• Poznaj potencjał dziecka – jego strategię uczenia się

  Poznaj potencjał dziecka – jego strategię uczenia się

  Każde dziecko jest zdolne, każde chce się uczyć i każde chciałoby być dobrym uczniem! Ale każde też wymaga nieco innego podejścia, nieco innej pomocy edukacyjnej… Wymaga po prostu zrozumienia jego indywidualnej strategii uczenia się.

  Wyniki nauki szkolnej to wypadkowa wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest sposób, w jaki przyswajamy wiedzę. Bo każdy uczy się inaczej!

  więcej

 • Ogromny sukces krakowskich uczniów

  Ogromny sukces krakowskich uczniów

  Sprawdzająca znajomość przedmiotów ścisłych Olimpiada odbyła się w stolicy Rosji w dniach 4-8 września 2017 r.

  Drużyna uczniów z Krakowa, obok zespołów z St. Petersburga, Mińska, Sofii i Belgradu uzyskała drugie miejsce w klasyfikacji medalowej na Międzynarodowej Olimpiadzie Metropolii w Moskwie.

  więcej

 • Uczniowie zdolni i utalentowani, ale czy w szkole?

  Uczniowie zdolni i utalentowani, ale czy w szkole?

  Zdolności i talenty są dla nas czymś tak ważnym jak Słońce dla planety Ziemi – to nasze podstawowe pozytywne zasilanie! Kiedy możemy realizować nasz potencjał – czujemy się pełni energii, szczęśliwi, zmotywowani i odporni na porażki. Dlatego warto swojemu dziecku zadać pytanie: Co byś chciał robić w życiu, gdybyś wiedział, że na pewno się uda?

  więcej

 • Twórzmy w klasie i w szkole środowisko sprzyjające uczeniu się

  Twórzmy w klasie i w szkole środowisko sprzyjające uczeniu się

  #uczniowie

  Kolejny wrzesień. Niespodziewanie inny, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość i tempo zmian wprowadzanych w systemie oświaty od roku szkolnego 2017/2018. My jednak – jak co roku – stajemy przed uczniami, by sprawnie zorganizować szkolę, klasę, zespół, zachęcić uczniów do nauki i stworzyć ku temu warunki. Zmienia się system edukacji, jednak nie zmieni się bez wątpienia sens nauczycielskich wysiłków – jest nim przecież zawsze rozwój dziecka, młodego człowieka.

  więcej

 • Wyniki egzaminów 2017

  Wyniki egzaminów 2017

  Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne informacje o krajowych wynikach egzaminu gimnazjalnego i maturalnego w 2017 roku. Na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie prezentowane są wstępne informacje o wynikach Małopolsce. Dostępne są już średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego w małopolskich szkołach.

  więcej

 • Podziękowania i życzenia przed wakacjami

  Podziękowania i życzenia przed wakacjami

  Dziękuję wszystkim Dyrektorom i Nauczycielom za trud podejmowany w procesie tworzenia optymalnych warunków i szans dla rozwoju każdego ucznia. Serdecznie dziękuję Rodzicom za coraz bardziej świadome i aktywne włączanie się w funkcjonowanie szkoły. Uczniom gratuluję sukcesów i rozumnego wykorzystywania szans, jakie daje szkoła.

  więcej

 • Lato w mieście pełne przygód!

  Lato w mieście pełne przygód!

  23 czerwca zabrzmi ostatni dzwonek zwiastujący niecierpliwie wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć.

  więcej