• Gdy rozlega się dzwonek alarmowy

  Gdy rozlega się dzwonek alarmowy

  Na ścieżkach rodzicielstwa zdarzają się sytuacje alarmowe. Wzbudzają nie tylko zaniepokojenie, ale prawdziwe i uzasadnione obawy. Rozważania o tym, jak nie stracić zimnej krwi.

  więcej

 • Kocham Kraków z wzajemnością

  Kocham Kraków z wzajemnością

  Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych, to niezwykłe wydarzenie, które od kilkunastu lat integruje pełno i niepełnosprawnych mieszkańców królewskiego miasta i całego województwa.

  więcej

 • Stypendia są dla każdego - kampania informacyjna

  Stypendia są dla każdego - kampania informacyjna

  Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? Masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju!

  więcej

 • Przedszkola też są NASZE

  Przedszkola też są NASZE

  #przedszkole

  Krakowskie przedszkola mają swoje wizytówki w naszym serwisie. Działa wyszukiwarka przedszkoli. Rodzice mogą znaleźć informacje o przedszkolach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania czy swojej pracy.

  więcej

 • Niech popłyną słowa...

  Niech popłyną słowa...

  W uczniowskim życiu niewiele jest elementów, które budzą tak sprzeczne uczucia jak publiczne wystąpienia. Są tacy, którzy je uwielbiają. Zdaje się jednak, że należą do mniejszości, ponieważ doskonała większość nie przepada za prezentacjami czy choćby odpytywaniem na forum klasy.

  więcej

 • Kraków Rozmawia o Edukacji

  Kraków Rozmawia o Edukacji

  Prezydent Miasta Krakowa zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych mających na celu poznanie opinii mieszkańców o istniejącej sieci szkół podstawowych oraz zebranie propozycji rozwiązań dotyczących projektu sieci szkół od 1 września 2019 r.

  więcej

 • Naucz dziecko jeździć na rowerze...

  Naucz dziecko jeździć na rowerze...

  Dziecko w pełni samodzielne, takie, które dobrze radzi sobie w dorosłości – wymarzony cel wszystkich wychowawczych trudów. Ale wspieranie w dorastaniu do samodzielności nie jest proste. Co pomoże rodzicom temu wyzwaniu sprostać?

  więcej

 • Jak mapować myśli?

  Jak mapować myśli?

  #mapy myśli

  Dziś przejdziemy do konkretów. I zaczniemy od trudniejszej wersji, czyli mapowania myśli cudzych. Będziemy, krok po kroku, robić Mapę Myśli z tekstu. Dużo łatwiej jest mapować swoje własne myśli, bo kto jak kto, ale my najlepiej wiemy co nam po głowie chodzi ;-)

  więcej

 • Rekrutacja do liceów i szkół zawodowych

  Rekrutacja do liceów i szkół zawodowych

  #rekrutacja

  Zachęcamy kandydatów oraz rodziców/opiekunów prawnych do wypełniania Wniosku o przyjęcie do pierwszej klasy liceum lub szkoły zawodowej w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego Omikron.

  więcej

 • Po co mapować myśli?

  Po co mapować myśli?

  #mapy myśli

  Uczniowie wykonują swoją pracę, sugerując się wieloma mitami i złudzeniami na temat uczenia się. Tak twierdzą autorzy Harvardzkiego poradnika skutecznego uczenia się. A jak jest z Tobą?

  więcej