Krakowski Tydzień Zawodowców - 13 marca 2019 r.

13 marca 2019 r. to trzeci dzień V edycji Krakowskiego Tygodnia Zawodowców.

Zapraszamy do odwiedzenia szkół i zapoznania się z ich ofertą. Można odwiedzić strony internetowe szkół, nic jednak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu.

Szkoła Wydarzenie Godzina
Zespół Szkół Elektrycznych nr 1, ul. Kamieńskiego 49 Prawo Kirchoffa - zastosowanie praktyczne 13:50-16:15
Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2, os. Szkolne 26 Prezentacja montażu instalacji elektrycznej 10:00
Prezentacja osprzętu instalacji elektrycznej 11:00
Zespół Szkół Odzieżowych Nr 1, ul. Cechowa 57 "Od projektu do wyrobu gotowego" Zajęcia otwarte w pracowniach wytwarzania wyrobów odzieżowych. 11:00-14:00
Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, ul. Monte Cassino 31 W Łączności o Twojej przyszłości. 9:00-15:00
Branżowa Szkoła I.  stopnia nr 31 w Zespole Szkół Specjalnych nr 14, os. Sportowe 28 Dzień otwarty na kierunku technolog robót wykończeniowych w budownictwie i mechanik pojazdów samochodowych 8:00-11:30
Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1, ul. Kapucyńska 2 Konkursy i gry ekonomiczne (technik ekonomista, technik rachunkowości) 10:00-13:00
Gry logiczne i symulacyjne (technik ekonomista, technik rachunkowości) 10:00-13:00
V Szkolne Targi Geograficzno-Turystyczne "Folklor wybranych regionów świata" (technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej) 10:00-13:00
Prezentacja praktyk zawodowych (technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej) 10:00-13:00
Prezentacja zawodu: technik hotelarstwa 10:00-13:00
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji, ul. Ułanów 9 Magiczna architektura krajobrazu 12:00-14:00
Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych, os. Tysiąclecia 38 Krakowski Tydzień Zawodowców - zapoznanie z zawodem technika organizacji reklamy, możliwość zwiedzania pracowni komputerowych 13:30-15:30
Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP, ul. Rzeźnicza 4 Dzień kultur narodów świata i umiejętności zawodowych
  1. Prezentacja multimedialna dotycząca Szkoły wraz z grą multimedialną
  2. Prezentacje strojów regionalnych, pieśni, tańca
  3. Konkurs kulinarny
  4. Malowanie twarzy
  5. Konkurs fryzur z różnych krajów
  6. Jeden z dziecięciu - quiz
10:30-12:30
Zwiedzanie szkoły, rozmowy z członkami SU, spotkania z nauczycielami i prezentacja pracowni:
  1. Prezentacja biblioteki, czytelni, ICIM
  2. Prezentacja zawodów Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I. Stopnia
  3. Prezentacja zawodu technik obsługi turystycznej
  4. Prezentacja zawodów sprzedawca i technik handlowiec (zajęcia na kasach fiskalnych i sprzęcie sklepowym)
  5. Doradztwo zawodowe
  6. Prezentacja zawodu technik logistyk
  7. Pokaz zajęć w pracowni ekonomiczno-informatycznej
  8. Pokaz zajęć w pracowni fryzjerskiej
9:00-14:00
Zespół Szkół Budowlanych Przyzakładowych Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa - Kraków S.A. os. Urocze 13 Kształcenie Zawodowe w Zespole Szkół Budowlanych Przyzakładowych PBP "Chemobudowa - Kraków" S.A. 9:00–9:30
Ścieżka kariery zawodowej po ukończeniu technikum w kontekście państwowych uprawnień branżowych 9:30–10:00
Strefa wolnego zwiedzania szkoły 10:00–10:30
Język angielski w kształceniu zawodowym – Glass Balls Transporter / Przepisy ruchu drogowego 10:30–11:00
Rzeźba - kształtowanie wyobraźni przestrzennej – prezentacja multimedialna, warsztaty / Komputer, narzędzie czy cyfrowa zabawka - warsztaty kosztorysowania robót budowlanych w programie Norma Pro 11:00–11:30
Strefa wolnego zwiedzania szkoły 11:30–12:00
Dlaczego w trakcie lekcji warto korzystać z telefonu komórkowego! 12:00–12:30
Zajęcia w pracowni budowlanej 12:30–13:00
Strefa wolnego zwiedzania szkoły 13:00–13:30
Zespół Szkół Mechanicznych nr 1, al. Adama Mickiewicza 5 Poznaj i wybierz automatykę, mechatronikę i robotykę. 7:00-15:00
Zespół Szkół Mechanicznych nr 2, al. gen. Jana Skrzyneckiego 12
  1. Ustawianie świateł przyrządem optycznym
  2. Sprawdzanie rozrusznika i alternatora na stanowisku badawczym
10:00-13:00
  1. Techniki ondulacji żelazkowej
  2. Codzienna stylizacja włosów
  3. Komputerowe projektowanie fryzur
10:00-13:00
Logistyka zawód przyszłości 10:00-12:00
Zespół Szkół Mechanicznych Nr 3, os. Szkolne 37 Prezentacja układów elektrycznych centralnego zamka, elektrycznego sterowania szyb bocznych, ultradźwiękowych czujników cofania 9:00-14:00
Pokazy montażu sieci komputerowych 9:00-13:00
Pokazy układów zbudowanych na bazie Arduino oraz Lego mindstorms 9:00-13:00
Pokaz druku 3D 9:00-13:00
Pokaz pracy układu elektropneumatycznego 9:00-14:00
Pokaz pracy układu sterowania przy wykorzystaniu sterownika PLC 9:00-14:00
Pomiar bicia tarczy hamulcowej i jej regeneracja 10:00-13:30
Pokaz obróbki skrawaniem (tokarka, frezarka, piła ramowa, szlifierka do płaszczyzn) 10:00-13:30
Pokaz działania KTS – diagnostyka zespolona pojazdów samochodowych 8:00-13:00
Pokaz działania stanowiska montażowego ogumienia wymont-zamont opony oraz wyważenie koła 8:00-13:00
Projektowanie witryn internetowych CMS 9:00-14:00
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, ul. Macieja Miechowity 6 Koncert na 4 patelnie - pokazy i warsztaty kucharskie 10:00-12:00
Zespół Szkół nr 1, ul. Ułanów 3 "Elektromobilny transport" 9:00-12:00
Zespół Szkół Energetycznych, ul. Loretańska 16 Turniej montażu i demontażu PC-ta na czas do udziału zapraszamy drużyny gimnazjalistów - po wcześniejszym zgłoszeniu 9:00-12:00
Otwarte pracownie przedmiotów zawodowych
Pokazowy mecz e-sportu najlepsza drużyna ZSE kontra AGHresorzy z AGH 12:00-14:00
SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzacych: Technikum 26, Szkoła Policealna 19 "Masaż - zdrowie i relaks dla ciała i ducha!" - technik masażysta 9:00-12:00
"Całe biuro w małym palcu" - technik prac biurowych i technik administracji 9:30-13:00
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Kolorowe i zdrowe tartinki 10:25-12:10
AUTOCAD - rysunek techniczny 11:25-12:10
Konkurs wiedzy o Panu Tadeuszu 11:25-13:05