylko do tej pory w wyniku działań wojennych zostało zniszczonych 500 szkół w Ukrainie. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw, za sprawą których nauka polskich i ukraińskich dzieci będzie dla nich jeszcze bardziej komfortowa. Tworzymy oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy, zatrudniamy asystentów wielokulturowych, a w szkołach, w których brakuje miejsca, podejmujemy działania mające zapewnić dodatkową przestrzeń do nauki. Zapewniamy również pomoc psychologiczno-pedagogiczną uczniom, którzy tego potrzebują. Zarówno do dyspozycji dzieci i młodzieży, jak również Państwa Rodziców, pozostają szkolni pedagodzy
  i psycholodzy oraz eksperci zatrudnieniu w ośmiu samorządowych poradniach.

  Raz jeszcze dziękując za dotychczasowe zaangażowanie bardzo proszę o nieustawanie w ludzkiej empatii i wyrozumiałości. Państwa czynne działanie jest budującym przykładem dla najmłodszych krakowian, którzy z każdym dniem stają się osobami jeszcze bardziej wrażliwymi na potrzeby innych. I co równie ważne: dzięki wyciągnięciu przez Państwa pomocnej dłoni, dzieci z Ukrainy będą do końca swojego życia dobrze wspominać czas spędzony w Polsce, pomimo niezwykle trudnych okoliczności związanych z trwającą wojną.

  Z wyrazami najgłębszego szacunku,
  Anna Korfel-Jasińska
  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
  ds. Edukacji, Sportu i Turystyki

 • Pomaganie innym zawsze się opłaca – wyjście edukacyjne klas 1 – 3

  23 marca 2022 r. Uczniowie i Uczennice klas początkowych uczestniczyli w seansie filmowym i warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Pracowniczkę Centrum Jordana w Krakowie, panią Iwonę Ostaszewską. Podczas zajęć dzieci obejrzały film animowany pt. „Filonek Bezogonek”.

  IMG_20220323_101615


  Ta lekka opowieść o przygodach pewnego kota bez ogona, który za sprawą zbiegu różnych niefortunnych wydarzeń znalazł się nagle z dala od domu, spotykając na swojej drodze inne zwierzęta, poznaje zarówno siłę pomocnej, wyciągniętej do niego ręki, jak i gorzki smak odrzucenia. Uczniowie i Uczennice klas 1 – 3 oglądając wyżej wskazany film, nie tylko mogli bliżej poznać losy kotka Filonka, ale przede wszystkim dostrzec, iż bycie pomocnym jest bardzo ważną cechą oraz że pomaganiev innym zawsze się opłaca, i że może liczyć na pomoc nawet tych, których nie podejrzewałby o to. Po obejrzeniu seansu, dzieci podzielone na dwie grupy uczestniczyły w warsztatach aktywizujących ich wyobraźnię. Przed Pierwszo-, Drugo- i Trzecioklasistami czekała moc zadań, w czasie których dzieci musiały się wykazać nie tylko zdolnościami twórczego myślenia, ale również gibkością, sprytem, pomysłowością, czy umiejętnościami plastycznymi.

  IMG_9877

  Zajęcia bardzo podobały się naszym Uczniom i Uczennicom! Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panie Iwonie Ostaszewskiej za przeprowadzenie tych ciekawych i wartościowych warsztatów. Wierzymy, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie!

 • Wreszcie nadeszła wiosna! – powitanie wiosny w klasie 3a

  21 marca to pierwszy dzień pory roku, gdy rośliny budzą się do życia, na drzewach pojawiają się pąki, a wokół pięknie zieleni się trawa. Zwierzęta budzą się z zimowego snu, a do Polski z ciepłych krajów powracają ptaki. To również czas sadzenia kwiatów i innych roślin. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, Trzecioklasiści odchodząc od codziennej nauki realizowali szereg działań akcentujących początek tego pięknego i barwnego czasu.

  Już na samym początku, Dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną oraz wykonały aktywności przyrodnicze, tym samym realizując kolejne zadania projektowe.
  1-7

  3-4
  Podczas pierwszej godziny lekcyjnej, Uczniowie zakładali klasowy ogródek wiosenny. Wszyscy z zaangażowanie sadzili kwiaty, które zakupili tuż przed zajęciami w pobliskiej kwiaciarni. Sadzenie to nie tylko świetna zabawa, ale również znakomity sposób na integrację, doskonalenie umiejętności pracy w grupie oraz świetne ćwiczenie sensoryczne, podczas którego dzieci samodzielnie dotykają ziemi, wkładają do niej cebulki lub nasiona, a następnie podlewają zasadzone rośliny.Po wykonaniu pracy ogrodniczych, Uczniowie słuchali tematycznych piosenki, śpiewali i wspaniale wspólnie się bawili. Na zakończenie zajęć Trzecioklasiści wypełniali wiosennymi barwami tematyczne kolorowanki.

  7-2

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 • Tydzień Bezpieczeństwa w klasie 3a i 7a

  Bezpieczeństwo to priorytet w działaniach wychowawczo – profilaktycznych naszej placówki. W ramach tego zadania dzieci i młodzież realizują szereg działań rozwijających i pogłębiających ich wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Już na samym początku roku szkolnego uczniowie klas młodszych uczestniczyli m. in. w spotkaniu z pracownikami Straży Miejskiej, zajęciach prozdrowotnych czy warsztatach tematycznych. W ostatnim tygodniu, Uczniowie klas 3a i 7a realizowali kolejne działania w obszarze bezpieczeństwa, tj. spotkanie z pracownikami Straży Pożarnej, podczas którego wszyscy mogli nie tylko w jeszcze lepszym stopniu zrozumieć specyfikę zawody strażaka, ale również pogłębiali i utrwalali wiedzę na temat właściwego zachowania się w czasie ewakuacji oraz prawidłowym udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

  3

  2

 • Wyjście do Teatru Groteska

  W środę, 16 marca, Uczniowie i Uczennice klas 1a i 2a wzięli udział w szkolnym wyjściu do Teatru Groteska na spektakl „Detektyw Pozytywka”. W klasie 2a ostatnią omawianą lekturą była książka o takim samym tytule (o tych zajęciach przeczytasz tutaj), zatem na przedstawienie czekali z niecierpliwością. Do krakowskiego teatru wybraliśmy się tramwajem, co dla niektórych dzieci było dużym i interesującym przeżyciem. Okazało się, że z tym wyzwaniem poradziliśmy sobie doskonale i zaplanowaliśmy kolejne takie podróże. W teatrze oprócz najważniejszego – obejrzenia wspaniałego spektaklu – dzieci poznały zasady zachowania w tego rodzaju miejscach kultury oraz dowiedziały się na przykład tego, co oznaczają sygnały dźwiękowe (dzwonki) w teatrze. A przedstawienie? Było doskonałe! Uczniowie i Uczennice świetnie się bawiły, bowiem aktorzy niejednokrotnie zapraszali publiczność do dialogu czy zabawy.

  Klasa 2a w Teatrze Groteska

  Podczas drogi powrotnej z Teatru Groteska, postanowiliśmy pójść na spacer na Rynek Główny, by zobaczyć piękno najważniejszych zabytków Krakowa. Okazało się, że mama Andrzeja z klasy 1a zaprosiła nas do miejsca swojej pracy – na wieżę ratuszową. Wdrapanie się tam to dopiero była przygoda! Zdecydowanie było warto! Mimo początkowego strachu towarzyszyła nam również ogromna ciekawość i zachwyt.

  Koniecznie zobaczcie zdjęcia z tego dnia!

 • Witamy w klasie 3a

  15 marca to wyjątkowy dzień dla Naszych Uczniów. To właśnie dzisiaj, Uczniowie klas młodszych powitali dwoje Uczniów z Ukrainy. Trzecioklasiści już przez kilka ostatnich dni przygotowywali się na przyjęcie nowej Koleżanki – Marharity. Uczniowie rozwijali swoje zdolności językowe, poznając proste zwroty w języku ukraińskim, jak np. cześć, jak masz na imię, nazywam się… Ponadto, Trzecioklasiści przygotowali kartkę – prezent, której celem było sprawienie nowej Uczennicy radości i pozwolenie na to, by w lepszym stopniu zaadoptowała się w zespole klasowym.

  1

  2
  Podczas pierwszego spotkania, wszyscy Uczniowie zapoznali się ze sobą, zapoznali się z ukraińską lub polską pisownią swojego imienia. Wymieniali się różnymi informacjami o sobie, np. kiedy obchodzą urodziny, co lubią jeść, co lubią robić, jaka jest ich ulubiona zabawka, czy jaki jest ich ulubiony kolor. Następnie wykonali pełne ciepłych wyrażeń kolorowanki, które wraz z przygotowaną kartką wręczyli Gosi. Po wykonaniu powyższych czynności, Uczniowie klasy 3a zapoznali Uczennicę z salą, a w szczególności z dwiema półkami, w której Uczniowie chowają różnorodne gry, zabawki, puzzle, klocki Lego, itd. Po tym, nastał czas na lepsze poznanie siebie, na wspólną zabawę! Oczywiście, nie zawsze udało się wszystkim porozumieć, jednakże przez cały dzień wszyscy mogli liczyć na wsparcie Pani Kasi, która posługuje się zarówno językiem polskim, jak i ukraińskim.

  3
  Pierwszy dzień minął bardzo radośnie. Uczniowie wiele się o sobie dowiedzieli. Wspólnie realizowali zajęcia dydaktyczne, podczas których mogli zobaczyć, iż nawet pomimo bariery językowej można efektywnie się uczyć i zgodnie pracować w grupie. Co więcej, Trzecioklasiści bardzo szybko przekonali się, iż Gosia jest kolejnym Uczniem w klasie 3a, dla którego matematyka to niezła zabawa! I nawet trudniejsze zadania, nie stanowią dla niej żadnej przeszkody…

 • Każdy jest mile widziany – zajęcia w klasie 2a

  O wielokulturowości, patriotyzmie i tolerancji, w świetle ostatnich wydarzeń za wschodnią granicą naszego kraju, można mówić bez końca. Wielu zastanawiało się z pewnością, czy te trudne tematy powinny być również dostępne dla najmłodszych. Otóż, warto zdać sobie sprawę, że dzieci żyją w takim samym świecie jak my, a dorośli mają to szczęście, że mogą im ten świat tłumaczyć i przedstawiać tak, by był dla nich najbardziej zrozumiały i bezpieczny. Między innymi o tym wszystkim rozmawialiśmy podczas ostatniego tygodnia w klasie 2a.

  Były to dni wyjątkowe, za sprawą ważnych klasowych wydarzeń (o których można przeczytać tutaj), a także dlatego, że poruszaliśmy tematy związane z sytuacją wojenną, przybyciem nowych Uczniów do szkoły oraz pogłębialiśmy wiedzę na temat dorobku i specyfiki życia kobiet. Zwieńczeniem różnego rodzaju aktywności i dyskusji o różnorodności ludzi na świecie było wykonanie pracy plastyczno-technicznej pod hasłem U nas każdy jest mile widziany.

  Uczniowie i Uczennice klasy 2a musieli szczegółowo zaplanować sposób wykonania pracy, gdyż należało… przyodziać gąbkową laleczkę, tak by na podstawie elementów stroju dało się rozpoznać skąd może pochodzić dany ludzik. W ten sposób powstali przestrzenni, zabawkowi przedstawiciele: Francji, Ukrainy, Japonii, Indii czy Afryki.

  1

  Na zakończenie zajęć udało się wysnuć niezwykle ważny wniosek: każdy z nas jest inny ale jest tak samo ważny i zasługuje na szacunek i dobre traktowanie. Piękne, różnorodne laleczki będą nam o tym przypominać.

 • Dzień Matematyki i Liczby Pi w klasie 3a

  Marzec to wyjątkowy czas dla nauki, jaką jest matematyka. Jej święto obchodzimy 12 marca, natomiast dwa dni po tym święcie obchodzimy Dzień Liczby Pi. W związku z Dniem Matematyki oraz zbliżającym się dniem Liczby Pi, w klasie 3a poniedziałkowe zajęcia w pełni poświęcono matematyce. Uczniowie rozwijali i pogłębiali poznaną już wiedzę i umiejętności, słuchali piosenki tematycznej, poznawali liczbę Pi. Trzecioklasiści wykonali szereg zadań edukacyjnych oraz uczestniczyli w zabawach matematycznych, np. kolorowe sudoku.

  Z okazji Dnia Matematyki powiązanego ze Światowym Dniem Liczby Pi klasa 3a wykonała wspólną pracę – pracę artystyczną wykonaną z masy solnej, która przedstawia liczbę Pi. Nie da się ukryć, iż to właśnie ta aktywność dostarczyła Uczniom najwięcej rozrywki! Trzecioklasiści nie tylko rozwijali motorykę małą, kształtowały liczbę Pi, ale przy okazji żonglowali masowymi kulami, tworzyli również inne ciekawe elementy z masy solnej, np. serduszka, misie i dinozaury.

  4

 • III Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego

  W dniu dzisiejszym tj. 10.03.2022 r (czwartek) odbyła się na Złotym Rogu kolejna edycja MKzJA „ENGLISH FOR FANS” organizowanego przez naszą szkołę dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Konkurs jest coroczny (z krótką przerwą spowodowaną pandemią) pisemny i jego celem jest stworzenie uczniom kolejnej sposobności sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności językowych oraz zachętą do ich rozwijania; został przygotowany z myślą o każdym uczniu zainteresowanym językiem.

  1
  Dzisiaj powitaliśmy gości w progach naszej szkoły serdecznie, życzyliśmy im powodzenia i już z niecierpliwością czekamy na kolejną możliwość goszczenia Ich u nas z okazji Finałów, w ramach których jest przewidziane ciekawe spotkanie z profesorem dr hab A.Kuropatnickim z UP ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów oraz nagród.

 • Warsztaty w ramach programu Biznes vs. smog

  Biznes vs. smog – tak brzmi tytuł akcji, do której włączyli się Uczniowie naszej szkoły. Podczas warsztatów przeprowadzonych w środę 9 marca przez Panią Olę i Panią Agatę, nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się czym dokładnie jest smog, jak możemy zapobiec powstawaniu smogu oraz jakie konsekwencje wiążą się z wdychaniem zanieczyszczonego powietrza.

  IMG_9568

  Dodatkowo uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją obszerną wiedzą na temat segregacji śmieci i oznaczeń kolorystycznych na koszach. Historie i ciekawe anegdoty opowiadane przez Panie prowadzące zajęcia oraz przykłady działań proekologicznych wzbudziły nie małe zainteresowanie naszych Uczniów. Efekty warsztatów były natychmiastowe!
  Na przykład Pierwszoklasiści zaczęli zwracać dużo większą uwagę na wyrzucane śmieci i upewniali się, czy na pewno trafiają one do odpowiedniego pojemnika. Burzliwe dyskusje, ciekawe spostrzeżenia i interesujące fakty sprawiły, że Uczniowie klas 1-3 z pewnością na długo zapamiętają te zajęcia. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczniowie otrzymali od Pań prowadzących drobne upominki w postaci magnesów na lodówkę – dzięki temu wszyscy domownicy będą pamiętać, by dbać o środowisko w codziennym życiu.

  Klasa 1a z Paniami prowadzącymi warsztaty

  W galerii można zobaczyć zdjęcia z tych wyjątkowych zajęć.

 • Dzień Kobiet w klasie 3a

  8 marca to wyjątkowy dzień, w którym wszystkie kobiety – te młodsze i te nieco starsze obchodzą swoje święto. Z tej wyjątkowej okazji, 7 marca Chłopcy z klas 3a przygotowali dla swoich Koleżanek drobne upominki.

  1

  Dzień Kobiet był wyjątkowym wydarzeniem. Już na samym początku dnia, zaraz po godzinie 8, Trzecioklasiści złożyli swoim Koleżankom oraz Wychowawczyni serdeczne życzenia, a także podarowali im samodzielnie wykonane laurki.

  5

  Następnie wszyscy radośnie świętowali. Były tańce, głośne śpiewanie piosenek i to, co bardzo lubią Trzecioklasiści…zabawa klockami Lego! 

  To był super czas, podczas którego Trzecioklasiści radośnie się bawili i przyjemnie spędzali czas!

 • Dzień Kobiet w klasie 1a

  Dzień 8 marca był dla pierwszaków wyjątkowy. Mali dżentelmeni z tej okazji obdarowali swoje koleżanki z klasy oraz Wychowawczynię pięknymi tulipanami. Niektórzy postanowili wykonać własnoręczne prezenty, które następnie przekazali dziewczynkom i kobietom w naszej szkole. Tego dnia uczniowie dowiedzieli się także o niezwykłych kobietach, które zmieniły nasz świat oraz jak obchodzone jest to święto w innych krajach.

  1

  Wszystkim małym i dużym Kobietom w dniu ich święta życzymy wszystkiego, co najlepsze!

 • 8 marca w klasie 2a

  Tytuł tego wpisu nie mógł być bardziej precyzyjny, ze względu na to, że w kalendarzu świętowania w klasie 2a, dokładnie 8 marca spotykają się dwa tak samo ważne święta. Są nimi Dzień Kobiet oraz urodziny Jany. W tym roku świętowanie wszystkich urodzin Uczniów i Uczennic to dodatkowo czas, by pochwalili się oni swoją pasją czy hobby. By przynieśli do szkoły coś, z czym się identyfikują, coś co jest dla nich szczególnie ważne i czym chcą się podzielić z innymi. Kto wie, może w ten sposób powstaną nowe fancluby?

  Janeczka z okazji swojego święta postanowiła zaprezentować całej społeczności klasowej swój ulubiony sprzęt. Najpierw tajemniczo opowiedziała wszystkim do czego służy przedmiot, który tego dnia przyniosła do szkoły, później wyciągnęła to niezwykłe urządzenie, a nawet pozwoliła wszystkim z niego skorzystać!

  2

  Pod czujnym okiem właścicielki sprzętu, każdy mógł obejrzeć pod mikroskopem naprawdę niewielkie fragmenty skał.

  Po zaprezentowaniu swojej pasji przez solenizantkę, wszyscy zaśpiewaliśmy gromkie Sto lat oraz wręczyliśmy Janeczce mały upominek i złożyliśmy najlepsze życzenia. Mamy ogromną nadzieję na to, że wszystko się spełni!

  3

  Jak zostało już wspominane, tego dnia świętowaliśmy również Dzień Kobiet – święto wszystkich przedstawicielek płci żeńskiej i tych małych i tych dużych. Kilka dni wcześniej chłopcy z naszej klasy przygotowali śliczne kwiatuszki z papieru
  i drewnianych patyczków, by 8 marca móc obdarować swoje koleżanki i nauczycielki.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!

 • Niezwykłe kobiety - zajęcia w klasie 3a

  W ostatnich dniach, w czasie zbliżającego się Dnia Kobiet, Trzecioklasiści poszerzali swoją wiedzę na temat niezwykłych kobiet, które odniosły wielkie sukcesu i na zawsze zapisały się zarówno w historii Polski, jak i całego świata. Podczas zajęć, Uczniowie poznali m. in. postać, jaką była wyśmienita Polka – Maria Skłodowska – Curie – kobieta sukcesu, dwukrotna noblistka w dziedzinie fizyki i chemii.Trzecioklasiści zapoznali się nie tylko z prezentacją multimedialną, ukazującą osiągnięcia i dorosłe życie bohaterki, ale również poprzez zapoznanie się z treścią lektury „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie” (K. Fus) dowiedzieli się, jak wyglądała codzienność Marii Skłodowskiej – Curie, kiedy była dzieckiem. Po omówieniu lektury oraz wykonaniu dodatkowych działań, przybliżających sylwetkę Marii Skłodowskiej – Curie, Uczniowie przygotowali lapbooki, które pozwoliły im utrwalić zdobytą wiedzę.

  2

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Zapraszamy na Dzień Otwarty!

  Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 35 w Krakowie, który odbędzie się 14 marca 2022 roku w godzinach 17:00-19:00.

  Dla naszych Kandydatów do klasy 1 zapewniamy moc atrakcji!
  Zapraszamy do udziału w grze w podchody pt. „Podróż do przyszłości”.Ciekawi jesteśmy jak poradzicie sobie w roli Ucznia, dlatego będą na Was czekać przeróżne gry
  i zadania, dzięki którym poznacie specyfikę naszej szkoły.

  Zapraszamy do wspólnej zabawy!

  Tutaj można znaleźć informacje związane z rekrutacją i ofertą naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023. 

 • „Wiosenny ogródek” trzecioklasistów

  Choć do wiosny pozostało jeszcze kilkanaście dni, to nie da się ukryć, iż wszyscy z niecierpliwością oczekują 21 marca – Pierwszego Dnia Wiosny. W ostatnim czasie, podczas zajęć dydaktycznych, trzecioklasiści utrwalili elementy pogody obserwowanej wczesną wiosną, rozpoznawali i nazywali wiosenne rośliny. Dzieci omawiały wiersze tematyczne, rozwiązywały wiosenne zagadki oraz zapoznali się z etapowymi pracami w ogródku/kąciku szkolnym.

  1

  Podczas zajęć, wychowankowie klasy 3a wykonali grupową pracę przyrodniczą, podczas której nie tylko świetnie się bawili, ale również doskonalili swoją wiedzę przyrodniczą i umiejętność pracy w zespole. Dodatkowo, Trzecioklasiści czekając na efekty swojej pracy i wykiełkowanie roślin, wykonali piękne i kolorowe prace plastyczne nawiązujące do zbliżającej się, długo wyczekiwanej wiosny. Prace naszych Trzecioklasistów jest naprawdę piękne i kolorowe!

  5
  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  1 marca 2022 r. w Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po mszy świętej w Katedrze na Wawelu, uroczysty pochód przeszedł przez Rynek Główny do Galerii Wielkich Polaków w Parku Jordana. Obchody tego wyjątkowego dnia w parku Jordana zgromadziły setki krakowian. Obecni byli kombatanci, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści, duchowni, wojsko i inne służby mundurowe, a także przedstawiciele organizacji i środowisk patriotycznych.

  2Licznie i ze sztandarami stawiła się również młodzież krakowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wybrani do Pocztu Sztandarowego:

  — Liceum: Zuzanna Jędrzejowska, Anna Niewiarowska i Bartosz Lisowski;

  — Szkoły Podstawowej: Ewelina Arlet-Głowacka, Barbara Gibas oraz Weronika Malinowska.

  W galerii można zobaczyć kilka fotografii z tego dnia.

 • Spotkanie z lekturą „Detektyw Pozytywka” w klasie 2a

  W trudnym okresie niepewnej rzeczywistości, w której przychodzi nam się mierzyć z problemami, jakie dotychczas były niemal niewyobrażalne, każdy stara się właściwie odnaleźć w nowej normalności. Wielu z nas potrzebuje relaksu, spokoju, prawdy i momentu na złapanie oddechu. Formę odskoczni może stanowić spotkanie z książką, a wspólne, rodzinne czytanie ma tak wiele zalet, że nie można o tym zapomnieć, nawet teraz, w trudnym czasie.

  Uczniowie i Uczennice klasy 2a spisali się na medal, gdyż wszyscy wciągnęli się w przygody „Detektywa Pozytywki”, które z chęcią omawiali podczas zajęć dydaktycznych w minionym tygodniu.

  2

  Rozpoczęli od tradycyjnego zdjęcia z egzemplarzami lektury oraz uzupełnili jej metryczkę. Następnie ćwiczyli budowanie poprawnych, zdaniowych wypowiedzi stanowiących właściwe odpowiedzi na pytania do tekstu.

  3

  Nie obyło się również bez zabawy! Drugoklasiści i Drugoklasistki omawiając przygody sympatycznego Detektywa, naśladowali różne postacie oraz ruchowo przedstawiali przeróżne sceny z lektury. Tworzyli również pracę plastyczną – portret tytułowego bohatera, patrzącego przez … ogromne, różowe okulary.

  Oprócz tego rozwiązywali tematyczną krzyżówkę i zadanie z elementami kodowania. Na koniec wcielili się w detektywów! Najpierw zrealizowali pracę z tekstem – ich zadaniem było wyszukiwanie odpowiednich wyrazów w swoim ulubionym rozdziale książki oraz zapisywanie ich we właściwych miejscach karty pracy. Ostatnim zadaniem było rozwiązywanie zagadek – należało wówczas poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie oraz umiejętność pisemnego odpowiadania na pytania. Ze wszystkimi zadaniami uczniowie i uczennice poradzili sobie znakomicie.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  Powrót do nauki stacjonarnej zbiegł się z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, więc mogliśmy świętować wspólnie na terenie szkoły, rywalizując w turniejach językowych i próbując swoich sił w językowych łamigłówkach. W ramach świętowania w klasie 7a odbył się Klasowy Turniej Poprawności Językowej. Ewelina Arlet- Głowacka, Matylda Janiec oraz Nicola Mazur osiągnęły najwyższe wyniki i zostały nagrodzone ocenami celującymi z języka polskiego.

  2Uczennice klasy 7a włączyły również do wspólnego świętowania uczniów klas młodszych, którzy próbowali swoich sił w łamańcach językowych, wspaniale się przy tym bawiąc. Wysłuchali również wiersza „Leń” Jana Brzechwy i „Lokomotywy” Juliana Tuwima w gwarze śląskiej i poznańskiej.

  Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego dnia.

 • Wycieczka klas młodszych do kopalni soli w Bochni

  W ostatnią środę, 23 lutego, klasy 1-3 brały udział w wycieczce szkolnej do kopalni soli w Bochni. O 7:30 wesoła gromada dzieci wyruszyła autokarem na pierwszą wspólną wycieczkę – wszyscy byli zatem w doskonałych nastrojach.

  O godzinie 9:00 w ośmioosobowych grupach szybem Campi zjechaliśmy ponad 200 metrów pod ziemię! Dla wielu uczestników wycieczki było to bardzo duże przeżycie. Następnie w dwóch grupach: jedną stanowiła klasa 1a a drugą klasy 2a i 3a, pod czujnym okiem przewodników, zwiedzaliśmy przepiękną kopalnię. Poznaliśmy jej historię, specyfikę pracy górników, a także skorzystaliśmy z wielu niesamowitych atrakcji. Jechaliśmy kolejką, rozmawialiśmy z górnikami, a nawet graliśmy w piłkę pod ziemią!

  1

  Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w galerii.

 • Dzień Dinozaura w świetlicy

  Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Niedawno w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Wykonywaliśmy szereg aktywności, które wzbogacają wiedzę uczniów na temat tych prehistorycznych stworzeń oraz rozbudzają zainteresowanie ową tematyką.

  Zajęcia rozpoczęliśmy od dyskusji oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej dinozaurów. Uczniowie dowiedzieli się m. in. kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały oraz czym charakteryzowały się dinozaury roślinożerne a czym drapieżne.

  2

  Dzieci z zaciekawieniem rozwiązywały karty pracy poświęcone Dinozaurom. Wykonywały także bransoletki i piękne prace plastyczne stworzone z naklejek. Pod koniec zajęć odbyły się zabawy ruchowo – naśladowcze podczas których Świetliczaki zamieniały się w dinozaury.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Solidarni z Ukrainą

  Jesteśmy poruszeni sytuacją związaną z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę. Solidaryzujemy się z naszymi Sąsiadami zza wschodniej granicy, tym bardziej, że wśród nas są Ci, których Bliscy przebywają na terenach objętych wojną. Mieszkańcy Ukrainy potrzebują ogromnego wsparcia, więc na ile to jest możliwe, również my chcemy pomóc. Przyłączamy się do krakowskiej akcji Zbiórka dla Lwowa. W dniach 3-4.03 (czwartek i piątek) organizujemy charytatywny kiermasz szkolny z wypiekami, które przygotuje klasa 7a SP oraz Pracownicy Kuchni szkolnej, przy okazji którego będzie można też zakupić symboliczne plakietki. 

  Zebrane fundusze przeznaczymy na rzecz naszych Sąsiadów z Ukrainy.

  Slajder

 • Konkurs talentów

  Samorząd uczniowski organizuje konkurs talentów.

  Jeśli masz ochotę wziąć udział,

  wyślij filmik (max 8 min), zdjęcie lub pdf

  na e-maila: samorzadszkolny.zso7@gmail.com


  Termin: 13.03. 2022

  Po tej dacie zgłoszenia publikowane będą na szkolnym Fb, gdzie oceni je jury, a polubienia zadecydują o nagrodzie publiczności.

  Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy powodzenia! Mam talent plakat

 • Dzień Kota w świetlicy

  17 lutego na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Tradycja podkreślania znaczenia kotów w naszym życiu przyszła do nas z Włoch ponad 30 lat temu. Wiele domowych mruczków, gdyby tylko mogło, powiedziałoby pewnie, że podobne święto obchodzi codziennie. 

  1

  Zorganizowane zajęcia z okazji Dnia Kota w świetlicy, miały głównie na celu rozwijanie u dzieci wrażliwości, empatii i szacunku do tych zwierząt, rozwijanie aktywności twórczej dzieci i integrację grupy świetlicowej. Temat kotków przewijał się w naszej świetlicy cały tydzień. We wtorek wykonywaliśmy wspaniałe kotki za pomocą masy solnej. Nasi Uczniowie najpierw samodzielnie stworzyli masę z zakupionych przez Panie produktów a następnie ukształtowali postać Kota według własnej wizji. W ten sposób powstały kotki duże, małe, leżące, siedzące, uśmiechnięte i zrelaksowane. Nie zabrakło także antystresowych kolorowanek i zadań dotyczących kotków. Odbyły się także zajęcia wyciszająco/ relaksujące podczas których dzieci słuchały opowieści o wesołych mruczkach.  

  Zapraszamy do galerii zdjęć z tego dnia.

 • Poczta Walentynkowa

  Poczta Walentynkowa wpisała się w tradycję naszej szkoły. To wspaniała okazja do integracji, nauki i zabawy, która łączy przyjemne z pożytecznym. Uczniowie, którzy tworzą kartki walentynkowe dla innych rozwijają wówczas wiele niezwykle ważnych umiejętności – ćwiczą tworzenie wypowiedzi pisemnych, rozwijają sprawności manualne i zmysł artystyczny oraz przede wszystkim – robią coś miłego dla innych.

  Poczta cieszyła się w tym roku szczególnym zainteresowaniem Pierwszoklasistów, którzy mieli okazję po raz pierwszy w taki sposób celebrować Dzień Zakochanych. 14 lutego odbyło się uroczyste otwarcie pudełka ozdobionego serduszkami, które przez wcześniejszych kilka dni cierpliwie czekało na zapełnienie pięknymi laurkami.

  W galerii można obejrzeć zdjęcia z rozdania walentynek.

  W szkolnej świetlicy świętujemy rozmaite święta typowe i nietypowe. Nie mogło zatem zabraknąć celebrowania Walentynek. Poczta Walentynkowa to dość typowy sposób uczczenia tego dnia, zrobiliśmy zatem coś innego – wykonaliśmy rozmaite zadania, z sercem jako motywem przewodnim. Uczniowie i Uczennice musiały nawet naśladować to, co pokazuje serce – było to świetne ćwiczenie logopedyczne!

  1

  Zdjęcia z zajęć walentynkowego dnia w świetlicy można obejrzeć tutaj.

  Wszystkim zakochanym życzymy samych wspaniałości!
  Pamiętajcie o tym, że miłość do siebie to romans na całe życie!

 • Walentynki w klasie 2a

  Pani mgr Joanna Juszczak-Guca – nauczycielka wspomagająca w klasie 2a to niezwykła osoba o wielkim sercu. Jak nikt inny dba o nienaganną postawę, godną naśladowania przez swoich wychowanków. Zawsze przypomina Drugoklasistom, że życzliwość, chęć do pomocy, otwarte serce to dobro, które kiedyś do nas wróci. Dzieci z klasy 2a już wiedzą, że choć mają niewiele, wciąż mogą dać coś od siebie, a najpiękniejsze są prezenty wykonane przez nich własnoręcznie. Dzięki wspomnianej pani mgr Juszczak-Gucy, klasa 2a oraz cała społeczność szkolna ZSO nr 7 w Krakowie, współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która ma siedzibę w Krakowie. Nauczycielka wspomagająca z klasy 2a dba o to, by na twarzach Podopiecznych Fundacji zagościły uśmiechy, gdyż zawozi im upominki przygotowane przez najmłodszych. W tym roku z okazji Walentynek nie mogło być inaczej. Drugoklasiści i Drugoklasistki przygotowały piękne kartki walentynkowe wykonane różnymi technikami. Najpierw za pomocą opuszków palców malowali w ten sposób, że na kartkach zostały puste miejsca w kształcie serc. Drugi projekt walentynkowej kartki zakładał wycinanie serduszek z różnego rodzaju papierów i tkanin. Podczas ostatnich zajęć plastycznych powstało zatem wiele walentynek, które 14 lutego mogły cieszyć oko Podopiecznych Fundacji.

  1

  Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii.

 • Bal Karnawałowy

  ”W karnawale, w karnawale…wielkie bale”, zatem zgodnie z tradycją w środę, 9 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. W tym roku motywem przewodnim stały się maski, jednak nie te ochronne, z którymi spotykamy się na co dzień lecz przepiękne maski karnawałowe. Na ten długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami, serpentynami oraz kolorowymi ozdobami wykonanymi
  przez naszych Świetliczaków.

  Klasa 2a podczas balu

  Dzieci przygotowały się wcześniej do zabawy karnawałowej, rozmawiając na temat kultywowania tradycji karnawałowych w Polsce i na świecie, a w świetlicy obejrzały film edukacyjny poświęcony tej tematyce. O zachowanie balowej tradycjiw naszej szkole i organizację zabaw podczas balu zadbały mgr Dagmara Pankiewicz, mgr Aleksandra Rapacz oraz mgr Joanna Juszczak-Guca.

  Podczas tegorocznego Balu Maskowego odbyło się wiele znanych dzieciom zabaw ruchowych, którym towarzyszyła muzyka, śpiew i wesołe pląsy najmłodszych. Dzieci świetnie się bawiły tańcząc układy takie jak „Macarena”, „Kaczuszki”, „Jedzie pociąg”.

  Wszyscy Uczniowie i Uczennice zadbali o przepiękne i bardzo pomysłowe stroje. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek – w naszej balowej sali można było spotkać wróżki, królewny, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób nawet zliczyć i wymienić tych wszystkich wspaniałych postaci. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych przebojów, a na koniec dzieci głosowały, by wybrać Króla i Królową balu. Serdecznie Gratulujemy Królowej Klarze Szamburskiej z 2a oraz Królowi, którym został Antek Kowalczyk z 3a. Z rąk pani Dyrektor mgr Lidii Kapały otrzymali oni dyplomy i drobne upominki.

  6

  Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy zorganizowali poczęstunek z tej okazji. Tuż po balu, dzieci udały się do szkolnej stołówki, gdzie mogły zjeść owoce i ciasteczka oraz napić się soku. W piątek, 11 lutego w świetlicy został zorganizowany kącik filmowy, podczas którego dzieci mogły przekąsić pozostałe rzeczy, które na Bal zakupili rodzice. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego balu karnawałowego zorganizowanego w naszej szkole.

 • Szkolny konkurs fotograficzny „Daleko, a tak blisko”

  Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Daleko, a tak blisko”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Krakowie. By wziąć w nim udział należy wykonać i przesłać do organizatora fotografię zgodną z tematem konkursu.

  Zdjęcie powinno przedstawiać symbole kultury poszczególnych krajów (Francji, Niemiec, Anglii, Hiszpanii): zwłaszcza sztuki, muzyki, teatru, technologii, kuchni jaki i stroju w przestrzeni lokalnej np. we wnętrzu mojego pokoju. Konkurs ma na celu pokazanie wszechstronnego obrazu państw, których języki są nauczane w ZSO7, a także promowanie wymiany kulturowej.

  Prace konkursowe w formie elektronicznej należy przesłać:

  • do 28 lutego 2022 roku
  • na adres pracekonkursowezso7@gmail.com
  • z następującym tematem: Konkurs fotograficzny – imię i nazwisko oraz klasa zgłaszającego.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 marca br.

  Nagrody dla zdobywców I, II i III miejsca zostaną wręczone w dwóch kategoriach wiekowych.
  Dla uczniów klas młodszych (1-3 SP) nagrody stanowić będą drobne upominki rzeczowe.
  Dla uczniów klas starszych (klasa 7 i klasy licealne) nagrody będą następujące:

  • I miejsce – cząstkowa ocena celująca z j. polskiego, z j. angielskiego, z drugiego j. obcego
  • II miejsce – cząstkowa ocena celująca z j. polskiego, z j. angielskiego
  • III miejsce – cząstkowa ocena celująca z j. polskiego

  Dodatkowo za nagrodę można uznać fakt publikacji prac w szkolnych mediach społecznościowych.

  Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

 • Baśnie Andersena w klasie 2a

  Nauka czytania i zachęcanie do samodzielnej lektury to jedne z ważniejszych celów edukacji polonistycznej w młodszym wieku szkolnym. Nasi Drugoklasiści z czytaniem radzą sobie już całkiem dobrze, a podczas zajęć dydaktycznych bardzo lubią słuchać różnych historii, opowiadań czy wierszy. Omawianie lektur to dla nich wyjątkowy czas, bowiem wtedy nie koncentrują się tylko na wykonywaniu zadań w ćwiczeniach czy podręcznikach.

  Omawianie lektur to krok do innego świata, to wejście do szafy pełnej nieznanych dotąd przygód, to poznanie bohaterów, ich historii w szerszym zakresie, to dojście do celu. Zanim jednak Drugoklasiści przystąpią do omawiania przeczytanej książki, muszą najpierw dokładnie się z nią zapoznać. Z pomocą rodziców lub samodzielnie, każdego dnia czytają fragment zadanej lektury i dowiadują się kolejnych, ciekawych informacji na temat poznanych bohaterów. Czytanie wprowadza ich zatem w świat opowieści, którą później wspólnie z resztą klasy, mogą analizować. Samodzielne czytanie lektur pozwala im bowiem na rozłożenie pracy w czasie, na wplatanie tej aktywności w dowolny moment w ciągu dnia, na wykonanie tej czynności w odpowiednich dla nich warunkach – na przykład pod kołdrą, z kubkiem herbaty w dłoni. Możliwości jest dużo, a przyjemności jeszcze więcej. 

  1

  Podczas omawiania baśni Andersena było jednak inaczej. Z „Calineczką”, „Dziewczynką z zapałkami” i z „Królową Śniegu” zapoznaliśmy się w sali. Uczniowie również mogli usiąść wygodnie i zanurzyć się w czytanej przez panią lekturze. Oprócz sprawdzenia umiejętności uważnego słuchania, udało się również zobaczyć jak idzie Uczniom wykorzystywanie informacji w zadaniach. Jak zawsze podczas omawiania lektur należało również uzupełnić metryczkę książki.

  Kilka zdjęć z omawiania lektury i wykonywania tematycznej pracy plastycznej można zobaczyć w galerii.

 • Zabawy sportowe w świetlicy

  Dzieci regularnie uprawiające sport cieszą się lepszą formą i witalnością niż te, które wolny czas spędzają przed telewizorem czy komputerem. Sport pomaga nie tylko w rozwoju fizycznym dziecka, ale ma pozytywny wpływ także na kształtowanie się jego charakteru.

  Zajęcia sportowe dla dzieci to doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Tydzień w świetlicy upłynął Nam właśnie pod tym hasłem. Uczniowie utrwalili wiedzę na temat zdrowego odżywiania, poznali korzyści wynikające z uprawiania sportu oraz przypomnieli sobie dlaczego warto jeść owoce i warzywa.

  2

  Zabawy ruchowe to najczęściej wybierana i najbardziej lubiana przez dzieci forma spędzania czasu wolnego w świetlicy. Podczas tych zajęć wychowankowie świetlicy mogą korzystać ze sprzętu sportowego, a zajęcia w miarę możliwości prowadzone są również w sali gimnastycznej oraz na boisku szkolnym.

  Zapraszamy do galerii zdjęć, w której uwieczniono wyczyny Naszych sportowców.

 • Certyfikaty udziału w projekcie edukacyjnym dla uczniów klasy 3a

  „Szkolny Gang Swojaków” to jeden z licznym projektów edukacyjnych, w którym czynnie uczestniczyli Uczniowie klasy 3a. W ramach bloku zajęć projektowych, Trzecioklasiści uczestniczyli w licznych aktywnościach, dzięki którym rozwijali i pogłębiali swoją wiedzę na temat zagrożonych i chronionych gatunków zwierząt oraz poznawali rozmaite regiony Polski, w których te istoty występują.

  Ta edukacyjna inicjatywa dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym pozwoliła rozwijać wiedzę i umiejętności Uczniów klasy 3a, pobudziła ich kreatywność i ukazała jak od najmłodszych lat żyć blisko natury i w zgodzie z nią. Uczniowie wysłuchali licznych podcastów, pracowali w oparciu o bogate materiały multimedialne, tworzyli tematyczne grafiki komputerowe oraz wykonali pracę konkursową przedstawiającą mapę Polski oraz wybrane gatunki zwierząt żyjące w różnych regionach naszego kraju. W dniu dzisiejszym, wszyscy Trzecioklasiści otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki, które bardzo im się spodobały…radość była wielka! Mamy nadzieję, że otrzymane książeczki w jeszcze lepszym stopniu pozwolą utrwalić Uczniom zdobytą wiedzę oraz zachęcą ich do rozwijania wiedzy przyrodniczej.

  zdj 1

 • W zdrowym ciele zdrowy duch! O zajęciach ruchowych w klasie 2a

  Ważnymi elementami kształcenia uczniów w młodszym wieku szkolnym są edukacja prozdrowotna i rozwój ruchowy. Zadaniem szkoły jest bowiem kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów, a ponadto ugruntowanie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania się, korzyści płynących z aktywności fizycznej, a także stosowania profilaktyki.

  W życiu klasy 2a, ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe są nieodłącznymi elementami każdego dnia spędzonego w szkole. Tydzień rozpoczynamy od zajęć na basenie – już o 8:00 w poniedziałki meldujemy się na pływalni. Tego samego dnia lecz o 12:30 udajemy się na salę gimnastyczną, gdzie pod czujnym okiem nauczycielki wychowania fizycznego mgr E. Stefańskiej, doskonalimy nasze umiejętności motoryczne i koordynację ruchową.

  Klasy 2a i 3a na basenie

  Klasy 2a i 3a na basenie

  We wtorki podczas zajęć dodatkowych, które wspaniale prowadzi mgr E.Jawień, rozwijamy umiejętności artystyczne i wzmacniamy poczucie rytmu. Środa to dzień spaceru! Wyznajemy zasadę, która mówi o tym, że nie istnieje nieodpowiednia pogoda – istnieje tylko nieodpowiednie ubranie i wychodzimy się przewietrzyć zawsze, pamiętając o ciepłej odzieży. Podczas spacerów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a podczas zabaw na boisku – na przestrzeganie zasad gry fair-play.

  1

  Tydzień kończymy lekcją wychowania fizycznego w sali gimnastycznej. To ważne zajęcia, podczas których Drugoklasiści poznają różnego rodzaju gry zespołowe, sporty drużynowe, zapoznają się z niezbędnym sprzętem oraz wzmacniają kondycję. Można by rzec, że na tym koniec, jednak to nie wszystko! Gry i zabawy ruchowe przeplatają się z realizacją wielu tematów na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto Drugoklasiści spędzają przerwy właśnie na zabawie z rówieśnikami. Najczęściej bawią się w „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy” albo tańczą w rytm muzyki. Dzięki temu wszystkie dni wypełnione są uśmiechem i dobrą zabawą.

  1

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatnich zajęć w sali gimnastycznej.

 • Dni Babci i Dziadka w klasie 2a

  Kalendarz pełen jest dni wyjątkowych. Niektóre daty są dla nas szczególne – każdy bowiem pamięta dzień i miesiąc swoich urodzin, nawet dzieci bezbłędnie wskazują kiedy wypada Boże Narodzenie, Mikołajki albo ich święto – Dzień Dziecka. Pierwszy miesiąc w roku – styczeń – dwa z wielu swoich dni podarował osobom szczególnie bliskim naszym sercom.

  21 stycznia obchodzimy Dzień Babci a kolejnego dnia – Dzień Dziadka.

  Dla dzieci w młodszym wieku szkolnym to czas szczególny – wypełniony przygotowaniem upominków czy laurek dla najbliższych, a także tym, co być może nieoczywiste – rozmowami, które nie zawsze bywają łatwe…
  Wydawać by się mogło, że ten czas pełen jest fantastycznych wspomnień – babcinego ciepła, szalonych opowieści dziadka, zapachów z kuchni i rodzinnej miłości. Dni Babci i Dziadka to również okazja do rozmów o przemijaniu, o stracie ukochanych osób, o trudniejszych relacjach rodzinnych. Szkoła to miejsce, w którym dzieci biorą udział w różnego rodzaju dyskusjach, również tych niełatwych. Drugoklasiści podczas przygotowywania podarunków dla Babci i Dziadka z okazji ich świąt, opowiadali o swoich przygodach z najbliższymi, a czasem również o tym, że Dziadkowie już odeszli, ale pamięć o nich można okazać w inny sposób.

  Klasa 2 to już coraz wyższy poziom, czego dowodem są tegoroczne upominki wykonane przez Drugoklasistów
  i Drugoklasistki. Podarunek dla Babci to wykonany własnoręcznie filcowy kwiatek w małym, ozdobionym słoiczku, a dla Dziadka – samodzielnie uszyty portfelik (lub etui na kartę). Dla niektórych dzieci to było pierwsze spotkanie z igłą i nitką,
  i pierwsza okazja by własnoręcznie coś uszyć! To nowe doświadczenie wszystkim bardzo się spodobało.

  IMG_8172 IMG_8117 IMG_8173

  Zapraszamy do galerii zdjęć!

 • Bezpieczne ferie Świetliczaków

  Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego w tygodniu poprzedzającym przerwę zimową, postanowiliśmy je sobie przypomnieć.

  1

  Lepienie bałwana to dla niejednego malucha tradycja, niestety obecna pogoda nie sprzyja tego typu aktywnościom. Postanowiliśmy zatem stworzyć bałwanka z papieru aby poczuć zimową aurę. Tworzenie wielowymiarowych bałwanków sprawiło Uczniom mnóstwo radości.

  2

  W piątek Uczniowie świetlicy zamienili się w architektów gdyż mieli okazję wykonać zimowe domki z papieru. Każdy domek został zaprojektowany według oryginalnej wizji naszych świetliczaków. Wielowymiarowe domki w zestawieniu z mini choinkami utworzyły w naszej świetlicy magiczne miasto.

  3

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Życzymy wszystkim zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy!

 • Rozdanie nagród w konkursie bożonarodzeniowym

  W piątek, 14 stycznia 2022 roku wszyscy Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomów i rozdania nagród w rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym „Świąteczna ozdoba od serca dla serca”. Pani Dyrektor mgr Lidia Kapała z ogromną dumą, uznaniem i serdecznym uśmiechem na twarzy, złożyła gratulacje laureatom i wręczyła fantastyczne nagrody.

  1

  Laureaci rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Świąteczna ozdoba od serca dla serca”:

  1

  Wszystkim laureatom gratulujemy!

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursach.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości oraz do galerii zwycięskich prac.

 • Smutna wiadomość

  Smutna wiadomość

  Z żalem i smutkiem informujemy, że zmarła Pani Apolonia Iwańska

  pełniąca funkcję dyrektora naszej Szkoły w latach 1989-1994,

  Założycielka naszego Liceum z oddziałami dwujęzycznymi,

  zasłużony Pedagog i Wychowawca.

  Ostatnie pożegnanie odbędzie się

  17 stycznia br. o godz. 12.00

  Msza św. w Kościele Stygmatów św. Franciszka z Asyżu przy ul. Ojcowskiej 1,

  Cmentarz Bronowicki przy ul. Pasternik 40.

 • Wyniki Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych LEON

  W naszej placówce zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe LEON, do których przystąpiło 9 uczniów z klasy 2a oraz 6 uczniów z klasy 3a.

  Zarówno konkurs zintegrowanych sprawności, jak i matematyczny kierowany był do uczniów szkoły podstawowej.

  • Celem ogólnopolskiego testu zintegrowanych sprawności było sprawdzenie umiejętności polonistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych.
  • Celem konkursu matematycznego było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie ich do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia.

  Konkursy zostały przeprowadzane w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi.

  0

  Zadania konkursowe okazały się niezwykle trudne. Poziom testów był bardzo wysoki. Dzieci musiały wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami, nierzadko wykraczającymi poza program nauczania.

  Uczniowie nie poddali się, wzorowo reprezentując Naszą Szkołę!

  123

  Serdecznie gratulujemy naszym najmłodszym Uczniom! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 • Grudzień w klasie 2a

  Ostatni miesiąc w roku to wyjątkowy czas. Zapach pierników wiruje w powietrzu, zewsząd słychać świąteczne piosenki, a za oknem wypatrujemy białego puchu lub śladów reniferów. Wokół panuje atmosfera przyjemnie świąteczna ale nierzadko również czuć wszechobecny pośpiech, nagromadzenie obowiązków i strach, czy ze wszystkim uda się zdążyć przed tym magicznym, wigilijnym wieczorem.

  Przez cały grudzień w naszej szkole również odbyło się wiele około świątecznych wydarzeń a Drugoklasiści dodatkowo realizowali zadania z klasowego kalendarza adwentowego.

  1

  Otwieraniu cukierków z zadaniami towarzyszyły radość i ciekawość co takiego danego dnia będą przyjdzie im zrealizować. Zadania były przeróżne i wymagały zaangażowania nie tylko dzieci ale czasem również dorosłych – nauczycieli i rodziców.

  2

  Dzięki temu w grudniu, Uczniowie i Uczennice klasy 2a, zrealizowali szereg zadań i aktywności związanych z tematyką bożonarodzeniową. Część zadań musieli zrealizować w domach, dlatego że niektóre dni wypadały w weekendy. Wówczas Drugoklasiści musieli między innymi: pomagać w świątecznych porządkach, dekorować swoje pokoje na Święta, zasuszyć plastry cytrusów czy ulepić bałwana. Wykonanie zadań nierzadko wymagało od nich ogromnej kreatywności! Niektóre aktywności bowiem trzeba było zmodyfikować i dostosować do panujących warunków na przykład: ulepienie bałwana nie było możliwe jeśli nie było śniegu.

  Większość kalendarzowych zadań została zrealizowana w szkole. Dzieci wspólnie udekorowały salę lekcyjną, ubrały klasową choinkę i tańczyły do świątecznej muzyki. Uczniowie poznali nowe kolędy i dowiedzieli się więcej o tradycjach świątecznych a podczas zajęć świetlicowych upiekli pierniczki oraz wzięli udział w świątecznym maratonie filmowym.

  4

  W przedświątecznym zamieszaniu nie można zapomnieć o tych, którzy potrzebują pomocy w tym szczególnym czasie. Dzieci wiedzą o tym doskonale dlatego, dzięki uprzejmości swoich rodziców, przez cały grudzień gromadziły w sali produkty spożywcze dla potrzebujących ludzi i zwierząt, żeby wesprzeć prowadzone na terenie szkoły akcje charytatywne. Dzięki temu pewnego dnia odwiedzili ich wyjątkowi goście:

  5

  Jednym z najważniejszych momentów grudnia, o ile nie najważniejszym, jest składanie świątecznych życzeń. Ta wyjątkowa chwila miała miejsce podczas zdalnej formuły nauczania, zatem wspólne zdjęcie jest jedynie zrzutem ekranu, ale dostrzec można uśmiechy pani Dyrektor, pana Sekretarza, Nauczycieli i Uczniów.

  7

  9

  Koniecznie zobaczcie zdjęcia z wszystkich grudniowych przedsięwzięć Drugoklasistów.

 • Klasa 7a w Teatrze Współczesnym

  17 grudnia wybrałyśmy się do Teatru Współczesnego na spektakl Opowieść wigilijna, który został wyreżyserowany na podstawie treści naszej lektury. Siedziałyśmy w ostatnim rzędzie, dzięki czemu doskonale widziałyśmy scenografię i efekty świetlne. Bardzo nam się podobała gra aktorów, którzy z dużym zaangażowanie wcielili się w postaci znanych nam bohaterów utworu Charlesa Dickensa. Muzyka doskonale odzwierciedlała nastrój wydarzeń.

  Po przedstawieniu odbyły się warsztaty teatralne, w czasie których poznałyśmy tajniki zawodu reżysera . Jedna z nas – Matylda Janiec – z dwoma innymi uczniami wystąpiła na scenie, a jej zadaniem było odegranie różnych emocji. Doskonale sobie poradziła z tym wyzwaniem i została wyróżniona przez aktora, który w przedstawieniu wcielił się w rolę Ebenezera Sgrooge’a. Otrzymała też gromkie brawa od publiczności. W drodze powrotnej z teatru widziałyśmy wiele bożonarodzeniowych akcentów, więc w świątecznych nastrojach wróciłyśmy do szkoły na klasowe spotkanie wigilijne.

 • Wyniki rodzinnego konkursu „Świąteczna ozdoba od serca dla serca”

  Z radością informujemy, że Komisja konkursowa powołana przez koordynatora wyłoniła laureatów szkolnego, rodzinnego konkursu plastyczno-technicznego pt. „Świąteczna ozdoba od serca dla serca” kierowanego do uczniów klas początkowych

  i ich rodzin. Dodatkowo zdjęcia prac konkursowych zostały udostępnione na szkolnym profilu na Facebooku, gdzie walczyły o nagrodę publiczności!

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prac konkursowych!

  Zachęcamy również do odwiedzenia szkolnej strony na Facebooku, gdzie można zobaczyć jak bardzo uczniowskie prace podobały się internetowej społeczności.

 • Zakończenie Świątecznej Zbiórki Żywności

  Zakończyliśmy Świąteczną Zbiórkę Żywności w naszej szkole.
  Przekazaliśmy do Banku Żywności 102 kg produktów spożywczych.
  Dziękujemy wszystkim za dary i zaangażowanie!

 • Życzenia

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
  pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia zdrowia, radości
  i niegasnącego dobra.

  Niech Nowy 2022 Rok będzie czasem wszelkiej pomyślności, a także zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

  Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice i Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Krakowie

 • Mikołajkowy tydzień w świetlicy

  Grudzień to wyjątkowo magiczny miesiąc pełny wspaniałych wydarzeń. Okazji do świętowania w świetlicy jest mnóstwo. Początkiem miesiąca Nasi Uczniowie wykonywali pracę plastyczne, grali oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych inspirowanych postacią św. Mikołaja.

  1

  Rozwiązywali także Mikołajkowe karty pracy w których kodowali oraz ćwiczyli spostrzegawczość.

  2

  Na zakończenie tego mikołajkowego tygodnia stworzyliśmy mini choineczki. Uczniowie za pomocą farb pomalowali szyszeczki, które zebraliśmy podczas jesiennego spaceru. Nasze choineczki ozdobiliśmy pięknym łańcuchem w kolorowe kropki. Wszystkim czynnościom towarzyszył radosny śpiew świątecznych piosenek.

  Zapraszamy również do przeglądnięcia galerii zdjęć.

 • Drugoklasiści w poszukiwaniu zimy

  Czy istnieje coś co dzieci lubią bardziej niż lato i wakacje? Jeśli tak to może to być tylko śnieg! Na każdy grudniowy dzień Drugoklasiści otrzymywali inne zadanie z klasowego kalendarza adwentowego. Jednym z nich było wyjście na spacer w poszukiwaniu oznak zimy. Jakież szczęście widać było na ich twarzach, gdy tego dnia spadł śnieg! Okazało się, że oprócz poszukiwania nadchodzącej nowej pory roku, można było również pobawić się w białym puchu. Uczniowie klasy 2a mieli nadzieje na zbudowanie igloo ale na ten moment zadanie okazało się niewykonalne. Uznali, że to bardzo dobrze, że zima dopiero się zbliża, bo na pewno nadarzy się lepsza okazja na wspólne budowanie lodowej budowli.

  Zobaczcie zdjęcia z pierwszych tej zimy zabaw na śniegu Drugoklasistów.

  1

 • Mikołajki w klasie 2a

  6 grudnia to wyjątkowy dzień, który ma szczególne miejsce w kalendarzu świąt, które obchodzone są w środowisku szkolnym. Uczniowie klas młodszych mają szczęście w tym, że uczęszczają do Zespołu Szkół, dlatego, że dzięki temu mogli skorzystać z przygotowanej przez starszych kolegów i koleżanki, niespodzianki z tej okazji. Jednak yodpowiednio uczcić wizytę Świętego Mikołaja, Drugoklasiści musieli odpowiednio się przygotować

  Najpierw wprowadzili do sali lekcyjnej nieco świątecznego ducha, poprzez przystrojenie świeżej, pachnącej lasem choinki. Oprócz światełek, zawiesili na niej własnoręcznie wykonane ozdoby. Wykonali również prace plastyczne, które świątecznie ozdobiły tablice.

  1

  Nadszedł poniedziałek – wyczekiwane Mikołajki. Kilka tygodni wcześniej Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w klasowym, mikołajkowym losowaniu, zatem tego dnia, każdy przyszedł do szkoły ze starannie zapakowanym prezentem dla wylosowanej osoby. Prezenty zajęły zaszczytne miejsca: pod choinką lub w wielkim, białym worku. Do tak przygotowanej sali mógł wreszcie zajrzeć Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci niecierpliwie wypatrywały za okno, za drzwi, a ten nie nadjeżdżał. Zjawił się za to korowód – aniołek wraz z pomocnikami – lecz samego Mikołaja nigdzie nie było widać.

  IMG_7275

  Okazało się bowiem, że licealiści wcale tak szybko Mikołaja nie przyprowadzą, dlatego, że na spotkanie ze Świętym trzeba przecież zasłużyć. Drugoklasiści musieli zatem odpowiedzieć na kilka pytań, a także samodzielnie przywołać Świętego Mikołaja. Na szczęście im się udało! Na małe prezenty również zasłużyli, bo Święty z uśmiechem je rozdał każdemu. Wszyscy byli w świetnych humorach bo przecież każdy lubi przekąsić coś słodkiego.

  IMG_7279

  To jednak nie był koniec atrakcji. Tego dnia Uczniowie klasy 2a rozmawiali z Wychowawczynią na temat zasad i zakresu dozwolonych i niedozwolonych działań. Wychowawczyni zadawała pytania, a Uczniowie podawali przykłady odpowiedzi. Okazało się, że pewne rzeczy możemy zjeść, a innych nie, pewne rzeczy możemy kopać a innych nie oraz co oczywiste – nikogo nie wolno bić ale są rzeczy, które można uderzać. Co to takiego? To piniata!

  2

  Pełni energii Drugoklasiści z zapałem przystąpili do jej rozbijania. A już po chwili wysypały się z niej cukierki!

  Na koniec tego wesołego dnia odbyło się rozdanie prezentów dla wylosowanych osób. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi,
  bo każdy dostał naprawdę wspaniały upominek, a wokół czuć było prawdziwie świąteczną atmosferę.

  IMG_7367

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Mikołajki w klasie 3a

  6 grudnia to dzień, który bardzo lubią wszystkie dzieci, te małe i te nieco większe :)
  Nasi Trzecioklasiści to bardzo grzeczne dzieciaki, dlatego też na trzeciej godzinie lekcyjnej odwiedził Ich Święty Mikołaj...

  I jak to Święty Mikołaj, nie przyszedł z pustymi rękami, ale przyniósł prezenty :) Bardzo dziękujemy pomocnikom Świętego Mikołaja z Samorządu uczniowskiego, którzy pięknie urozmaicili Trzecioklasistom ten dzień! Bawiliśmy się świetnie!

  Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania Trzecioklasistów ze Świętym Mikołajem

 • Grudniowa atmosfera w klasie 3a

  Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Początek kalendarzowej zimy, długo wyczekiwane przez wszystkie dzieci mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, czy sylwester.

  W ostatni piątek Uczniowie klasy 3a rozpoczęli zimowe prace dekoracyjne w swojej sali! W oczekiwaniu na Mikołaja, Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Wydarzenie wzbogaciły zimowe piosenki w tle, jak również radośnie śpiewana przez Trzecioklasistów mikołajkowa piosenka „Ding- dong”. Zapach żywej choinki i kolorowe, świąteczne dekoracje pięknie wzbogaciły salę nr 9, a świąteczny duch poruszył i uradował wszystkich Trzecioklasistów.

  Teraz pozostało tylko jedno... cierpliwie oczekiwać na Mikołaja, który z pewnością przyniesie naszym zdolnym i grzecznym Trzecioklasistom wiele prezentów!

 • Urodziny Marysi z klasy 3a

  3 grudnia Trzecioklasiści zorganizowali zabawę urodzinową dla Marysi. Wszyscy bardzo się cieszyli, że wspólnie z Jubilatką mogą świętować ten wyjątkowy dla Niej dzień. Jak zawsze, Uczniowie klasy 3a wykonali piękne kartki urodzinowe dla swojej koleżanki, śpiewali 100 lat i składali życzenia.

  W trakcie zabawy urodzinowej nie mogło zabraknąć muzyki oraz ulubionej gry Trzecioklasistów – Tweestera. Klasowej imprezie urodzinowej towarzyszyło wiele radości, śmiechu, jak również świetnej zabawy przy muzyce, podczas której wszyscy rozwijali umiejętności taneczne i znajomość kroków cza-czy i salsy.

  Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie m. in. można obejrzeć kartki urodzinowe przygotowane przez Uczniów klasy 3a.

 • Listopadowy czas w klasie 2a

  Listopad to czas niesprzyjającej aury ale Drugoklasiści dobrze wiedzą, jak go sobie nieco umilić. Można wykorzystać do tego różne techniki artystyczne, bo muzyka i plastyka to jedne z ulubionych zajęć Uczniów klasy 2a. W tym miesiącu złożyło się tak, że część lekcji Uczniowie realizowali w formie zdalnej, dlatego między innymi klasowe Andrzejki musiały zostać przeorganizowane. Jak udało nam się to wszystko pogodzić? Sprawdźcie sami.

  W listopadzie Drugoklasiści realizowali tematy związane z meteorologią, pomiarem temperatury, zjawiskami atmosferycznymi, a zatem często musieli obserwować to, co dzieje się za oknem. Zjawiska przyrodnicze oraz przygotowanie zwierząt i roślin do zimy najłatwiej można było podglądnąć podczas wspólnych spacerów. W trakcie jednego z nich Drugoklasiści odkryli prawdziwe znalezisko i poznali w ten sposób lepiej okolicę szkoły – ich małą ojczyznę. Zahaczyli wówczas o tematykę historyczną.

  1

  W oddali widoczny fort Bronowic

  Listopadowe chmury i deszczową pogodę, Drugoklasiści rozgonili wesołą piosenką, do której zaproponowali autorską interpretację instrumentalną. Warto posłuchać ich gry na instrumentach, którą przedstawia film dostępny tutaj.

  Oprócz tego, Drugoklasiści przedstawili typową dla tego miesiąca wietrzną, deszczową pogodę w formie artystycznej.

  Ich prace można obejrzeć poniżej:

  2

  W ostatni dzień listopada Uczniowie klasy 2a uczyli się w formie zdalnej, ale nie mogło zabraknąć klasowego świętowania Andrzejek. W tym roku święto to uczcili podczas aktywności ruchowych. Ich zadaniem było odczytanie poleceń do wykonania a także samo wykonanie ćwiczeń związanych z Andrzejkami. Uczniowie każdą kartę ruchową również omówili analizując to, co znajduje się na obrazkach. Oprócz tego uczestniczyli w zajęciach świetlicowych poświęconych tej tematyce.

  1

  2

  4

  5

 • „Szkolny Gang Swojaków” w klasie 3a

  Uczniowie klasy 3a wzięli udział w cyklu zajęć w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Szkolny Gang Swojaków” organizowanego przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka. Celem programu było pokazanie dzieciom piękna polskiej przyrody oraz odkrycie przed nimi sekretów otaczającego ich środowiska. Trzecioklasiści uczestniczyli w szeregu działań, m. in. poznawali gatunki zwierząt chronionych w Polsce, czytali opowiadania w książkach tematycznych („Szkolny Gang Swojaków”), wysłuchali licznych podcastów na temat życia wybranych zwierząt (morświn, żubr, wilk, jeż, wilk, ryś, itd.). Uczestniczyli w zajęciach informatycznych, podczas których zapoznali się z prezentacją multimedialną oraz wykonywali proste grafiki, przedstawiające jeża.

  Podsumowując cały przebieg projektu, Uczniowie klasy 3a wykonali pracę konkursową „Zagrożone i chronione zwierzęta w Polsce”. Dzieci wykorzystali rolki z papieru, które malowali farbami. Po tym odrysowywali kontury wybranych zwierząt, które następnie kolorowali i wycinali. Po wykonaniu powyższych czynności, czekając, aż wyschną pomalowane rolki papieru, Uczniowie odbijali z szablonów litery, tworzące wyrazy, tj. nazwy wybranych zwierząt. Po wyschnięciu farby, dzieci przyklejali wycięte elementy. Po tym, dzieci układali przygotowane przez Wychowawczynię puzzle, tj. Kontury mapy Polski. Na zakończenie, Trzecioklasiści przy wsparciu nauczyciela przyczepiali elementy układanki na tablicy korkowej, a następnie przyklejali „sylwetki” zwierząt oraz ich nazwy, zgodnie z miejscem, w którym one występują.

  Dodatkowo dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem szablonów i kredek ołówkowych.

  Udział w programie edukacyjnym okazał się dla naszych Trzecioklasistów nie tylko skarbnica wiedzy, ale również świetną zabawą, która dostarczyła im wiele radości.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Dzień Kredki w świetlicy

  22 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Kredki. Świętowanie rozpoczęliśmy od oglądania prezentacji w której znalazły się informacje dotyczące kredki. Nasi Uczniowie poznali jej historię, rodzaje oraz materiały z których jest stworzona.

  Dzieci z radością rozwiązywały karty pracy związane z tematem dnia. Zawarte w nich zadania doskonaliły umięjętności matematyczne, logicznego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem. Kształtowały również zdolności manualne i kreatywność naszych najmłodszych.

  Kredka to przedmiot który można wykorzystać na wiele sposobów. Dzieci układały z kredek równania matematyczne, literki oraz odwzorowywały wyświetlany na tablicy schemat.

  Kolorowanie to jedno z ulubionych zajęć Naszych Świetliczaków dlatego w takim dniu nie mogło zabraknąć także kolorowanek. Zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć z tego kolorowego dnia. 

 • Dzień Myszki Miki w świetlicy

  Myszka Miki to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. Osiemnastego listopada obchodzi swoje urodziny i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki. Nasi Uczniowie również przygotowali się do świętowania i w czwartek świetlicę wypełniło mnóstwo myszek.

  Zajęcia świetlicowe rozpoczęły się od oglądania prezentacji multimedialnej w której zostały zawarte informacje oraz ciekawostki o solenizancie. Następnie przystąpiliśmy do ćwiczenia alfabetu w którym literki przybrały postać Mikiego. Doskonaliliśmy także znajomość liczb, które przyjęły kolorystykę Myszki Minnie. Dzieci znakomicie wykonywały ćwiczenia związane z literami i liczbami, a ich atrakcyjna forma pozwoliła lepiej zapamiętać prawidłową kolejność.

  Uczniowie rozwiązywali karty pracy dotyczące Mikiego, które zostały dostosowane do ich wieku oraz umiejętności. Wielką frajdą okazała się praca w dwuosobowych grupach i wspólne układanie wycinanki w postaci puzzli. Ułożony obrazek przedstawiał obie Myszki które zostały później pokolorowane.

  1

  W świetlicy rozmawialiśmy również o ewaluacji w wyglądzie Mikiego i Minnie. Nasi bohaterowie obchodzą w tym roku 93 urodziny zatem pierwsza narysowana Myszka była jeszcze w kolorach czarno-białych. Postanowiliśmy także cofnąć sięw czasie i poczuć ducha tamtych lat, oglądając pierwszy film Walta Disney’a z Myszą Miki pt. „Crazy Plane”. Nie zabrakło także śpiewania piosenek czy układania puzzli z motywem Myszki Miki.

  Zapraszamy do oglądnięcia  galerii zdjęć.

 • Trzecioklasiści i niezwykły pies Elf

  Nie od dziś wiadomo, że książki rozwijają słownictwo, doskonalą zdolność budowania długich i spójnych wypowiedzi pisemnych i ustnych, wzbogacają naszą wiedzę i rozwijają wyobraźnię. Są również doskonałym narzędziem doskonalącym naszą pamięć. Ponadto, książki to bogactwo kształtujące naszą osobowość, rozwijające wrażliwość, dostarczające rozrywki. Trzecioklasiści z całą pewnością mogliby podzielić się jeszcze wieloma zaletami czytania książek.

  W ostatnim czasie, Uczniowie klasy 3a analizowali treść kolejnej pięknej, poruszającej i ciekawej książki pt. „Sposób na Elfa”. Czytając powyższą lekturę, Trzecioklasiści poznali niezwykłego psa o imieniu Elf, który wraz ze swoją psią siostrzyczką wychowuje się w schronisku. To niezwykle poruszająca historia tylko pozornie zwyczajnego psa, który na swojej drodze spotyka ludzi, których już od pierwszych chwil obdarowuje wielką miłością. Pomimo początkowego strachu i braku poczucia bezpieczeństwa, Elf w pełni oddaje swoje serce swojemu nowemu właścicielowi. Pomimo licznych wybryków i niezbyt porządnego psiego zachowania :) Elf doświadcza niezwykłej troski i dobra ze strony swojego pana i jego syna. Staje się zaufanym członkiem rodziny, która w niedługim czasie się powiększa... Co to znaczy? Przekonajcie się sami, sięgając po tę zaskakującą, pełną humoru, a zarówno ukazującą wiele zwrotnych i wzruszających przygód.

  Trzecioklasiści wykonali szereg działań dydaktycznych mających na celu utrwalenie treści poznanej lektury, a następnie wykonali prace plastyczne, tj. zakładki do książek.

  Z pewnością teraz będzie im łatwiej zapamiętać, na której stronie skończyli czytać kolejną książkę :)

  A jak się prezentują zakładki wykonane przez Uczniów klasy 3a, zobaczcie sami...

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Dwustronna praca plastyczna Drugoklasistów

  Zajęcia artystyczne, plastyczne czy techniczne to zdecydowanie jedne z tych, które Uczniowie klasy 2a lubią najbardziej. Podczas tego typu zajęć mogą wykazać się kreatywnością, zaprezentować swoje pomysły i wyrazić swoją osobowość poprzez tworzenie różnego rodzaju prac. Na tym etapie edukacyjnym, w edukacji wczesnoszkolnej, niezwykle ważne jest również doskonalenie sprawności manualnej a to wpisane jest w codzienną aktywność uczniów młodszych. Ostatnia praca plastyczna, którą wykonywali Drugoklasiści była jednak wyjątkowa.

  Jeszcze nigdy wcześniej Uczniowie klasy 2a nie mieli okazji stworzyć dzieła, które nie byłoby trójwymiarowe lecz byłoby dwustronne. Tym razem Drugoklasiści wykonali pracę na kartkach formatu A3, korzystając z wybranych przez siebie technik – jedni rysowali, inni malowali, a jeszcze inni wyklejali bibułą wskazany kształt. Zanim jednak rozpoczęła się część artystyczna, zrealizowana została ta wcześniejsza, nie mniej ważna, z zakresu edukacji polonistycznej. Uczniowie musieli bowiem zaadresować kartkę pocztową i zredagować pozdrowienia. Pocztówki zostały potem przyklejone dokładnie w miejscu, w którym wycięte zostały dziury w ich kartkach.

  1

  Wówczas przyszedł czas na dekorowanie obu stron kartki. Po jednej stronie musiał znaleźć się gołąb pocztowy, a po drugiej skrzynka. Dwustronne ilustracje pokazywały zatem podróż krakowskich pocztówek. Wykonanie dwustronnych prac było czasochłonne i wymagało sporych nakładów pracy ale za to prace te mogły zdobić szkolny korytarz dwa razy dłużej. Wszakże raz zostały zawieszone frontem a raz tyłem.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wykonywania tych niezwykłych prac Drugoklasistów.

 • Urodziny Michała z klasy 2a

  Pewnego piątku w listopadzie w klasie 2a odbyło się uroczyste świętowanie. Jak to zwykle bywa podczas celebrowania wyjątkowych dni, nie obyło się bez głośnego śpiewu, radosnych chichotów i zajadania słodkości. To wszystko za sprawą zbliżających się urodzin Michała – Ucznia klasy 2a. Ten dzień w tym roku wypadał w sobotę – dzień wolny od szkoły ale koleżanki i koledzy Michała nie zapomnieli o tym, by uczcić ważny dla niego moment.

  1

  Zgodnie z klasową tradycją, wszyscy utworzyli uroczysty szpaler, przeprowadzili test sprawnościowy dla solenizanta oraz (tuż po uzyskaniu przez niego pozytywnego wyniku) zaśpiewali gromkie „Sto lat”. Następnie przyszedł czas na życzenia.
  W tym wypadu padały hasła takie jak:
  – kosmicznych urodzin,
  – dużo rakiet i lotów w kosmos,
  – dużo wycieczek elektrycznymi autobusami!

  Brzmi tajemniczo? Nie dla Michała i jego przyjaciół! Oni bowiem doskonale znają solenizanta i jego pasje, dlatego podczas składania życzeń chcieli do nich nawiązać. Członkowie klasy 2a przygotowali również mały upominek dla Michała.

  Solenizant poczęstował wszystkich słodkościami a w świetlicy odbyła się dalsza część świętowania – ulubiona zabawa „w krzesełka”.

  4

  Michałowi jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze!

 • Rozdanie nagród w szkolnym konkursie plastycznym „(U)śmiech to zdrowie”

  W środę, 17 listopada 2021 roku wszyscy Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomów i rozdania nagród w szkolnym konkursie plastycznym „(U)śmiech to zdrowie”. Pani Dyrektor mgr Lidia Kapała z ogromną dumą, uznaniem i serdecznym uśmiechem na twarzy, złożyła gratulacje laureatom i wręczyła fantastyczne nagrody. 

  Laureaci szkolnego konkursu plastycznego pt. „(U)śmiech to zdrowie”:

  Wyróżnienia

  Jana Bazarnik (uczennica klasy 2a)
  Karol Leśko (uczeń klasy 1a)

  III MIEJSCE:

  Wiktoria Snopkowska (uczennica klasy 1a)

  II MIEJSCE:

  Lidia Machaj (uczennica klasy 1a)
  Amelia Orszak (uczennica klasy 1a)
  Mieszko Piesiak (uczeń klasy 1a)

  I MIEJSCE:

  Helena Liszka (uczennica klasy 1a)

  Wszystkim laureatom gratulujemy!

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursach.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości oraz do galerii zwycięskich prac.

 • #Szkoła do hymnu

  11 listopada to dla wszystkich Polaków dzień szczególny. Celebrowanie Święta Niepodległości to w placówkach oświatowych doskonała okazja do poszerzania wiedzy Uczniów, utrwalenia znaczenia symboli narodowych, a także do dyskusji nad znaczeniem wolności w naszym codziennym życiu. W naszej szkole, w przededniu tego ważnego święta – 10 listopada o godzinie 11:11, uczniowie i nauczyciele odśpiewali lub wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu.

  Dzięki prezentowanej postawie patriotycznej i zaangażowaniu Uczniów i Nauczycieli, nasza placówka otrzymała pamiątkowy dyplom, który prezentujemy poniżej:

 • Narodowe Święto Niepodległości – świetlica

  Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi oraz rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć.

  Uczniowie wykonywali prace plastyczne dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. godła z białym orłem w koronie ( z kuleczek bibuły) oraz biało-czerwone flagi. Śpiewając Hymn Polski doskonaliliśmy również umiejętności wokalne.

  Dzieci stworzyły także biało – czerwone kotyliony, którymi przyozdobiły swoje stroje w czasie uroczystości szkolnych. W świetlicy czytaliśmy patriotyczne wiersze, słuchaliśmy melodii żołnierskich oraz śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii.

  Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie kącika patriotycznego, do którego wykorzystano prace wykonane właśnie przez dzieci.

  Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

 • Obchody Święta Niepodległości – klasa 2a

  Przygotowanie akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości to pierwsze tak poważne przedsięwzięcie zorganizowanie wyłącznie przez członków klasy 2a. Wiedząc jak trudne może być to zadanie, Drugoklasiści rozpoczęli przygotowania jeszcze w październiku. To właśnie wtedy wraz z Wychowawczynią opracowali scenariusz występu, rozdzielili role wśród wszystkich Uczniów i Uczennic, a także zapisali to, co należy przygotować dokładnie na ten wielki dzień –
  10 listopada – dzień szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

  Wszyscy członkowie klasy 2a byli dumni z tego, że mogą samodzielnie przygotować uroczystość, w której wezmą udział zaproszeni goście. W związku z tym, pełni wiary w siebie i zapału do pracy, mogli rozpocząć drogę do sukcesu. Każdy potraktował swoje zadanie poważnie, uprzednio zapisując w dzienniczku co takiego i w jakim terminie musi wykonać. W dniu akademii były zatem przygotowane niezbędne dekoracje, przybory, materiały dydaktyczne np. prezentacje multimedialne,
  ale co najważniejsze – przygotowani byli wszyscy występujący na scenie Drugoklasiści i Drugoklasistki.

  Wracając na moment do dekoracji, szczególną rolę w tym aspekcie odegrał Teoś, który przyniósł do szkoły zabytkowe godło oraz flagę Polski. Wszyscy wykonali również prace plastyczne – wykleili kontury naszego kraju z dostępnych materiałów, tak by dumnie zaprezentować narodowe barwy. Prace plastyczne również stanowiły dekorację sali.IMG_6764

  W dniu występu ubrani elegancko Drugoklasiści zaprezentowali się przed starszymi i młodszymi kolegami i wraz z przybyłymi gośćmi należycie uczcili Narodowe Święto Niepodległości, rozpoczynając od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego". Następnie prezentację dotyczącą drogi do niepodległości przedstawiła Helenka, a później wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Co to jest niepodległość?". Po niej przyszedł czas na quiz sprawdzający wiedzę przybyłych gości. Na zakończenie Mia i Kewin piękne wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka".

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z tego wydarzenia.

  Nie można zapomnieć o tym, że 10 listopada o godzinie 11:11 Uczniowie klasy 2a wspólnie z innymi Uczniami klas młodszych uroczyście odśpiewali Hymn Narodowy, włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”.

 • Świętowanie urodzin Piotrka z klasy 2a

  Listopad często kojarzyć się może z zadumą, smutkiem, powagą – ze względu na święta i rocznice obchodzone w tym okresie, a także przez aurę za oknem, która nie nastraja nas najlepiej. Dla niektórych ten miesiąc jest jednak wyjątkowy i radosny, bo to właśnie wtedy wypada tak ważne dla nich święto – dzień urodzin! W listopadzie urodziny obchodzi Uczeń klasy 2a – Piotruś Kilarski.

  Wszyscy Drugoklasiści doskonale wiedzą, że tak ważny dzień trzeba odpowiednio uczcić. Specjalnie dla solenizanta, jego koledzy i koleżanki przygotowali urodzinowy upominek. Znalazły się w nim własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe dla Piotrusia. W przygotowywanie laurek włączyli się wszyscy – pani Wychowawczyni a także Uczniowie klas 1a i 3a, którzy mieli okazję wykonać piękne laurki w szkolnej świetlicy.

  W klasie zorganizowano dla Piotrusia tradycyjne świętowanie – ze szpalerem, śpiewem (w dwóch językach!) i najlepszymi życzeniami, a solenizant poczęstował wszystkich słodkościami.

  2

  3 4

  Piotrkowi z okazji jego urodzin życzymy dużo uśmiechu, spełnienia wszystkich marzeń
  oraz 100 lat życia w zdrowiu i szczęściu! 

 • Zajęcia patriotyczne w klasie 3a

  11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

  „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”
  Monika Szulerowicz

  W ostatnich dniach, Uczniowie klasy 3a realizowali blok zajęć dydaktycznych o tematyce patriotycznej. Trzecioklasiści rozwijali swoją wiedzę na temat wydarzeń historycznych naszego narodu analizując liczne utwory literackie, zapoznając się z tematycznymi filmami edukacyjnymi, słuchając pieśni patriotycznych, poznając sylwetki słynnych Polaków, m. in. Bolesława I Chrobrego, Jana III Sobieskiego, Adama Mickiewicza, Ignacego Łukasiewicza, czy Fryderyka Chopina. Ponadto, uczniowie wykonali kotyliony oraz wspólnie z wychowawczynią dekorowali salę lekcyjną. Szereg działań i aktywności, w tym udział w przepięknej akademii przygotowanej przez Uczniów klasy 2a, akcji „Szkoła do hymnu” pozwoliły w jeszcze lepszym stopniu zrozumieć Trzecioklasistom czym jest patriotyzm.

  Cieszymy się, że udało nam się zaakcentować tą piękną i ważną dla Polaków uroczystość.

 • Jesienny konkurs w klasie 3a

  Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Dzieci podziwiają drzewa w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, zbierają dary jesieni, rozpoznają gatunki drzew, owoce oraz liście. Tej jesieni wiele się dzieje... Trzecioklasiści wykonywali jesienne dekoracje z kolorowych liści, sałatki owocowe i szaszłyki z darów jesieni. Tworzyli „Jesienne stworki”, śpiewali jesienne piosenki, recytowali tematyczne wiersze, opisywali zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, wykonywali witraże. Część naszych działań udało się uwiecznić na zdjęciach, które na bieżąco prezentujemy na stronie Szkoły oraz na Facebook’u. Jednak to nie koniec... :) W ostatnim czasie dla Uczniów klasy 3a zorganizowano klasowy konkurs literacko- plastyczny „Uroki polskiej jesieni”.

  Zadaniem dzieci było napisanie wierszyka nawiązującego do obecnej pory roku oraz wykonanie do niego ilustracji. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem, kreatywnością i niezwykłą wyobraźnią – zarówno w zakresie edukacji polonistycznej, jak i edukacji plastycznej. Każda praca konkursowa była ciekawa, niepowtarzalna, dbale wykonana, a wiersze – niezwykle zaskakujące, humorystyczne.

  Zdecydowanie największym wyzwaniem dla Wychowawczyni było wybranie najciekawszych prac konkursowych. Pani mgr Joanna Magda, doceniając niezwykły wkład, estetykę i pomysłowość dzieci, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, przyznając im nagrody główne, wyróżnienia oraz upominki, będące przede wszystkim podziękowaniem za ich sumienną i ciężką pracę.

  Wyniki klasowego konkursu literacko-plastycznego „Uroki polskiej jesieni”

  przedstawiają się następująco:

  NAGRODĘ GŁÓWNĄ otrzymali

  ➢ Antoś Kowalczyk

  ➢ Kubuś Sobczak

  WYRÓŻNIENIE I STOPNIA otrzymali

  ➢ Ania Mróz

  ➢ Michaś Turnau-Koźlik

  WYRÓŻNIENIE II STOPNIA otrzymały

  ➢ Marysia Cieślik

  ➢ Lenka Chwyć

  Trzecioklasistom serdecznie gratulujemy, a wszystkich czytelników zachęcamy do zapoznania się z pracami konkursowymi.

 • Dzień Postaci z Bajek w klasie 3a

  5 listopada w naszej Szkole dzieci obchodziły Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, wzruszają, ale też przekazują ważne wartości i prawdy życiowe. 5 listopada to dobry moment, kiedy przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem dzieciństwa. W piątek sala Trzecioklasistów zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną niesamowitych, bajkowych postaci. Wśród nich można było spotkać kowboja, wiewiórę, żabę Kermita, złą wróżkę, ducha lasu, księżniczkę, czy kota w butach. Aby uczcić ten dzień, Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zabawach tematycznych, kolorowali wybrane postaci ze znanych im bajek, czytali wybrane przez siebie bajki i baśnie, słuchali i śpiewali piosenki ze współczesnych bajek i animacji filmowych dla najmłodszych, jak i bajek z czasów dzieciństwa swoich rodziców i nauczycieli. Ten dzień był pełen śmiechu, radości, zabawy i spontanicznych tańców. Nie obyło się bez zdjęć upamiętniających ten dzień…również tych niezbyt poważnych, najlepiej oddających atmosferę, jaka na co dzień panuje w klasie 3a. Bajkowe postacie towarzyszyły wszystkim, rozweselając, zabawiając i poprawiając humor!

  Zapraszamy do galerii zdjęć z tego niezwykłego dnia.

 • Zajęcia przyrodnicze w klasie 2a

  Jak się uczyć, by się nauczyć? Jak uczyć, by nauczyć? Takie pytania być może chociaż raz w życiu zadał sobie każdy, niezależnie od wieku, ponieważ jak powszechnie wiadomo – człowiek uczy się przez całe życie. Takie rozważania szczególnie bliskie są uczniom i nauczycielom. Rolą tego drugiego jest bowiem sprawić, by jego wychowankowie codziennie wychodzili z budynku szkoły bogatsi o nową wiedzę.

  Edukacja wczesnoszkolna to bardzo ważny etap edukacyjny, kiedy Uczniowie zdobywają podstawowe i najważniejsze umiejętności, poszerzają szeroko pojętą wiedzę ogólną. W klasie 2a w ostatnich dniach omawiane tematy dotyczyły krajobrazu leśnego. Jednym z elementów, na które Uczniowie musieli zwrócić szczególną uwagę była piętrowa budowa lasu. Nazewnictwo warstw lasu było dla Drugoklasistów czymś nowym, o czym nie słyszeli wcześniej, mimo tego że w lesie gościli wiele razy. Żeby ułatwić zapamiętanie nazw warstw lasu, Uczniowie wykonali szereg ćwiczeń i zabaw, które angażowały różne zmysły i wymagały różnego rodzaju pracy. To trochę tak, jakby w starszych klasach o warstwach lasu mówić na języku polskim (na przykład omawiając tematyczny tekst), na matematyce (obliczając sumę skaczących po drzewach wiewiórek na danym obszarze), na muzyce (śpiewać tematyczną piosenkę) czy podczas zajęć z wychowania fizycznego. Oto kwintesencja nauczania zintegrowanego :) 

  Uczniowie klasy 2a najpierw zapoznali się z tekstem z podręcznika. Samodzielnie go przeczytali, wysłuchali, wraz z wychowawczynią go omówili, analizując również zamieszczone w książce ilustracje. Następnie wykonali rysunek lasu na tablicy oraz umieścili karteczki z nazwami warstw lasu w odpowiednich miejscach. Tego dnia Uczniowie wykonali również pracę plastyczną pt. „Runo leśne”. Oprócz rozwijania sprawności manualnej, motoryki małej, doskonalenia umiejętności komponowania elementów na płaszczyźnie, celem zajęć artystycznych było rzecz jasna – zapamiętanie cech charakterystycznych dla jednej z warstw lasu. 

  5

  Było przy tym mnóstwo zabawy! Na koniec tego tygodnia Drugoklasiści zgodnie stwierdzili, że budowa lasu i nazwy jego warstw to bułka z masłem. 

  Odpowiadając na pytania postawione we wstępie, należy więc zdradzić jedną z recept na sukces – aby uczyć i się nauczyć trzeba angażować wiele różnych obszarów naszego mózgu i wykorzystywać różne techniki, które ułatwiają zapamiętywanie.

 • Dzień Postaci z Bajek w świetlicy

  W piątek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Świetlica szkolna zamieniła się w prawdziwy Stumilowy Las gdyż Nasi uczniowie przemienili się w postacie ze słynnej bajki A.A.Milne’a. Marysia wylosowała postać kangurka, Kubuś z magicznego woreczka wyciągnął karteczkę z Prosiaczkiem, Lenka stworzyła drużynę Kubusia Puchatka a drużyna Michasia przeistoczyła się w Króliki.

  Uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek oraz ich postaci. Z przyjemnością przystąpili do współpracy grupowej rozwiązując różnorodne zadania. Odgadywanie zagadek, słuchanie i śpiewanie piosenek oraz czytanie cytatów z bajek wyszło im znakomicie. Uczniowie poprzez rozwiązywanie bajkowych kart pracy mieli również okazję kształcenia umiejętności matematycznych, logicznego myślenia oraz spostrzegawczości.

   W takim dniu nie mogło także zabraknąć czytania ulubionych bajek. Stworzyliśmy również wygodny kącik bajkowy w którym dzieci oglądały klasyki polskiej animacji. Zapraszamy do oglądnięcia filmu oraz galerii zdjęć z tego bajkowego dnia.

 • Świetlica w barwach jesieni

  Świat powoli szykuję się do snu zimowego i robi to w najpiękniejszy możliwy sposób. W październiku jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu ale również w naszej świetlicy. Nie brakuje Nam pomysłów na jesienne zabawy, piosenki oraz prace plastyczne. Odbyło się wiele spacerów i gier na świeżym powietrzu. W zimniejsze dni rekompensując sobie niesprzyjającą pogodę wyglądaliśmy przez okna świetlicy zapadając w zachwyt nad spadającymi liśćmi, które codziennie tańczyły na wietrze.

  Początkowo sale rozweselały piękne, kolorowe drzewa, następnie stworzyliśmy jesienny las a stopniowo dołączały inne prace. W świetlicy odbyło się wspólne kodowanie, rozwiązywanie krzyżówek, jesienny quiz i zabawy ruchowe związane z obecną porą roku. Dzieci grały w jesienną grę planszową i rozwiązywały łamigłówki.

  2-1

  Świetną atrakcją okazała się jesienna książeczka przepełniona kartami pracy. Znalazły się w niej zadania matematyczne, kolorowanki antystresowe, zadania logiczne, kodowanie oraz wykreślanki. Dzięki „książeczce” dzieci utrwaliły wiedzę na temat aktualnej pory roku. Uczeń rozpozna i nazwie wybrane oznaki jesieni. Utrwalił poznane litery i cyfry, ćwiczył pisanie oraz logiczne myślenie. Rozwiązując część zadań doskonalił również słownictwo w języku angielskim. Wykonanie zadań zawartych w książeczce sprawiło uczniom mnóstwo radości.

  15


  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Jesienne stworki – klasa 3a

  Jesień to szczególna pora roku, która obdarowuje nas cudnymi darami. Jesienne owoce i warzywa są nie tylko zdrowe i smaczne, ale również są świetnymi materiałami, które można wykorzystać w najrozmaitszy sposób podczas zabaw i prac plastyczno technicznych. W ostatnim tygodniu Trzecioklasiści wykorzystując dynie wykonali zabawne i pełne uroku „Jesienne stworki”. Pomysłowość dzieci, kreatywność, zapał i radość podczas pracy były nieocenione! Jedni wykrawali, drudzy przyklejali, jeszcze inni przypinali kolorowe elementy szpilkami. Każda praca, sposób jej wykonania były inne, oryginalne i niepowtarzalne.

  Czas pracy minął szybko, zabawy było co niemiara...a powstałe prace, cudowne „Jesienne stworki” na dłużej zagościły u uczniów klasy 3a, wnosząc jesienny powiew i element humorystyczny, który wspaniale wkomponował się w ich salę. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć z tych zajęć.

 • Listopadowa zaduma w świetlicy szkolnej

  Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli – o naszych bliskich zmarłych. Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego losu. Podczas zajęć świetlicowych, w piątek 29 października uczniowie zaznajomili się z tradycjami związanymi z obchodami tego Święta.

  Dzieci oglądały prezentację multimedialną dotyczącą polskich tradycji i obchodów Dnia Wszystkich Świętych. Zapoznały się również ze zwyczajami panującymi w innych krajach początkiem listopada. Przypomnieliśmy dzieciom, by czcić pamięć o bliskich zmarłych i jak właściwie zachowywać się w miejscach wiecznego spoczynku.

  12

  Na koniec zajęć podsumowaliśmy zdobyte informacje i przeszliśmy do części artystycznej. Uczniowie stworzyli pracę plastyczną przedstawiającą piękne, wielowymiarowe znicze.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Spotkanie z lekturą w klasie 2a

  Lektury to szkolne obowiązkowe pozycje do przeczytania, których klasowe omawianie nie zawsze miło się wspomina. Wśród Drugoklasistów nie ma chyba osoby, która ma z nimi złe skojarzenia. Omawianie lektur w klasie 2a to pasmo ustalonych wspólnie z Uczniami i Wychowawczynią przyjemnych tradycji. Jedną z nich jest to, że podczas lekcji dotyczących obowiązkowej, zadanej do domu lektury – Uczniowie mogą siedzieć w ławce z wybranym kolegą bądź koleżanką. To dla nich ważna sprawa!

  Kolejną tradycją jest wykonanie pamiątkowego zdjęcia z przeczytanymi książkami. Tym razem omawianą lekturą była pozycja „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek, zatem na zdjęciu nie mogło zabraknąć tytułowych bohaterek.

  IMG_6443

  Zawsze pierwszym pisemnym zadaniem dla wszystkich jest sporządzenie metryczki lektury. Drugoklasiści już doskonale wiedzą gdzie szukać takich informacji jak: tytuł, autor, wydawnictwo, rok wydania. W parach ustalają również czas, miejsce akcji, wymieniają głównych bohaterów książki. Wszystkie informacje zapisują, starannie uzupełniając metryczkę lektury.

  Wszystkie karty pracy dotyczące lektur, Drugoklasiści chowają do swoich lekturników.

  Tradycjami podczas omawiania lektur są również dyskusja o problematyce utworu oraz wykonanie tematycznej pracy plastycznej. Tym razem Uczniowie opowiadali o ulubionej przygodzie bohaterki książki – jednej ze skarpet – a wcześniej portretowali ją, wyklejając kontur skarpety kawałkami bibuły.

  IMG_6462

  A co gdyby nam zgubiła się jedna skarpeta?
  Co począć z tą, która po wizycie w pralce samotnie wraca do szuflady?

  To, co najbardziej motywuje Drugoklasistów do działania to osiągane sukcesy. Niewątpliwie jednym z nich było to, że wykonanie dekoracji do sali zakończyło się powodzeniem (przeczytasz o tym tutaj), a zatem Uczniowie klasy 2a mieli ochotę na więcej. W ten sposób zrodził się pomysł, by wykonać kolejną dekorację do sali nr 7, tym razem łącząc to z tematyką poruszaną na zajęciach. Bohaterkami kolejnego sukcesu Drugoklasistów stały się więc pojedyncze SKARPETY!

  Zajrzyj do galerii zdjęć a dowiesz się, co z nich powstało!

 • Jesienne zajęcia plastyczne w klasie 3a

  Niezmiennie jesień, a szczególnie listopad, kojarzy się z deszczem, kaloszami i parasolem. W ostatnich dniach Trzecioklasiści rozmawiali na temat jesiennej pogody. Niestety, za oknem szaro i buro...pogoda nie jest zbyt zachęcająca i motywująca do działania. Słonko się schowało, kolory pięknej jesieni ulotniły się.

  Trzecioklasiści nie pozwolili, by pogoda odebrała im radość i zachwyt pięknymi barwami jesieni. Podczas zajęć dydaktycznych uczniowie poznawali nowe techniki malarskie, jakimi są mozaika i witraż. Jak się szybko okazało, nowa wiedza była „motorem napędowym”, który pozwolił chociaż na chwilę zabarwić ten szary i ponury świat! Uczniowie klasy 3a szybko zabrali się do pracy, przygotowali niezbędne materiały, które pozwoliły im wykonać piękne, kolorowe witrażowe parasole. Jak widać, nawet kiedy szaruga za oknem, jesień potrafi być ciepła i barwna.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Urodziny w klasie 2a

  Świętowanie dnia urodzin członków klasy 2a to nasza klasowa tradycja. Dla solenizanta to wyjątkowy dzień, zatem koledzy i koleżanki również chcą go miło uczcić. Zawsze wspólnie wykonują urodzinową książkę, której strony stanowią własnoręcznie wykonane przez Drugoklasistów kartki okolicznościowe z najlepszymi życzeniami dla świętującego.

  22 października ósme urodziny obchodził uczeń klasy 2 – Teoś. Tego dnia wszyscy uczniowie tradycyjnie ustawili się w dwóch szeregach i stanęli na przeciwko siebie. Zadaniem solenizanta było przebiegnięcie przez szpaler dokładnie tyle razy, ile lat właśnie skończył.


  1

  Z tym zadaniem Teoś poradził sobie świetnie. Tuż po tym, wszyscy zaśpiewali gromkie „Sto lat”, złożyli solenizantowi najlepsze życzenia oraz wręczyli drobny upominek wraz z urodzinową książką.

  5

  Teosiowi jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze i spełnienia wszystkich marzeń!

 • Wyniki szkolnego konkursu „(U)śmiech to zdrowie”

  Z radością informujemy, że Komisja konkursowa powołana przez koordynatora wyłoniła laureatów szkolnego konkursu plastycznego pt. „Uśmiech to zdrowie” kierowanego do uczniów klas początkowych.

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia dla Jany Bazarnik z klasy 2a oraz dla Karola Leśko z klasy 1a.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wykonanie przepięknych prac! 

 • „Akademia pana Kleksa” – klasa 3a

  W bieżącym tygodniu, Trzecioklasiści po raz kolejny „wchodzą” w świat literatury dziecięcej, realizując kolejną lekturę szkolną pt. „Akademia pana Kleksa”. „Akademia pana Kleksa” to opowieść o wydarzeniach mających miejsce w niesamowitej i fantastycznej szkole Pana Alojzego. Tu nauka w żaden sposób nie jest tym, co czeka na dzieci w dzisiejszej szkole… Tam wszystko jest fantazją! Zachowanie Pana Kleksa, metody prowadzenia lekcji i sposób pozyskiwania wiedzy. Placówka, do której uczęszczają sami chłopcy o imieniu rozpoczynającym się na literę „A” jest pełna wciągających, humorystycznych i nierealnych przygód. Uczniowie, omawiając treść książki uczestniczą w szeregu działań dydaktycznych, celem których jest nie tylko utrwalenie treści lektury, ale również rozwijanie umiejętności porównywania świata fikcyjnego i rzeczywistego, doskonalenie umiejętności humanistycznych (jak np. opis postaci), rozwijanie umiejętności informatycznych, jak również rozwijanie kreatywności i słownika czynnego i biernego dzieci.

  Podczas zajęć Trzecioklasiści wykonują szereg działań dydaktycznych, takich jak: omówienie treści lektury, wykonywanie ćwiczeń tematycznych, zabawa „Test wiedzy z lektury szkolnej”, tworzenie Lapbook’ów, tworzenie wypowiedzi pisemnych
  w edytorze tekstów (WORD).Mamy nadzieję, że różnorodność podjętych działań jeszcze bardziej zachęci Uczniów klasy 3a do czytania literatury dla najmłodszych

 • TOTUS TUUS – Dzień Papieski 2021

  W tym roku po raz 21. obchodzimy Dzień Papieski. Dzień ten nie jest tylko wspomnieniem, lecz także zaproszeniem do poznawania nauki i drogi, którą Ojciec Święty wytrwale wskazywał, jak również zagłębieniem się w literaturę na temat życia Karola Wojtyły.

  18 października wszyscy Uczniowie w czasie przerwy mogli zapoznać się z filmem ukazującym młodociane życie Karola Wojtyły, wysłuchać utworu „Lolek”, jak również obejrzeć krótką projekcję wideo z wyborów Karola Wojtyły na papieża,
  czy pogrzebu Jana Pawła II. Ponadto, wszyscy uczniowie mogli zaznajomić się z wystawą literatury tematycznej oraz mapą pielgrzymek Papieża Jana Pawła II po Polsce, które mieściły się w bibliotece szkolnej.

  1-5

  Dodatkowo dla uczniów klasy 3a, którzy w obecnym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej, zorganizowano zajęcia poświęcone drodze Papieża Jana Pawła II. Trzecioklasiści wysłuchali wybranych fragmentów z pielgrzymek Papieża,
  Jego rozmów z Młodymi, którzy za każdym razem, w czasie pielgrzymek Papieża do Polski (do Krakowa), licznie gromadzili się pod Oknem Papieskim w Krakowie, jak również wykonali plakaty na temat życia Polaka.

  5-36-3

 • Pierwsza pomoc przedmedyczna – zajęcia w klasie 3a

  20 października Uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach dotyczących udzielania przedmedycznej pierwszej pomocy prowadzonych przez Wychowawczynię klasy – mgr Joannę Magdę. Na początku, Uczniowie pogłębiali wiedzę na temat numerów alarmowych oraz doskonalili umiejętności w zakresie właściwego informowania służb ratunkowych o zdarzeniu (np. wypadku). Następnie doskonalili umiejętność prowadzenia rozmowy z dyspozytorem, przekazywania istotnych i rzeczowych informacji na temat zdarzenia i stanu osób poszkodowanych. Ponadto omówiono zasady bezpieczeństwa, zarówno poszkodowanych, jak i osób udzielających I pomocy.

  1-5

  Zasadniczą częścią spotkania było omówienie i pokazanie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w czasie epidemii. Następnie, Dzieci dobrały się w pary i już samodzielnie (z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego) ćwiczyły na sobie sposób ułożenia w pozycji bezpiecznej.

  3-3

  Trzecioklasistom bardzo podobały się również aktywności rozwijające umiejętność wykonywania reanimacji (tj. zespół czynności ratowniczych stosowanych u chorych, u których nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia). Po wysłuchaniu pogadanki oraz pokazie zaprezentowanym przez Wychowawczynię, Dzieci, wykorzystując swoje misie, z zaangażowaniem ćwiczyli utrwalone czynności.

  7-2

  Najważniejsze, że teraz już wiadomo, jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. I choć mamy nadzieję, ze żadne dziecko nie będzie musiało wykorzystywać tej wiedzy w realnym świecie, cieszymy się, iż Uczniowie klasy 3a doskonale
  już wiedzą, jak informować służby medyczne o zaistniałej sytuacji oraz w jaki sposób pomóc drugiemu człowiekowi.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • II zajęcia projektowe w klasie 3a

  15 października Trzecioklasiści realizowali kolejne zajęcia projektowe, celem których jest rozwijanie wiedzy przyrodniczej.

  W czasie październikowego spotkania uczniowie rozmawiali na temat jesieni, prezentowali jesienne owoce, rozwiązywali zagadki tematyczne, pogłębiali swoja wiedzę na temat wartości odżywczych, oglądali film edukacyjny na temat zdrowego żywienia. Następnie każdy uczeń przygotowywał sałatkę i szaszłyki owocowe. Wśród wielu produktów znalazły się przede wszystkim jabłka, gruszki, śliwki czy winogrono. Sałatki i szaszłyki wyglądały i smakowały wyśmienicie. A do tego były zdrowe i pełne kolorowych witamin. Jak podczas każdych zajęć, na Uczniów czekały dodatkowe aktywności. Podczas II zajęć projektowych Trzecioklasiści doskonalili pamięć i uwagę. Gra Memory to zdecydowanie jedna z ulubionych zabaw pamięciowych Uczniów. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Międzynarodowy projekt Europe Code Week

  W ostatnim tygodniu uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których realizowali aktywności w ramach Międzynarodowego Projektu Europe Code Week.

  Europe Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się”w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Podczas zajęć dzieci wykonały szereg aktywności rozwijających i doskonalących ich umiejętności kodowania i programowania, pogłębiali swoja wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Działania projektowe podejmowane w klasach oparte były przede wszystkim na umiejętności słuchania innych, wzajemnej i efektywnej współpracy. Podczas wydarzeń nie zabrakło puzzli, zabaw kolorowymi kubeczkami, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, szyfrowania, czy pracy z Ozobotami.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z tych zajęć.

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej

  14 października był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły dniem bardzo długo wyczekiwanym. Przygotowali oni bowiem występ artystyczny z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz Ślubowania Pierwszoklasistów. W obecności Dyrekcji, Pocztu Sztandarowego Szkoły i Nauczycieli, Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym oficjalnie weszli w nową, niezwykle ważną rolę – rolę uczniów.

  Uczniowie klasy 2 i 3 w części artystycznej w sposób humorystyczny wykazali sprzeciw w związku z przyjęciem nowych uczniów. Zrobili im krótki egzamin, który okazał się być zdany na szóstkę. Tym wydarzeniem Pierwszoklasiści rozpoczęli swoją przygodę jako pełnoprawni uczniowie.

  Rangę tej uroczystości podkreśliło również przemówienie Pani Dyrektor, która skierowała do najmłodszych Uczniów wiele ważnych słów, a także udzieliła im cennych wskazówek, by jak najlepiej mogli wypełniać swoje nowe obowiązki.

  Nadeszła kolej na życzenia dla Nauczycieli i wszystkich Pracowników szkoły z okazji ich święta. Na widowni zasiedli wszyscy świętujący tego dnia – Grono Pedagogiczne i Pracownicy szkoły. Na twarzach wstępujących oraz widowni gościły uśmiechy,
  a życzenia dla Nauczycieli wybrzmiały w postaci wierszyków i piosenek, które zakończyły się gromkimi brawami i bisem – zgodnie z życzeniem widowni. Przedstawiciele klas rozdali również własnoręcznie wykonane przez Uczniów laurki wszystkim zasiadającym na widowni.

  1

  W sali Pierwszoklasiści otrzymali kolejne gratulacje oraz wspaniałe prezenty- kuferek ucznia z pomocami dydaktycznymi, który przyda się podczas nauki w szkole. Dzień uwieńczyła słodka niespodzianka, która zadowoliła nawet najbardziej wymagające podniebienia.

  Pierwszoklasistom życzymy samych wspaniałych dni w murach naszej Szkoły!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

  A tutaj znajdziecie film z występu artystycznego Uczniów klas młodszych.

 • Nasze bezpieczeństwo – zajęcia w klasie 2a

  Są takie tematy, o których można mówić bez przerwy. Takie, które powtarzane są z roku na rok i wydawać by się mogło, że Uczniowie w danym zakresie wiedzą już wszystko. Tematyka bezpieczeństwa to jednak dział tak szeroki i tak ważny, że nie sposób go pominąć podczas szkolnych zajęć. Nie da się da się wyczerpać tematyki bezpieczeństwa, nie da się o tym mówić za dużo, podobnie jak o zdrowiu i profilaktyce. Zawsze lepiej bowiem zrobić o jedno badanie profilaktyczne więcej niż o jedno badanie za mało…

  Zawsze gdy problematyka dotyka ludzkiego zdrowia i życia, ważne jest to, by wiedza była usystematyzowana i aktualna. To wspaniałe widzieć, jak Uczniowie na wszelkie pytania dotyczące służb ratunkowych oraz ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiadają poprawnie od razu, bez zastanowienia. Drugoklasiści często wychodzą poza teren szkoły,
  na spacery. Wiedzą doskonale jak należy się zachować będąc użytkownikami ruchu drogowego. Pamiętają o odblaskach, przestrzeganiu zasad podczas przechodzenia przez jezdnię,
  a także o korzystaniu z prawej strony chodnika. Podczas spacerów Uczniowie chętnie noszą kamizelki odblaskowe, które otrzymały w prezencie od krakowskich Strażników Miejskich.

  1

  Uczniowie klasy 2a podczas lekcji związanych z tematyką bezpieczeństwa: odszukiwali i analizowali znaki ewakuacyjne, uczestniczyli w szkolnej, próbnej ewakuacji, słuchali tematycznie dobranych tekstów kultury i wykonywali związane z nimi zadania i łamigłówki. Ich zadaniem było również wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej sytuację
  na drodze.

  2

  Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w galerii.

  Pamiętajmy o naszym wspólnym bezpieczeństwie i dzielmy się zdobytą wiedzą!

 • Klasa 7a w Zamku Królewskim na Wawelu

  Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021-1961-1921, to tytuł czasowej wystawy prezentowanej na I i II piętrze Zamku Królewskiego na Wawelu, którą obejrzałyśmy 6 października. Po wawelskich komnatach oprowadzała nas pani przewodnik, która opowiedziała historię wszystkich zachowanych w Polsce arrasów Zygmunta Augusta.

  Wśród nich znalazły się tkaniny przedstawiające herby, sceny biblijne
  i zwierzęta. Dowiedziałyśmy się również gdzie powstawały arrasy oraz z jakich materiałów zostały wykonane. Duże wrażenie zrobiły na nas wnętrza zamkowe, w których znajdują się zabytkowe meble oraz zdobienia.

  W drodze powrotnej spacerowałyśmy ulicami Krakowa i wstąpiłyśmy
  na pyszne pączki. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć z tego dnia.

 • Wielki dzień w szkolnej świetlicy

  W poniedziałek 27 września w naszej szkole odbyło się nie lada wydarzenie!

  Otóż tego dnia, nastąpiło uroczyste otwarcie nowej, szkolnej świetlicy. Dzieci (i dorośli również) nie mogły się doczekać kiedy wreszcie będą mieć nowe miejsce do wspólnych gier i zabaw. Przygotowania do tej wyjątkowej chwili trwały przez jakiś czas i wszyscy mieli ręce pełne roboty ale i zapału, by ze wszystkim zdążyć na czas. Trzeba było przygotować również zaproszenia na to uroczyste wydarzenie.

  Udało się! Ten tydzień rozpoczął się wyśmienicie - w poniedziałkowe popołudnie wszystkie prace dobiegły końca i wreszcie wszyscy mogliśmy spędzić trochę czasu w świeżo wyremontowanej, nowej sali świetlicowej.

  Na początku odbyło się symboliczne przecięcie czerwonej wstęgi przez panią Dyrektor mgr Lidię Kapałę. Na twarzach dzieci dostrzec można było skupienie i delikatne uśmiechy, które pokazywały jak bardzo podniosły i ważny to dla wszystkich moment. Następnie Uczniowie klas młodszych zaprosili Gości do obejrzenia krótkiego występu artystycznego, prezentując słowami to, za co uwielbiają świetlicę szkolną. Wszyscy wspaniale się zaprezentowali i zasłużyli na słodkie podziękowanie. Później odbyło się przypomnienie zasad obowiązujących wszystkich podczas przebywania w świetlicy szkolnej. Uczniowie w formie zabawy odpowiadali na zadawane przez wychowawcę pytania. Wszyscy wykazali się nienaganną znajomością reguł :)

  Jako, że wszyscy zaliczyli test - mogło się odbyć pasowanie na Świetliczaka. Uczniowie z dumą ustawili się w dwóch rzędach, stanęli na przeciwko siebie, a ich wyciągnięte do przodu prawe dłonie pięknie podkreślały wyjątkowość tego wydarzenia. Nie zabrakło również drobnych upominków - każde dziecko otrzymało naklejkę z napisem "Witaj w świetlicy", którą z radością nosiło na piersi do końca dnia. Jak to w świetlicy bywa - nie mogło obyć się bez zabawy! Na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia, Uczniowie uczestniczyli w quizie dotyczącym znajomości bajek oraz w innych zabawach grupowych.

  To był naprawdę udany dzień! Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 • „Z przyrodą za pan brat” – nowa edycja!

  W roku szkolnym 2021/2022 Uczniowie klasy 3a uczestniczą w II edycji Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”, koordynowanego przez nauczyciela naszej Szkoły - panią mgr Joannę Magdę. Międzyszkolny Projekt Przyrodniczy „Z przyrodą za pan brat” to cykl zajęć dodatkowych o tematyce przyrodniczej kierowanych do uczniów na I szczeblu edukacji. Zajęcia odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. W roku szkolnym 2020/2021 w Projekcie wzięło udział ponad 1500 uczniów z całej Polski. Podczas pierwszych zajęć projektowych, Uczniowie klasy 3a rozwijali nie tylko wiedzę przyrodniczą, ale również kreatywność, pomysłowość, doskonalili umiejętność rozwiązywania rebusów, tworzenia spójnych, poprawnych wypowiedzi złożonych, tworzyli mapy myśli oraz uczestniczyli w aktywnościach rozwijających ich umiejętność zgodnej współpracy w zespole, działania według określonego planu. Na początku zajęć, po rozwiązaniu zagadki obrazkowej, Uczniowie uczestniczyli w rozmowie (burza mózgów), podczas której zastanawiali się, co to znaczy „z przyrodą za pan brat”. Następnie, wykorzystując mapę myśli, szukali odpowiedzi na pytanie: „Czym dla Ciebie jest przyroda?”. Po omówieniu głównych zagadnień, Trzecioklasiści, podzieleni na mniejsze zespoły, sadzili szczepki Grubosza (potocznie nazywanego Drzewkiem Szczęścia), które wzbogaciły ich salę lekcyjną. Ta aktywność pokazała Uczniom, jak istotna jest współpraca, przestrzeganie przyjętych zasad i działanie zgodnie z określonym planem (i podziałem ról/ zadań), jak również pozwoliła przypomnieć uczniom, czym są szczepki, jak rozwijają się rośliny, z czego są one zbudowane (korzeń, łodyga, liść, itd.), czy jakie elementy są niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Zdaniem Trzecioklasistów, pierwsze zajęcia projektowe minęły zdecydowanie za szybko. Praca jaką wykonali podczas spotkania bardzo im się spodobała, tym bardziej, że jej efekty będziemy mogli wspólnie obserwować przez cały rok!

  0-6

 • Szkoła na językach!

  W poniedziałek 27 września 2021r w ZSO nr 7 w Krakowie uczniowie pod opieką nauczycieli z zaciekawieniem uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Na wszystkich uczniów czekało wiele atrakcji.

  Uczniowie klas starszych (7a, klasy licealne) uczestniczyli w zajęciach językowych oraz w grach i zabawach językowych organizowanych przez nauczycieli języków obcych. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach, w czasie których rozwijali swoją wiedzę na temat świata, pogłębiali wiedzę na temat Europy, uczestniczyli w zabawach tematycznych, poznawali symbole narodowe (flagi) wybranych państw (m. in. Niemiec, Francji, Anglii, Hiszpanii), wykonywali proste grafiki komputerowe oraz prace plastyczne.

  Dodatkową atrakcją tego dnia były muzyczne przerwy, w czasie których cała społeczność szkolna mogła wysłuchać piosenek w języku francuskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Sportowa integracja w świetlicy

  Rozpoczęła się nowa pora roku, co wyraźnie daje odczuć temperatura i pogoda za oknem. Jeszcze nie tak dawno cieszyliśmy się letnim słońcem, a dziś szykujemy już cieplejsze ubrania, kalosze i parasole. Na szczęście udało nam się wykorzystać ostatnie promienie ciepłego słońca podczas kilku popołudni w świetlicy. Podczas jednego z nich odbyła się integracja wszystkich dzieci na świeżym powietrzu. Zabawa i sportowa rywalizacja odbywały się w ustalonych wcześniej grupach, by uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej mogli lepiej się poznać. Każda grupa odwiedzała po kolei kolejne stacje, na których czekały zadania do wykonania. W ten sposób uczniowie trenowali rzucanie do celu, przechodzili przez tor przeszkód, bawili się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, doskonalili umiejętności prowadzenia i kopania piłki, a także skakali na skakankach. Oprócz dobrej zabawy, wsparcia rozwoju ruchowego oraz integracji, zajęcia te miały jeszcze jeden niezwykle ważny cel. Otóż Uczniowie uczyli się funkcjonowania w małej grupie. Każda z nich musiała bowiem wybrać swojego lidera, który był odpowiedzialny za instruowanie swoich kolegów i koleżanek podczas zabawy w danym miejscu.

  To były naprawdę udane zajęcia! Warto zobaczyć galerię zdjęć z tego dnia.

 • Zajęcia plastyczne w klasie 2a

  W minioną środę, 15 września Drugoklasiści wykonywali pracę plastyczną techniką malarską. Jej tematem był zachód słońca nad morzem. Zadaniem Uczniów było pomalowanie całej kartki, tworząc w ten sposób piękne, mieniące się kolorami zachodzącego słońca tło. Uczniowie próbowali również tak mieszać ze sobą barwy, by uzyskać efekt cieniowania i płynnego przejścia kolorów. Następnego dnia Drugoklasiści wycinali różne elementy z czarnego papieru – wśród nich królowały urocze delfinki.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć uczniowskich prac.

  Tego dnia żegnaliśmy również ciepłe, letnie słońce i korzystaliśmy z ostatniego tak upalnego dnia w tym roku, spędzając czas w Młynówce Królewskiej.

 • Zapraszamy do klasy siódmej!

  Dyrekcja Szkoły uprzejmie informuje, że są jeszcze wolne miejsca w nowo powstałej kameralnej klasie siódmej dwujęzycznej realizującej język francuski od podstaw w wymiarze minimum czterech godzin tygodniowo oraz język angielski w wymiarze trzech godzin tygodniowo.

  Równocześnie w ramach dwóch przedmiotów spośród matematyki, biologii, fizyki i historii sukcesywnie wprowadzane jest słownictwo francuskie wraz z treściami programowymi.

  Uczniowie biorą udział w wymianach międzynarodowych, projektach oraz innych rozwijających przedsięwzięciach.

  Ukończenie klasy dwujęzycznej w szkole podstawowej daje możliwość opanowania języka francuskiego na poziomie wymaganym do kontynuacji nauki w licealnych oddziałach dwujęzycznych z językiem francuskim oraz w przyszłości do podjęcia studiów na prestiżowych uczelniach polskich i zagranicznych, w tym uzyskania tzw. podwójnego dyplomu.

  Jest to świetna propozycja wspaniałej przygody z językiem francuskim.

  Zachęcamy do podjęcia wyzwania!

  Zapraszamy do kontaktu z Sekretariatem Szkoły – tel. 12 637 08 97, kom. 660 637 536

 • Wizyta Strażników Miejskich w klasach młodszych

  W piątek 10 września, Uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami krakowskiej Straży Miejskiej, którego organizatorką i koordynatorką była szkolna psycholog i pedagog pani mgr Ewa Dybowicz. Zaproszeni goście poprowadzili zajęcia pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych, szczególnie wówczas gdy uczestniczą w ruchu drogowym. Poznali również najważniejsze zasady poruszania się przez nich na rowerach i pojazdach elektrycznych.

  Nasi najmłodsi Uczniowie uważnie słuchali informacji przekazywanych przez Gości, uczestniczyli w dyskusjach, chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a także z zaciekawieniem przyglądali się rekwizytom przyniesionym przez Strażników. Dzięki tej wizycie, Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dowiedzieli się jak ważne jest, by przekazywali ją dalej – egzekwując przestrzeganie zasad przez ich najbliższych.

  Za wszelkie ważne informacje, cierpliwość w odpowiadaniu na trudne pytania, za bardzo ciekawe zajęcia oraz za upominiki w postaci odblasków i książeczek, serdecznie dziękujemy naszym Gościom!

  Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej w klasach młodszych.

 • Żegnamy wakacje w klasie 2a

  W klasie 2a w minionym tygodniu przystąpiliśmy do rzetelnej nauki i pracy, żegnając tym samym wakacyjne chwile. Opowieści o letnich przygodach i wyjazdach Drugoklasiści przedstawiali zarówno w postaci ustnej, jak i w formie artystycznej. Przez kilka dni po powrocie do szkolnej ławki Uczniowie chętnie opowiadali o swoich wakacyjnych przeżyciach, prezentowali również różne pamiątki z podróży. Na znak odchodzącego lata wykonali także prace plastyczne, które obecnie pięknie zdobią salę lekcyjną i przypominają o niezapomnianych, letnich momentach.

  Drugoklasiści wykonali recyklingowe żaglówki z pudełek po twarożku. Na papierowych żaglach każdy Uczeń ilustrował jakieś miejsce, które widział podczas wakacji, a na odwrocie zapisał jego nazwę. W ten sposób Drugoklasiści przypomnieli sobie iż nazwy miejscowości zawsze zapisujemy wielką literą.

  Oprócz tego, Uczniowie klasy 2a wykonali papierowe aparaty, w których zamieścili maleńkie rysunki imitujące zdjęcia z ich wakacyjnych podróży. Krótko mówiąc – wszystko wskazuje na to, że wakacje Drugoklasistów były naprawdę udane!

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Urodziny Mikołaja i Mii w klasie 1a

  W minionym tygodniu Uczniowie klasy 1a świętowali urodziny Mikołaja Judy oraz Mii. Było dużo ciepłych słów w postaci najserdeczniejszych życzeń, dobrej zabawy, radosnego śpiewania i mnóstwo śmiechu. W ostatnich dniach letnia pogoda pozwoliła na to, by świętowanie urządzić na zewnątrz i wszyscy bardzo dobrze się bawili. Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

  Mikołajowi i Mii jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze, spełnienia marzeń, dużo radości i sto lat!

 • Spotkanie z lekturą „Cukierku, Ty łobuzie” w klasie 1a

  W poniedziałek, 14 czerwca Uczniowie klasy 1a przystąpili do omówienia ostatniej w tym roku szkolnym, obowiązkowej lektury „Cukierku, Ty łobuzie!” autorstwa Waldemara Cichonia. Pierwszoklasiści byli nią szczerze zachwyceni i z radością rozpoczęli rozwiązywanie tematycznych zadań. Najpierw zapozowali do tradycyjnej już fotografii z książkami. Po tym Uczniowie podzielili się wrażeniami z historii, która została opowiedziana w lekturze i rozpoczęli pracę nad jej metryczką. Każdy korzystając ze swojego egzemplarza, zapisywał odpowiednie informacje w wyznaczonych miejscach. W ten sposób Uczniowie ćwiczyli wyszukiwanie informacji, ich analizę oraz prawidłowy zapis. Przypomnieli sobie w jaki sposób należy zapisywać tytuły, imiona i nazwiska. Musieli również dokonać oceny książki – niemal wszyscy wystawili najwyższą notę! Kolejnym zadaniem Pierwszoklasistów było ułożenie puzzli przedstawiających głównego bohatera książki. A gdy się z tym uporali, ćwiczyli tworzenie modeli głoskowych. Po tym wymagającym skupienia zadaniu, przyszedł czas na przerwę. Tuż po krótkim odpoczynku, Uczniowie przystąpili do testu sprawdzającego przeczytanie lektury. Sala, w której odbywają się lekcje Pierwszoklasistów nie jest wyposażona w tablicę interaktywną ale okazało się, że można rozwiązać internetowy test bez niej. Uczniowie korzystali z myszki bezprzewodowej, a test rozwiązali bezbłędnie! Po tym, Pierwszoklasiści rozwiązywali rozmaite zadania matematyczne oraz rozmawiali o problematyce lektury. Na zakończenie przyszedł czas na pracę plastyczno-techniczną. Nie mogło być inaczej – Uczniowie wykonali podobiznę tytułowego bohatera – kota Cukierka.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z omawiania lektury „Cukierku, Ty łobuzie!” w klasie 1a.

 • Gry i zabawy rodziców i dziadków w klasie 1a

  W ostatnich dniach Uczniowie klasy 1a realizowali tematy, których jednym z celów było przybliżenie gier i zabaw, w które bawili się ich rodzice i dziadkowie, gdy sami byli dziećmi. Pierwszoklasiści zapoznali się z tekstami z podręcznika, w których opisane zostały zasady gry w bierki, w farmera, w klasy oraz w gumę. Opowiadali również o grach i zabawach z dawnych czasów, które znają. Wykonali również szereg zadań, by lepiej zapamiętać przedstawione w książkach informacje. Najlepsza część tych zajęć czyli zabawa, nadeszła nieco później.

  Pierwszoklasiści tego dnia wykonali również pracę plastyczną, której jednym z elementów była papierowa łódka. A to dlatego, że wcześniej dowiedzieli się, że dawniej nie było tyle zabawek i tyle możliwości, co teraz, zatem ich rodzice i dziadkowie do zabaw wykorzystywali różne, łatwo dostępne przedmioty. Jednym z nich mógł być właśnie papier. Mając kartkę papieru i sprawne ręce jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele zabawek. 

  Po wykonaniu pracy plastycznej Uczniowie klasy 1a spędzili miło czas, grając w gumę, klasy oraz w ukochanego berka

 • Dzień Dziecka w klasie 2a

  1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia. Tego dnia, uczniowie klasy 2a uczestniczyli w długo wyczekiwanej wycieczce do Ogrodu Doświadczeń S. Lema w Krakowie – miejsca sprzyjającej błogiej zabawie i ciekawemu, interakcyjnemu pogłębianiu wiedzy przyrodniczej w radosnej atmosferze. Drugoklasiści w czasie wycieczki nie tylko świetnie się bawili, ale również rozwijali wiedzę z zakresu mechaniki, optyki, pola magnetycznego, hydrostatyki i akustyki. W czasie wizyty w Ogrodzie Doświadczeń, dzieci samodzielnie przeprowadzali szereg doświadczeń, które w lepszym stopniu pomogły im poznać prawa przyrody. Uczniowie wykazali się niezwykłą aktywnością, ciekawością, zaangażowaniem.

  „Wisienką na torcie” była prawdziwa, a zarazem fantastyczna zabawa. Skoki na trampolinie, tor przeszkód, tor saneczkowy, zabawa na placu zabaw sprawiły dzieciom wiele frajdy. Pomimo zmęczenia, wszyscy wspaniale się bawili. Zafascynowani uczniowie nawet nie spostrzegli, jak szybko minął im czas. Z szerokimi uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły. I choć zmęczenia mocno dało się we znaki…nie tylko uczniom, ale i wychowawczyni :) To z pewnością można powiedzieć, że to był rewelacyjny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • Świętowanie Dnia Dziecka w klasie 1a

  1 czerwca to Święto wszystkich Dzieci – wyjątkowy dzień nie tylko dla maluchów ale dla wszystkich, którzy potrafią odnaleźć w sobie dziecięcą radość. W naszej szkole ten dzień pełen był radości, beztroski i miłych niespodzianek. W klasie 1a właśnie od jednej z nich rozpoczął się wtorkowy poranek. Tuż po godzinie 8:00 do sali Pierwszoklasistów z życzeniami przyszły Uczennice liceum, co spotkało się z ogromnym zaskoczeniem u dzieci. Nieco onieśmielone lecz zadowolone i zachwycone wysłuchały życzeń i zajadały się słodkościami, którymi poczęstowały ich starsze koleżanki. Dzień Dziecka nie może obyć się bez prezentów, to oczywiste. Zatem Uczniowie klasy 1a zostali obdarowani drobnymi upominkami: kolorowymi kominami, odblaskami i słodkościami. Następnie Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią mgr Aleksandrą Rapacz i nauczycielką wspomagającą mgr Joanną Juszczak-Gucą, udali się do pobliskiego centrum handlowego. Wszyscy bowiem przez ostatnie dni zbierali plastikowe zakrętki, by z okazji Dnia Dziecka, zrobić również coś dla innych. Uzbierali cały ogromny karton! Zostanie przekazany na zbiórkę dla chorego dziecka w sposób zmotoryzowany. 
  A przy centrum handlowym Uczniowie do specjalnego pudełka wrzucili zużyte baterie, przypominając sobie o tym, jak należy utylizować odpady nietypowe.

  W centrum handlowym Uczniowie udali się do lodziarni – po pieszej wędrówce każdy bowiem zasłużył na lody lub rurkę
  z kremem. Nie zabrakło również beztroskiej zabawy na pobliskim placu zabaw. W galerii można obejrzeć zdjęcia z tego wyjątkowego dnia.

  Wszystkim Dzieciom życzymy ogromnych pokładów radości, uśmiechu i pozytywnej energii każdego dnia! 

 • Malowanie kawą w klasie 1a

  Zastanawiasz się co zrobić z przeterminowaną kawą rozpuszczalną? Nasi Pierwszoklasiści mają na to swoje sposoby. Podczas ostatnich zajęć artystycznych kawę zbożową, której termin przydatności minął, wykorzystali do malowania. Z jej pomocą można było wyczarować prawdziwe, monochromatyczne dzieła sztuki!

  Zaparzonym wcześniej, przestudzonym naparem z kawy, za pomocą pędzelków Uczniowie wypełniali narysowane szkice. Niektórzy zdecydowali się na inne techniki – delikatnie wylewanie kawy na kartkę lub stemplowanie. W galerii zdjęć można zobaczyć kilka fotografii z tych (niezwykle pachnących) zajęć :)

 • Wyniki Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych

  Pod koniec marca w naszej placówce zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe LEON.
  W naszej Szkole do konkursów przystąpiło 12 uczniów z klasy 1a oraz 3 uczniów z klasy 2a.
  Zarówno konkurs zintegrowanych sprawności, jak i matematyczny kierowany był do uczniów szkoły podstawowej.

  • Celem ogólnopolskiego testu zintegrowanych sprawności było sprawdzenie umiejętności polonistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych.
  • Celem konkursu matematycznego było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie ich do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia.

  Konkursy zostały przeprowadzane w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi.

  Marcowe zadania konkursowe okazały się niezwykle trudne. Poziom testów był bardzo wysoki. Dzieci musiały wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami, czasami wykraczającymi poza program nauczania.

  Uczniowie klasy 1a i 2a nie poddali się, wzorowo reprezentując Naszą Szkołę!

  Serdecznie gratulujemy naszym najmłodszym Uczniom!

 • Dzień Zdrowia i Sportu w edukacji wczesnoszkolnej

  Promocja ruchu, dyscyplin sportowych i motywacji do treningów, ćwiczeń, ale przede wszystkim aktywnej zabawy, to jedno z bardzo ważnych zadań dla wychowawców dzieci i młodzieży. Jedną z form takich działań niewątpliwie stał się obchodzony również i w naszej szkole - Dzień Sportu. To znakomita okazja do zaszczepienia w dzieciach ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego. Najważniejsze jednak, by czas ten kojarzył się z dobrą zabawą! W czwartek 27 maja, Uczniowie klas 1a i 2a, uczestniczyli w Dniu Zdrowia i Sportu. Z tej okazji najpierw brali udział w pogadance na temat zasad zdrowego odżywiania oraz z bibuły i papieru kolorowego wykonali pracę plastyczną przedstawiającą owoce. Jak sami przyznali - jest to bardzo ważny element w diecie, bowiem owoce są zdrowe i zawierają mnóstwo witamin. Po tym Uczniowie wraz z wychowawczyniami, udali się do pobliskiego Parku, by uczestniczyć w różnorakich aktywnościach sportowych. Wszyscy dobrze się bawili grając w piłkę nożną, biorąc udział w wyścigach, rzucając w dal oraz bawiąc się z wykorzystaniem chusty animacyjnej. 

 • Dzień Mamy w klasie 1a

  26 maja – Dzień Mamy to szczególny czas w roku. Skupiamy się wówczas na najważniejszych kobietach naszego życia – naszych kochanych Mamach. To również bardzo ważny dzień w kalendarzu szkolnych i klasowych wydarzeń. Uczniowie klasy 1a przygotowania do świętowania tego wyjątkowego majowego święta rozpoczęli na kilka dni wcześniej. Zastanawiali się jak to zrobić, by najlepiej wyrazić miłość, wdzięczność i uznanie dla najważniejszej osoby na świecie? Oprócz najpiękniejszych życzeń, które mogli wyrazić tego dnia słowami, chcieli wykonać dla swoich Mam drobne upominki. Pierwszym etapem było przygotowanie żelowych mydełek do kąpieli. Najpierw Uczniowie obejrzeli filmik instruktażowy a potem przystąpili do działania. Mydełka powstały z połączenia wody, żelatyny oraz płynów do kąpieli.

  W ten sposób przygotowane żelki do kąpieli zostały umieszczone w lodówce do zastygnięcia. Po kilku dniach Pierwszoklasiści udekorowali słoiczki i w nich umieścili po kilka mydełek. Do każdego słoiczka została przywieszona kartka z życzeniami dla Mamy. Oprócz tego Uczniowie wykonali również laurki dla Mam. Najpierw odrysowali swoje dłonie na kartce papieru – to zadanie wymagało współpracy i koleżeńskiej postawy. Następnie wycięli narysowany kształt i przykleili do … tekturki pozostałej po opakowaniu rajstop. Wychowawczyni klasy 1a mgr Aleksandra Rapacz pragnie bowiem zaszczepić w Uczniach ideę less waste. Do wykonania prezentów z okazji Dnia Mamy Uczniowie wykorzystali słoiczki po przecierach pomidorowych i wspomniane tekturki. Te przedmioty zamiast trafić do koszów na śmieci, ucieszyły nie jedną Mamę. Uczniowie klasy 1a uczestniczyli również w nagraniu piosenki z okazji Dnia Mamy, które można obejrzeć tutaj.

  Zapraszamy również do galerii zdjęć z przygotowań do świętowania Dnia Mamy.

 • Rodzinna majówka w klasie 2a

  Maj to szczególny czas dla naszych uczniów. 15 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodzin, natomiast 26 maja – Dzień Matki.

  Uczniowie klasy 2a przez ponad tydzień realizowali zajęcia, podczas których wielokrotnie rozmawiali na temat swoich rodziców. W czasie lekcji nie tylko poruszano dyskusje dot. rodziców, ale również zwrócono uwagę na to,
  iż codzienne postępowanie uczniów mocno odzwierciedla to, co wpoili im mama i tata.Podczas kilkudniowych zajęć uczniowie z wielka radością opowiadali o tym, jak spędzają czas wolny z najbliższymi, prezentowali swoje rodzinne fotografie i dzielili się ciekawymi, rodzinnymi przygodami. W związku ze zbliżającym się Dniem Matki, drugoklasiści przygotowywali drobne upominki dla swoich Mam, które miały być nie tylko okazjonalnym prezentem, ale przede wszystkim podziękowanie za ich codzienny trud, opiekę i bezwarunkową miłość. Z okazji Dnia Matki, dzieci przygotowały piękne mydełka, które wzbogaciły ofiarowane „MiniSPA dla kochanej Mamusi”. Ponadto, uczniowie wykonali piękne, oryginalne i niepowtarzalne laurki oraz przygotowali krótką niespodziankę muzyczną.
  Wszystkim Mamom jeszcze raz życzymy pogodnych dni, pełnych miłości, radości i dumy ze swoich pociech!

  Zapraszamy do odsłuchania nagraniu piosenki z okazji Dnia Mamy, które można obejrzeć tutaj.

  Zapraszamy również do galerii zdjęć z przygotowań do świętowania Dnia Mamy.

 • X zajęcia projektowe w klasie 2a

  17 maja 2021 r., w poniedziałek, uczniowie klasy 2a realizowali X zajęcia przyrodnicze w ramach Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. Podczas dziesiątych zajęć drugoklasiści pogłębiali swoją wiedzę na temat elektrostatyki. Na początku spotkania projektowego, uczniowie poznali szyfr „Czekoladka”. To przedsięwzięcie było niezwykle ważne, gdyż znajomość szyfru pozwoliła uczniom odkodować temat zajęć. Po wykonaniu zadania z elementami kodowania, uczniowie próbowali własnymi słowami opisać, czym jest elektrostatyka. Następnie oglądając prezentację i filmy zdobyli obszerną wiedzę z danego zakresu. Po części teoretycznej przyszedł czas na działanie! Bo czymże jest nauka bez zabawy?

  Drugoklasiści przeprowadzając proste doświadczenia fizyczne z wykorzystaniem kartek papieru, folii, balonów, plastikowych rurek i sztućców, czy magnesów, dokładniej zrozumieli, na czym polega zjawisko elektrostatyki. Praktyczne działanie, eksperymenty przyrodnicze przyniosły dzieciom wiele zabawy i radości.

  Drugoklasiści zgodnie ocenili, że zajęcia bardzo im się podobały. Zapraszamy do galerii zdjęć z X zajęć projektowych w klasie 2a.

 • X zajęcia projektowe w klasie 1a

  We wtorek, 25 maja, Uczniowie klasy 1a zrealizowali dziesiąty już cykl zajęć w ramach Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. Podczas tych zajęć, Pierwszoklasiści poznali dziedzinę wiedzy jaką jest fizyka, a także dowiedzieli się czym jest elektrostatyka. Na początek jednak samodzielnie musieli odkodować temat, który miał zostać poruszony na zajęciach. Otrzymali karty pracy, na których znajdował się szyfr „Czekoladka”, instrukcja postępowania oraz hasło do odszyfrowania. Pierwszoklasiści po raz pierwszy spotkali się z tym sposobem kodowania lecz szybko zrozumieli sposób, w jaki zaszyfrowane zostały litery. Gdy poradzili sobie z szyfrem i zapisali w wyznaczonym miejscu hasło, okazało się, że nikt nie wie co ono oznacza. Uczniowie podawali swoje skojarzenia, które zostały spisane na tablicy. Następnie wszyscy uznali, że chcieliby się dowiedzieć, czyje skojarzenia były najbardziej trafne. Aby się dowiedzieć czym jest elektrostatyka, uczniowie musieli obejrzeć film edukacyjny i zapoznać się z prezentacją. Po obejrzeniu materiału filmowego, uczniowie przystąpili do działania. Sprawdzili jak działa elektrostatyka w codziennym życiu i wykonali doświadczenia z użyciem balonów. Te trzeba było najpierw nadmuchać. 

  Dzięki przeprowadzeniu prostych doświadczeń,. Uczniowie szybko zrozumieli na czym polega zjawisko elektrostatyki.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z X zajęć projektowych w klasie 1a.

 • Imieniny Helenki w klasie 1a

  Niektórzy Uczniowie swoje urodziny świętują w wakacje, a wówczas nie ma możliwości by zorganizować klasowe świętowanie dokładnie w dniu urodzin. Nie chcemy jednak, by komuś z tego powodu było przykro i znajdujemy rozwiązanie! Tacy Uczniowie i Uczennice również świętują wyjątkowy dzień w klasowym gronie. W sobotę 22 maja przypadają imieniny Heleny i właśnie dlatego dla Helenki z klasy 1a w piątek 21 maja zorganizowane zostało miłe świętowanie. Laurki dla niej wykonali w świetlicy koledzy i koleżanki z obu klas – również Drugoklasiści. Wszystkie kartki i mały upominek Helenka otrzymała właśnie w piątek podczas wyjścia do parku. Z okazji tego wyjątkowego dnia Pierwszoklasiści korzystali z pięknej pogody i zorganizowali piknik na trawie. Jeszcze zanim usiedli i rozpoczęli zajadanie, wszyscy pięknie zaśpiewali Helence „Sto lat” i złożyli serdeczne życzenia. Helenka poczęstowała wszystkich słodkościami. Potem rozpoczęliśmy piknikowanie i wspólne zabawy na trawie. Było przy tym dużo śmiechu. W klasie 1a obowiązuje tradycja, wedle której osoba świętująca może wskazać gry i zabawy, w które miałaby ochotę wspólnie się pobawić. Na prośbę o wybranie takich zabaw Helenka odparła, że najszczęśliwsza będzie, gdy każdy pobawi się w to co chce. Ależ wielkie i dobre serduszko ma ta nasza Hela! Na koniec świętowania Hela powiedziała, że to był najlepszy dzień w jej życiu. 

  Jeszcze raz życzymy jej spełnienia wszystkich marzeń i samych radosnych chwil. Sto lat Helenko! 

 • Pomagamy zwierzętom!

  Nasi Uczniowie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca! Tym razem zorganizowali zbiórkę jedzenia dla zwierząt z krakowskiego schroniska. 12 maja 2021 roku pani Joanna Juszczak – Guca – nauczycielka wspomagająca w klasie 1a – zawiozła zebraną karmę prosto do schroniska. W załadowaniu wszystkich toreb do bagażnika pomogły dzielne Pierwszaki. Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce! 

 • Zajęcia techniczne w klasie 2a

  I etap edukacji to szczególny okres w życiu młodej jednostki. W czasie zajęć zintegrowanych uczniowie realizującą zajęcia z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, plastycznej, muzycznej oraz technicznej. Uczniowie klasy 2a w ostatnim tygodniu realizowali blok tematyczny „Wspólne podwórko”. 

  Podczas zajęć dzieci poznawały wiele dawnych lub zapomnianych (mało popularnych) gier i zabaw, jak „Guma”, „Statki”, „Państwa – miasta”, „Gra w kapsle”, „Podchody”, „Klasy”, czy „Raz, dwa, trzy…BIS”. W czasie piątkowych zajęć drugoklasiści uczestniczyli w zajęciach technicznych, w czasie których wykorzystując płyty CD, papier kolorowy, drewniane korki wykonali zabawkę z czau dzieciństwa. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, a powstałe „bączki” zachwyciły naszych drugoklasistów. Po wykonaniu prac technicznych uczniowie z wielką ciekawością przyglądały się czym są powstałe „bączki” i w jaki sposób można je wykorzystać przy codziennej zabawie. Powrót do czasów wczesnego dzieciństwa okazał się strzałem w dziesiątkę! Zachwyt i uśmiech – tak, to jest to, co można było dostrzec na twarzach uczniów klasy drugiej. Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć technicznych w klasie 2a.

 • Wiosenne zabawy w klasie drugiej

  „Wiosna , utwór zespołu Skaldowie, jak się okazuje, piosenka znana nie tylko starszym, ale również najmłodszym uczniom. Drugoklasiści doskonale znają tę radosną piosenkę, hymn wiosny.

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku, kiedy to przyroda budzi się do życia. Kwitną kwiaty, drzewa. O poranku wita nas radosny śpiew skowronków, promienie słońca witają nas każdego dnia…no może nie każdego, ale jak już zaświeci, to oznacza tylko jedno – to będzie cudowny, ciepły, promienny i wesoły dzień, który nie można spędzić w czterech ścianach. Uczniowie klasy 2a korzystają z uroków wiosny i radośnie korzystają ze sprzyjającej pogody. W ostatnim tygodniu wiosna nas nie opuszczała. W związku z tym drugoklasiści postarali się, by czas spędzony w szkole nie był tylko godzinami spędzonymi w książce, ale kolejną niesamowitą przygodą, podczas której można się bawić, integrować i cieszyć swoja obecnością. Pani Joanna Magda (wychowawczyni klasy 2a) wraz z uczniami postanowili bliżej poznać okolicę, a szczególnie miejsca, które sprzyjają zabawie, integracji i szeroko rozumianemu rozwojowi. Drugoklasiści odłożyli książki i wyruszyli na place zabaw. Zabawa była przednia, chwile spędzone w gronie rówieśników nieoceniona i pełna radości. Tak, nauka jest ważna, ale czymże jest nauka bez przyjemności? Edukację przyrodniczą znamy już nie tylko z książki, ale również z obserwacji. Zapraszamy do galerii zdjęć z radosnego obcowania z przyrodą. 

 • Niespodzianka urodzinowa dla pani Oli

  14 maja wychowawczyni klasy 1a mgr Aleksandra Rapacz obchodziła urodziny. Właśnie z tego powodu wszyscy Pierwszoklasiści zaangażowani byli w organizację niespodzianki. Chcąc utrzymać uroczyste świętowanie w tajemnicy, tego dnia Uczniowie robili wszystko, aby pani Ola zgodziła się na drobną zmianę w planie lekcji i zamiast na pierwszej – zorganizowała zajęcia w sali gimnastycznej – na trzeciej lekcji.

  Okazało się bowiem, że tuż po godzinie 8:00 do sali lekcyjnej klasy 1a, zawitała urodzinowa delegacja z organizatorką przedsięwzięcia mgr Joanną Juszczak-Gucą na czele. Wszyscy zaśpiewali gromkie „Sto lat”, złożyli najpiękniejsze życzenia oraz wręczyli prezenty pani Oli. Solenizantka z ogromną radością i wzruszeniem słuchała Uczniów, a zorganizowana przez nich niespodzianka sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

 • Spotkanie z lekturą „Pamiętnik Czarnego Noska” w klasie 1a

  W ostatnich dniach, oprócz realizowania kolejnych tematów, Pierwszoklasiści omawiali lekturę „Pamiętnik Czarnego Noska” autorstwa Janiny Porazińskiej. W poniedziałek 10 maja wszyscy Uczniowie klasy 1a przynieśli lektury do szkoły i rozpoczęli wykonywanie rozmaitych zadań związanych z treścią utworu.

  Na początek uzupełniali metryczkę przeczytanej lektury. Każdy Uczeń zapisywał dane, które udało mu się odnaleźć w jego egzemplarzu – między innymi: nazwisko ilustratora, rok i miejsce wydania, liczbę stron czy wydawnictwo. Zadaniem Pierwszoklasistów była również ocena przeczytanej lektury. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest ona ciekawa i śmieszna – podobała się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Uczniowie wykonywali przeróżne zadania na kartach pracy. Układali wyrazy z liter, które składają się na imię głównego bohatera, omawiali kolejno wydarzenia z lektury, rozwiązywali quiz i co istotne – na pytania wszyscy odpowiadali prawidłowo, a to oznacza, że wszyscy książkę przeczytali.

  Tytułowy miś o imieniu Czarny Nosek przygotował dla Uczniów zadania – Pierwszoklasiści losowali je z woreczka, a następnie wykonywali. W ten sposób wszyscy nieco się poruszali, wykonując ćwiczenia gimnastyczne oraz tańcząc w rytm muzyki.

  W środę – 12 maja – Pierwszoklasiści wykonali pracę plastyczną – portret Czarnego Noska, korzystając z bibuły i papieru kolorowego. W galerii zdjęć można znaleźć fotorelację z omawiania lektury.

 • Rozstrzygnięcie klasowego konkursu „Ukryte luterki” w klasie 1a

  W kasie pierwszej dużą część tematów zajmują te, które dotyczą wprowadzania kolejnych liter. Ostatnio, Uczniowie klasy 1a zakończyli ten etap – poznali już wszystkie litery i dwuznaki używane w języku polskim. Z tej okazji zorganizowany został dla nich klasowy konkurs. Zadaniem Pierwszoklasistów było wykonanie pracy plastycznej, w którą należało wkomponować kształt wylosowanej litery.

  Oprócz tego Uczniowie musieli przedstawić jakiś przedmiot, zwierzę lub obiekt, który rozpoczyna się właśnie tą literą. Większość Pierwszoklasistów wzięła udział w konkursie i wykonała fantastyczne prace. 10 maja 2021 roku odbyło się uroczyste głosowanie na najlepszą pracę. Każdy uczeń klasy 1a uczestniczył w tajnym głosowaniu i mógł w ten sposób wskazać najpiękniejsze według niego wykonanie. Dzięki takiemu systemowi szybko można było poznać zwycięzców i tego samego dnia zostali oni nagrodzeni. O nagrody zadbała jak zawsze niezawodna – mgr Joanna Juszczak-Guca – nauczycielka wspomagająca w klasie 1a. 

  Wyniki klasowego konkursu „Ukryte literki” prezentują się następująco:

  III miejsce – Jana Bazarnik

  II miejsce – Helena Glixelli

  I miejsce – Elvira Malinovska

  Laureatkom serdecznie gratulujemy!

 • Urodziny Piotrusia w klasie 1a

  8 maja ósme urodziny obchodził Uczeń klasy 1a – Piotrek Liszkiewicz. Ten szczególny dla niego dzień w tym roku przypadł w sobotę, dlatego szkolne świętowanie zostało zorganizowane 10 maja w poniedziałek. Tego dnia w klasie 1a dużo się działo za sprawą omawiania lektury. Dzień omawiania lektury jest wyjątkowy, dlatego, że wtedy Uczniowie w ogóle nie korzystają z podręczników. Piotruś miał zatem podwójny powód do świętowania. Koledzy i koleżanki z klasy przygotowali dla solenizanta piękne, urodzinowe kartki, a wychowawczyni mgr Aleksandra Rapacz – drobny upominek. Wszyscy zaśpiewali Piotrusiowi gromkie „Sto lat”oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia. Piotrek w ramach podziękowania poczęstował wszystkich słodkościami. Ten dzień był nieco szalony ale przez to na pewno zostanie nam w pamięci na długo!

  Piotrusiowi jeszcze raz życzymy wszystkiego wspaniałego i sto lat!

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Urodziny Leny w klasie 2a

  7 maja 2021 r. uczennica klasy 2a – Lenka obchodziła swoje urodziny.

  Z okazji tego wyjątkowego dnia pani Joanna Magda wraz z drugoklasistami przygotowali dla Solenizantki niespodziankę urodzinową, w czasie której wszyscy złożyli piękne życzenia, odśpiewali 100 lat. Tradycyjnie, cała społeczność klasowa przygotowała drobny upominek dla naszej Jubilatki. Lenka miała wyjątkową możliwość świętowania tego dnia w szkole. Piękna, słoneczna pogoda przyniosła nie tylko wiele uśmiechów, pogody ducha, ale również pozwoliła, na to, co drugoklasiści lubią najbardziej – radosne, aktywne spędzanie czasu na powietrzu. Wspólne zabawy, aktywnie spędzony czas na dworze cieszyły wszystkich uczniów. Jesteście ciekawi, jak oceniła ten dzień nasza Jubilatka? Lenka podsumowała to krótko – „To były najlepsze urodziny!

  Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 • Zajęcia patriotyczne w klasie 2a

  Maj to wyjątkowy czas w życiu każdego Polaka. 2 i 3 maja obchodzimy wyjątkowe święta: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji. Zbliżające się obchody świąt państwowych to idealny moment, by każdy patriota pogłębił swoją wiedzę na temat historii Polski i znaczenia majowych wydarzeń dla całego narodu.

  W ostatnim tygodniu kwietnia, tuż przed przerwą majową, uczniowie klasy 2a w czasie całotygodniowych zajęć rozwijali i pogłębiali swoją wiedzę na temat wydarzeń patriotycznych, które miały miejsce ponad 200 lat temu. Podczas zajęć drugoklasiści czytali i omawiali wiersze tematyczne, zapoznali się z prezentacją multimedialną, obejrzeli film edukacyjny, uczestniczyli w zajęciach plastycznych oraz słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne. Uczniowie klasy 2a doskonale już wiedzą co to znaczy być patriotą, co to jest godło, flaga i hymn oraz z jakimi państwami graniczy Polska. Dzieci utrwali już zdobytą wiedzę. Ponadto, dowiedzieli się czym jest Konstytucja, co ona zawiera oraz kiedy i w jakich okolicznościach została ustanowiona. Uczniowie poszerzali również wiedzę na temat Europy, poznawali najpiękniejsze miejsca na zamieszkiwanym kontynencie oraz poznawali kultury i języki innych krajów. W czasie całotygodniowych zajęć drugoklasiści wykonali dwie prace plastyczne. Flagę Polski – którą wykonywali wykorzystując farby i świeczki oraz za pomocą pasteli i węgla rysowali najciekawsze miejsca znajdujące się w Polsce i w Europie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z przebiegu zajęć oraz wysłuchanie (śpiewanej przez drugoklasistów) pieśni patriotycznej pt. „Witaj majowa jutrzenko”.

 • Jak wiosennie, jak przyjemnie

  Uczniowie klasy 1a podczas ostatnich zajęć artystycznych wykonywali prace plastyczne, które przedstawiają wiosenne ptaki – bociany. Zadaniem Pierwszoklasistów było naklejenie białych papierowych kółek, które stworzyły sylwetki bocianów. Uczniowie musieli również złożyć czarne paski w harmonijki, a następnie nakleić je tak, by utworzyły gniazda dla ptaków. Gniazda te umiejscowione zostały na ceglanym kominie. Koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć, by zobaczyć prace Uczniów!

 • Urodziny Elwiry w klasie 1a

  Elwirka – uczennica i przewodnicząca klasy 1a 3 kwietnia obchodziła urodziny. Wówczas nie mogliśmy należycie świętować tego wyjątkowego dnia. W końcu jednak spotkaliśmy się w szkole i mogliśmy zorganizować uroczyste obchody tego ważnego dla Elwirki dnia. Świętowanie odbyło się w piątek 30 kwietnia – w formie, którą Pierwszoklasiści lubią najbardziej – podczas zabaw ruchowych. Tego dnia Elwirka mogła wybrać gry i zabawy, w które najchętniej chciałaby się pobawić. Na początek przyszedł czas na grę w popularnego „Szczurka”. Zabawa ta polega na tym, iż jedna osoba staje w środku i kręci dookoła skakanką trzymając ją blisko ziemi. Pozostali uczniowie muszą podskakiwać gdy sznurek zbliża się do ich stóp. Drugą zabawą, którą zaproponowała Elwirka był klasyczny „Berek”. Następnie Pierwszoklasiści świetnie bawili się z wykorzystaniem kolorowej chusty animacyjnej. Najpierw utrwalali nazwy miesięcy – każdy Uczeń zapamiętywał nazwę jednego miesiąca, a potem na ustaloną komendę musiał zamienić się miejscem z osobą, której nazwa miesiąca została wywołana. Uczniowie świetnie bawili się również w popularnego „Rekina”. Było przy tym mnóstwo śmiechu. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy dla Elwirki „Sto lat” oraz złożyliśmy jej najlepsze życzenia. Naszej przewodniczącej jeszcze raz życzymy, by zawsze była szczęśliwa, zdrowa i uśmiechnięta! 100 lat!

 • IX zajęcia projektowe w klasie 1a

  W czwartek, 29 kwietnia Uczniowie klasy 1a zrealizowali dziewiąty cykl zajęć projektowych w ramach międzyszkolnego projektu przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. W czasie zajęć Pierwszoklasiści utrwalili wiedzę na temat roślin cebulowych. Na początku oglądali zdjęcia roślin cebulowych i powtarzali ich nazwy. Rozmawiali również o tym, czego rośliny potrzebują do życia i jak należy je pielęgnować. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie. Następnie z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania pt. „O żółtym tulipanie”, z którego dowiedzieli się, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju kwiatów. Po tym, Pierwszoklasiści uczestniczyli w zabawach ruchowych i muzyczno-ruchowych. Wysłuchali utworu muzycznego pt. „Wiosna” Antoniego Vivaldiego, a ich zadaniem było zilustrowanie go ruchem. Pełni wigoru i pasji Pierwszoklasiści tańczyli w rytm melodii. Następnie brali udział w zabawie, w której pokazywali cykl życia rośliny – naśladując ruchem jej wzrost.

  W drugiej części spotkania projektowego Uczniowie przypomnieli sobie sadzenie cebulek. Tym razem wyciągnęli przerośnięte cebulki, a w ich miejsce zasadzili nowe. Tym razem w szkole będą mogli obserwować ich wzrost, aż w końcu skosztować nieco zielonego szczypiorku. Zapraszamy do galerii zdjęć z tych ciekawych zajęć. 

 • Dzień Ziemi w klasie 1a

  Pierwszoklasiści Dzień Ziemi świętują znacznie dłużej niż tylko przez jeden dzień, dlatego, że o środowisko musimy dbać codziennie. W ramach działań proekologicznych Uczniowie klasy 1a wzięli udział w szkolnym konkursie pt. „Przywróć naszą planetę”. Wszyscy pierwszoklasiści 22 kwietnia uczestniczyli w lekcji zdalnej poświęconej tematyce związanej z ekologią i dbaniem o naszą Matkę Ziemię. Uczniowie chętnie opowiadali również w jaki sposób przyczyniają się do lepszego jutra naszej planety. Mówili o tym, że segregują śmieci, oszczędzają wodę, zmniejszą zużycie plastiku (na przykład jednorazowych opakowań) oraz nadają różnym przedmiotom drugie życie. W ramach tego ostatniego mieli za zadanie wykonać instrument muzyczny korzystając z odpadów. Świetnie poradzili sobie z tym zadaniem a powstałe instrumenty zaprezentowali w szkole. Ich zdjęcia można zobaczyć w galerii.

  Ponadto, w środę 28 kwietnia Uczniowie klasy 1a wybrali się na spacer w okolicy szkoły. To nie był jednak zwykły spacer, dlatego, że zabrali ze sobą worki na śmieci a ich dłonie odziane były w rękawiczki. Zdjęcia ze sprzątania okolicznych terenów można zobaczyć w galerii.

 • Małopolski Konkurs Czytelniczy – gratulacje!

  Serdecznie gratulujemy Gabrysi Malinowskiej i Marysi Moncznik z klasy 8a, które zostały finalistkami
  Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”.

  Brawo dziewczyny!

 • IX Zajęcia projektowe w klasie 2a

  21 kwietnia, w ostatnich dniach nauczania zdalnego, uczniowie klasy 2a zrealizowali IX zajęcia projektowe „Z przyrodą za pan brat”. W czasie spotkania on-line uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat roślin cebulowych.

  Podczas pierwszej części zajęć, drugoklasiści poznawali wiosenne kwiaty cebulowe,
  po czym wykonywali interaktywne ćwiczenie utrwalające zdobytą wiedzę. Następnie, wysłuchali opowiadania „O żółtym tulipanie”, z którego dowiedzieli się, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Na zakończenie pierwszej części spotkania projektowego, drugoklasiści uczestniczyli w zabawach ruchowo-muzycznych i naśladowczych. Ich zadaniem było wysłuchać i opisać utwór Antonio Vivaldi’ego – „Wiosna” (wymienić elementy utworu muzycznego). Po tym, dzieci „zmieniając się” w maleńkie tulipany, ponownie wsłuchując się w utwór muzyczny, naśladowali rozwijające się tulipany „Od cebulki, do dojrzałego kwiatka”. W drugiej części spotkania, nasi uczniowie zmienili się w prawdziwych ogrodników. Drugoklasiści zakładali hodowlę cebuli w butelce. Dzieci wykorzystując rozciętą (na pół) butelkę, kawałek starego materiału, ziemię i cebulkę zakładali nietypową hodowlę. Zadanie powierzone uczniom bardzo im się spodobało. Największym zaskoczeniem okazało się użycie materiału, który pobierał wodę z dolnej części butelki, tworząc tzw. system samonawadniający ziemię, a tym samym nieustannie dostarczający wodę zasadzonej roślinie.

 • Rozstrzygnięcie konkursu „Recyklingowe cuda” – klasa 2a

  Z okazji Dnia Ziemi w klasie 2a realizowano konkurs ekologiczno – artystyczny, celem którego było przede wszystkim pokazanie uczniom, iż plastik, szkło, papier itp. to cenne materiały plastyczne, z którym można stworzyć bardzo ciekawe i oryginalne prace. 

  Laureatami
  klasowego konkursu ekologiczno–artystycznego
  „Recyklingowe cuda” zostali:

  I MIEJSCE: Kubuś Sobczak
  II MIEJSCE: Ania Mróz
  III MIEJSCE: Lenka Chwyć

  Zdjęcia nagrodzonych prac znajdują się tutaj.

 • Spotkanie autorskie z Dorotą Majkowską-Szajer

  23 kwietnia, uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zdalnym spotkaniu autorskim „Do rzeczy!” organizowanym przez Bibliotekę Kraków. Wideo-spotkanie prowadziła Dorota Majkowska-Szajer. Pani Dorota jest antropolożką kultury, która na co dzień pracuje w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, autorką książek „Siedem”, „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur”, „Skok na smog” oraz współautorką (z Eweliną Lasotą) „Słowa do rzeczy”, „Ślady, tropy, znaki”. W czasie spotkania drugoklasiści dowiedzieli się kim jest i czym na co dzień zajmuje się pani Dorota Majkowska-Szajer. Poznali książki jej autorstwa, a następnie, czynnie uczestnicząc w wideo- rozmowie, uczniowie poznawali przedmioty, które wykorzystywano w dawnych czasach, i które obecnie można spotkać we wcześniej wspomnianej literaturze. Po zakończeniu pierwszej części spotkania, dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których samodzielnie tworzyły (rysowały) i omawiały nietuzinkowe, niespotykane i oryginalne przedmioty (lub postacie), które mogą nam pomóc zmienić świat na lepsze. Na zakończenie spotkania, drugoklasiści uczestniczyli w czynnej rozmowie, w czasie których mogli zadawać prowadzącej wiele ciekawych pytań. To było bardzo interesujące spotkanie, w czasie którego uczniowie wykazali się wzorową postawą, dużą aktywnością, a tym samym rozwijali swoje zainteresowania czytelnicze i wyobraźnię. Zapraszamy do galerii.

 • Klasowy konkurs ekologiczno-artystyczny

  Dzień Ziemi to szczególne święto, w czasie którego pogłębiamy wiedzę o naszej planecie, jak również rozmawiamy o tym, czym jest ekologia, i jak dbać o naszą Matkę Ziemia. Uczniowie klasy 2a przez cały tydzień podejmowali szereg działań z okazji szkolnych obchodów Dnia Ziemi. W czasie zajęć zdalnych drugoklasiści analizowali utwory literackie, uczestniczyli w pogadance tematycznej, poznawali i śpiewali piosenkę tematyczną, wykonywali rozmaite zadania i rozwiązywali ćwiczenia. Dodatkowo, uczniowie klasy 2a obejrzeli przedstawienie teatralne (on-line), dzięki któremu utrwalili zasady segregacji śmieci. W czasie zajęć dzieci wykazały się zaangażowaniem, szeroką wiedzą i dużą aktywnością. Dodatkowym przedsięwzięciem (z okazji Dnia Ziemi) w klasie 2a był zorganizowany przez wychowawczynię – mgr Joannę Magdę konkurs ekologiczno – artystyczny „Recyklingowe cuda”.

  Dzieci bardzo chętnie podjęły się tego zadania, wykonując piękne, kreatywne, estetyczne i oryginalne prace. Zobaczcie sami!

  Zapraszamy do galerii zdjęć prac konkursowych uczniów klasy 2a.

 • Światowy Dzień Ziemi – konkurs rozstrzygnięty!

  Do Komisji konkursowej nadesłano 14 plakatów. Wszystkie plakaty zostały wykonane z niezwykłą starannością i z właściwym zrozumieniem tematu konkursu. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i za nadesłane prace konkursowe.

  Komisja konkursowa oceniła je w dwóch kategoriach:

  1. Uczniowie klas licealnych
  2. Uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej

  Komisja dokonując oceny plakatu brała pod uwagę:

  1. zgodność z tematem konkursu
  2. oryginalność prezentowanych treści
  3. czytelność i jasność przekazu
  4. kreatywność

  Z dużą radością przedstawiamy laureatów w kategorii II : uczniowie klas 1a i 2a SP:

  I miejsce: Helena Glixelli – 1a

  II miejsce: Anna Mróz – 2a

  III miejsce: Lena Chwyć – 2a

  Laureat I miejsca otrzymuje ocenę celującą z biologii i geografii oraz oceną cząstkową wzorową z zachowania. Laureaci II i III miejsca otrzymują ocenę celującą z biologii i ocenę cząstkową wzorową z zachowania.

  Jury przyznało również wyróżnienie dla

  Mii Singh z klasy 1a

  Zwycięzcy w tej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe /po ponownym powrocie do szkoły/. Dodatkowa nagroda główna dla zwycięzcy to udział w lekcji biologii w klasie 8.

  Zdjęcia nagrodzonych i wyróżnionych prac znajdują się tutaj.

 • Bierzemy udział w Akcji Żonkile

  19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim – największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

  Wczoraj w klasie 8 odbyła się rocznicowa lekcja historii, podczas której Ala, narratorka filmu „Muranów – Dzielnica Północna” przeprowadziła nas przez Warszawę czasów przedwojennych, wojnę i czasy powojenne. Poznaliśmy wiele faktów i historii rodzinnych. Refleksje jakie towarzyszyły nam po projekcji były zróżnicowane, ale dotknęły przede wszystkim najważniejszego – szacunku dla drugiego człowieka. Gdybyśmy tylko pamiętali, że wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi…

  #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile @polinmuseum

 • Konto Samorządu na Instagramie

  Witajcie!

  W imieniu Samorządu Uczniowskiego z przyjemnością ogłaszamy,

  że otworzyliśmy samorządowe konto na Instagramie.

  Przedsięwzięcie rozpoczęliśmy w porozumieniu z Dyrekcją oraz Radą Pedagogiczną.

  Można nas znaleźć pod nazwą su_zso7.

  Zapraszamy do obserwowania!

 • Warsztaty literackie – klasa 2a

  15 kwietnia 2021 r. Drugoklasiści uczestniczyli w zdalnych warsztatach literackich „Książka na czas pandemii” organizowanych przez Bibliotekę Kraków. Spotkanie prowadziła pani Alicja Biedrzycka – nauczycielkę, reżyserkę, wychowawczynię, twórczynię tekstów teatralnych, autorkę książek „Dom. Rozwodu nie będzie”, „Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze”. Uczniowie w czasie wydarzenia rozwijali i pogłębiali swoja wiedzę na temat życia św. Jadwigi – królowej Polski. Wysłuchali fragmentu książki tematycznej, czytanej przez znakomitą aktorkę Martę Żmudę – Trzebiatowską. Uczestniczyli w dyskusji grupowej, jak również rozwiązywali zadanie on-line. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, którzy już czekają na kolejne wydarzenia organizowane przez Bibliotekę Kraków. 

 • Konkurs fotograficzny “Znani i lubiani” dobiegł końca!

  Konkurs fotograficzny “Znani i lubiani” dobiegł końca!!!

  Komisja konkursowa podliczyła ilość oddanych na uczestników głosów o godzinie 17:00.

  Wszystkie osoby biorące udział w konkursie genialnie wcieliły się w znane postaci i przesłały doskonałe zdjęcia do organizatorów konkursu. Wspaniała charakteryzacja i rekwizyty sprawiły, że od razu dało się rozpoznać, za którą ze znanych postaci przebrali się nasi uczestnicy.

  Spośród uczniów klas 1 i 2 SP niekwestionowaną zwyciężczynią konkursu została Helenka Glixelli z klasy 1 a, która na fotografii konkursowej jest uosobieniem Coco Chanel. Każdy detal jej charakteryzacji odzwierciedla postać znanej na całym świecie francuskiej projektantki mody. Brawo Helenko!!!

  Zwyciężczynią konkursu wśród uczniów klas licealnych oraz klasy 8 SP, została Anna Niewiarowska z klasy II BP, która za doskonałe odzwierciedlenie postaci Marii Skłodowskiej-Curie otrzymała największą liczbę lajków.

  II miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Stanek z klasy II BP, która wcieliła się w postać Coco Chanel i otrzymała 172 lajki za swoją fotograficzną pracę konkursową, niewiele mniej od zwyciężczyni.

  Miejsce III zdobyła Joanna Micek, również z klasy II BP, która na wykonanej fotografii do złudzenia przypomina postać Natalie Portman.

  Wszystkim uczestnikom konkursu SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
  Zdjęcia można zobaczyć tutaj

 • Ceramika – zajęcia on-line w klasie 2a

  W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 2a pogłębiali swoją wiedzę na temat wyrobów ceramicznych.

  W czasie zajęć drugoklasiści czytali informacje na temat tego, czym są wyroby ceramiczne, oglądali zdjęcia wyrobów ceramicznych, rozmawiali na temat tego, jak powstają ceramiczne naczynia kuchenne i stołowe, umywalki i inne wyroby gliniane. Podczas zajęć on-line uczniowie poznali historię powstania Zakładu Ceramicznego BOLESŁAWIEC, dowiedzieli się, jak ten zakład funkcjonuje, jakie wyroby produkuje i gdzie są one eksportowane. Oglądnęli, jak wygląda proces wytwarzania ceramiki. Zobaczyli również, jak wygląda malowanie i konserwacja gotowej ceramiki.

 • Wiosenne prace plastyczne Uczniów klasy 1a

  Kalendarzowa wiosna trwa, choć pogoda w ostatnich dniach bywa bardzo kapryśna. Możemy zaobserwować za oknem przeróżne zjawiska atmosferyczne, jak to w kwietniu, trochę zimowych i trochę wiosennych. Tematy realizowane w klasie 1a są jednak związane tylko z tą cieplejszą porą roku – z wiosną. W ramach jednego z nich, Uczniowie uczestniczyli w zajęciach artystycznych i wykonywali pracę plastyczną. Ich zadaniem było lepienie z plasteliny określonych kształtów i przyklejanie ich na kartkę. Pamiętając o tym, że lepienie świetnie wpływa na doskonalenie małej motoryki i usprawnia precyzyjne ruchy rąk i palców, Uczniowie często wykorzystują tę technikę podczas zajęć plastyczno-technicznych. Tym razem powstały piękne obrazki przedstawiające bazie w wazonie. Koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć, by zobaczyć prace Pierwszoklasistów.

 • SP nr 35 na Facebooku!

  Wszystkich naszych Uczniów, ich Rodziców oraz Sympatyków naszej Szkoły zachęcamy do odwiedzenia oraz polubienia profilu Szkoły Podstawowej nr 35 na portalu społecznościowym Facebook. Można go znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/SP35Krakow

  Aktualności, interesujące wydarzenia, konkursy, najnowsze zdjęcia – bądź zawsze na bieżąco i polub nas na Facebooku!

 • Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi 12.04

  Serdecznie zapraszamy na Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi Szkoły Podstawowej nr 35 i XVII Liceum Ogólnokształcącego, który odbędzie się w poniedziałek 12 kwietnia w godzinach 17-19 na platformie Lifesize.


  W trakcie wydarzenia będą mogli Państwo poznać naszą ofertę edukacyjną, warunki rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 oraz porozmawiać z Dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły. Uczniowie starsi będą mogli porozmawiać również z licealistami.

  Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z działaniem szkoły, zajęciami pozalekcyjnymi i powodami, dla których warto jest wybrać naszą szkołę z oddziałami dwujęzycznymi.

  Zapraszamy w poniedziałek 12 kwietnia od godziny 17.00 do 19.00! Linki o poszczególnych pokoi pojawią się w dniu wydarzenia rano.

  Do zobaczenia na Złotym Rogu!

 • Wielkanocne spotkanie w klasie 2a

  31 marca, ostatniego dnia nauki przed feriami wielkanocnymi, drugoklasiści uczestniczyli w wirtualnym spotkaniu świątecznym, w czasie którego gościliśmy Panią Dyrektor. W czasie wydarzenia rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych, a przy okazji fantastycznie się bawiliśmy. Rozwiązywaliśmy zagadki, graliśmy w Memory oraz wykonywaliśmy ciekawe zadania, w czasie których nie tylko należało wykazać się zwinnością, ale również kreatywnością. Podczas spotkania obejrzeliśmy spektakl o Wielkanocnym Zajączku, który roznosi dzieciom piękne, malowane jajka wielkanocne. W czasie spotkania Pani Dyrektor oraz Wychowawczyni klasy 2a złożyły uczniom piękne życzenia świąteczne.

 • Wielkanocne spotkanie online w klasie 1a

  W środę 31 marca, Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wielkanocnym, świątecznym spotkaniu online, które odbyło się podobnie jak lekcje zdalne, za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Pierwszoklasiści opowiadali o znanych im wielkanocnych tradycjach i zwyczajach, jak również o planach na nadchodzące Święta. Na początek ich zadaniem było odkodowanie hasła, które ułożone było z liter, które zawierały nazwy produktów i zwierząt kojarzących się ze świętami Wielkiej Nocy.

  Następnie każdy Uczeń miał szansę na rozwiązanie świątecznej zagadki. Po tym, Pierwszoklasiści na udostępnionej na ekranie tablicy, wspólnie dekorowali koszyk, rysowali pisanki oraz inne produkty, które zwykle niesiemy do święcenia. Do spotkania dołączyła również pani dyrektor mgr Lidia Kapała, która złożyła Uczniom, ich rodzicom oraz wychowawczyni klasy 1a najpiękniejsze, świąteczne życzenia. Wszyscy zgodzili się, że teraz najbardziej potrzebujemy zdrowia i rychłego powrotu do spotkań w szkole.

 • Wiosenne ptaki – zajęcia zdalne w klasie 2a

  W ostatnim tygodniu, podczas zajęć zdalnych z edukacji wczesnoszkolnej, drugoklasiści realizowali blok tematyczny „Ptasie sprawy”. W czasie zajęć uczniowie utrwalili i pogłębili swoją wiedzę na temat wiosennych ptaków. Rozpoznawali i nazywali ptaki przylatujące wiosną do Polski. Rozwiązywali zagadki przyrodnicze. Słuchali, czytali i analizowali utwory literackie. Słuchali odgłosy ptaków, m. in. wróbelka, bociana, dzięcioła, skowronka, czy słowika. Ponadto, drugoklasiści obejrzeli film edukacyjny, z którego dowiedzieli się, gdzie i jak mieszkają wiosenne ptaki, czym się żywią oraz w jaki sposób zdobywają pożywienie. Podsumowując tygodniowe zajęcia, uczniowie wykonali wiosenne prace plastyczne. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Każda z prac ma w sobie coś wyjątkowego, przykuwającego uwagę odbiorcy. Różnorodność materiałów wykorzystanych przez uczniów, dodaje pracom uroku i oryginalności.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Wielkanocne owieczki Uczniów klasy 1a

  Nauka w klasach młodszych przebiega w formie zdalnej, zatem Uczniowie w ramach realizacji zajęć plastycznych mogą wykonywać piękne dekoracje i ozdabiać nimi swoje domy. Zbliżają się Święta Wielkanocne, a więc to doskonała okazja do dekorowania domów i mieszkań. W ubiegłą środę zadaniem Pierwszoklasistów było wykonanie modeli owieczek z dostępnych materiałów. W naszej szkole bardzo często podkreślamy, jak ważna jest świadomość ekologiczna i jej kształtowanie od najmłodszych lat. Uczniowie w szkole segregują śmieci, zbierają zakrętki, a do prac plastycznych często wykorzystują przedmioty, które według wielu osób, nadawałyby się jedynie do kosza. To niezwykle ważne, bo rozwija kreatywność, jak również daje możliwość ponownego wykorzystania różnych przedmiotów.Tym razem do wykonania zadania plastyczno-technicznego Uczniowie klasy 1a wykorzystali pianki, stosowane jako wypełnienie do paczek. Białe pianki należało nieco zwilżyć, skleić ze sobą, a z papieru wykonać głowę owieczki. Do gotowej konstrukcji trzeba było wetknąć wykałaczki, które stanowiły nóżki zwierzątka.

  Świąteczne owieczki Pierwszoklasistów gotowe! Można obejrzeć ich zdjęcia.

 • 8a w Instytucie Francuskim

  26 marca 2021 r. klasa 8 miała lekcję języka francuskiego z pracownikiem Instytutu Francuskiego Panem Michałem Ziębą. Opowiedział nam o kulturze, rozrywce, turystyce i nauce we Francji. Pokazał nam przedstawicieli Francji, którzyotrzymali nagrodę Nobla oraz wiele pięknych miejsc, które znajdują się na liście UNESCO. Poznaliśmy ciekawe aplikacje, strony internetowe i media społecznościowe dzięki którym, możemy uczyć się języka francuskiego. Dowiedzieliśmy się jak wyglądanaukai praca we Francji oraz Pan przedstawił nam ciekawe kierunki do wyboru i możliwości wyjechania na studia do Francji. Dzięki tej lekcji mieliśmy okazję poznać Francję od innej strony i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Lekcja była bardzo ciekawa, odbyła się w miłej atmosferze. 

 • Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Ozdoba wielkanocna”

  Z radością informujemy, że Komisja konkursowa powołana przez koordynatora wyłoniła laureatów rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Ozdoba wielkanocna” kierowanego do uczniów klas początkowych.

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wykonanie przepięknych prac!

  Ozdoby Świąteczne zostały dzisiaj (25.03.2021r.) przekazane podopiecznym fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

 • Ilustrowane opowieści z różnych stron świata

  23 marca 2021 r. nasza klasa 8a odbyła nietypową lekcję języka francuskiego.

  Byliśmy widzami transmisji na żywo na YouTube, podczas której mieliśmy okazję posłuchać i zobaczyć francuskie bajki. Prowadzącymi byli dwaj panowie z Francji. Jeden opowiadał wspomniane już wcześniej bajki, a drugi z nich robił w tym samym czasie do nich ilustracje. Poznaliśmy strasznego Bou, który zjadał dzieci i małego chłopca Lisimbę, który przeniósł się do innej krainy. Mieliśmy szansę na zrozumienie większej ilości słów, ponieważ parę dni wcześniej dostaliśmy treść tych bajek, które przeczytaliśmy i przetłumaczyliśmy z nasza panią od francuskiego. Po skończonym występie mogliśmy zadawać Panom pytania w języku francuskim na czacie, tak jakby odbyć z nimi konwersację.

  Bajki 2

  Ta lekcja była bardzo przyjemna. Mogliśmy trochę odpocząć od codziennej lekcyjnej rutyny. Bardzo miła atmosfera i bardzo mili panowie.

 • Dodatkowe zajęcia plastyczne

  W ramach świetlicy szkolnej raz w tygodniu odbywają się spotkania plastyczne dla najmłodszych. Oprócz wspaniałej, kreatywnej zabawy mają pełnić również funkcję terapeutyczną. Dlatego każdy pracuje we własnym tempie, wzbogacając dany temat swoim rysem osobowości. Lubimy techniki rozładowujące emocje, chętnie zgniatamy, zawijamy, wydzieramy, czyli eksperymentujemy z tworzywem, formą i kolorem. Uczymy się pracy zespołowej, dbamy o stanowiska pracy i porządek po zakończonych zajęciach. Dzięki różnorodnym działaniom plastycznym mamy możliwość wglądu w całościowy rozwój dziecka, szczególnie w zakresie małej motoryki, precyzji ruchów, koordynacji wzrokowej, wyobraźni, zmysłów, uwagi i wielu innych aspektów ważnych dla prawidłowego rozwoju. Poprzez zabawę stymulujemy kolejne jego etapy w procesie uczenia się. W aktywności plastycznej ważniejszy niż efekt końcowy jest dla nas PROCES TWÓRCZY pełen niezwykłych zwrotów akcji, pozytywnego zaskoczenia i niewyobrażalnej radości z kreacji.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć plastycznych.

 • Wielkanocne zajęcia plastyczne w klasie 1a

  Uczniowie klasy 1a w ramach ostatnich zajęć plastycznych realizowali temat związany z nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy. Każdy z nich otrzymał specjalną kartkę do zdrapywania, która przedstawiało zwierzę lub przedmiot związany z Wielkanocą. Zadanie nie było takie łatwe, gdyż wymagało skupienia, dokładności i precyzji, szczególnie podczas wydrapywania niewielkich elementów. Uczniowie musieli uważać, by nie wychodzić za linie i tym samym nie zdrapać ważnych elementów swojego plastycznego dzieła. Po zakończeniu zadania, wszyscy mogli podziwiać cudne, tęczowe pisanki, króliki, kurczątka i baranki.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Spotkanie z lekturą w klasie 2a

  W minionym tygodniu uczniowie klasy 2a omawiali treść książki Marii Kruger. Lektura pt. „Karolcia” to niezwykła powieść przygodowa, opowiadająca o mądrej i wrażliwej na potrzeby innych ośmiolatce, która weszła w posiadanie magicznego koralika. To książka, która czyni dzieciństwo szczęśliwym i magicznym. W opinii drugoklasistów to bardzo ciekawa, pouczająca i zabawna lektura. Czytanie tej książki sprawiło uczniom wiele przyjemności oraz pozwoliło utwierdzić dzieci w przekonaniu, że warto mieć marzenia, i co ważne, starać się je realizować. Zdaniem naszych młodych czytelników, Karolcia to postać niezwykle dojrzała i dobra, którą warto naśladować.

  Po omówieniu treści lektury, uczniowie klasy 2a wykorzystując kredki ołówkowe i plastelinę, wykonali tematyczne prace plastyczne przedstawiające główną bohaterkę książki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Sadzenie cebulek w klasie 1a

  Wiosna to szczególny czas, gdy rośliny budzą się do życia, na drzewach można ujrzeć pąki, a wokół pięknie zieleni się trawa. To również czas sadzenia kwiatów i innych roślin. Sadzenie może być dla dzieci świetnym ćwiczeniem sensorycznym. Ważne jest to, by dzieci samodzielnie dotykały ziemi, wkładały do niej cebulki oraz podlewały zasadzone rośliny. Uczniowie klasy 1a tuż przed zmianą formuły nauczania ze stacjonarnej na zdalną, mieli okazję zasadzić cebulki – każdy w swojej doniczce. W czwartek, 18 marca w klasie 1a odbyły się zajęcia o tematyce przyrodniczej i prozdrowotnej zarazem. Tego dnia Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o tym jak ważna dla naszego życia jest woda. Pierwszoklasiści podawali przeróżne sposoby na oszczędzanie wody, dowiedzieli się w jakich postaciach może występować woda, jak również w jaki sposób woda krąży w przyrodzie. Uczniowie z pomocą wychowawczyni mgr Aleksandry Rapacz oraz nauczycielki wspomagającej w klasie 1a – mgr Joanny Juszczak-Gucy, posadzili cebulki i wymieniali czynniki, które są niezbędne do ich prawidłowego wzrostu. Uczniowie w sposób zdalny będą obserwować jak posadzone przez nich cebulki zamieniają się w pyszny, zdrowy szczypiorek i mają nadzieję, że po powrocie do szkoły, ujrzą już zielone pędy szczypiorku.

  W galerii zdjęć znajdziecie kilka fotografii z sadzenia cebulek.

 • Zdrowo się odżywiamy – zajęcia w klasie 2a

  W bieżącym tygodniu, uczniowie klasy 2a realizują blok tematyczny dotyczący zasad zdrowego żywienia.

  Drugoklasiści w czasie poniedziałkowych i wtorkowych zajęć utrwalali znajomość piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, rozmawiali na temat zdrowych produktów, jakie powinniśmy spożywać oraz poznawali, czym są wartości odżywcze, i jak je prawidłowo odczytywać na etykietach produktów spożywczych. Uczniowie klasy drugiej, wykorzystując kalkulator CPM, dowiedzieli się, jakie jest ich zapotrzebowanie kaloryczne. Następnego dnia, dzieci pogłębiały swoją wiedzę w zakresie znaczenia białka, tłuszczów i węglowodanów w organizmie. W czasie środowych zajęć drugoklasiści wykonali tematyczne prace plastyczne. Ich zadanie polegało na stworzeniu „talerza zdrowych produktów”. Dzieci realizując to przedsięwzięcie wykorzystywały reklamy znanych hipermarketów, dzięki czemu nie tylko wykonały ciekawe i wartościowe prace, ale również pokazały, w jaki sposób można wykorzystywać niepotrzebne materiały papiernicze, a tym samym, jak dbać o środowisko.

 • VII cykl zajęć projektowych w klasie 1a

  W piątek, 19 marca Uczniowie klasy 1a zrealizowali VII cykl zajęć w ramach Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat” koordynowanego przez nauczycieli naszej placówki. W czasie ich trwania, dzieci rozwiązały rebus, którego hasłem był wyraz METEOROLOGIA. Po burzy mózgów dotyczącej tego, co może oznaczać to słowo, Uczniowie zestawili swoje pomysły z informacjami przedstawionymi w materiale filmowym o tej tematyce. Podczas zajęć Pierwszoklasiści poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą, a także rozwinęli umiejętność obserwacji i opisywania pogody. Na koniec poznali działanie i nazwy urządzeń wykorzystywanych w pracy przez meteorologów oraz wykonali różne zadania korzystając z komputera i rzutnika.

  W galerii zdjęć można zobaczyć kilka fotografii z tego dnia.

 • Tydzień Matematyki w świetlicy

  W związku z obchodzonym w piątek Międzynarodowym Dniem Matematyki, cały tydzień w świetlicy szkolnej spędziliśmy z królową nauk. Codziennie wykonywaliśmy różnorodne zadania i zabawy matematyczne. Edukacja zorganizowana w niecodzienny sposób miała na celu rozbudzić ciekawość uczniów oraz chęć do nauki owego przedmiotu. W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Kobiet także przygodę z matematyką rozpoczęliśmy w następny dzień.

  We wtorek uczniowie doskonalili umiejętność dodawania. Zgodnie z propozycją dzieci, każdy miał możliwość wymyślić własne równanie matematyczne i zapisać sumę na tablicy. W następnej kolejności bawiliśmy się klocuszkami, podczas tej gry oprócz dodawania ćwiczyliśmy również spostrzegawczość i sprawność.

  W środę skupiliśmy się głównie na dodawaniu. Uczniowie rozwiązywali zadania i grali w różnorodne gry na tablicy interaktywnej. Przypomnieliśmy sobie również figury geometryczne, ich nazwy i kształt.

  Następny dzień rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie zdobytych informacji i doskonaliliśmy umiejętność dodawania oraz odejmowania. Po przyswojeniu owej wiedzy przeszliśmy do zabawy z pieniążkami. Liczenie pieniędzy to niezwykle ważna zdolność, potrzebna przez całe życie. Pierwszo- i drugoklasiści doskonale orientują się już w tym, do czego służą pieniądze a obcowanie z nimi wiąże się z wielką ekscytacją. Po wykonaniu zadań związanych z liczeniem pieniędzy przystąpiliśmy do zajęć plastycznych. Kolorowanka związana z liczeniem kropek i malowaniem ich na odpowiedni kolor sprawiła dzieciom dużo radości.

  W piątek podsumowaliśmy cały tydzień zajęć oraz nabyte w nim umiejętności. Uczniowie podzieleni na grupy (szarfy czerwone, niebieskie i zielone) kształtowali szybkie liczenie, współpracę, zwinność i logiczne myślenie. W zabawie tej wyniki podawanych zadań prezentuję się kolorowymi patyczkami. Dzieci poradziły sobie znakomicie a wszystkie grupy osiągnęły ten sam wynik, remisując. W tym dniu uczyliśmy się także korzystać z liczydła.

  Przebieg zajęć z całego tygodnia można oglądnąć na filmiku a zdjęcia znajdą Państwo w galerii, zapraszamy.

 • Wizyta pracownika Straży Miejskiej w klasach młodszych

  W piątek, 12 marca, uczniowie klas 1a i 2a mieli spotkanie z niezwykłym gościem – do szkoły radiowozem przyjechał Strażnik Miejski. Dla dzieci ujrzenie takiego samochodu na szkolnym parkingu za oknem było fantastyczną sprawą. Pierwsze spotkanie z pracownikiem krakowskiej Straży Miejskiej odbyło się w klasie 2a. Podczas zajęć edukacyjno – informacyjnych, drugoklasiści rozwijali i pogłębiali swoją dotychczasową wiedzę na temat pracy strażnika miejskiego, uczestniczyli w ciekawej prelekcji popartej prezentacją na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Drugoklasiści powtórzyli zasady poruszania się po drogach, uświadomili sobie konieczność noszenia odblasków, niektórzy poszerzyli swoją wiedzę o przepisach ruchu drogowego oraz utrwalili znajomość numerów alarmowych. Następnie, Strażnik Miejski zaprosił uczniów do włączenia się w dyskusję i rozwiązanie kilku ćwiczeń zadaniowych, w czasie których trzeba było wykazać się umiejętnością właściwego zachowania w domu (w czasie nieobecności osób dorosłych) oraz zdolnością prawidłowego reagowania na „zaczepki” nieznajomych. Uczniowie klasy 2a spisali się rewelacyjnie! Udowodnili, iż nie tylko znają zasady bezpieczeństwa, ale również potrafią właściwie reagować w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu.

  Drugoklasiści, w czasie tego spotkania, wzięli również udział w krótkim wykładzie, prowadzonym przez nauczyciela języka francuskiego – panią Martę Śliwińską, na temat pracy francuskich służb publicznych. Dzięki podjętym działaniom, uczniowie klasy 2a nie tylko pogłębiali kluczową wiedzę w zakresie bezpieczeństwa na drodze i w domu, ale również rozwijali swoje kompetencje językowe i wiedzę o sposobach dbania o bezpieczeństwo w krajach francuskojęzycznych.

  Po spotkaniu w klasie 2a, przyszedł czas na zajęcia z naszymi pierwszakami. 

  Nasi najmłodsi uczniowie nie mogli się doczekać zajęć. Każdy z nich miał już w głowie wiele pytań, które mógłby zadać strażnikowi. Zanim jednak nasz Gość na nie wszystkie odpowiedział, przedstawił uczniom prezentację dotyczącą bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym oraz zaprezentował cechy szczególne swojego umundurowania. Omówił także najważniejsze znaki drogowe oraz działanie sygnalizatora świetlnego. Uczniowie dowiedzieli się również jak ważne jest noszenie odblasków, nierozmawianie z nieznajomymi oraz noszenie kasku podczas jazdy na rowerze. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali prezentację oraz słuchali wystąpienia przedstawiciela krakowskiej Straży Miejskiej.

  Na pamiątkę wspólnych spotkań, Strażnik na ręce wychowawczyń przekazał odblaski w różnych kolorach, które zostaną wręczone Uczniom w najbliższym czasie.

  W galerii można zobaczyć kilka zdjęć z tego spotkania.

 • Wiosenne zajęcia plastyczne w klasie 2a

  W czasie czwartkowych zajęć dydaktycznych drugoklasiści rozmawiali na temat ptaków przylatujących wiosną do Polski. Dzieci utrwalili nazwy ptaków oraz dowiedzieli się, co symbolizują bociany i skowronki. Następnie, uczniowie wyszukiwali przysłów polskich, które zawierały nazwy wiosennych ptaków. Drugoklasiści, uczestnicząc w różnorodnych zabawach oraz rozwiązując zadania tematyczne, rozwijali zainteresowania przyrodnicze i umiejętności obserwacji ptaków oraz poznawali gatunki ptaków. Na zakończenie zajęć, dzieci wykonały wyjątkowe prace plastyczne, które teraz pięknie zdobią nasz korytarz.

 • Dzień matematyki w klasie 2a

  12 marca to wyjątkowa data w kalendarzu nietypowych świat. To właśnie tego dnia obchodzimy święto jednej z najbardziej złożonych dziedzin nauki, tj. matematyki. Matematyka to ulubiony przedmiot drugoklasistów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w lekcjach matematyki, chętnie uczęszczają na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w tym obszarze, jak również systematycznie biorą udział w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach matematycznych, wzorowo reprezentując naszą placówkę.

  W piątek, dzieci uczęszczające do klasy 2 szkoły podstawowej odłożyły na bok książki oraz zeszyty i w atrakcyjny, efektywny sposób pogłębiały swoje zainteresowania i zdolności matematyczne. W czasie tego dnia, uczniowie wykonywali zadania z elementami kodowania, układali „puzzle matematyczne”, uczestniczyli w tematycznych zabawach ruchowo – muzycznych, słuchali i śpiewali piosenki matematyczne, jak również grupowo mierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Uczniowie klasy 2 pokazali, że nauka matematyki może być czymś przyjemnym. Przy wsparciu wychowawczyni, nagrali krótką zabawę matematyczno – muzyczną. To był bardzo pracowity, ale również radosny i ciekawie spędzony czas! Na zakończenie zajęć drugoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

  Zachęcamy wszystkich młodszych kolegów i koleżanki do wspólnej, wesołej nauki matematyki. Dzieci były zachwycone. Jak sami stwierdzili, nauka przez zabawę jest super. Zapraszamy do galerii zdjęć z Dnia Matematyki w klasie 2a.

 • VII cykl zajęć projektowych w klasie 2a

  11 marca w klasie 2a odbyły się siódme zajęcia w ramach Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat” koordynowanego przez nauczycieli naszej placówki. Na początku zajęć uczniowie klasy 2a rozwiązywali rebus, którego rozwiązanie było wprowadzeniem w tematykę zajęć. Następnie, dzieci zapoznały się z treścią filmu edukacyjnego nt. meteorologii, pracy synoptyka i narzędzi wykorzystywanych do badania pogody. W pierwszej części zajęć, drugoklasiści utrwalili również elementy pogody. Po części teoretycznej, uczniowie wykonali zadania on-line, korzystając z tablicy interaktywnej. Ich zadaniem było przyporządkowanie nazw narzędzi pracy meteorologa do odpowiedniej ilustracji. Po tym, drugoklasiści grali w grę Memory oraz uczestniczyli w zabawach na powietrzu, w czasie których wykorzystano jedną z ulubionych pomocy dydaktycznych, tj. chustę Klanza. Na koniec uczniowie wypełnili kartę pracy – Tygodniowy Kalendarz Pogody (informacje o pogodzie z bieżącego dnia). W czasie zajęć, dzieci (podejmując się różnorodnych aktywności) poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą, rozwinęły umiejętność obserwacji i opisywania pogody oraz pogłębiły wiadomości na temat tego, czym jest meteorologia, i kto to jest synoptyk.

 • Pierwszoklasiści w oczekiwaniu na wiosnę

  Uczniowie klasy 1a wypatrują zbliżającej się powoli nowej pory roku. Podczas spacerów rozglądają się uważnie – ostatnio udało im się zobaczyć maleńkie przebiśniegi kwitnące w ogrodzie przy domu w pobliżu naszej szkoły. Pierwszoklasiści czekają na dłuższe, cieplejsze dni, na piękną, zieloną przyrodę budzącą się do życia, nadsłuchują śpiewu ptaków. Te wszystkie marzenia i inspiracje płynące coraz śmielej zza okna pozwoliły na wykonanie pracy plastycznej, której tematem był portret Pani Wiosny. Zadaniem każdego ucznia było narysowanie jej twarzy za pomocą flamastrów lub kredek oraz wykonanie przepięknej fryzury z kolorowych, papierowych kwiatów. Aby przywołać nową porę roku, wszyscy zaśpiewali również piosenkę pt. „Maszeruje wiosna”, a zabawom ruchowym tego dnia towarzyszyły dźwięki „Walca kwiatów” Piotra Czajkowskiego.

  Prezentujemy kilka zdjęć, na których można zobaczyć prace plastyczne uczniów.

 • „Wiosenny ogródek” drugoklasistów

  Choć do wiosny pozostało jeszcze kilkanaście dni, to nie da się ukryć, iż witające nas słoneczko, coraz cieplejsze i dłuższe dni, piękny śpiew ptaków, zieleniące się trawy, krzaki i drzewa bardzo cieszą naszych drugoklasistów, którzy z niecierpliwością oczekują 21 marca – Pierwszego Dnia Wiosny.

  W ostatnim czasie, uczniowie klasy 2a uczestniczyli w spacerze, podczas którego poszukiwali oznak wiosny. Piękny śpiew ptaków, przyroda budząca się do życia oraz ciepłe promienie słońca sprawiły, iż dzieci utrwalili się w przekonaniu, że Pani Wiosna zmierza do nas żwawym krokiem.
  W czasie zajęć dydaktycznych, drugoklasiści utrwalili elementy pogody, obserwowanej wczesną wiosną, przypomnieli nazwy ptaków powracających do Polski z ciepłych krajów oraz rozpoznawali i nazywali wiosenne rośliny. Dzieci omawiały wiersze tematyczne, rozwiązywały wiosenne zagadki oraz analizowały powiedzenia o tematyce zimowo – wiosennej, np. „W marcu jak w garncu”.
  Podczas wtorkowych zajęć, wychowankowie klasy 2a wykonali grupową pracę plastyczno – techniczną, podczas której nie tylko świetnie się bawili, ale również doskonalili swoją wiedzę przyrodniczą, wrażliwość artystyczną i umiejętność pracy w zespole. Praca naszych drugoklasistów jest naprawdę wyjątkowa! W „klasowym ogródku” można dostrzec wiele wiosennych i pięknych kwiatków.

 • Rozstrzygnięcie Konkursu Pięknego Pisania – klasa 2a

  Pisanie, obok czytania, jest jedną z podstawowych umiejętności, którą muszą opanować uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Jest to czynność niezwykle złożona i wymagająca wiele wysiłku. Dzieci, rozwijając zdolności grafomotoryczne, często napotykają na trudności, mierzą się z niepowodzeniami, co zdecydowanie demotywuje ich do działania i pogłębiania swoich umiejętności. Istotne jest, by wszyscy – zarówno rodzice, jak i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – w różnorodny, atrakcyjny, a czasami bardzo nietypowy sposób oddziaływali pozytywnie na dziecko i wspólnie budowali pozytywny stosunek do nauki.

  Jednymi z wielu form nauczania „budujących” pozytywne nastawienie uczniów do szkoły (a więc rozwijania i pogłębiania ich umiejętności i zdolności) są organizowanie zabaw i gier dydaktycznych, realizacja zajęć w oparciu o metody projektowe i zadaniowe, prowadzenie „odwróconych lekcji”, wykorzystywanie w czasie lekcji różnorodnych, ciekawych, a tym samym atrakcyjnych narzędzi i pomocy dydaktycznych, czy organizowanie konkursów edukacyjnych.

  Uczniowie klasy 2a, doskonaląc m. in. umiejętności grafomotoryczne, realizowali klasowy Konkurs Pięknego Pisania. Zadaniem dzieci było napisanie krótkiego opowiadania pt. „Moja wymarzona przygoda”.

  Drugoklasiści spisali się rewelacyjnie! Nie tylko zaprezentowali swoje zdolności pisarskie (kaligrafia), ale udowodnili również, iż są bardzo pomysłowi, kreatywni i twórczy. Ich prace konkursowe czytało się z wielką ciekawością i przyjemnością.

  Laureatką klasowego Konkursu Pięknego Pisania wśród drugoklasistów została:

  Lena Chwyć

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie
  i gratulujemy wspaniałych prac.

 • Dzień Kobiet w świetlicy

  W poniedziałek, po zajęciach plastycznych, obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zajęcia rozpoczęliśmy od oglądnięcia prezentacji multimedialnej i zdobycia najważniejszych informacji o tym święcie. Dzieci dowiedziały się również jak wymawia i piszę się „Międzynarodowy Dzień Kobiet” w innych językach.

  Następnie świetlica szkolna zamieniła się w prawdziwy salon piękności. Dziewczynki odrysowały swoje rączki na tekturkach by później przyozdobić paznokcie w różnorodny sposób, według własnej wizji. Taka forma zabawy sprawiła naszym manicurzystkom ogromną radość. Podczas malowania ćwiczyliśmy również samoakceptację, gdyż każda z dziewczynek próbowała znaleźć w sobie jakąś dobrą cechę i wypowiedzieć ją na głos, rozpoczynając zdanie od słowa „jestem” np. koleżeńska, mądra.. W następnej kolejności rozpoczęliśmy zabawę w salon fryzjerski. Uczennice ćwicząc zręczność i wyobraźnię tworzyły wspaniałe i oryginalne fryzury. Nie zabrakło również rozmów o księżniczkach oraz kolorowanek z ulubionymi bohaterkami.

  Dzień Kobiet (ot2)Podczas gdy dziewczynki z zachwytem celebrowały swój dzień, chłopaki przystąpili do tworzenia pięknych laurek. Uczniowie z przyjemnością przygotowali niespodzianki dla swoich Mam, Sióstr oraz Babć. Nasi dżentelmeni wykazali się również koleżeńską postawą, komplementując cechy charakteru dziewczynek oraz fryzury które stworzyły w salonie.

 • Dzień Otwartych Drzwi – jak dołączyć do spotkania?

  Już dziś, 9 marca 2021 r. o godzinie 17.00

  zapraszamy na

  II Wirtualny Dzień Drzwi Otwartych Szkoły Podstawowej nr 35

  W czasie spotkania będą mogli Państwo poznać naszą ofertę edukacyjną oraz porozmawiać z Dyrekcją oraz nauczycielami naszej szkoły:

  • 17.00 – 17.30 – spotkanie on-line z Dyrekcją Szkoły
  • 17:30 – 18.00 – spotkanie on-line z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej
  • 18.00 – 18.30 – spotkania on-line z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej (przewodniczącą zespołu ds. nauczania początkowego) oraz z wychowawcą świetlicy
  • 18.30 – 19.00 – spotkanie on-line z neurologopedą, nauczycielem wspomagającym w klasie 1a

  Aby połączyć się z wybranym pokojem:

  1. Kliknij w wybrany link lub skopiuj go do przeglądarki (zalecana przeglądarka Chrome)
  2. System poprosi o podanie Imienia i adresu e-mail
  3. Pojawi się okno gdzie sprawdzisz działanie swojej kamery/mikrofonu/głośników
  4. Jeżeli wszystko jest poprawnie, kliknij w „DOŁĄCZ” – dołączysz do spotkania
  Lp. Godzina Grono Pedagogiczne Link do spotkania on-line
  1. 17.00 – 17.30 Dyrekcja Szkoły https://call.lifesizecloud.com/1320074
  2. 17.30 – 18.00 nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej https://call.lifesizecloud.com/1403431
  3. 18.00 – 18.30 nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
  przewodnicząca zespołu ds. nauczania początkowego
  https://call.lifesizecloud.com/1403374
  4. 18.00 – 18.30 nauczyciel świetlicy, psycholog https://call.lifesizecloud.com/1403453
  5. 18.30 – 19.00 neurologopeda, nauczyciel wspomagający w klasie 1a https://call.lifesizecloud.com/1403296

 • Świetlica, która zachwyca

  Świetlica szkolna to wyjątkowe miejsce dla każdego ucznia. Bogata, różnorodna i ciekawa oferta zajęć sprzyja szeroko rozumianemu rozwojowi dziecka, rozwija kompetencje, wiedzę i umiejętności oraz poszerza i pogłębia zainteresowania uczniów.

  W czasie zajęć świetlicowych realizowane są aktywności artystyczne (m. in. plastyka, muzyka), gimnastyka, zajęcia ruchowe, gry i zabawy dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne, gry planszowe i układanki, kącik czytelniczy, zajęcia edukacyjne (w czasie których uczniowie utrwalają materiał dydaktyczny, realizowany w czasie lekcji lub grają w gry edukacyjne), zajęcia językowe (z języka angielskiego i języka francuskiego), zajęcia tematyczne, obchody tradycyjnych i nietypowych świąt (jak np. Dzień Dinozaura, czy Dzień Pisarza, czy zajęcia z kodowania i programowania. Zajęcia z kodowania i programowania, prowadzone w oparciu o nową podstawę programową, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Zabawy z elementami kodowania i programowania mają na celu rozwijanie w dzieciach logicznego myślenia, pogłębianie umiejętności pracy metodą zadaniową i problemową, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych. Ponadto, w czasie zajęć dzieci rozwijają motorykę małą, orientację przestrzenną, percepcję wzrokową, kreatywność, myślenie przyczynowo – skutkowe, jak również kompetencje językowe.

  Zajęcia z kodowania i programowania realizowane przez panią mgr Joannę Magdę odbywają się w poniedziałki(zabawy z wykorzystaniem maty do kodowania i zajęcia z Ozobotami) i środy (zabawy językowe (język francuski) z wykorzystaniem Ozobotów), w czasie porannych zajęć świetlicowych.

 • Świętujemy Dzień Kobiet!

  8 marca to wyjątkowy dzień, w którym wszystkie kobiety – te młodsze i te nieco starsze obchodzą swoje święto.

  Z tej wyjątkowej okazji, chłopcy z klas 1a i 2a złożyli swoim koleżankom oraz nauczycielkom i pracownicom szkoły serdeczne życzenia, a także podarowali im samodzielnie wykonane kwiaty. Zanim jednak nadszedł ten dzień, chłopcy mieli tajną misję – w tajemnicy przed koleżankami z klasy, przygotowali dla nich upominki i każdy musiał utrzymywać ten fakt w sekrecie, aby nie zepsuć niespodzianki. 8 marca odbyło się uroczyste wręczenie wykonanych kwiatków, a planowana niespodzianka w stu procentach się udała – chłopcy spisali się na medal! Tego dnia uczniowie dowiedzieli się również jak ważne jest dostrzeganie w innych dobrych rzeczy i mówienie o tym. Każdy przecież lubi być komplementowany, a niektóre komplementy zostają z nami na długo. Tym razem miłe słowa nie dotyczyły wyglądu a cech charakteru, zachowania i talentów każdej dziewczynki. Zadaniem chłopców było odczytanie zapisanych na karteczkach komplementów i wręczenie ich wybranym dziewczynkom – tym, do których pasowały dane słowa. Okazało się, że każda dziewczynka otrzymała kilka karteczek, a to niepodważalny dowód na to, że każda jest fantastyczna, niezwykła i ma wiele talentów.

  Zerknijcie do galerii zdjęć, by zobaczyć fotografie z tego wspaniałego świętowania.

 • Dzień Dinozaura w świetlicy

  Niedawno w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji pani Dagmara Pankiewicz zorganizowała dzieciom szereg aktywności, które wzbogacają wiedzę uczniów na temat tych prehistorycznych stworzeń oraz rozbudzają zainteresowanie ową tematyką.

  Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej dinozaurów. Uczniowie dowiedzieli sięm. in. kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały oraz czym charakteryzowały się dinozaury roślinożerne a czym drapieżne. Ciekawym ćwiczeniem, które wywołało rozbawienie, okazało się głośne wypowiadanie trudnych nazw dinozaurów jak np. tyranozaur, brachiozaur czy triceratops. Nasi uczniowie mogli ubrać się w ten dzień na zielono. Dopełnieniem przebrania zajęliśmy się na zajęciach w świetlicy. Dzieci za pomocą zielonego papieru i nożyczek stworzyły wspaniałe stroje.

  Następnie przeszliśmy do różnorodnych ćwiczeń rozwijających motorykę małą, kształtujących wyobraźnię, kreatywność i spostrzegawczość. Nie zabrakło oczywiście zabaw figurkami dinozaurów, gier i czytania książek o tych interesujących stworzeniach. Jednak nie zdradzamy więcej gdyż prawie cały przebieg zajęć można zobaczyć na filmie.

  Zatem zapraszamy do oglądania a więcej zdjęć Naszych Dinusiów znajdą Państwo w galerii.

 • Kącik Czytelniczy w Świetlicy

  Korzyści płynących z czytania książek jest niezliczenie wiele. Obcowanie z literaturą rozwija pamięć, pogłębia wiedzę, ułatwia koncentrację, usprawnia myślenie i budzi kreatywność. Dlatego ostatnie tygodnie w świetlicy szkolnej spędziliśmy z książkami.

  Naszą książkową przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece szkolnej, gdzie każdy mógł wypożyczyć sobie upragnioną lekturę. Dzieci mogą również przynieść własną książkę bądź skorzystać z klasowych zbiorów.

  Aktualnie w Kąciku czytelniczym pierwsza klasa czyta lekturę szkolną „Pamiętnik Czarnego Noska”, natomiast drugoklasiści wczytują się w wybrane przez siebie bajki.Urozmaiceniem, które szczególnie zachęciło uczniów do czytania, było przygotowanie specjalnego Kącika Czytelniczego. Stworzenie tej komfortowej przestrzeni sprawiło uczniom wiele radości i zmobilizowało ich do czytania.

  Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć Naszych Moli Książkowych.

 • Spotkanie z lekturą "Zaczarowana Zagroda" w klasie 1a

  Wisława Szymborska zwykła mówić iż, czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła.

  Zachęcamy więc dzieci od najmłodszych lat, by z niej korzystały i podsuwamy im ciekawe książki albo czytamy im na dobranoc. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły potwierdzają – czytanie książek jest super! Niedawno przystąpiliśmy do rozpoczęcia omawiania lektur, a pierwszoklasistom przez cały dzień towarzyszyli bohaterowie pierwszej z nich – „Zaczarowanej zagrody” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Na początek uczniowie przystąpili do uzupełnienia metryczki – w swoich egzemplarzach musieli odnaleźć najistotniejsze informacje o książce, jej tytuł, autora czy wydawnictwo. Portretowali również głównych bohaterów, zapisywali miejsce akcji oraz oceniali książkę poprzez przyznanie odpowiedniej liczby gwiazdek. Następnie rozwiązywali zagadki, których rozwiązania stanowiły hasła do krzyżówki, a jej hasłem głównym było miejsce akcji opowiadania – Antarktyda.

  Tego dnia uczniowie oglądali również film przedstawiający pingwiny Adeli oraz rozwiązywali zadania matematyczne, które zamieszone były na ilustracji wraz z tymi uroczymi ptakami. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie również z quizem sprowadzającym znajomość treści lektury. Na koniec uczniowie wykonali pracę plastyczną z papieru kolorowego – pingwina Elegancika. W galerii zdjęć można znaleźć kilka fotografii z tego dnia.

 • II Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi

  Zapraszamy na II Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi
  Szkoły Podstawowej nr 35 w Krakowie

  W trakcie wydarzenia będą mogli Państwo poznać naszą ofertę edukacyjną
  oraz porozmawiać z Dyrekcją oraz nauczycielami naszej szkoły.

  Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania związane
  z działaniem szkoły, zajęciami pozalekcyjnymi
  i powodami, dla których warto jest wybrać
  naszą szkołę z oddziałami dwujęzycznymi.

  9 marcaod godziny 17.00 do 19.00
  na naszej
  stronie na Facebooku !

  LINK: https://www.facebook.com/SP35Krakow

 • W poszukiwaniu wiosny - klasa 2a

  4 marca uczniowie klasy 2a wybrali się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu wiosny. W czasie wyjścia drugoklasiści wsłuchiwali się w śpiew ptaków, wypatrywali w konarach drzew gniazd, poszukiwali pierwszych pąków kwiatów.

  Korzystając z pięknej pogody, w iście ,,wiosennych” humorach, uczniowie zrealizowali zajęcia wychowania fizycznego w terenie. Aktywnie spędzony czas na powietrzu był dla drugoklasistów przygodą, świetną zabawą i prawdziwą lekcją, która uświadomiła im, jak ważne jest współdziałanie w grupie.

  Całe wydarzenie przyniosło dzieciom wiele radości, siły i motywacji do nauki na resztę dnia.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia wspominamy bohaterów, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”

  Uczniowie klasy 2a, już od ubiegłego tygodnia, podjęli szereg działań, dzięki którym rozwijali i pogłębiali wiedzę historyczną oraz poznawali sylwetki Niezłomnych Żołnierzy.

  25 lutego, dzieci wybrały się na wycieczkę pieszą w okolice Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego przy ul. Rydla. Podczas przechadzki drugoklasiści dowiedzieli się, czym zajmuje się wojsko, jak nazywają i czym się zajmują główne jednostki Wojska Polskiego, zobaczyli, jak wygląda strój żołnierza. Niezwykłą sytuacją w czasie spaceru było bezpośrednie spotkanie z kobietą – żołnierzem, która w celach zawodowych, zmierzała do sztabu wojskowego. Dzięki jej uprzejmości, uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest służba wojskowa oraz jakie warunki należy spełniać, by móc ubiegać się o przyjęcie do wojska. Ponadto, uczniowie klasy 2a przygotowali akademię szkolną, na którą zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy 1a.

  W poniedziałek, 1 marca drugoklasiści ubrani w uroczyste, galowe stroje zaprezentowali się znakomicie, dzieląc się z młodszymi swoją wiedzą i umiejętnościami. W czasie akademii dzieci przytoczyły wydarzenia historyczne dwudziestowiecznej Polski, zaprezentowano sylwetki takich bohaterów, jak Hieronim Dekutowski (ps. „Zapora”), czy Danuta Siedzikówna (ps. „Inka”), wysłuchano utworów „Już dopala się ogień w biwaku” oraz „Biały krzyż”. Po tym, drugoklasiści zaprezentowali pieśń partyzancką „O mój rozmarynie”. Na zakończenie akademii, wszyscy razem (tj. uczniowie klasy 1a i 2a) wyrecytowali ,,Katechizm małego dziecka”.

  To był piękny i bardzo uroczysty dzień, dzięki któremu cała młodsza społeczność szkolna pogłębiła wiedzę na temat burzliwej, często trudnej i złożonej historii Polski oraz przypomniała sobie czym jest prawdziwy patriotyzm, oddanie i miłość do ojczyzny.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 • Gry i zabawy czytelnicze w świetlicy

  Kto rano wstaje… ten radośnie spędza czas w świetlicy!

  Przed lekcjami, które rozpoczynają się codziennie o godzinie 8:00, do szkoły przychodzą uśmiechnięci i pełni zapału uczniowie. W oczekiwaniu na dzwonek wcale się nie nudzą, bo wtedy – jak to w szkole – uczą się. Tym razem nauka przebiega w bardzo wesołej atmosferze, bowiem w towarzystwie gier i zabaw. Uczniowie o tak wczesnej porze rozwijają umiejętności czytelnicze i pogłębiają wiedzę z edukacji polonistycznej. Wybierają sylaby, które tworzą dany wyraz, uzupełniają brakujące litery a także parkują samochody w odpowiednich miejscach.

  Jeśli zaciekawił was szczególnie ten ostatni fragment – koniecznie obejrzyjcie galerię zdjęć z tych zajęć.

 • Pierwszoklasiści w poszukiwaniu skarbu

  Zimowa, mroźna aura odeszła w zapomnienie, ciepłe promienie słońca zapewniły więcej energii do działania, a uczniowie klasy 1a wybrali się na cotygodniowy spacer.

  Choć myśleli, że będzie tak jak zwykle, szybko okazało się, że przygoda czeka na nich tuż za rogiem. Można by rzec – Złotym Rogiem, ale to właśnie ulicą o tej wdzięcznej nazwie, należało przejść do samego końca, by znaleźć się bliżej skarbu. Błoto, brudne resztki śniegu oraz kałuże wcale nie przeszkodziły uczniom klasy 1a w zaglądnięciu do drewnianego domku, który na pierwszy rzut oka wyglądał jak karmnik dla ptaków. Pierwszoklasiści czym prędzej pobiegli obejrzeć go z bliska i właśnie wtedy okazało się, że odkryli skarb! Ta drewniana skrzynka na kiju to była maleńka biblioteka. Okazało się, że w środku znajdują się przeróżne książki. Chętni uczniowie usiedli na ławkach i zabrali się za lekturę. 

  Koniecznie zobaczcie zdjęcia z tego spaceru – zdradzamy w sekrecie, że tego dnia znaleźliśmy również karmnik dla ptaków.

 • Dzień Dinozaura w klasie 2a

  Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi, szczególnie dzieci w młodszym wieku szkolnym. Święto tych prehistorycznych istot można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach, oglądać ilustracje, zrobić ciekawą prace plastyczną itp. Uczniowie klasy 2a w czasie zajęć dydaktycznych, obchodzili Dzień Dinozaura. Drugoklasiści poznali historię dinozaurów, dowiedzieli się kiedy i jak żyły oraz kim jest paleontolog. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali ilustracje i słuchali ciekawostek o dinozaurach. Wspaniałą przygodę zakończyły zajęcia plastyczno-techniczne. Uczniowie wykonali fantastyczne dinozaury z balonów i kolorowego papieru technicznego. Drugoklasiści uwielbiają obchodzić nietypowe święta! 

 • Sport to zdrowie! - zajęcia w świetlicy

  Zabawy ruchowe stanowią jedną z najbardziej interesujących form zabawowych, oddziałujących wszechstronnie na organizm dziecka i wyzwalających jego aktywność. Przyczyniają się do podnoszenia ogólnej sprawności fizycznej oraz współdziałają z rozwojem wrażeń. Dzięki aktywności sportowej dzieci rozwijają nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale uczą się również wielu umiejętności „miękkich” tj. współpracy w zespole, zdrowej konkurencji, komunikacji, ale również wytrwałości, konsekwencji w działaniu i wewnętrznej motywacji. Dlatego w świetlicy szkolnej zabawy ruchowe to codzienność. Odbywają się one zazwyczaj w sali świetlicowej jednak w miarę możliwości wybieramy się również na salę gimnastyczną. Zabawy z chustą animacyjną Klanza, hula hop, wyścigi czy ćwiczenia z piłką to jedne z ulubionych zajęć naszych uczniów.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Nasza szkoła okiem Pierwszoklasistów

  Podczas ostatnich zajęć plastycznych, uczniowie klasy 1a otrzymali bardzo ważne zadanie.

  Otóż, musieli zastanowić się jak czują się w szkole, dlaczego lubią do niej przychodzić i czym może ona się wyróżnić spośród innych. Te przemyślenia miały pomóc im w przygotowaniu plakatu promocyjnego naszej szkoły. Pierwszoklasiści bardzo poważnie podeszli do tematu, wszakże te plakaty miały reklamować szkołę i zachęcać kandydatów do wybrania właśnie tej placówki. Uczniowie wykonywali pracę plastyczną technikami mieszanymi z wykorzystaniem techniki kolażu – wycinali różne elementy z gazet i czasopism. Pracowali w parach a wcześniej całą grupą urządzili burzę mózgów, by przygotować ciekawe hasła reklamowe, które zostały zapisane na tablicy. Dowiedzieli się, że ważnymi elementami każdego plakatu reklamowego są przyciągające hasło, ciekawa kompozycja i estetyczne, przyjemne dla oka elementy graficzne.

  Uczniowie klasy 1a poradzili sobie świetnie z tym trudnym zadaniem, a efekty ich pracy można obejrzeć w galerii zdjęć.

 • Muzyczne spotkania w klasie 2a

  Muzyka pełni niezwykłą rolę w rozwoju człowieka. Już w przedszkolu dzieci uczestniczą w zajęciach rytmicznych i umuzykalniających.

  Dzieci, realizujące naukę w klasach I – III, kontynuują dotychczasową edukację muzyczną, rozwijając swoją wrażliwość muzyczną, słuch, pamięć muzyczną, czy poczucie rytmu. To właśnie w młodszych klasach szkoły podstawowej uczniowie pogłębiają i doskonalą swoje zdolności muzyczne, zdobywają nową wiedzę i umiejętności.

  Uczniowie klasy 2a wiedzą już co to jest pięciolinia, klucz wiolinowy, nuty, znaki chromatyczne czy alfabet muzyczny. Drugoklasiści poznali czym jest solmizacja, potrafią określić wartości rytmiczne nut oraz nauczyli się prawidłowo zapisywać i odczytywać nuty na pięciolinii. W ostatnich tygodniach drugoklasiści rozpoczęli kolejny etap zagłębiania się w piękną materię, którą jest muzyka. Dzieci omówiły budowę dzwonków chromatycznych jednorzędowych, utrwaliły układ płytek na tzw. „cymbałkach”, poznały tajniki gry na instrumencie oraz akompaniowały do prostych piosenek. Aktywny udział w zajęciu wyzwalał w drugoklasistach radość z twórczego działania, zadowolenie i dumę z bycia małym artystą.

 • „Burza w szklance wody” – zajęcia projektowe w 1a i 2a

  Nauka przez zabawę i doświadczanie (przeprowadzanie eksperymentów) to idealny sposób kształtowania w uczniach pozytywnego nastawienia do nauki, motywowania ich do rozwijania i poszerzania wiedzy, umiejętności i zainteresowań. 19 lutego 2021 r. uczniowie klas 1a i 2a realizowali kolejny cykl spotkań projektowych „Z przyrodą za pan brat”. W czasie zajęć uczniowie utrwalali wiedzę na temat właściwości płynów, dowiedzieli się czym jest mieszanina niejednorodna. Następnie czynnie uczestniczyli w pokazach przyrodniczych, które, jak widać na załączonym filmie, nie tylko zaciekawiły naszych małych przyrodników, ale przede wszystkim przyniosły im wiele frajdy i radości oraz pozwoliły w łatwy i przyjemny sposób przyswoić nową wiedzę przyrodniczą. Prawdziwa zabawa rozpoczęła się w drugiej połowie zajęć, kiedy to pierwszo- i drugoklasiści samodzielnie eksperymentowali z wodą i barwnikami. Ciekawe doświadczenie, zaangażowanie wszystkich dzieci, urocze uśmiechy. To wszystko towarzyszyło naszym uczniom. 

 • Rozstrzygnięcie konkursów o Andersenie w klasie 2a

  Na przestrzeni ostatnich lat, wielu ekspertów dostrzega niepokojący spadek poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dla wielu uczniów książka nie stanowi szczególnej wartości. Popełnianie licznych błędów ortograficznych i stylistycznych dowodzi, że młodzi ludzie coraz rzadziej mają kontakt ze słowem drukowanym. Jednym z głównych czynników oddziałujących na obecny stan czytelnictwa (i stosunek do książki) jest dominacja mediów.

  Andersen

  Zmieniająca się rzeczywistość, stawia rodziców i pedagogów przed bardzo ciężkim zadaniem, które ma na celu rozbudzenie zainteresowania czytelnictwem i zaprzyjaźnienie dzieci i młodzieży z książką. Ogromna rola w tym względzie przypada różnorodnym konkursom czytelniczym.

  Dbając o prawidłowy rozwój uczniów oraz rozwijając i pogłębiając ich zainteresowania czytelnicze, wychowawczyni klasy 2a – pani Joanna Magda (w dn. 12 lutego 2021 r.) zorganizowała dla dzieci dwa wewnątrzklasowe konkursy: klasowy konkurs plastyczny „Baśnie H. Ch. Andersena” (którego celem głównym było zaprojektowanie okładki wybranej baśni Andersena ) oraz test wiedzy o życiu i twórczości H. Ch. Andersena.

  Różnorodność podjętych przedsięwzięć pozwoliła zaktywizować wszystkich drugoklasistów (uwzględniając ich indywidualne możliwości), a co za tym idzie – zachęcić ich do poszerzania swojej wiedzy, pobudzania zainteresowania czytelnictwem i doskonalenia techniki czytania. W dniu 16 lutego 2021 roku, drugoklasiści odebrali dyplomy i nagrody za powyższe konkursy.

  LAUREATAMI KONKURSU PLASTYCZNEGO ZOSTALI:

  Ania Mróz oraz Antoś Kowalczyk.

  NAJLEPSZE WYNIKI Z TESTU WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI
  H. CH. ANDERSENA UZYSKALI:

  Lenka Chwyć i Antoś Kowalczyk.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
  Zapraszamy do galerii prac klasowego konkursu plastycznego „Baśnie H. Ch. Andersena”.

 • O pingwinach w świetlicy

  Dzisiaj w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o pingwinach.

  Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia tych niesamowitych stworzeń. Istnieje kilkanaście gatunków pingwinów i wszystkie żyją na półkuli południowej. Uczniowie przyglądając się różnym gatunkom wybrali pingwinka który najbardziej ich zaciekawił. Następnie pracując w dwuosobowych grupach starali się go odwzorować za pomocą farbek. Na koniec zajęć oglądaliśmy również bajkę edukacyjną o pingwinach.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Świętujemy Walentynki!

  14 lutego obchodzimy Walentynki czyli Dzień Zakochanych.

  Z tej okazji w szkole działała Poczta Walentynkowa, dzięki której uczniowie mogli wysłać komuś walentynkę. Wykonanie takiej kartki nie dla wszystkich było łatwym zadaniem, bowiem niektórzy najmłodsi uczniowie po raz pierwszy zetknęli się z takim świętem. Dzięki temu, że uczciliśmy je w szkole mogli dowiedzieć się czym jest walentynka, dla kogo i w jaki sposób można ją wykonać, a także kim był święty Walenty.

  Uczniowie spisali się na medal, a skrzynka poczty walentynkowej była pełna prześlicznych kartek. W piątek 12 lutego odbyło się uroczyste wręczanie walentynek. Tego dnia o poranku w świetlicy, uczniowie przygotowali girlandę z napisem „Walentynki” oraz balony w kształcie serc, by pięknie udekorować salę z okazji tego wyjątkowego wydarzenia. Uczniowie nie mogli się doczekać rozdania, a gdy nadszedł upragniony moment, z ogromną radością przyjmowali i rozdawali walentynkowe kartki. 

  Zajrzyjcie do galerii, by obejrzeć zdjęcia z tego pełnego miłości i radości dnia.

  Życzymy, by Wasze serca były wypełnione miłością i dobrocią każdego dnia, nie tylko w Walentynki!

 • Wszystko co czujesz jest ważne - zajęcia w świetlicy

  Dzisiaj w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o emocjach, nazywaliśmy i rozpoznawaliśmy nasze uczucia.

  W pierwszej kolejności każdy uczestnik zajęć opowiedział jak się dzisiaj czuję i wyjaśnił dlaczego. Następnie pani mgr Dagmara Pankiewicz wykorzystując swoje psychologiczne wykształcenie wprowadziła uczniów w tematykę emocji. Dzieci dowiedziały się kiedy je odczuwamy, w jaki sposób je rozpoznajemy oraz jak radzić sobie z tymi mniej pożądanymi.

  Dzień w świetlicy szkolnej upłynął nam pod hasłem „Wszystko co czujesz jest ważne”. Uczniowie pracując w grupach wypisali wszystkie znane im emocje, poznając przy tym nowe uczucia. W kolejnym ćwiczeniu wykorzystaliśmy balony. Dzieci w dwuosobowych zespołach narysowały na nich smutne oraz wesołe minki, a później słuchając krótkiej historyjki podnosiły balonik adekwatnie do usłyszanej sytuacji, radosnej bądź przykrej. W następnej kolejności trzymając swój balonik opisywały kiedy czują się smutni, a które wydarzenia sprawiają im radość. Na koniec zajęć oglądaliśmy również bajkę edukacyjną o emocjach.

  Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z dnia pełnego emocji.

 • Zabawy matematyczne kluczem do wiedzy

  Zdaniem wielu metodyków, matematyka to najbardziej złożona dziedzina nauki, która na przestrzeni ostatnich lat uległa licznym zmianom metodycznym i programowym. Jednym z obszarów matematyki, który został poddany licznym analizom i modyfikacjom (w zakresie treści, metod, form i sposobów nauczania) jest szeroko pojęta geometria.

  Nauka geometrii jest czymś obcym dla uczniów, szczególnie dla dzieci w młodszym wieku szkolnym, wiedzą teoretyczną (książkową). Dlatego też istotne jest, by już od najmłodszych lat, w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodych odbiorców, realizować powyższe treści (odchodząc od pamięciowego opanowywania definicji związanych z pojęciami geometrycznymi), kształtować wyobraźnię przestrzenną poprzez skrupulatnie dobrane aktywności, w których dziecko będzie miało możliwość manipulowania różnymi przedmiotami, eksperymentowania, jak również badania ich właściwości. W ostatnim tygodniu, uczniowie klasy 2a, poprzez zabawę, zagadki dydaktyczne twórcze działanie oraz wspólne rozwiązywanie zadań problemowych, pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności matematyczne. Drugoklasiści poznali znaczenia słowa „geometria”, dowiedzieli się czym jest geometria jako nauka i co ona bada, rozwijali słownik czynny i bierny, zrozumieli czym są wielokąty oraz badali ich właściwości. Zajęcia matematyczne bardzo podobały się naszym drugoklasistom. Podjęte działania dydaktyczne przyniosły dzieciom wiele radości. W czasie aktywnej nauki przez zabawę, uczniowie w pełni opanowali realizowane treści i już teraz doskonale wiedzą co to jest geometria, czym są wielokąty, jakie są ich właściwości oraz czym się różnią figury płaskie od brył. Jeżeli jesteś ciekawi, jak wyglądają lekcje matematyki w klasie 2a – zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

 • Zajęcia plastyczne w klasie 1a

  Luty, luty, załóż ciepłe buty – można by rzec. A co oprócz butów przyda się na zimowy spacer po śniegu?

  Obowiązkowo czapka, szalik i rękawiczki. Pierwszoklasiści doskonale o tym wiedzą i zawsze przychodzą do szkoły ubrani odpowiednio do pogody. Kraków jest pokryty białym puchem, a dzieci przecież uwielbiają zabawy na śniegu, zatem pogoda jest dla nich doskonała. W ramach zajęć plastycznych w środę, 10 lutego, uczniowie klasy 1a zamienili się w projektantów mody – a dokładniej – akcesoriów zimowych. Za pomocą plasteliny ozdabiali wycięte z kartonu czapki, rękawiczki i szaliki.

 • Zajęcia szachowe w klasie 2a

  Szachy to gra niezwykle wartościowa, która kształci pamięć i rozwija koncentrację, uczy abstrakcyjnego, analitycznego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię i orientację przestrzenną, szybkość w dotarciu do prawidłowego rozwiązania problemu, umiejętność zapamiętywania szczegółów, uczy odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje, pokory, okazywania szacunku przeciwnikowi i samemu sobie, kształci umiejętność zastosowania w grze i w życiu zasady „fair play”. Poprzez grę w szachy dziecko zdobywa wiele praktycznych umiejętności i kształtuje umiejętności społeczne. Uczniowie klasy 2a, podczas innowacyjnych zajęć edukacyjnych (realizowanych już od pierwszej klasy) poznali nazwy bierek szachowych i ich właściwości, pojęcia szachowe, podstawowe zasady oraz taktykę gry. Następnie, rozwijali znajomość posunięć bierek oraz układali plan gry. Obecnie, drugoklasiści doskonalą zdobytą już wiedzę i umiejętności w czasie klasowych turniejów szachowych, które nie tylko oddziałują na efektywną naukę i prawidłowy rozwój, ale również dostarczają radości, satysfakcji i wspaniale integrują zespół klasowy.
  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie 2a

  Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. 9 lutego, uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w warsztatach tematycznych, których celem było utrwalenie poznanych zasad bezpiecznego korzystania z mediów.

  W czasie zajęć, dzieci dzielili się swoja wiedzą, rozmawiali na temat tego czym jest Internet, w jaki sposób wykorzystujemy go w codziennym życiu, oraz w jaki sposób oddziałuje od na ludzi, szczególnie na młode jednostki. W czasie lekcji, uczniowie obejrzeli film edukacyjny, którego zadaniem było uświadamianie drugoklasistom niebezpieczeństw, jakie czekają na nich w dzisiejszych czasach. Po omówieniu treści filmu, a tym samym wskazaniu najważniejszych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, dzieci obejrzeli animację, dzięki której zrozumieli, czym jest uzależnienie i jak postępować, by uniknąć tego nałogu. Na zakończenie zajęć, uczniowie wykonali piękne i wartościowe projekty, promujące bezpieczne zasady korzystania z Internetu.

  zdj5

  Najmłodszych uczniów zachęcamy do obejrzenia naszych prac na korytarzu szkolnym, a wszystkich chętnych (którzy nie maja takiej możliwości) do galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz prac wykonanych przez uczniów klasy 2a.

 • Międzynarodowy Dzień Pizzy

  We wtorek, 9 lutego, uczniowie klasy 1a mogli na moment oderwać się od zadań z języka polskiego i matematyki i zgodnie z zasadą, która mówi, że każda okazja jest dobra do świętowania, uczcić jedno ze świąt nietypowych.

  Tym razem wychowawczyni klasy 1a postanowiła zorganizować krótkie zajęcia poświęcone … pizzy! Właśnie tego dnia obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Dzień Pizzy. Najpierw pierwszoklasiści z zapałem przystąpili do ulubionego kodowania. Ich zadaniem było ustawić kubeczki w odpowiednich miejscach na macie i w ten sposób powstał obrazek – każdy przy odrobinie wyobraźni – zobaczył w nim wspomniany przysmak z Włoch. Uczniowie klasy 1a mogli również wymyślić własną pizzę i narysować jej składniki, uzupełniając przy tym kolorowankę. Pierwszoklasiści po raz kolejny udowodnili, że mają głowy pełne pomysłów, a po tych zajęciach każdy z nich pewnie miał ochotę na pyszną pachnącą pizzę. 

  Tego dnia świetlica szkolna zamieniła się w jedną z włoskich restauracji a nasi najmłodsi smakosze w wykwintnych kucharzy. Uczniowie stworzyli spód do pizzy z tekturki, która znajduje się na końcu bloku rysunkowego, ograniczając w ten sposób ilość śmieci. Ser przybrał postać żółtej bibuły, z plasteliny powstały oliwki, a przy użyciu kolorowych bloków dzieci stworzyły resztę warzyw. W świetlicy pizzę stworzyliśmy pracując w grupie, ponieważ pierwszoklasiści w trakcie zajęć lekcyjnych kolorowali już pizzę indywidualnie. Praca w grupach wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie, gdyż oprócz zdobywania wiedzy, maluchy uczą się tolerancji, życzliwości, szacunku wobec drugiej osoby i wzmacniają między sobą więzi. Następnie uczniowie korzystając z tablicy interaktywnej komponowali swoją wirtualną pizzę, dodając do niej swoje ulubione składniki. Gra sprawiła dzieciom wiele radości, dzięki niej poczuli się jak prawdziwi kucharze.

  Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego dnia.

 • Zajęcia logopedyczne dla uczniów klas młodszych

  zajecia logopedyczne (14)

  „Prawidłowe kształtowanie mowy, jest fundamentem wychowania człowieka.”
  M. Sovak

  Zgodnie z powyższym przesłaniem dbamy o to, by nasi uczniowie byli objęci opieką logopedyczną. Neurologopeda, mgr Joanna Juszczak-Guca czuwa nad tym, by żmudne ćwiczenia stały się dla dzieci fantastyczną zabawą. Oprócz tradycyjnych pomocy na zajęciach wykorzystywane są multimedialne programy do diagnozy i terapii logopedycznej, dzięki czemu praca nad uzyskaniem poprawnych realizacji głosek staje się przyjemnością.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Zajęcia plastyczno-techniczne w klasie 1a

  Uczniowie klasy 1a mają już za sobą realizację piątego cyklu zajęć projektowych Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. Tematem tego cyklu były: ptasia stołówka, sposoby różnych ptaków na przetrwanie zimy oraz to, jak my możemy pomóc ptakom, które mroźny czas spędzają w naszym kraju.

  Wiedzą zdobytą podczas tych zajęć, uczniowie mogli się wykazać podczas realizacji ostatniej pracy plastycznej. Zanim do tego przystąpili, każdy uczeń wylosował karteczkę z nazwą ptaka. Zadaniem każdego pierwszoklasisty było określenie czy dany ptak zimuje w Polsce, czy odlatuje do ciepłych krajów oraz przypomnienie sobie najważniejszych cech jego wyglądu. Okazało się, że wszyscy uczniowie wylosowali nazwy gatunków ptaków, które zimowy czas spędzają w naszej ojczyźnie. Pierwszoklasiści mogli zatem przystąpić do wykonania pracy plastycznej – papierowego karmnika oraz wizerunku wylosowanego ptaka. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i bez problemu potrafili wskazać cechy charakterystyczne w wyglądzie sikorki, wrony, gołębia, wróbla czy gila. Po wykonaniu prac plastycznych, uczniowie bezbłędnie wymienili produkty, którymi można dokarmiać ptaki zimą.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z realizacji zajęć artystycznych.

 • Bałwanki zawitały do klasy 2a

  Początek tygodnia to czas wielkiej radości dla drugoklasistów, którzy ponownie mogą podziwiać piękną zimę! Pogoda, choć czasem płata nam figle, tym razem zdecydowanie nam dopisuje.

  W poniedziałek, tj. 08 lutego 2021 r. uczniowie klasy drugiej postanowili „zaprosić” zimowego bałwanka do sali. I choć zapewne nie jedna osoba powie, że to nie możliwe, nam się to udało. Ba! W naszej sali nie tylko zagościł bałwan, ale cała jego familia!

  Nie wierzycie? Sprawdźcie sami

 • Zimowy Bal Karnawałowy

  Motywem przewodnim naszych przebrań był kolor biały oraz stroje kojarzące się z obecną porą roku. Dlatego w tym dniu salę gimnastyczną odwiedzili Królowie Śniegu, Polarne Misie, Bałwanki oraz wiele innych, wspaniałych postaci w które wcielili się nasi uczniowie. Bal Karnawałowy rozpoczęliśmy od pięknego występu przygotowanego przez pierwszoklasistów dla drugoklasistów. Następnie przeszliśmy do konkursów i zabaw ruchowych które cieszyły się dużym powodzeniem.

  Dekoracja sali, różnorodność propozycji tańców, zabaw i utworów muzycznych sprawiła, że udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę. W przerwie od energicznych tańców oraz innych zabaw ruchowy dzieci częstowały się smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, za który bardzo dziękujemy. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych przebojów a na podstawie zaangażowania w zabawy oraz aktywności dzieci wybraliśmy Króla i Królową balu. Serdecznie Gratulujemy Królowej Lenie Chwyć oraz Królowi, którym został Kewin Paletko.

 • Matematyka da się lubić

  Matematyka to zdecydowanie jeden z trudniejszych przedmiotów szkolnych, który wymaga od uczniów dużego zaangażowania, systematycznej pracy i dużego wysiłku intelektualnego. Lekcje matematyki często postrzegane są jako poważne, nużące, trudne i mało przyjemne.

  Ale czy zawsze? Oczywiście, że nie.

  Nauka matematyki dla drugoklasistów to nie najłatwiejsze zadanie, jednakże zazwyczaj wyczekiwane i realizowane z radością, ciekawością i wykonywane z dużym zaangażowaniem wszystkich uczniów.

  Matematyka to czas, kiedy nie tylko poznajemy nowe wiadomości i umiejętności poprzez rozwiazywanie ćwiczeń z podręcznika, ale również uczymy się przez zabawę, gry dydaktyczne, prace zespołowe, grupowe poszukiwanie nietypowych rozwiązań, rozwiązywanie zagadek logicznych, poszukiwanie niestandardowych ścieżek, pozwalających nam zrozumieć tę naukę oraz przyswoić materiał w łatwy i przyjemny sposób. Lekcje matematyki traktujemy jako projekt, gdzie chcąc osiągnąć sukces musimy wyjść po za schematy, otworzyć się na kreatywne działanie i pobudzić naszą wyobraźnię. Kiedy poznajemy nowe wiadomości i umiejętności, pracujemy wieloma metodami oraz korzystamy z licznych pomocy dydaktycznych, które nie tylko uatrakcyjniają nam realizację zajęć, ale pozwalają się rozwijać oraz czynnie angażować się w zajęcia i efektywnie pracować.

  A tak wyglądała u nas lekcja matematyki, kiedy uczyliśmy się wskazywać i odczytywać godziny na zegarze wskazówkowym. Najpierw oglądaliśmy film dydaktyczny, później dowiedzieliśmy się, w jaki sposób odczytywać godziny, rysowaliśmy zegary, rozwiązywaliśmy zadania na tablicy interaktywnej, a następnie każdy prezentował zdobyte umiejętności matematyczne. Na zakończenie zajęć chętne osoby (wykorzystując zegar demonstracyjny) mogły przygotować zagadkę dla rówieśników, których zadaniem było odpowiedzieć na pytanie: „Która jest teraz godzina?”. Matematyka to dla nas „bułka z masłem”

 • Poczta Walentynkowa

  Drodzy Uczniowie!

  Zbliżają się Walentynki czyli Dzień Zakochanych i z tej okazji warto zrobić coś wyjątkowego … dla kogoś wyjątkowego. W pobliżu szafek na korytarzu możecie znaleźć walentynkową skrzynkę pocztową, do której możecie wrzucać własnoręcznie wykonane, zaadresowane walentynki. Starannie wykonane kartki z dopiskiem, do kogo są skierowane, możecie wrzucać do skrzynki do środy 10 lutego. Jeśli chcecie, by osoba obdarowana walentynką, nie wiedziała, kto jest jej autorem – nie podpisujcie kartki. Wówczas nadawcą będzie anonimowy wielbiciel

 • Zimowe zajęcia artystyczne w klasie 2a

  Twórczość plastyczna zajmuje bardzo ważne miejsce w rozwoju człowieka. Już od najmłodszych lat dziecka zwraca się szczególną uwagę na czynności manualne, zapewniające wykształcenie u młodych jednostek sprawności dłoni i palców. Podczas tworzenia prac plastycznych dzieci sięgają do swojej fantazji, pobudzają wyobraźni oraz uzewnętrzniają swoje emocje i uczucia. Stosowanie różnorodnych technik plastycznych w pracy z dziećmi wpływa na wzrost zainteresowania sztuką plastyczną oraz pobudza je go twórczego działania i ekspresji. 4 lutego 2021 roku (tj. czwartek) uczniowie klasy 2a, w ramach bloku tematycznego „W świecie wiecznych śniegów” rozmawiali na temat zimowej aury, jaką możemy podziwiać nie tylko przez okno, ale również podczas codziennych spacerów i klasowych wyjść na zewnątrz. Następnie, drugoklasiści omawiali wysłuchany utwór literacki, którego treść była inspiracją do powstania pięknych prac plastycznych, wykonanych z użyciem różnorodnych materiałów, tj. farb, pędzli, rolek po papierze toaletowym i folii bąbelkowej.

 • „Królowa Śniegu” zawitała do uczniów klasy 2a

  2 lutego, uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych poświęconych twórczości Hansa Christiana Andersena. Drugoklasiści zapoznali się z sylwetką bajkopisarza, po czym obejrzeli musical (bajkę muzyczną) o wielkiej sile przyjaźni i dobrego serca, wyreżyserowany przez Teatr Muzyczny „Wit – Wit”, opowiadający o przygodach głównych bohaterów lektury – Gerdy, Kaja i Królowej Śniegu. Po obejrzeniu musicalu oraz podsumowującej dyskusji grupowej(w tym omówieniu, czym jest musical, czym się wyróżnia), uczniowie poprzez zabawę utrwalili sobie znajomość kierunków świata, po czym korzystając z mapy i globusa pogłębiali swoje umiejętności i wiedzę na temat świata, Europy oraz „domu” Królowej Śniegu, tj. Finlandii. Sytuacje zadaniowe to zdecydowanie coś, co drugoklasiści uwielbiają najbardziej. Nie mogło być inaczej i tym razem. Zajęcia przebiegły znakomicie, wszyscy uczniowie znaleźli sobie zadanie, które było dla nich nie tylko łatwe, ale i przyjemne

 • V cykl zajęć projektowych „Z przyrodą za pan brat”

  W piątek, 29 stycznia 2021 roku, uczniowie klasy 1a zrealizowali V cykl zajęć w ramach Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”.

  W czasie zajęć dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną pt. „Ptaki zimujące w Polsce”. Następnie odbyła się dyskusja na temat sposobów dokarmiania ptaków zimą. Podczas rozmowy zwrócono uwagę na potrzebę dbania o zwierzęta w mroźny czas oraz na to, by dokarmiać ptaki tymi produktami, które im z pewnością nie zaszkodzą. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, co najchętniej zjedzą kosy, sikorki, gile, gołębie czy wróble.

  Po części teoretycznej, uczniowie wykonali zadania w wersji on-line, korzystając z tablicy interaktywnej. Ich zadaniem było przyporządkowanie nazw ptaków do odpowiedniego miejsca w tabeli i tym samym dokonanie podziału na ptaki odlatujące na zimę do ciepłych krajów oraz te, które ten czas spędzają w naszym kraju. Na koniec uczniowie z zapałem odkrywali karty Memory z wizerunkami ptaków. Poprzez wykonanie zadań pierwszoklasiści poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą, podsumowali zdobyte wiadomości, utrwalili realizowane treści i nazwy ptaków, które spotykamy zimą w Polsce.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Dzień Puzzli w świetlicy szkolnej

  29 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puzzli.

  Układanie puzzli to forma zabawy, która korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Puzzle rozwijają wyobraźnię przestrzenną, pomagają ćwiczyć pamięć oraz zdolności manualne.

  W tym dniu układaliśmy puzzle w świetlicy na wiele ciekawych sposobów, gdyż Pani Dagmara Pankiewicz zadbała o urozmaicenie tej formy zabawy. W pierwszej kolejności uczniowie stworzyli własne puzzle, pracując w parach. Najpierw odbyło się losowanie, następnie z wylosowanych wycinków dzieci ułożyły obraz, kolorując go według własnej wizji, rozwijając przy tym spostrzegawczość, cierpliwość, kreatywność oraz umiejętność współpracy.

  Uczniowie, którzy najstaranniej i najszybciej wykonali zadanie zostali nagrodzeni brawami oraz pysznymi słodkościami. Niemniej jednak wszyscy pracowali wspaniale, dlatego każde dziecko w nagrodę zjadło dziś coś słodkiego. Mnóstwo radości sprawiło również uczniom układanie puzzli na tablicy interaktywnej. W międzyczasie układaliśmy oczywiście klasyczne puzzle.

  Zapraszamy do oglądnięcia galerii z tego ekscytującego dnia.

 • Zimowy czas w świetlicy

  W tym roku możemy cieszyć się mroźną i śnieżną zimą oraz podziwiać piękne, białe krajobrazy. Rozmawiając o tej porze roku, nie musieliśmy sięgać do naszej wyobraźni i wspomnień, do książek czy też pięknych obrazów, gdyż mamy ją za naszymi oknami. Możemy obserwować ją w drodze do i ze szkoły, podczas pobytu na boisku szkolnym oraz rodzinnych wyjść i spacerów.

  W związku z tym, opisanie cech charakterystycznych dla tej pory roku nie sprawiło dzieciom żadnych problemów. Uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej dyskutowali dlaczego lubią zimę, jak należy się ubierać by nie zmarznąć oraz jak bezpiecznie się bawić.

  Na koniec zajęć, aby utrwalić zdobyte informację, postanowiliśmy wykonać jeden z najbardziej znanych symboli zimy. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem wykonały wielowymiarowe bałwanki. Robienie kapeluszy wywołało największą ekscytację, gdyż każdy stworzył nakrycie głowy według własnej, wyjątkowej wizji. Podczas zajęć świetlicowych śpiewaliśmy również piosenki o tematyce zimowej tj. „Bałwankowa rodzina” , „Ulica śnieżynkowa”, „I’m A Little Snowman” itd.

  Zapraszamy do przeglądnięcia galerii zdjęć.

 • Zimowy czas w klasie 1a

  W środę, 27 stycznia, uczniowie klasy 1a przyszli do szkoły w fantastycznych nastrojach.

  Stało się tak dlatego, że w drodze do szkoły towarzyszył im padający śnieg. Tego dnia pogoda dopisała i jak na zimę przystało – było biało i mroźno. Z okien widać było pokryte białym puchem szkolne boisko, szumiące drzewa oraz nieustannie padający śnieg. To wszystko mogło stanowić inspirację dla uczniów klasy 1a do wykonania pracy plastycznej pt. „Zimowy krajobraz”. Tym razem zajęcia plastyczne miały przyczynić się do tego, by ograniczyć ilość śmierci i pokazać jeden ze sposobów dbania o naszą planetę. Tłem pracy plastycznej każdego ucznia była bowiem tekturka, która znajduje się na końcu każdego bloku (np. rysunkowego) i którą zwykle wyrzuca się do kosza. Oprócz tego, kilka dni wcześniej uczniowie zostali poinstruowani, by nie wyrzucali do kosza różnego rodzaju białych elementów, które można będzie wykorzystać ponownie – do wykonania pracy plastycznej w szkole.

  Po stworzeniu pięknych zimowych krajobrazów na zajęciach artystycznych, uczniowie zasłużyli na prawdziwe szaleństwo na śniegu.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego pełnego zimowych wrażeń dnia.

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego

  Pod koniec października zeszłego roku w naszej placówce został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych.

  W naszej szkole do konkursu przystąpiło 8 uczniów z klasy 1a, 5 uczniów z klasy 2a oraz 6 uczniów z klasy 8a.

  Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie ich do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia.

  Zadania konkursowe były niezwykle trudne, jednakże nasi uczniowie nie poddali się i osiągnęli bardzo dobre wyniki.

  Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego LEON

  KLASA 8A

  Mateusz Bożek – miejsce 11

  Maja Samek – miejsce 12

  Jakub Bakalus – miejsce 12

  Milena Zielińska – miejsce 18

  Helena Zielińska – miejsce 19

  Jakub Gajec – miejsce 21

  KLASA 2A

  Antoni Kowalczyk – Laureat konkursu (miejsce 5)

  Roman Karpiuk – miejsce 11

  Maria Cieślik – miejsce 16

  Lena Chwyć – miejsce 19

  Klara Weiner – miejsce 22

  KLASA 1A

  Piotr Liszkiewicz – miejsce 15

  Jana Bazarnik – miejsce 17

  Teodor Czaja – miejsce 20

  Kewin Paletko – miejsce 21

  Renata Bozhko – miejsce 22

  Michał Stypuła – miejsce 25

  Mikołaj Juda – miejsce 25

  Piotr Kilarski – miejsce 39

 • V cykl zajęć projektowych „Z przyrodą za pan brat” w klasie 2a

  Dnia 25 stycznia 2021 roku, uczniowie klasy 2a zrealizowali V cykl zajęć w ramach Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. W czasie spotkania dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną „Ptaki zimujące w Polsce”. Następnie rozmawiali na temat sposobów dokarmiania ptaków zimą. W czasie dyskusji zwrócono uwagę na potrzebę dbania o zwierzęta zimą oraz na to, by dokarmiając ptaki im nie szkodzić. Drugoklasiści dowiedzieli się, co lubią jeść kosy, sikorki, gile, gołębie czy wróble. Po części teoretycznej, uczniowie wykonali zadania on-line „Co to za ptak? Łączenie w pary, „Występowanie ptaków w Polsce” (klasyfikacja ptaków odlatujących na zimę do ciepłych krajów oraz ptaków zimujących w naszym kraju). W ramach ewaluacji zajęć, drugoklasiści uczestniczyli w zabawach i rozwiązywali zadania, dzięki którym podsumowali zdobyte wiadomości , utrwalili realizowane treści i nazwy ptaków, które spotykamy zimą w Polsce. Zapraszamy do galerii zdjęć z przebiegu zajęć projektowych w klasie 2a.

 • Wręczenie dyplomów i nagród w konkursach patriotycznym i bożonarodzeniowym

  W dniu dzisiejszym, 25 stycznia 2021 roku uczniowie klas młodszych uroczyście odebrali dyplomy i nagrody za konkursy szkolne organizowane w czasie nauczania zdalnego, tj. rodzinny konkurs patriotyczny pt. „Polska. Nasza piękna biało – czerwona” oraz szkolny konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza kartka świąteczna”

  Laureaci rodzinnego konkursu patriotycznego pt. „Polska. Nasza piękna biało – czerwona”:

  III MIEJSCE:

  Antoni Kowalczyk (uczeń klasy 2a)

  Jakub Sobczak (uczeń klasy 2a)

  Mikołaj Żarów (uczeń klasy 1a)

  II MIEJSCE:

  Michał Turnau-Koźlik (uczeń klasy 2a)

  I MIEJSCE:

  Renata Bozhko (uczennica klasy 1a)

  Laureaci szkolnego konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza kartka świąteczna”:

  III MIEJSCE:

  Antoni Kowalczyk (uczeń klasy 2a)

  Michał Turnau-Koźlik (uczeń klasy 2a)

  II MIEJSCE:

  Jana Bazarnik (uczennica klasy 1a)

  Michał Stypuła (uczeń klasy 1a)

  I MIEJSCE:

  Anna Mróz (uczennica klasy 2a)

  Wszystkim laureatom gratulujemy!

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursach.

 • Zajęcia sportowe w klasach nauczania początkowego

  Obecny czas to wyjątkowy okres w rozwoju każdego człowieka. Dotychczas nasi najmłodsi uczniowie realizowali naukę zdalną, co mocno ograniczało ich rozwój ruchowy. Dlatego też, zaraz po powrocie do nauki stacjonarnej dzieci w młodszym wieku szkolnym z wielkim zapałem i entuzjazmem podjęły się różnorodnych zadań, zabaw sportowych i gier zespołowych, których dotychczas bardzo im brakowało.

  Drugoklasiści bardzo lubią zajęcia z wychowania fizycznego, czy gimnastykę korekcyjną, które realizują w ciągu roku szkolnego. W związku z tym, gdy tylko usłyszeli: „idziemy na salę gimnastyczną”, aż skakali z radości. Nie da się ukryć, iż dodatkową atrakcją i motywacją był fakt, iż w czasie zajęć dzieci będą mogły wypróbować nowy sprzęt sportowy, który w grudniu przyniósł im „szkolny dziadek mróz”

 • Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

  W styczniu obchodzimy ważne święta – 21 stycznia – Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka.

  Uczniowie klasy 1a nie mogli zapomnieć o swoich najbliższych i postanowili z tej okazji, wykonać drobne upominki dla dziadków. Uczniowie, wykonując laurki mogli korzystać z wzorów lub wykonać je według własnego pomysłu. Oprócz laurek, uczniowie przygotowali kupony dla babci i dziadka. Najpierw opowiadali o tym w jaki sposób spędzają z nimi czas, a następnie z pomocą wychowawczyni Aleksandry Rapacz, przygotowali kupony między innymi na: wspólną zabawę, spacer, wspólne gotowanie czy granie w gry. Mogli również wymyślić i zapisać własne propozycje. Uczniowie klasy 1a, wykorzystując umiejętność kodowania, postanowili również w ciekawy sposób złożyć życzenia babciom i dziadkom. Na macie do kodowania, ułożyli z kubeczków napis „100 lat”.

  Wszystkim babciom i dziadkom życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, a także szczęścia i spełnienia marzeń!

  Zapraszamy do galerii zdjęć z przygotowań do Dnia Babci i Dziadka.

 • „KONFITURA OD SERCA” DLA BABCI I DZIADKA – ZAJĘCIA W KL. 2A

  21 i 22 stycznia to szczególne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest święto naszych Babć i Dziadków.

  Dzień Babci i Dziadka to szczególny czas, kiedy wszyscy wnukowie mogą pięknie podziękować dziadkom za ich obecność, pyszne obiadki, opiekę, czy wspólna zabawę.

  Uczniowie klasy 2a bardzo kochają swoich dziadków i zawsze z uśmiechem o nich opowiadają, ciesząc się każdą wspólnie spędzoną chwilą. Dziadkowie to dla nich jeden z najważniejszych skarbów, którzy otaczają ich miłością, wsparciem. To właśnie babcie i dziadkowie pomagają im przezwyciężać codzienne trudności, osiągać sukcesy; są dla nich opoką, zawsze ich wspierają i troszczą się o nich.

  Drugoklasiści w ramach zajęć dydaktycznych z zaangażowaniem przygotowywali piękne upominki dla swoich najbliższych.

  Każde dziecko z wielką dokładnością dekorowało słoiczki, które następnie wypełniało niezwykłą konfiturą – miłymi zwrotami/ myślami płynącymi prosto z ich małych, choć wielkich serduszek.

 • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej

  W tym zimowym miesiącu obchodzimy wyjątkowe święto, w którym każdemu robi się cieplej na sercu. 21 stycznia świętujemy Dzień Babci a następnie Dzień Dziadka.

  To idealny czas do promowania i przypomnienia dzieciom wartości rodzinnych oraz znaczenia więzi pokoleniowych. Uczniowie podczas zajęć świetlicowych dyskutowali o swoich ukochanych dziadkach, wspominali za co ich kochają, szanują oraz wyrażali swoją wdzięczność. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa SARS-Cov-2 nie mogliśmy gościć szanownych seniorów w świetlicy, jednak wspaniali wnukowie, pod czujnym okiem mgr Dagmary Pankiewicz, przygotowali występ wirtualny oraz stworzyli drobne upominki aby sprawić radość najbliższym. Występ ten był jednym z prezentów, a jednocześnie podziękowaniem – za bezgraniczną miłość, opiekę, dobre słowo i wspólnie spędzony czas. Kolejnym podarunkiem są przepiękne laurki którym uczniowie poświęcili dużo czasu i niewątpliwie włożyli dużo miłości w ich wykonanie. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości, pozwoliły usprawnić motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową.

  Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć

 • Dzień Kubusia Puchatka w klasie 2a

  Kubusia Puchatka nie trzeba przedstawiać. Dobrze znają go wszystkie dzieci.

  Ten cudaczny miś, o niewielkim rozumku to nie tylko wielki łasuch, ale również przykład prawdziwego, dobrego przyjaciela.

  18 stycznia (poniedziałek) był wyjątkowym dniem dla wszystkich uczniów klas młodszych. To właśnie tego dnia, po długiej przerwie, mogliśmy się wszyscy wspólnie spotkać, a tym samym ponownie zawitać do szkoły, by kontynuować naukę w trybie stacjonarnym, rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.

  W poniedziałek, 18 stycznia w klasie 2a nie brakowało uśmiechów, długich rozmów, radości…jak również ciekawych przedsięwzięć

 • Zimowe zabawy drugoklasistów

  Zima zima, zima, pada, pada śnieg…” Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo!

  Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem, a my…no cóż, już nie mogliśmy dłużej czekać i czym prędzej pobiegliśmy na nasze boisko, pokryte białym puchem. Korzystając z zimowej aury drugoklasiści z wielką radością oddali się wielkiemu, śniegowemu szaleństwu. Bitwa na śnieżki, lepienie bałwanów i wieeeeelkich kul śnieżnych oraz ruch na świeżym powietrzu wprawiły dzieci we wspaniały humor. Była to świetna okazja, aby przypomnieć uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Jak widać, uczniowie klasy drugiej to prawdziwe anioły:)

  Zabawa była przednia. Cała klasa udowodniła, że nie tylko wzorowo się uczą, ale i wspaniale, zgodnie potrafią się bawić i czerpać z tego wiele radości. Na zakończenie zajęć na świeżym powietrzu wszyscy uczniowie zorganizowali bitwę na śnieżki, tworząc jedną spójną, bardzo mocną drużynę, która musiała się zmierzyć z…wychowawczynią

 • Zimowy spacer klasy 1a

  Uczniowie klasy 1a zadowoleni, pełni energii i zapału do nauki, wrócili do edukacji stacjonarnej. W środę, 20 stycznia, wraz z wychowawczynią Aleksandrą Rapacz oraz nauczycielką wspomagającą – Joanną Juszczak-Gucą, wybrali się na spacer. To był niemal ostatni moment, by móc skorzystać z zimowej aury i pobawić się na śniegu. Uczniowie chętnie uczestniczyli w bitwach na śnieżki, robili aniołki na śniegu, a także wykazali się umiejętnością zgodnej współpracy – wspólnie ulepili i ozdobili bałwana. Dzięki temu, iż wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe kamizelki i opaski, mogli spacerować w poczuciu bezpieczeństwa, że są widoczni dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Zimowa pogoda i zabawy na śniegu sprawiły, że każdemu towarzyszył uśmiech na twarzy przez resztę dnia!

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Życzenia świąteczne

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mamy przyjemność złożyć wszystkim Państwu serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha i wszelkiego dobra. Niech Nowy 2021 Rok będzie czasem realizacji planów i spełnienia marzeń.

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz cała Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Krakowie

  Kartka świąteczna 2020

 • Wyniki konkursu „Najpiękniejsza kartka świąteczna”

  Z radością informujemy, że Komisja konkursowa powołana przez koordynatorów wyłoniła laureatów szkolnego konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza kartka świąteczna” kierowanego do uczniów klas początkowych. Wyniki przedstawiają się następująco:

  kartka laureaci

 • #Szkoła do hymnu

  W dniu dzisiejszym, jako jedna z 16 tys. polskich i polonijnych placówek oświatowych, nasza szkoła wzięła udział w akcji #Szkoła do hymnu. O godzinie 11:11, łącząc się ze sobą przez platformę do nauki zdalnej, uczniowie i nauczyciele odśpiewali lub wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego.

  Była to też okazja, by utrwalić sobie znaczenie polskich symboli narodowych, przypomnieć w jaki sposób 102 lata temu Polska wybiła się na niepodległość, a także podjąć refleksję nad znaczeniem wolności w naszym codziennym życiu.

 • Niepodległość znaczy wolność – zajęcia patriotyczne.

  „Niepodległość – trudne słowo.
  Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?
  (…) Tak poznałam, zrozumiałam słowa najważniejsze.
  Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze.”

  Uczniowie klasy 2a w ostatnich dniach nauki stacjonarnej pogłębiali swoją wiedzę na temat jesiennego święta państwowego, tj. Święta Odzyskanej Niepodległości.

  W czasie zajęć drugoklasiści wysłuchali legendy o Lechu i białym orle, poszerzyli swoją wiedzę na temat powstania państwa polskiego, oglądnęli film edukacyjny na temat symboli narodowych, dowiedzieli się, co to znaczy „szanować symbole narodowe”, jak również to, czym jest Niepodległość i dlaczego Święto 11 Listopada jest wyjątkowym dniem dla każdego Polaka. Następnie uczniowie pracowali z mapą – wskazywali gdzie leży stolica Polski – Warszawa, Gniezdno (czyli dzisiejsze Gniezno) i Kraków. Podsumowując działania z mapą, dzieci wyjaśniły znaczenie powiedzenia „Od Bałtyku, aż po szczyty gór”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Godło Polski” i odśpiewały fragment poznanej piosenki patriotycznej „My, Pierwsza Brygada” – pieśni I Brygady Legionów Polskich.

  Wszyscy Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i szeroką wiedzą o Polsce.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

  Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice!

  Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, które z powodów bezpieczeństwa ograniczy się do spotkań zespołów klasowych z wychowawcami klas według harmonogramu umieszczonego pod poniższymi informacjami.

  Prosimy, aby uczniowie (bez objawów chorobowych wskazujących na infekcję dróg oddechowych, których domownicy nie przebywają w kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych) przybyli do Szkoły w wyznaczonych godzinach w założonych maseczkach zasłaniających usta i nos (nie gromadzili się wcześniej przed budynkiem Szkoły), stosowali się do obowiązujących procedur na terenie budynku szkolnego – przy wejściu zdezynfekowali dłonie, zachowywali konieczny dystans, udawali się bezpośrednio do przydzielonej sali lekcyjnej, stosowali się do wskazań nauczycieli oraz pozostałych pracowników Szkoły.

  Organizacja pracy Szkoły i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w nowym roku szkolnym zostaną omówione z uczniami, a w przypadku najmłodszych również z ich rodzicami / opiekunami obecnymi w trakcie pierwszego spotkania z wychowawcą i dyrektorem Szkoły (na teren Szkoły może wejść jeden rodzic / opiekun jednego dziecka).

  Przewidywany czas spotkań klasowych to ok. 45 minut.

  Harmonogram spotkań zespołów klasowych z wychowawcami klas:

  klasa 1 a – godz. 13.00, sala nr 8, parter, wejście główne
  klasa 2 a – godz. 13.30, sala nr 7, parter, wejście główne
  klasa 8 a – godz. 12.00, sala nr 13, I piętro, wejście od strony szatni.

  Msza św. inaugurująca rok szkolny dla uczniów szkoły podstawowej rozpocznie się o godz. 18.00 w Parafii pw. św. Wojciecha.

  Zapraszamy!

  28 sierpnia , 2020

 • Zapraszamy na IV Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi

  Zapraszamy na IV Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi W trakcie wydarzenia będą mogli Państwo poznać naszą ofertę edukacyjną, warunki rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 oraz porozmawiać z Dyrekcją oraz nauczycielami naszej szkoły. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z działaniem szkoły, zajęciami pozalekcyjnymi i powodami, dla których warto jest wybrać naszą szkołę z oddziałami dwujęzycznymi. Zaczynamy w czwartek 25 czerwca od godziny 16.00 do 18.00 na naszej stronie Facebooka!

 • Życzenia dla Ósmoklasistów

  Drodzy Ósmoklasiści! Dacie radę! Trzymamy za Was mocno kciuki życząc Wam samych wymarzonych tematów, spokoju, mądrości, natchnienia, jasnego umysłu i woli walki. Życzymy Wam wszystkim doskonałych wyników! Dyrekcja, nauczyciele, Wasze koleżanki i koledzy

 • Sprawdzian predyspozycji językowych dla kandydatów do klasy 7 dwujęzycznej

  Dyrekcja Szkoły informuje, iż sprawdzian predyspozycji językowych dla kandydatów do klasy 7 dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 35 w Krakowie będzie miał miejsce w dniu 29 czerwca o godz. 10.00 w szkole, ul. Złoty Róg 30. Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów!

 • Ważna informacja

  Szanowni Państwo!

  Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej do 26 kwietnia 2020 roku została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

  W związku z powyższym do tego czasu nadal będzie obowiązywał odrębny tryb pracy Sekretariatu Szkoły – bardzo prosimy wszelkie sprawy załatwiać, telefonując pod numer 660637536 bądź pisząc na adres e-mailowy liceum17@kr.onet.pl.

 • Zmieniony tryb pracy Sekretariatu Szkoły

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej do 10 kwietnia 2020 roku zostaje ograniczone funkcjonowanie Szkoły, a decyzją Dyrektora Szkoły w tym czasie zostaje zmieniony tryb pracy Sekretariatu Szkoły.

  W związku z powyższym bardzo prosimy wszelkie sprawy załatwiać, telefonując pod numer 660637536 bądź kierować na adres e-mailowy liceum17@kr.onet.pl

 • Rekrutacja: ważna informacja dla kandydatów do szkoły

  Dyrekcja Szkoły uprzejmie informuje, że podczas trwającej do 31 marca 2020 r. rekrutacji do Szkoły Podstawowej w elektronicznym systemie rekrutacji, której elementem jest konieczność dostarczenia podpisanego wniosku do placówki pierwszego wyboru, w obecnej sytuacji ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa podpisane wnioski można przesyłać na adres Szkoły także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu z obowiązkiem złożenia lub przesłania oryginałów dokumentów także w formie papierowej w terminie późniejszym, dogodnym dla rodzica (niezłożenie wniosków w formie papierowej może skutkować brakiem możliwości skutecznego odwołania od wyników rekrutacji w procedurze odwoławczej przed sądem administracyjnym).

  Wszystkie informacje o rekrutacji znajdują się w zakładce Rekrutacja 2020.

  Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do klasy pierwszej SP.

 • Stołówka szkolna podczas zawieszenia zajęć

  Uprzejmie informujemy, że Prowadzący stołówkę szkolną w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych oferuje obiady tylko z dostarczeniem do domu pod wskazany adres – zamówienia można składać każdego dnia lub wybrać opcję abonamentu pod numerem telefonu 504 120 222.

  Cena obiadu (zupa + drugie danie w hermetycznym opakowaniu) to 11 zł dla dziecka w wieku przedszkolnym lub szkolnym do czwartej klasy i 15 zł dla ucznia starszego i osoby dorosłej. Minimalne zamówienie to dwa obiady.

  Stołówka na FB

 • Pismo Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa do Rodziców i Uczniów

  Szanowni Państwo,

  Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w całej Polsce zostały zawieszone do 25 marca – to dla wszystkich okres szczególnych wyzwań związanych m.in. z koniecznością zapewnienia opieki dzieciom, ale też ważna lekcja odpowiedzialności za zdrowie nasze, naszych bliskich oraz innych osób, bardziej podatnych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

  Szanowni Rodzice,

  kieruję do Państwa prośbę, aby w rzeczowy sposób wyjaśnić swoim dzieciom sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Nie powinniśmy ulegać panice, a w swoich zachowaniach powinniśmy kierować się racjonalizmem i poczuciem odpowiedzialności za siebie i innych. Dlatego serdecznie Państwa proszę, aby najbliższe dwa tygodnie nie zostały potraktowane przez Państwa Dzieci jako dodatkowe ferie – powinien to być czas pozostania jak największej liczby osób w domach.
  Tylko dzięki takiemu działaniu możemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, który jest śmiertelnym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, chorujących i mających obniżoną odporność – naszych sąsiadów, współpasażerów czy też osób spotykanych w sklepowych kolejkach.

  Bardzo Państwa proszę, aby najbliższe dwa tygodnie i przerwa od zajęć szkolnych nie były
  dla uczniów okazją do nadrabiania zaległości towarzyskich oraz spotkań z koleżankami i kolegami w galeriach handlowych czy w kawiarniach.

  Przypominam także, że rodzice dzieci w wieku do ośmiu lat mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego przyznawanego maksymalnie na 14 dni i warto z tej możliwości skorzystać. Oprócz tego wielu krakowskich pracodawców umożliwia w tym czasie pracę zdalną, o co zaapelował do nich prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jeśli w Państwa miejscach pracy istnieje taka możliwość, to warto z niej skorzystać.

  Drodzy Uczniowie,

  dla Was najbliższe dwa tygodnie będą dla ważną lekcją solidarności i odpowiedzialnego zachowania. Dlatego bardzo Was proszę, abyście zrezygnowali ze spotkań z przyjaciółmi. W trosce o innych pozostańcie w najbliższych dniach we własnych domach – wykorzystajcie ten czas na czytanie, przygotowanie do egzaminów oraz zgłębianie tematów, które Was interesują. Możecie do tego wykorzystać wiele materiałów dostępnych w Internecie oraz przygotowanych przez Waszych nauczycieli.

  Najbliższe dwa tygodnie niech będą dla Was także możliwością odpoczynku i spędzania czasu w ulubiony sposób: wysypiajcie się, nadrabiajcie zaległości w oglądaniu ulubionych seriali, czytajcie książki, na lekturę których w ostatnich tygodniach brakowało Wam czasu. Jeżeli tęsknicie za kontaktem z przyjaciółmi ze szkoły, to wykorzystajcie do tego tak bardzo przez Was lubiane nowinki technologiczne – nic nie stoi teraz na przeszkodzie, aby porozmawiać z koleżankami i kolegami z klasy na ulubione tematy za pośrednictwem wideokonferencji czy też komunikatorów internetowych.

  Szanowni Państwo,

  raz jeszcze kieruję do Państwa prośbę, abyśmy wszyscy potraktowali najbliższe dwa tygodnie jako czas zachowania spokoju, odpowiedzialności za nasze zdrowie i wzajemnej solidarności. Proszę także, aby na bieżąco śledzili Państwo wszelkie zalecenia służb sanitarnych, jak również korzystali ze sprawdzonych źródeł pozyskiwania wiedzy na temat aktualnej sytuacji związanej z występowaniem wirusa SARS-CoV-2 w Polsce i Krakowie. Na stronie internetowej Miasta Kraków – www.krakow.pl – na bieżąco publikujemy najnowsze informacje w tym zakresie.

  Z poważaniem

  Anna Korfel-Jasińska
  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

 • Zmiana trybu pracy Sekretariatu Szkoły

  Szanowni Państwo,

  Dyrekcja Szkoły uprzejmie informuje, że z racji obowiązku zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 16 do 25 marca 2020 r. w Szkole obowiązuje również odrębny tryb pracy Pracowników administracji i obsługi, zgodnie z którym Sekretariat jest czynny od poniedziałku do wtorku i od czwartku do piątku w godz. 10.00 – 12. 00, w pozostałym czasie pracy Pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie.

  W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o załatwianie spraw drogą e-mailową – liceum17@kr.onet.pl bądź telefoniczną – 660637536 w godz. 8.00 – 16.00, a w sytuacji konieczności pilnej bezpośredniej wizyty w Szkole o dostosowanie się do wskazanych dni i godzin przyjęć.

 • Zawieszenie zajęć szkolnych w dniach 12-25 marca 2020

  Szanowni Państwo!

  Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone – w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  W związku z powyższym informacje na temat pracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Krakowie będą zamieszczane        w dzienniku elektronicznym Szkoły – prosimy rodziców i uczniów o systematyczne śledzenie ogłoszeń i sprawdzanie wiadomości przesyłanych przez dyrekcję, wychowawców i nauczycieli Szkoły.

  https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 • Dzień Otwartych Drzwi dla Kandydatów do SP

  Szkoła Podstawowa nr 35 w Krakowie informuje, że Dzień Otwarty dla rodziców i uczniów zainteresowanych rekrutacją do naszej placówki odbędzie się w dniu 20 marca 2020 r. w godzinach 16:30 - 18:30

 • Rekrutacja do klas 1 i 7 SP35

  Informujemy, że rekrutacja do klas 1 i 7 odbywa się w dniach 02-31 marca 2020 r. Rekrutacja do klasy 1 odbywa się za pomocą systemu Elemento, dostępnego na stronie: https://krakow.elemento.pl/elemento-parents/main.action

  Rekrutacja do klasy 7 odbywa się poprzez złożenie w sekretariacie szkoły wniosku dostępnego na naszej stronie: www.zso7.pl. Bliższe informacje udzielane są w sekretariacie szkoły lub pod nr 12 6370897.

 • Nowy lektor języka francuskiego

  Informujemy, że od 1 października 2019 r. gościmy w naszej szkole nowego nauczyciela - lektora języka francuskiego Pana Michaela Lafrogne z partnerskiej szkoły St. Gabriel (Francja)

 • Ślubowanie klas I

  8 listopada 2019 r. odbędzie się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszej i siódmej SP (godz. 9) oraz klas pierwszych LO (ok. godz. 11) wraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości (wspólne śpiewanie hymnu narodowego, konkurs historyczny przygotowany dla uczniów LO).

 • Wolne miejsca w klasie 1

  Uprzejmie informujemy, że są  wolne miejsca w klasie 1 SP w roku szkolnym 2019/2020

 • Kiermasz Świąteczny na rzecz Szlachetnej Paczki

  W niedzielę 2 grudnia uczniowie naszej szkoły wspierani przez nauczycieli, przeprowadzili świąteczny kiermasz w Parafii św. Wojciecha. Nasze charytatywne przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym powodzeniem. Cały dochód, który udało się zebrać przeznaczony zostanie na Szlachetną Paczkę.

  Do obsługi stoisk zgłosiło się bardzo wielu chętnych – uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz licealistów, którzy z wielkim zaangażowaniem sprzedawali własnoręcznie przygotowane ozdoby i pachnące wypieki.

  W tym roku na kiermaszu przeważały słodkości, przygotowane przez naszych uczniów takie jak pierniczki, babeczki i brownie oraz wypieki, podarowane przez cukiernię Buczek, która wsparła nas w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

  Kiermasz przyniósł wspaniałą kwotę 1748 zł, które przeznaczymy na zakup potrzebnych Rodzinie artykułów.

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy docenili nasz wysiłek i wsparli nas w działaniu na rzecz Szlachetnej Paczki. Cukierni Buczek, za przekazanie nam pysznych słodkości, Parafianom za ich hojność. Szczególnie serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zgodę na organizację kiermaszu.

 • Szlacetna Paczka 2018

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy akcję Szlachetna Paczka. Mamy nadzieję, że również w tym roku uda nam się pomóc potrzebującej rodzinie!

  Nasza młodzież jest zawsze chętna do niesienia pomocy innym. Wielokrotnie już okazali wielkie serce oraz wykazali się entuzjazm i skutecznością w organizacji podobnych przedsięwzięć. Sądzimy, że w tym roku akcja przebiegnie równie sprawnie jak zawsze.

  I Ty możesz zostać powodem radości Naszej Rodziny! Przyłącz się koniecznie!

  Koniec zbiórki przypada na 6.12.2018.

 • Czerwonokrzyska gwiazdka – zbiórka żywności PCK

  Już jutro w naszej szkole rozpocznie się zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka”.

  Z zebranych zapasów PCK przygotuje świąteczne paczki żywnościowe, które zostaną przekazane rodzinom wielodzietnym, matkom samotnie wychowującym dzieci oraz bezdomnym. Akcja potrwa do 5 grudnia 2018 r

  Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

  Produkty żywnościowe można składać w przeznaczonym do tego pudełku znajdującym się na parterze, tuż przy wejściu głównym do naszej szkoły.

 • Ślubowanie klas rozpoczynających naukę w ZSO 7

  9 listopada miało miejsce ślubowanie uczniów klasy siódmej Szkoły Podstawowej i klas pierwszych Liceum. Są oni rocznikiem wyjątkowym, rozpoczynają naukę „Na Złotym Rogu” w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  W części artystycznej poprzez montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Myśląc Ojczyzna”, zostaliśmy zaproszeni na chwilę zadumy i refleksji nad tym, co każdy z nas winien jest Ojczyźnie.

  W szkolnym foyer mogliśmy także obejrzeć prezentację multimedialną dokumentującą zaangażowanie młodzieży naszej Szkoły w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Podczas uroczystości pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę chemii Panią Profesor Monikę Łazarską -Grabkę.

 • Lekcja śpiewania

  Zbliża się Narodowe Święto – 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  11 listopada 2018 roku będzie dla Polaków radosnym dniem. Dla młodzieży i nauczycieli naszej szkoły będzie to również dzień rozśpiewany, bowiem weźmiemy udział w Lekcji Śpiewania na krakowskim Rynku Głównym.

  Dzięki wieloletniej współpracy z Biblioteką Polskiej Piosenki wystąpimy w tym roku dwukrotnie. Najpierw, o godzinie 15.00 podczas warsztatów twórczego muzykowania pt. „Piosenki na wszelki wypadek’’, a następnie o godzinie 17.00 , w siedemdziesiątej już Lekcji Śpiewania « Radosna Niepodległości »

  Zapraszamy zatem do wspólnego śpiewania w niedzielne popołudnie w samym sercu naszego miasta.

 • 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  tn_DJI_0172

  W pięknej scenerii złotej polskiej jesieni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Wspaniały orszak na czele z Wolnością i nawiązującą do patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum husarią, wyruszył w środę 10 października spod szkoły przy Złotym Rogu w kierunku Błoń.

  Tam utworzyliśmy żywą biało – czerwoną flagę.

  Uczniowie mogli następnie uczestniczyć w różnorakich przedsięwzięciach. I tak: uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w grze miejskiej ” Kraków dla niepodległości”, gimnazjaliści w lekcji plenerowej zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Krakowa, licealiści odwiedzili krakowski oddział IPN, Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Wysiedleń oraz Muzeum AK .

  tn_DJI_0197 mały

  Dla innych klas przygotowano we współpracy z Kinem pod Baranami projekcję filmu „Kamerdyner” poprzedzoną prelekcją. Niektóre klasy uczciły wspaniałą rocznicę w sportowym duchu maszerując z Kopca Kościuszki na Kopiec Piłsudskiego, a klasa dziennikarska w ramach warsztatów przygotowała piękny niepodległościowy wystrój szkoły.

  Ten bogaty program sprawił, że młodzież aktywnie spędziła dzień i uświadomiła sobie jak ważną rolę odegrało nasze miasto w działaniach niepodległościowych. Do wszystkich zaplanowanych przez nas przedsięwzięć mogliśmy wykorzystać bogatą ofertę różnych miejskich instytucji przygotowanych z tej właśnie okazji.

 • Nowy rok szkolny 2018/2019

  Zapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w dniu 3 września 2018r.

  • O godz. 8.00 w kościele św. Wojciecha w Bronowicach będzie miała miejsce szkolna msza święta z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli.
  • O godz. 9.15 zapraszamy uczniów klasy ósmej SP oraz uczniów klas trzecich gimnazjum na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych (grafik poniżej).
  • Uczniowie klasy siódmej SP o godz. 9.15 spotkają się najpierw z Dyrekcją szkoły, a potem przejdą do sali nr 3 na spotkanie z wychowawcą.

 • Wolne miejsca w 7 klasie

  Informujemy, że posiadamy jeszcze wolne miejsca w klasie 7 na rok szkolny 2018/2019. Szczegóły i zapisy w sekretariacie szkoły.

 • Rekrutacja - zgłoszenie kandydata

  Rekrutacja do klas I odbywa się w systemie rekrutacji do szkół podstawowych ELEMENTO na stronie:

  https://krakow.elemento.pl/elemento-parents/main.a...

  Rekrutacja do klas IV i VII odbywa się poprzez uzupełnienie i złożenie wniosku dostępnego w sekretariacie szkoły.

 • Rekrutacja do klas dwujęzycznych

  Kandydaci do klas dwujęzycznych zobowiązani są do uczestnictwa w teście predyspozycji językowych, który zorganizowany będzie w naszej placówce. Termin testu podany zostanie na stronie szkoły www.zso7.pl

 • Rekrutacja do SP35

  Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 35 odbywa się w dniach 01.03 - 28.03.2018 r.