Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!

Czy wiecie, że istnieje godzina, która trwa… 10 080 minut, czyli tydzień? Istnieje! To, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, Godzina Kodowania. W 2019 roku wybija w poniedziałek 9 grudnia.

Każdy i wszędzie może zorganizować Godzinę Kodowania. Interesujące propozycje aktywności Godziny Kodowania można znaleźć na stronie https://hourofcode.com/pl/learn. Gorąco zachęcamy.

Organizowana w ramach corocznego Tygodnia Edukacji Informatycznej Godzina Kodowania to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Jej cel to zachęcenie do poznania programowania i rozpoczęcia jego nauki. By tego spróbować nie potrzeba przygotowania, czy informatycznego wykształcenia.

Na stronie https://hourofcode.com/pl/how-to można znaleźć samouczki i instrukcje. Warto promować swoje inicjatywy związane z Godziną Kodowania.

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do zaglądania na stronę  www.koduj.gov.pl, gdzie znajdują się informacje o planowanych konkursach, projektach, scenariusze lekcji, a także propozycje aktywności programistycznych – materiały dedykowane rodzicom, nauczycielom i dzieciom w różnym wieku.