ul. Jaskrowa 5
31-990 Kraków
tel: 126452722

Baza szkoły


Nazwa jednostki Parametry Uwagi
OBIADY od poniedziałku do piątku o godzinie 11.50 Usługi cateringowe dla SP 78 realizuje firma Anna s.c. Anna Syktus, Beata Romanyszyn-Rosiewicz os. Na Stoku 52 w Krakowie, http://sp78.pl/stolowka/
Orlik Boisko sportowe W skład wchodzą: boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej (62 m x 30 m), boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej (19,1 m x 32,1 m) oraz modułowe zaplecze.
Świetlica od poniedziałku do piatku od 6.30 do 8.00 oraz od 11.30 do 17.00 Świetlica jest miejsce przyjaznym i bezpiecznym dzieciom.
Dwie duże sale gimnastyczne 160 m2 Dostępne dla uczniów szkoły i wynajmujacych. Sale gimnastyczne są w dwóch lokalizacjach: ul. Jaskrowa 5 i ul. Łuczanowicka 2A

Baza szkoły (przedszkola) to nie tylko pomieszczenia. To co ważne, to wyposażenie tych pomieszczeń i ich dostępność.

Wobec współczesnych wyzwań istotna jest dostępność Internetu w szkole (Wi-Fi). Istotna jest informacja o dostępności świetlicy, o możliwości skorzystania z posiłków, o dostępności sali gimnastycznej i boiska.

Dobrze wyposażona i dostępna baza szkoły (przedszkola) sprzyja osiąganiu sukcesów dydaktycznych i pedagogicznych. W przypadku szkół dotyczy to nie tylko biblioteki (z dostępem do Internetu i multimediów) oraz pracowni przedmiotowych. W szkołach pojawiają się Centra Zabawy Wiedzą (wersja mikro Centrum Nauki Kopernik). Szkoły organizują przestrzeń dla uprawiania sportu i rekreacji udostępniając ją także poza lekcjami.

Baza szkoły jest na bieżąco uzupełniana. 

Zmieniamy się dla Was. 
1. W roku szkolnym 2019/2020 nastąpił m.in. kompleksowy remont sanitariatów na pierwszym piętrze i całościowa wymiana pionów kanalizacyjnych w łazienkach na parterze i na pierwszym piętrze. Zaprojektowaliśmy łazienki - burząc gabinet wicedyrektora i dostaliśmy nową dużo większą przestrzeń na ich powstanie. Wymieniliśmy również wszystkie drzwi do sanitariatów i wymalowaliśmy fragment korytarza.
2. Powstała już kolejna pracownia specjalistyczna- tym razem pracownia chemiczna w sali 23: wymieniliśmy piony kanalizacyjne, wymalowaliśmy ściany, zabudowaliśmy zaplecze tej sali do przechowywania odczynników chemicznych, zakupiliśmy zestaw odczynników chemicznych i szkła laboratoryjnego oraz zestaw plansz dydaktycznych. 
3. Zakupiliśmy już kolejny (czwarty w naszej szkole w ostatnim roku) najnowocześniejszy monitor dotykowy tzw. 65-calowy komputer którego koszt wyniósł prawie 9000 zł- tym razem do sali języka polskiego nr 31.
4.Podczas wakacji również odbył się kompleksowy remont pomieszczenia, w którym dawniej był sklepik, a teraz będzie gabinet pedagoga: zrobiliśmy wylewkę, położyliśmy wykładzinę i wymalowaliśmy ściany.
5. W szatni szkolnej wygospodarowaliśmy przestrzeń na nowy sklepik szkolny i w tym momencie realizujemy zadanie jego budowy.
6. Dokonaliśmy renowacji, naprawy i konserwacji boiska Orlik uzupełniając nawierzchnię dużą ilością granulatu. 
7. Nastąpił kompleksowy remont sali edukacji wczesnoszkolnej nr 1, korytarza szkolnego, remont szatni, sekretariatu  i biblioteki w tym m.in. zrobiliśmy wylewkę, położyliśmy wykładzinę i wymalowaliśmy i umeblowaliśmy pomieszczenia.

W roku szkolnym 2018/2019  zakupiliśmy blisko 400 szafek ubraniowych dla każdego ucznia. Metalowa szafka jest wyposażona w zamek szyfrowy, nowoczesną wentylację, drążek na ubrania i półkę na książki. Staramy się wyposażyć placówkę w nowoczesny sprzęt m.in. w każdej sali lekcyjnej laptop, drukarkę oraz rzutnik. Na zajęciach sprzęt ten będzie wykorzystywany do stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz prowadzenia dokumentacji szkolnej m.in. dziennika elektronicznego. W roku 2018 przystąpiliśmy do realizacji rządowego programu "Aktywna tablica", dzięki któremu udało się zakupić dwa duże 65-calowe interaktywne monitory dotykowe oraz interaktywny dywan. W roku szkolnym 2018/2019 nasi uczniowie mogą korzystać z  najnowocześniejszej pracowni językowej do nauki nowożytnych języków obcych. 25 – stanowiskowe cyfrowe laboratorium fonetyczne wyposażone m.in. w jednostkę centralną systemu językowego, oprogramowanie magnetofonu cyfrowego, z trenerem wymowy, oprogramowanie do sterowania pracownią z komputera, system Windows oraz przyłącza 24 – stanowisk uczniowskich (indywidualne pulpity dla ucznia), najnowocześniejsze słuchawki z mikrofonem i dwa monitory dotykowe o przekątnych 65 cali na ścianie oraz 23 cali na biurku nauczyciela do sterowania pracownią.
Sławomir Nosek
Dyrektor SP78