ul. Władysława Spasowskiego 8
31-139 Kraków
tel: 126337442

Aktywa szkoły


 Dziedzina zakres Liczba uczniów
Etap regio­nalny Etap woje­wódzki Etap krajowy
i między­na­ro­do­wy
język angielski 14 2 83
przyroda 2 4 45
matematyka 5 37
historia 55 9
edukacja wczesnoszkolna 98 4
plastyka 23 7 11
historia i literatura 19
język polski 12 5 2
biologia 2 4
ochrona zdrowia i profilaktyka 4

Zestawienie osiągnięć uczniów w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach w kolejnych latach może pomóc w identyfikacji specjalności szkoły. Osiągnięcia w konkursach matematycznych w kilku kolejnych latach mogą wskazywać na to, że zdolni uczniowie mają w tej szkole dobre warunki rozwoju matematycznego.

Wyniki w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach w danej dziedzinie mogą dokumentować specjalizację szkoły. To ważna informacja dla poszukujących szkoły marzeń, która pomoże w rozwoju talentów uczniów w wybranej dziedzinie.

Uczniowie naszej szkoły odnoszą liczne sukcesy w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich, regionalnych - międzyszkolnych.  

W roku szkolnym 2021/2022 uczennica klasy 3a zdobyła 3 miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Językowo Plastycznym "MY TOWN".

W roku szkolnym 2021/2022 uczeń klasy 4a zdobył tytuł Laureata X Krakowskiego Konkursu Języka Angielskiego. Jest to ważne osiągnięcie, ponieważ konkurs wymagał od uczestników wykazania się dużą wiedzą językową i umiejętnościami na wysoki poziomie.

W XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik 2 uczniów z klasy 3 otrzymało bardzo dobry i dobry wynik, za 9 i 70 miejsce w województwie oraz 52 miejsce w kraju w swojej kategorii wiekowej.

W XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik nasi uczniowie zdobyli 3 wyróżnienia i 1 nagrodę.  W XIV edycji Konkursu 2020/2021 uczennica z klasy 6 zdobyła NAGRODĘ GŁÓWNĄ , a uczennica z klasy 8 otrzymała wyróżnienie. 

W roku szkolnym 2020/21, dwie uczennice z klas 1-3 zostały wyróżnione, wysoko ocenione przez profesjonalnych artystów i zakwalifikowane do wystawy w VIII Ogólnopolskim Biennale Malarstwa „Niech Żyje Kolor” .

Z ogromną dumą informujemy, że uczennica klasy 4a, Martyna Peszt, zajęła wysokie 7 miejsce w Plebiscycie SPORTOWIEC DEKADY MAŁOPOLSKI – SPORTOWY TALENT 2020

Oto przykłady i to tylko w roku szkolnym 2016/2017.  Konkursy międzyszkolne. W konkursie plastycznym "Kraków w barwach jesieni" mamy aż czterech laureatów, 3 laureatki konkursu "Dom i ogród naszych marzeń ", wyróżnienie w konkursie historycznym, literacko-plastycznym „Dawne i dzisiejsze Grzegórzki”, 4 uczniów w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III "Kaktus" i 1  wyróżnienie I stopnia, 3 miejsce w konkursie plastycznym "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem", wyróżnienie w konkursie Wiedzy o Samorządzie Krakowskim "Uczeń -Obywatel", wyróżnienie I i II stopnia w Konkursie „Rajcuś Krakowski”dla uczniów klasy I.

Konkursy wojewódzkie. 7 uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego,  tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego, 1 uczennica zakwalifikowana do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego, II miejsce w Małopolskim Konkursie Literackim „Magiczny Świat Harry’ego Pottera”, w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w etapie wojewódzkim wyróżnienie w kategorii klas I - II, laureatka Małopolskiego Konkursu „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać”, 3 nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016 "Laur Olimpijski" , w III edycji konkursu historyczno-artystycznego "Zwycięski orle nasz, leć" I miejsce i wyróżnienie. 

Konkursy ogólnopolskie. W Konkursie Literackim "Piórem Malowane 2016" I miejsce w kategorii "proza" , II miejsce w kategorii "poezja"; w konkursie „Alfik matematyczny ”wynik dobry (75 %) i 21 miejsce w województwie!, w ogólnopolskim konkursie leksykalnym języka angielskiego "Memory Master" mamy laureata (z maksymalną ilością punktów), laureata II stopnia oraz 10 wyróżnień, w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST  2 wyróżnienia za 11 i 15 miejsce w Polsce,  15 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego „Leon” dla klas I - III;  4 nagrody i 10 wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik”; 2 laureatów II stopnia,4 laureatów III stopnia, 7 wyróżnień w ogólnopolskim konkursie leksykalnym języka angielskiego - edycja wiosenna "Memory Master".

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017” wynik bardzo dobry uzyskało 2 uczniów,  a 3 zdobyło wyróżnienia. W VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przyroda w kolorach"- wyróżnienie za pracę przestrzenną. 

Cieszymy się również z sukcesów sportowych. Jedno z  ważniejszych to zawody miejskie „Czwórbój LA”. Uczniowie startowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m, biegu na 600 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Indywidualnie w rzucie piłeczką palantową rzutem na odległość 41 metrów uczennica klasy VI zdobyła 2 miejsce w Krakowie.

Jesteśmy szczególnie dumni z naszej drużyny siatkarskiej . Pozwalam sobie zacytować organizatorów turnieju Mini siatkówka chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

(…) Mecze półfinałowe chłopców dowiodły, że w sporcie nie ma 100-procentowych faworytów i jeden z nich zakończył się sporą sensacją. Bo jak inaczej nazwać porażkę stałych finalistów, SP 87 z drużyną SP 7 ? Reprezentanci tej szkoły, nie dysponując znakomitymi warunkami fizycznym, ograli swoich rywali sprytem, doskonałą obroną, walką o każdy punkt, dzięki czemu odnieśli zasłużony sukces. W finale nie dali rady chłopcom z SP 155, lecz srebrny medal w rozgrywkach jest na pewno dużym osiągnięciem. Warto też wyróżnić kapitana SP 7, Tymona Ombacha, który zasłużył na indywidualne wyróżnienie i gdyby takie przyznawano, to wg opinii większości nauczycieli zdobyłby tytuł MVP turnieju. (…)  

Z satysfakcją i dumą informujemy, że 2 uczennice i 1 uczeń klasy 7a otrzymali stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych w ramach regionalnego programu stypendialnego RPO województwa Małopolskiego w roku 2018. 

W roku szkolnym 2017/2018 praca plastyczna uczennicy kl II a Simone Rück została wyróżniona w VII Ogólnopolskim Biennale Malarstwa „Niech żyje kolor”- Wrocław 2018. Konkurencja była duża, z placówek oświatowych i pracowni plastycznych napłynęło 836 prac.

W roku szkolnym 2017/2018 w "Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" mamy aż 5 nagrodzonych uczniów! 

W roku szkolnym 2018/2019 w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik 4 uczniów uzyskało wysokie wyniki, w tym jeden z nich zajął 4 miejsce w województwie i 26 w kraju.

W roku szkolnym 2018/2019 uczennica klasy 8a uzyskała tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Biologicznym.

W roku szkolnym 2018/2019 uczennica klasy 8a uzyskała tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Chemicznym.

W roku szkolnym 2018/2019 uczeń klasy 8b uzyskał tytuł finalisty w Biblijnym Konkursie Tematycznym "Z dobrą nowiną przez życie" dla uczniów .

W roku szkolnym 2018/2019 r. 3 uczennice zostały laureatkami Konkursu "Dom i ogród naszych marzeń" organizowanego przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów RP w ramach XII Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej.

W Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Memory Master mamy aż 20 nagrodzonych uczniów: laureaci, laureaci I, II i III stopnia oraz wyróżnieni. 

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie na Bajkę Profilaktyczną. Organizatorem konkursu była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Krakowie. Nasz wynik to II miejsce i dwa wyróżnienia.