• Zespoły doradcze rodziców

  Zespoły doradcze rodziców

  W dzisiejszych czasach współpraca szkoły z rodzicami jest bardziej konieczna niż kiedykolwiek. Ani sama rodzina, ani sama szkoła nie jest w stanie przygotować młodego człowieka do dorosłego życia.

  więcej

 • To mi gra! Rola muzyki w procesie uczenia się

  To mi gra! Rola muzyki w procesie uczenia się

  Jeśli wpisać do przeglądarki Internetowej hasło „rola muzyki w uczeniu się”, to znajdziemy ogólne stwierdzenia, że muzyka na nas działa tak, a nie inaczej, że jest kluczem do osiągnięcia sukcesu, że pomaga w nauce, kształtuje pamięć, uwagę, uspokaja, relaksuje, aktywizuje itd.

  więcej

 • Specjalne potrzeby edukacyjne

  Specjalne potrzeby edukacyjne

  Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, iż zadbało o edukację dzieci i uczniów z różnymi potrzebami. Zasadniczym celem wprowadzanych zmian było włączenie ucznia do grupy rówieśniczej. MEN przypomina dyrektorom szkół, że uczeń niepełnosprawny, chory, czy mający problem z funkcjonowaniem w szkole, musi mieć zapewnione wszechstronne wsparcie.

  więcej

 • Święto Edukacji Narodowej

  Święto Edukacji Narodowej

  Święto Komisji Edukacji Narodowej to okazja by podziękować wszystkim Państwu Nauczycielom za trud wkładany w codzienną pracę dydaktyczną i wychowawczą. Podziękowania są też kierowane też do wszystkich pracowników Krakowskiej Oświaty.

  więcej

 • Egzamin ósmoklasisty

  Egzamin ósmoklasisty

  Centralna Komisja Egzaminacyjna w dniu 1 września 2017 roku opublikowała Informatory o egzaminie ósmoklasisty, który obowiązkowo obejmie dzisiejszych siódmoklasistów. W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.

  więcej

 • Dziecko moje - skarb mój!

  Dziecko moje - skarb mój!

  Co wybrać? Jak szukać, czego szukać? Maksymalnie wypełnić czas dziecku, żeby „nie myślało o głupotach” czy dać mu się ponudzić. Tak, tak, jest taki głos w dyskusji zajęć dla dzieci, że TRZEBA DAĆ dzieciom CZAS na nudę. I o tym, że wartością samą w sobie jest swobodna zabawa. Swobodna, bez trenerów i instruktorów, którzy określają zasady, w ramach których dziecko ma się poruszać.

  więcej

 • Mnemotechniki – od czego zacząć?

  Mnemotechniki – od czego zacząć?

  #mnemotechniki

  Nauka wiersza, zapamiętywanie dat, utrwalanie przypadków, pisownia „rz”, słówka angielskie, wzór na pole i obwód koła – nie musisz tego wkuwać bezmyślnie. Zacznij wykorzystywać skojarzenia, uruchom wyobraźnię, a zapamiętasz więcej i na dłużej.

  więcej

 • Życzenia nowy rok szkolny 2017/2018

  Życzenia nowy rok szkolny 2017/2018

  Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

  wszyscy, dla których ważna jest oświata krakowska to już ostatnie chwile tegorocznych wakacji. Mam nadzieję, że pozwoliły one na przeżycie chwil przynoszących radość poznania nowego oraz dały okazję do wypoczynku i regeneracji sił.

  więcej

 • Poznaj potencjał dziecka – jego strategię uczenia się

  Poznaj potencjał dziecka – jego strategię uczenia się

  Każde dziecko jest zdolne, każde chce się uczyć i każde chciałoby być dobrym uczniem! Ale każde też wymaga nieco innego podejścia, nieco innej pomocy edukacyjnej… Wymaga po prostu zrozumienia jego indywidualnej strategii uczenia się.

  Wyniki nauki szkolnej to wypadkowa wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest sposób, w jaki przyswajamy wiedzę. Bo każdy uczy się inaczej!

  więcej