Start serwisu Nasze szkoły

Dobiegły końca prace nad przygotowaniem serwisu prezentującego krakowskie szkoły. To pierwsza w kraju próba zebrania w jednym miejscu informacji o mocnych stronach szkół, o efektach ich pracy, warunkach. Dyrektorzy szkół mogą dodać swoje informacje. Jest też miejsce na informację od rodziców. Startujemy 25 maja 2015 roku.

Zaproszenie do odwiedzania Naszych szkół

Miasto Kraków jako pierwsze w Polsce uruchomiło portal „Nasze Szkoły”. Drzwi otwarte, można rozpocząć poszukiwanie szkoły marzeń dla naszych dzieci. Szczególnie gorąco zapraszam do korzystania z serwisu mieszkańców Krakowa.

Podziękowania

Kraków był inicjatorem powstania serwisu „Nasze szkoły”. Zabiegał o to Pan Tadeusz Matusz, zastępca Prezydenta Krakowa. Misji opracowania koncepcji serwisu podjął się analityk edukacyjny Pan Marek Legutko. Duże znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia miało dobre współdziałanie Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i Małopolskiego Kuratora Oświaty. Skorzystaliśmy z bogatego doświadczenia firmy Librus w zakresie dostarczania technologii dla wsparcia komunikacji ze szkołami i rodzicami. Ogromnie dużo zależało od zaangażowania dyrektorów szkół krakowskich. Po raz kolejny przekonałam się, że można na nich liczyć.

Wszystkim bardzo dziękuję i liczę na dalszą współpracę.

Informacja

W momencie startu serwis nie udostępnia informacji o szkołach specjalnych. Trwają ostatnie prace nad uwzględnieniem oczekiwań i sugestii dyrektorów tych szkół. Wirtualne drzwi do szkół specjalnych otworzymy w najbliższych tygodniach. Trwa rozbudowa sposobu prezentacji oferty szkół zawodowych.

Otwartość na współpracę

Serwis będzie stale rozwijany, dlatego liczę więc na sugestie mieszkańców zgłaszane za pomocą Formularza kontaktowego.

Redakcja serwisu będzie co tydzień wskazywać Szkoły Tygodnia, doceniając ich zaangażowanie w przygotowanie prezentacji dla Naszych Szkół. Chętnie będziemy publikować artykuły opisujące szkolne dobre praktyki. W bibliotece „Naszych Szkół” rodzice znajdą teksty adresowane do nich, dotyczące wsparcia edukacji ich dzieci.

Zachęcam do dzielenia się z nami uwagami na temat szczególnie interesujących Naszych Szkół. Chętnie opublikujemy Państwa wypowiedzi w projektowanym dziale „Mój wybór”.

Kraków ma dobre szkoły. Sami Państwo możecie się o tym przekonać.

Zapraszam do odwiedzenia portalu.

Katarzyna Cięciak

/-/ Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Ds. Edukacji i Sportu