• Myślenie nie jest tylko jedno!

  Myślenie nie jest tylko jedno!

  Uczenie myślenia to (paradoksalnie!) nowy temat w szkołach. Jeżeli chcemy nauczyć dzieci myślenia – trzeba je nauczyć różnych sposobów/metod myślenia, bo myślenie nie jest tylko jedno… 

  więcej

 • Świadczenia 500+ i 300+ przez Internet

  Świadczenia 500+ i 300+ przez Internet

  Od 1 lipca 2018 roku można złożyć przez Internet wnioski o świadczenia wychowawcze (500+) oraz świadczenie dobry start (300+).

  więcej

 • Lato w Krakowie

  Lato w Krakowie

  Dla tych dzieci, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć. 

  więcej

 • Rodzinne gry kreatywne

  Rodzinne gry kreatywne

  Szukasz nowych pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi? Zastanawiasz się, jakie gry zabrać na wspólne wakacje? Mamy dla Ciebie podpowiedź.

  więcej

 • Gdy rozlega się dzwonek alarmowy

  Gdy rozlega się dzwonek alarmowy

  Na ścieżkach rodzicielstwa zdarzają się sytuacje alarmowe. Wzbudzają nie tylko zaniepokojenie, ale prawdziwe i uzasadnione obawy. Rozważania o tym, jak nie stracić zimnej krwi.

  więcej

 • Kocham Kraków z wzajemnością

  Kocham Kraków z wzajemnością

  Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych, to niezwykłe wydarzenie, które od kilkunastu lat integruje pełno i niepełnosprawnych mieszkańców królewskiego miasta i całego województwa.

  więcej

 • Stypendia są dla każdego - kampania informacyjna

  Stypendia są dla każdego - kampania informacyjna

  Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? Masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju!

  więcej

 • Przedszkola też są NASZE

  Przedszkola też są NASZE

  #przedszkole

  Krakowskie przedszkola mają swoje wizytówki w naszym serwisie. Działa wyszukiwarka przedszkoli. Rodzice mogą znaleźć informacje o przedszkolach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania czy swojej pracy.

  więcej

 • Niech popłyną słowa...

  Niech popłyną słowa...

  W uczniowskim życiu niewiele jest elementów, które budzą tak sprzeczne uczucia jak publiczne wystąpienia. Są tacy, którzy je uwielbiają. Zdaje się jednak, że należą do mniejszości, ponieważ doskonała większość nie przepada za prezentacjami czy choćby odpytywaniem na forum klasy.

  więcej