• Ta otwarta sobota

  Ta otwarta sobota

  Każdy chętny może w czasie OTWARTEJ SOBOTY przekonać się, jak wygląda nauka w wymarzonej szkole. Zespoły szkół zawodowych z Krakowa otwierają swoje drzwi w sobotę 21 kwietnia.

  więcej

 • Mini Mini Cracowia Maraton

  Mini Mini Cracowia Maraton

  Zapraszamy do udziału w Mini Mini Cracovia Maratonie. Biegowe zmagania Szkrabów, Gagatków, Ancymonów i Urwisów rozpoczną się w sobotę, 21 kwietnia 2018 roku o godz. 12:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

  więcej

 • 13. Mini Cracovia Maraton

  13. Mini Cracovia Maraton

  Uczestnicy Mini Cracovia Maratonu uczczą pamięć Piotra Gładkiego – triumfatora IV edycji maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął.

  więcej

 • Mapy Myśli – od czego zacząć?

  Mapy Myśli – od czego zacząć?

  #mapy myśli

  Ludzie od zawsze zapisują swoje myśli. Po co? By pamiętać. By uchwycić pomysł, który niezapisany może zostać na zawsze zapomniany. By móc odtworzyć wiedzę na ważnym egzaminie. By planować swoje sprawy

  więcej

 • Rodzicielski kodeks drogowy, czyli o najważniejszym drogowskazie i o znakach „Stop”

  Rodzicielski kodeks drogowy, czyli o najważniejszym drogowskazie i o znakach „Stop”

  Jak wywierać wpływ na własne dzieci? Co zrobić, aby to, co do nich mówimy, zostało nie tylko wykonane, ale i zaakceptowane – uznane za wartościowe i słuszne, ba, uznane wręcz za własne.

  więcej

 • Możliwość rekrutacji do klas IV i VII samorządowych szkół powstałych z przekształcenia gimnazjów

  Możliwość rekrutacji do klas IV i VII samorządowych szkół powstałych z przekształcenia gimnazjów

  Pismo Pani Katarzyny Król, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa, dotyczące możliwości rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do klasy IV i VII szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów (pobierz PDF).

  więcej

 • Narysuj swoje myśli. 7 sposobów na skuteczną naukę

  Narysuj swoje myśli. 7 sposobów na skuteczną naukę

  Jak się uczyć, żeby się nauczyć? W czasach, gdy informacje są na wyciągnięcie ręki i zdawałoby się, że zdobywanie wiedzy jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu, sprawa wcale nie wygląda dobrze. Dlaczego? Bo nie potrafimy się mądrze zorganizować.

  więcej

 • Krakowski Tydzień Zawodowców

  Krakowski Tydzień Zawodowców

  Niebawem uczniów III klas gimnazjalnych czeka wybór ścieżki edukacyjnej. To pierwsze, tak poważne wyzwanie w życiu młodego człowieka, mające duży wpływ na jego dalsze życie. Zapraszamy do udziału w KRAKOWSKIM TYGODNIU ZAWODOWCÓW, który będzie odbywał się od 5 do 9 marca.

  więcej

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ogłoszony przez UNESCO. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności.

  więcej

 • W czasie deszczu dzieci się nudzą. Czy naprawdę chcemy zmieniać pogodę?

  W czasie deszczu dzieci się nudzą. Czy naprawdę chcemy zmieniać pogodę?

  #nuda

  Nuda kojarzy się z brakiem rodzicielskiej zapobiegliwości i z dziecięcą biernością. Z tego nie może wyniknąć nic dobrego. Warto jednak przyjrzeć się nudzie dokładnie.

  więcej