• Edukacja w zasięgu ręki

  Edukacja w zasięgu ręki

  Dzięki środkom Unii Europejskiej - pochodzącym z Europejskiego Funduszu Społecznego i w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) - Ministerstwo Edukacji Narodowej wdraża szereg nowoczesnych i dostępnych projektów, które taki rozwój zapewniają

  więcej

 • Nauka zdalna w szkołach ponadpodstawowych

  Nauka zdalna w szkołach ponadpodstawowych

  Komunikat Anny Korfel-Jasińskiej, zastępcy prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki skierowany do dyrektorów samorządowych szkół ponadpodstawowych

  więcej

 • Pandemia - zasady higieny - część 2

  Pandemia - zasady higieny - część 2

  Druga część przeglądu zasad higieny, których stosowanie pozwoli zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów, bakterii oraz grzybów w czasie zwiększonej zachorowalności. (zobacz część pierwszą).

  więcej

 • Pandemia - zasady higieny - część 1

  Pandemia - zasady higieny - część 1

  O czym warto pamiętać podczas pandemii, czyli epidemii obejmującej w tym samym czasie wiele obszarów? Jak chronić zdrowie swoje i najbliższych?

  więcej

 • Jestem eko w Krakowie

  Jestem eko w Krakowie

  "Jestem eko w Krakowie" – to platforma edukacyjna Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Można na niej znaleźć informacje na temat warsztatów i wydarzeń edukacyjnych na temat ekologii i ochrony środowiska.

  więcej

 • Office 365 w pracy z uczniami - szkolenia

  Office 365 w pracy z uczniami - szkolenia

  Miasto Kraków wspiera nauczycieli w podnoszeniu ich kompetencji związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Swoje umiejętności będą mogli poszerzyć za sprawą cyklu bezpłatnych webinariów organizowanych we współpracy z firmą Microsoft, które rozpoczną się 28 września i potrwają przez dwa tygodnie.

  więcej

 • Cyberprzemoc

  Cyberprzemoc

  Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.

  więcej

 • Nowy rok szkolny w warunkach epidemii

  Nowy rok szkolny w warunkach epidemii

  1 września w Krakowie naukę rozpoczęło około 100 tys. uczniów i uczennic. Zajęcia będą się odbywać co do zasady stacjonarnie – szkoły już od lipca opracowywały szczegółowe procedury bezpieczeństwa, które będą obowiązywały na ich terenie. 

  więcej