Krakowski Tydzień Zawodowców - 14 marca 2019 r.

14 marca 2019 r. to czwarty dzień V edycji Krakowskiego Tygodnia Zawodowców.

Zapraszamy do odwiedzenia szkół i zapoznania się z ich ofertą. Można odwiedzić strony internetowe szkół, nic jednak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu.

Szkoła Wydarzenie Godzina
Zespół Szkół Elektrycznych nr 1, ul. Kamieńskiego 49 Lokalizacja uszkodzeń w systemach zabezpieczeń 7:45-11:05
Prawo Ohma w zastosowaniu praktycznym 7:45-10:10
Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2, os. Szkolne 26 Podstawowe układy mechatroniczne 10:00
Prezentacja sprzętu telewizji satelitarnej i przemysłowej 11:00
Zespół Szkół Odzieżowych Nr 1, ul. Cechowa 57 "Od projektu do wyrobu gotowego" Zajęcia otwarte w pracowniach wytwarzania wyrobów odzieżowych 11:00-14:00
"Projektowanie i stylizacja ubiorów" Zajęcia otwarte w pracowni plastycznej. 18:30 -20:00
Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2, os. Spółdzielcze 6 Prezentacja oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Ekonomicznych Nr 2. "Wiele zawodów - wspólny cel." 9:00-15:00
Branżowa Szkoła I.  stopnia nr 31 w Zespole Szkół Specjalnych nr 14, os.  Sportowe 28 Dzień otwarty na kierunku ogrodnik 8:00-11:30
Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych, os. Tysiąclecia 38 Krakowski Tydzień Zawodowców - zapoznanie z zawodami technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii i multimediów. Możliwość obejrzenia ciemni szkolnej, pracowni komputerowych. 13:30-15:30
Krakowski Tydzień Zawodowców - możliwość zapoznania z zawodem drukarza, introligatora, technika procesów introligatorskich i drukowania. Możliwość zwiedzania warsztatów szkolnych. 13:30-15:30
Zespół Szkół Budowlanych Przyzakładowych Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa - Kraków S.A. os. Urocze 13 Kształcenie Zawodowe w Zespole Szkół Budowlanych Przyzakładowych PBP Chemobudowa - Kraków S.A. 9:00–9:30
Ścieżka kariery zawodowej po ukończeniu technikum w kontekście państwowych uprawnień branżowych 9:30–10:00
Strefa wolnego zwiedzania szkoły 10:00–10:30
Język angielski w kształceniu zawodowym – Glass Balls Transporter / Przepisy ruchu drogowego 10:30–11:00
Rzeźba - kształtowanie wyobraźni przestrzennej – prezentacja multimedialna, warsztaty / Komputer, narzędzie czy cyfrowa zabawka - warsztaty kosztorysowania robót budowlanych w programie Norma Pro 11:00–11:30
Strefa wolnego zwiedzania szkoły 11:30–12:00
Dlaczego w trakcie lekcji warto korzystać z telefonu komórkowego! 12:00–12:30
Zajęcia w pracowni budowlanej 12:30–13:00
Strefa wolnego zwiedzania szkoły 13:00–13:30
Zespół Szkół Mechanicznych nr 1, al. Adama Mickiewicza 5 Poznaj i wybierz automatykę, mechatronikę i robotykę. 7:00-18:00
Konsultacje z doradcą zawodowym - "Mój zawód, moja pasja". 8:00-15:00
Konkurs "Sprawdź się w przyszłym zawodzie". Prezentacja zawodu technik mechanik 8:00-13:00 15:00-18:00
Konkurs "Montaż i programowanie układów mechatronicznych". Prezentacja zawodu technik mechatronik 9:00-15:00
Diagnostyka elektronicznych systemów sterowania w silnikach TSI,HDI i MPI. Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych i mechanika pojazdów samochodowych 9:00-14:00
Automatyka i robotyka w wymiarze przemysłu 4.0 - zawód przyszłości technik automatyk 11:00-18:00
"Motocykle - Pasja" - prezentacja zawodu mechanik motocyklowy 9:00-18:00
ABC Druku 3D 9:00-18:00
Prezentacja napędów do rowerów oraz motocykli elektrycznych 13:00-18:00
Pokaz sterowania wtryskiwaczami z generatora sygnału PWM. Diagnostyka oscyloskopowa układów zapłonowych. Prezentacja zawodu: elektromechanik pojazdów samochodowych i technik pojazdów samochodowych 9:00-18:00
Zespół Szkół Mechanicznych nr 2, al. gen. Jana Skrzyneckiego 12
  1. Geometria kół przyrządem laserowym
  2. Pomiar bicia tarczy hamulcowej czujnikiem zegarowym
10:00-13:00
  1. Pracownia stylizacji fryzur
  2. Quiz wiedzy o fryzjerstwie
10:00-13:00
Logistyka zawód przyszłości 10:00-12:00
Zespół Szkół Mechanicznych Nr 3, os. Szkolne 37 Konkurs (indywidualny lub grupowy) na symulatorze komputerowym dotyczącym prawidłowego zachowania się różnych uczestników ruchu na skrzyżowaniach 9:00-14:00
Prezentacja układów zapłonowych silników benzynowych z cewkami jedno i dwubiegunowymi oraz układów wtryskowo-zapłonowych sterowanych komputerowo 9:00-14:00
Pokazy montażu sieci komputerowych 9:00-13:00
Pokazy układów zbudowanych na bazie Arduino oraz Lego mindstorms 9:00-13:00
Pokaz druku 3D 9:00-13:00
Pokaz pracy układu elektropneumatycznego 9:00-14:00
Pokaz pracy układu sterowania przy wykorzystaniu sterownika PLC 9:00-14:00
Pokaz działania KTS – diagnostyka zespolona pojazdów samochodowych 9:00-14:00
Pokaz działania stanowiska montażowego ogumienia wymont-zamont opony oraz wyważenie koła 9:00-14:00
Pomiar bicia tarczy hamulcowej i jej regeneracja 9:00-14:00
Pokaz obróbki skrawaniem (tokarka, frezarka, piła ramowa, szlifierka do płaszczyzn) 9:00-14:00
Konkurs LOL oraz CS 9:00-14:00
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, ul. Macieja Miechowity 6 Pokazy i warsztaty barmańskie 10:00-12:00
Zespół Szkół nr 1, ul. Ułanów 3 "Logistyczna obsługa klienta". Informacje zniekształcone. 9:00-12:00
Zespół Szkół Energetycznych, ul. Loretańska 16 Szkolny konkurs prac własnych uczniów klas technik elektryk i technik elektronik - cz. I - prezentacja prac 9:30-12:30
Otwarte pracownie przedmiotów zawodowych
SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących: Technikum 26, Szkoła Policealna 19, ul. Tyniecka 6 "Tyfloinformatyk - technik czy czarodziej?" - komputer przyjazny osobie niewidomej 11:00-13:00
"Cisza dźwiękiem otulona." Technik realizacji dźwięku - zawód przyszłości 9:00-12:00
Zespół Szkół Zawodowych nr 2, os. Szkolne 18 RODOS - sporządzanie kosztorysów 9:30-11:15
Architektura i urbanistyka Nowej Huty 11:25-12:10
Zajęcia sportowe 12:20-14:05
Sztuka argumentacji w języku angielskim 13:20-14:05
Migracje 14:15-15:00