• Po co mapować myśli?

  Po co mapować myśli?

  #mapy myśli

  Uczniowie wykonują swoją pracę, sugerując się wieloma mitami i złudzeniami na temat uczenia się. Tak twierdzą autorzy Harvardzkiego poradnika skutecznego uczenia się. A jak jest z Tobą?

  więcej

 • Ta otwarta sobota

  Ta otwarta sobota

  Każdy chętny może w czasie OTWARTEJ SOBOTY przekonać się, jak wygląda nauka w wymarzonej szkole. Zespoły szkół zawodowych z Krakowa otwierają swoje drzwi w sobotę 21 kwietnia.

  więcej

 • Mini Mini Cracowia Maraton

  Mini Mini Cracowia Maraton

  Zapraszamy do udziału w Mini Mini Cracovia Maratonie. Biegowe zmagania Szkrabów, Gagatków, Ancymonów i Urwisów rozpoczną się w sobotę, 21 kwietnia 2018 roku o godz. 12:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

  więcej

 • 13. Mini Cracovia Maraton

  13. Mini Cracovia Maraton

  Uczestnicy Mini Cracovia Maratonu uczczą pamięć Piotra Gładkiego – triumfatora IV edycji maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął.

  więcej

 • Rodzicielski kodeks drogowy, czyli o najważniejszym drogowskazie i o znakach „Stop”

  Rodzicielski kodeks drogowy, czyli o najważniejszym drogowskazie i o znakach „Stop”

  Jak wywierać wpływ na własne dzieci? Co zrobić, aby to, co do nich mówimy, zostało nie tylko wykonane, ale i zaakceptowane – uznane za wartościowe i słuszne, ba, uznane wręcz za własne.

  więcej

 • Możliwość rekrutacji do klas IV i VII samorządowych szkół powstałych z przekształcenia gimnazjów

  Możliwość rekrutacji do klas IV i VII samorządowych szkół powstałych z przekształcenia gimnazjów

  Pismo Pani Katarzyny Król, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa, dotyczące możliwości rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do klasy IV i VII szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów (pobierz PDF).

  więcej

 • Narysuj swoje myśli. 7 sposobów na skuteczną naukę

  Narysuj swoje myśli. 7 sposobów na skuteczną naukę

  Jak się uczyć, żeby się nauczyć? W czasach, gdy informacje są na wyciągnięcie ręki i zdawałoby się, że zdobywanie wiedzy jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu, sprawa wcale nie wygląda dobrze. Dlaczego? Bo nie potrafimy się mądrze zorganizować.

  więcej

 • Krakowski Tydzień Zawodowców

  Krakowski Tydzień Zawodowców

  Niebawem uczniów III klas gimnazjalnych czeka wybór ścieżki edukacyjnej. To pierwsze, tak poważne wyzwanie w życiu młodego człowieka, mające duży wpływ na jego dalsze życie. Zapraszamy do udziału w KRAKOWSKIM TYGODNIU ZAWODOWCÓW, który będzie odbywał się od 5 do 9 marca.

  więcej

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ogłoszony przez UNESCO. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności.

  więcej

 • W czasie deszczu dzieci się nudzą. Czy naprawdę chcemy zmieniać pogodę?

  W czasie deszczu dzieci się nudzą. Czy naprawdę chcemy zmieniać pogodę?

  #nuda

  Nuda kojarzy się z brakiem rodzicielskiej zapobiegliwości i z dziecięcą biernością. Z tego nie może wyniknąć nic dobrego. Warto jednak przyjrzeć się nudzie dokładnie.

  więcej