Lato 2017 w Krakowie

Dyrektorzy samorządowych szkół podstawowych w Krakowie zostali zobowiązani do zorganizowania letniego wypoczynku w ramach akcji "Lato w szkole 2017". Swoją propozycję powinni zgłosić Wydziałowi Edukacji Miasta Krakowa, kuratorowi oświaty i wprowadzić do "Bazy wypoczynku" Ministerstwa Edukacji Narodowej (wypoczynek.men.gov.pl).

Ferie letnie rozpoczynają się 24 czerwca i kończą się z dniem 31 sierpnia 2017 roku. Proponowany czas wypoczynku dzieci młodszych do 8 godzin dziennie, natomiast starszych do 6 godzin, od poniedziałku do piątku w wybranym tygodniu ferii.

Dyrektorzy zostali zobowiązani do zapewnienia dzieciom i młodzieży szkolnej bezpiecznych warunków wypoczynku i właściwej opieki wychowawczej.

Zajęcia powinny być prowadzone w grupach od 12 do 15 osób w przypadku dzieci do 10 roku życia oraz grupy mieszanej, w której są dzieci do 10 roku życia oraz od 17 do 20 osób w przypadku dzieci starszych.

Przepisy dotyczące organizacji letniego wypoczynku dla uczniów szkół podstawowych zaprezentowano w  Poradniku bezpiecznego wypoczynku (MEN)