• Odwołanie konferencji w ICE Kraków

  Odwołanie konferencji w ICE Kraków

  Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie uczestników konferencji „Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom”, która została zaplanowana na 13 marca br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków, podjęto decyzję o odwołaniu wydarzenia.

  więcej

 • Oświata krakowska 2018/19 w pigułce

  Oświata krakowska 2018/19 w pigułce

  Z jakiej oferty edukacyjnej mogli korzystać w poprzednim roku szkolnym mieszkańcy Krakowa? Jak zmieniało się oblicze szkół i placówek w naszym mieście?

  więcej

 • Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci?

  Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci?

  Według raportu z badań „Młodzi Cyfrowi” przeciętny wiek, w którym dzieci otrzymują swój pierwszy smartfon, to ok. 10 lat. Z biegiem czasu moment wręczenia dziecku jego własnego urządzenia mobilnego następuje coraz wcześniej.

  więcej

 • Moje dziecko jest nieśmiałe

  Moje dziecko jest nieśmiałe

  Nieśmiałość to cecha osobowa, która zwykle pojawia się w okresie szkolnym. Jednak pewne symptomy nieśmiałości możemy zauważyć i u dzieci przedszkolnych i dorosłych.

  więcej

 • Moje dziecko do poradni? Po co?

  Moje dziecko do poradni? Po co?

  Państwo Nowakowie mają trójkę dzieci. Wszystkie już chodzą do szkoły: najstarsza córka jest w klasie V, średni syn w IV,  najmłodszy Oskar chodzi do klasy II.

  więcej

 • Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!

  Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!

  13 marca 2020 r. w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków Wydział Edukacji UMK wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym – operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków – organizuje konferencję proklimatyczną „Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!”.

  więcej

 • Ferie naprawdę bez szkoły

  W słowniku języka polskiego czytamy, że „odpoczynek to przerwa w jakimś wysiłku dla nabrania sił, ale też czas poświęcony na pozbywanie się zmęczenia, zwykle poprzez robienie tego, co sprawia przyjemność”

  więcej

 • Ferie – jeśli nie wyjazd, to co?

  Ferie – jeśli nie wyjazd, to co?

  Ferie w domu to nuda? Niekoniecznie. Nawet jeśli dziecko nie wyjeżdża na zimowisko, może ten czas spędzić ciekawie.

  więcej

 • Krakowskie atrakcje na ferie zimowe

  Krakowskie atrakcje na ferie zimowe

  Trwają ferie zimowe w Małopolsce. Dzieci, które spędzają ten czas w Krakowie, nie mogą narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywne spędzanie czasu na lodowisku i w Parku Wodnym.

  więcej

 • ​Kiedy dziecko uczy się najchętniej i dlaczego wtedy

  ​Kiedy dziecko uczy się najchętniej i dlaczego wtedy

  Jako dorośli coraz częściej zastanawiamy się nad tym, jak sprawić, aby nasze dzieci chętnie się uczyły i chciały zdobywać nowe umiejętności.

  więcej