• Dobre praktyki w zakresie zdalnej edukacji

  Dobre praktyki w zakresie zdalnej edukacji

  Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik „Dobre praktyki dotyczące funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19”.

  więcej

 • Aktualne wytyczne GIS dla przedszkoli

  Aktualne wytyczne GIS dla przedszkoli

  Podstawa prawna: art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374, 567 i 1337)

  więcej

 • Wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych

  Wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych

  Informacja o wolnych miejscach w krakowskich samorządowych szkołach ponadpodstawowych dostępna jest w systemie rekrutacyjnym Omikron na stronie internetowej: krakow.e-omikron.pl.

  więcej

 • Nauczanie zdalne w krakowskich szkołach

  Nauczanie zdalne w krakowskich szkołach

  Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa proponuje przyjęcie jako standardu w zdalnym nauczaniu w krakowskich szkołach darmowych narzędzi zapewnianych przez firmę Microsoft. 

  więcej

 • Za co jesteś dziś wdzięczny?

  Za co jesteś dziś wdzięczny?

  Człowiek dąży do szczęścia – to jedna z tzw. prawd oczywistych. Podobnie jak stwierdzenie, że szczęście każdy rozumie na swój sposób i każdy ma do niego prawo.

  więcej

 • Wakacje w Krakowie

  Wakacje w Krakowie

  W tegoroczne wakacje więcej dzieci niż do tej pory pozostaje w Krakowie. Uczniowie mogą jednak spędzać czas wolny, korzystając z boisk i placów zabaw znajdujących się przy 113 krakowskich szkołach samorządowych. Wiele z nich jest czynnych także w godzinach popołudniowych. Ponadto, do dyspozycji dzieci i młodzieży pozostają sale gimnastyczne, bieżnie, a nawet skatepark i basen.

  więcej

 • Koncentracja uwagi

  Współczesnym dzieciom skoncentrowanie uwagi na jednym zadaniu dość często przysparza wielu trudności. Wydaje się, że obecnie koncentracja to tzw. „towar deficytowy”, szczególnie kiedy dziecko ma z uwagą wykonać zadanie domowe.

  więcej

 • Wirtualne znajomości

  Czy Twoje nastoletnie dziecko nieustannie funkcjonuje on-line? W Internecie spędza większość dnia, ma tam grono znajomych, przeżywa swoje zauroczenia i zawiera przyjaźnie? Tam też spotkało swoją pierwszą miłość? Jak powinieneś rozmawiać z dzieckiem o relacjach opartych na kontakcie on-line?

  więcej

 • Kompetencje dla sukcesu

  Jakie umiejętności będą potrzebne w przyszłości? Jakie kompetencje pozwolą odnieść sukces w globalnym świecie?

  więcej

 • Bezpieczne wakacje

  Bezpieczne wakacje

  W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje szczególnie o przestrzeganie przepisów sanitarno-higienicznych podczas przejazdów i pobytu na wypoczynku wakacyjnym.

  więcej