Przedszkola też są NASZE

Krakowskie przedszkola mają swoje wizytówki w naszym serwisie. Działa wyszukiwarka przedszkoli. Rodzice mogą znaleźć informacje o przedszkolach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania czy swojej pracy.

Designed by Pressfoto/Freepik

Przedszkole jest przed szkołą, jest przed wszystkim...

Witamy nasze krakowskie przedszkola w serwisie. Zakończyliśmy pierwszy etap prac nad ich prezentacją. Serwis staje się bogatszy. Szkoły bogacą się przyjmując w swoje ramiona zadowolonych wychowanków przedszkola. Wychowanków takich nauczycielek jak Pani Karolina Turek, której wypowiedź cytujemy:

"Ale niech zobaczą, ile dobrego robią nauczycielki przedszkola. Bo jeśli dziecko się śmieje, nawet jesienne popołudnia przestają tak mocno doskwierać. Zadowolone dziecko jest jak spacer po parku, jak garść szczęścia w kieszeni i czerwone słońce zwiastujące dobrą pogodę. Jak lasy malowane jesienią i puszysty śnieg na czubkach prezentów. Skoncentruj się na tym, co jest w życiu ważne. A potem spójrz… Ile w nim jest nadziei i ile czekających na realizację szans. Wcielaj je w życie, realizuj, podejmuj. Nie stój w miejscu. Droga nauczycielki prowadzi przez wiele osamotnionych wysp, meandruje, zmienia się. Nasz zawód jest okrętem dla wielu rodziców, nieświadomych, jak wielkie znaczenie może mieć nauczycielka w paroletnim życiu dwudziestu pięciu małych dzieci. Nauczyciel jest jak słońce, które wschodzi i zachodzi nieprzerwanie tańcząc swojego walca. Wspina się na palce, aby objąć troską wszystkich swoich wychowanków i siada na dywanie, aby zrównać się z najmłodszymi. Jest na wyciągnięcie ręki, by złapać za nią każde dziecko. Pracujemy w przedszkolu, a przedszkole jest przed szkołą, jest przed wszystkim. Jest przede wszystkim. To wstęp do kolejnych historii, w których mały człowiek uczy się, dojrzewa i dorasta, znajdując przystań w ramionach już nie naszych, a innych ludzi. I idąc przed siebie, ma w pamięci opowieść o swoim przedszkolu, w którym nie istniał czas, ale miłość".

cytat z blogu " Bliżej przedszkola"