Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!

13 marca 2020 r. w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków Wydział Edukacji UMK wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym – operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków – organizuje konferencję proklimatyczną „Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!”.

Kraków mobilizuje mieszkańców do działań na rzecz planety! Dlatego już 13 marca 2020 r. w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków (godz. 9.00-15.00) Wydział Edukacji UMK wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym – operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków – organizuje konferencję proklimatyczną „Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!”, do udziału w której zapraszamy blisko 2000 uczniów z krakowskich szkół ponadpodstawowych.

Wydarzenie będzie okazją do wysłuchania wystąpień uznanych ekspertów zajmujących się tematyką zrównoważonego rozwoju, ekologii i zmian klimatu, takich jak Kamil Wyszkowski z ONZ (Representative, President of the Board United Nations Global Compact Network Poland) oraz Areta Szpura (autorka książki „Jak uratować świat? Czyli co możesz zrobić dla planety”). Podczas spotkania wybrzmi także głos młodych krakowianek i krakowian, którym nie jest obojętny los naszej planety – proekologiczne przesłanie do uczniów skieruje krakowska uczennica Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019.

Chcąc zaangażować młodzież do działań na rzecz Ziemi, podczas konferencji ogłoszony zostanie także konkurs na najciekawszą grę edukacyjną zatytułowaną „Ratujmy planetę!”. To jednak tylko niektóre z przewidzianych na ten dzień atrakcji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji uczennice i uczniów z krakowskich szkół ponadpodstawowych. Prosimy o przesłanie formularzy zgłoszeniowych maksymalnie jednej klasy z każdej szkoły w terminie do 4 marca br. na adres e-mail Wydział Edukacji: ek.umk@um.krakow.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc możliwe jest wcześniejsze zakończenie rekrutacji, natomiast o zakwalifikowaniu do udziału w wydarzeniu zostaną Państwo poinformowani drogą elektroniczną.

Naszym celem jest wsparcie w kształtowaniu wśród krakowskich uczennic i uczniów postaw obywatelskich. Ich udział w tym ważnym wydarzeniu edukacyjnym, będzie niósł za sobą nie tylko walor dydaktyczny, ale również wychowawczy. Przyczyni się bowiem do podniesienia świadomości ekologicznej młodzieży oraz poczucia odpowiedzialności za naszą planetę.

***

Zaproszenie Viki Gabor do udziału w wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym – operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Partner: Wodociągi Miasta Krakowa