Zajęcia na przyszkolnych basenach zawieszone

Podjęto decyzję o zawieszeniu zajęć dla uczniów na basenach przyszkolnych oraz na basenach Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego funkcjonujących w mieście.

Zawieszenie będzie obowiązywać od czwartku, 12 marca do odwołania. Jednocześnie miasto rekomenduje dyrektorom placówek możliwość odwołania również zajęć prowadzonych przez podmioty zewnętrzne, odbywających się w szkołach po zakończeniu lekcji.

Fot. Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy

Odwołanie zajęć dla uczniów będzie obowiązywać od czwartku, 12 marca do odwołania na basenach znajdujących się w następujących placówkach:

  • Szkole Podstawowej nr 91 na os. Handlowym 4,
  • Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Strąkowej 3A,
  • Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej 20.

oraz w basenach Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego:

  • przy al. Powstania Warszawskiego 6
  • przy ul. Marii i Bolesława Wysłouchów 34a,
  • przy ul. płk. Francesco Nullo 23,
  • os. Kolorowe 29b.

Decyzja o zamknięciu przyszkolnych basenów dla uczniów krakowskich szkół została podjęta, by zminimalizować prawdopodobieństwo przenoszenia się chorób, w tym koronawirusa. Jest to działanie zapobiegawcze, aby móc zminimalizować ewentualne zagrożenia w kolejnych dniach. Na ten moment nie ma potrzeby by rekomendować odwołanie zajęć w krakowskich placówkach oświatowych. Decyzje będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji. - Pierwszy krok w tej sprawie należy do dyrektorów placówek, a dopiero później do organu prowadzącego jakim jest Gmina Miejska Kraków. Jeśli wnioski dotyczące zawieszenia zajęć ze strony szkół czy przedszkoli się pojawią, to damy zielone światło na ich zamknięcie – zaznacza Anna Korfel-Jasińska – zastępca prezydenta ds. edukacji, sportu i turystyki.