• Prace domowe w klasach I-III – pomagać czy nie?

  Prace domowe w klasach I-III – pomagać czy nie?

  Wielu rodziców dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej ma podobny dylemat związany z pracami domowymi: pomagać dziecku czy raczej stawiać na samodzielność?

  więcej

 • Stwórz domowy kodeks

  Mając na względzie problem nadużywania mediów cyfrowych przez dzieci i młodzież, należy postawić tezę, że nie ma odpowiedzialnego korzystania ze smartfonów, komputerów, Internetu, bez tworzenia domowych zasad używania tych narzędzi.

  więcej

 • Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!

  Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!

  #informatyka

  Czy wiecie, że istnieje godzina, która trwa… 10 080 minut, czyli tydzień? Istnieje! To, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, Godzina Kodowania. W 2019 roku wybija w poniedziałek 9 grudnia.

  więcej

 • Infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów

  Infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów

  Całodobowa bezpłatna infolinia 800 080 222 działa na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu liniadzieciom.pl/

  więcej

 • Blokada rodzicielska Internetu

  #wychowanie

  Przeciętny wiek dziecka, które otrzymuje swój pierwszy smartfon to 10 lat. Młody człowiek bardzo wcześnie staje w obliczu ogromnej ilości informacji i treści, z których wiele nie jest przeznaczonych dla jego oczu.

  więcej

 • Moje dziecko w nowej szkole

  Moje dziecko w nowej szkole

  #wychowanie

  Podjęcie nauki w nowej szkole lub na kolejnym etapie edukacyjnym to rozwojowe wyzwanie. Szkoła nie jest już dla dziecka zupełną niewiadomą, ale musi zmierzyć się z nowymi wymaganiami i nowymi zadaniami.

  więcej

 • Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

  Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

  Sprawdź, kiedy rozpoczynają i kończą się zajęcia w roku szkolnym 2019/2020, kiedy są egzaminy, kiedy wypadają przerwy świąteczne, ferie zimowe i letnie.

  więcej

 • Razem, ale z indywidualnym podejściem

  Razem, ale z indywidualnym podejściem

  #integracja

  Jesteśmy społeczni – bez drugiego człowieka nie istniejemy w pełni. Tym, co nas najbardziej interesuje, co przykuwa naszą uwagę, są zawsze sprawy ludzkie. 

  więcej

 • Bezpieczne wakacje

  Bezpieczne wakacje

  Poznanie zasad pierwszej pomocy, której możemy udzielić komuś jeszcze przed przyjazdem lekarza czy pogotowia, to kwestia ważna i na wagę życia. Warto przyjrzeć się poniższym zasadom i przećwiczyć opisane działania. 

  więcej

 • Jak uwolnić szkołę od agresji

  Jak uwolnić szkołę od agresji

  Po takim hasłem 28 września w Krakowie odbędzie się konferencja dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych organizowana przez Wydawnictwo Charaktery i Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  więcej