• Podziękowania i życzenia przed wakacjami

  Podziękowania i życzenia przed wakacjami

  Dziękuję wszystkim Dyrektorom i Nauczycielom za trud podejmowany w procesie tworzenia optymalnych warunków i szans dla rozwoju każdego ucznia. Serdecznie dziękuję Rodzicom za coraz bardziej świadome i aktywne włączanie się w funkcjonowanie szkoły. Uczniom gratuluję sukcesów i rozumnego wykorzystywania szans, jakie daje szkoła.

  więcej

 • Lato w mieście pełne przygód!

  Lato w mieście pełne przygód!

  23 czerwca zabrzmi ostatni dzwonek zwiastujący niecierpliwie wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć.

  więcej

 • Bezpłatnie tylko do końca czerwca

  Bezpłatnie tylko do końca czerwca

  Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych obowiązują od 1 września do 30 czerwca.

  więcej

 • Najpiękniejsze ilustracje książek dla dzieci

  Najpiękniejsze ilustracje książek dla dzieci

  „Artists and masterpieces of illustration – Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat” - to wystawa jubileuszowa stworzona z okazji 50 lecia najważniejszego na świecie konkursu dedykowanej książce dziecięcej – Bologna Ragazzi Award, organizowanego przez Bologna Book Fair. Wystawa w 50 obrazach autorstwa najwspanialszych ilustratorów z całego świata pokazuje dynamikę zmian i trendy ilustracji.

  więcej

 • Co zrobić, aby słyszeć: Mamo, Tato – siadam do lekcji

  Co zrobić, aby słyszeć: Mamo, Tato – siadam do lekcji

  Twoje dziecko się nie chce uczyć? Nie popełniaj błędu: nie obwiniaj go! Zamiast tego zastosuj kilka prostych sztuczek, dzięki którym będziesz wiedzieć, jak zachęcić dziecko do nauki. Co więcej, jeśli się do nich zastosujesz, nawet się nie spostrzeżesz, kiedy samo zacznie chętnie siadać do lekcji.

  więcej

 • Moje dziecko się nie uczy

  Moje dziecko się nie uczy

  Dziecko, które nie chce się uczyć, to powszechny problem. Co jest tego przyczyną? Dlaczego motywowanie nie pomaga? A przede wszystkim – czy ten stan rzeczy można zmienić?

  więcej

 • Dzień Dziecka 2017

  Dzień Dziecka 2017

  Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim, którzy są jeszcze dziećmi oraz wszystkim, którzy ciągle nimi są życzę, by każdy dzień wywoływał uśmiech, jaki dać mogą szczęśliwe chwile i spełniające się marzenia.

  więcej

 • Kocham Kraków z Wzajemnością

  Kocham Kraków z Wzajemnością

  Niepełnosprawni i Kraków, od 18 lat niezmiennie kojarzą się z organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Tygodniem Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych.

  więcej

 • Kraków - miejsce sprzyjające edukacji 2017

  Kraków - miejsce sprzyjające edukacji 2017

  Kraków zajął wysokie, trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu „Miejsca sprzyjające edukacji 2017”. Zestawienie przygotowała Fundacja Naukowa Evidence Institute, biorąc pod uwagę m.in. dostępność edukacji przedszkolnej oraz wyniki egzaminów zewnętrznych.

  więcej

 • Razem z rodzicami

  Razem z rodzicami

  Przygotowaliśmy nowe funkcjonalności użyteczne w okresie wprowadzania nowego systemu edukacji. Wspieramy rodziców uczniów dostarczając potrzebne informacje. Służymy pomocą. Chętnie odpowiemy na pytania.

  więcej

 • Fizyka i informatyka w świecie medyka

  Fizyka i informatyka w świecie medyka

  Uniwersytet Otwarty AGH dla Młodzieży zaprasza na spotkanie: Fizyka i informatyka w świecie medyka

  Spotkanie będzie miało miejsce 3 czerwca (sobota) o godzinie 11.00 na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, pawilon D-10 sala A, ul. Reymonta 19.

  więcej

 • Mrówcza praca za nami

  Mrówcza praca za nami

  O pracy nad zmianami w edukacji, największych wyzwaniach ostatnich miesięcy oraz o tym, czy Kraków wystąpił przed szereg, z Katarzyną Król, zastępcą prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu rozmawia Beata Klejbuk-Goździalska. Wywiad ukazał się w nr 8 (198) dwutygodnika miejskiego KRAKÓW.PL (26 kwietnia 2017).

  więcej

 • Nowy system edukacji

  Nowy system edukacji

  Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwały dostosowujące sieć samorządowych szkół do nowego ustroju szkolnego. Od 1 września 2017 r. sieć szkół obejmie 110 szkół podstawowych, w tym 12 nowych szkół powstałych z przekształcenia gimnazjów. Powstają cztery nowe licea na bazie obecnych gimnazjów.

  więcej

 • Obwody szkół podstawowych

  Obwody szkół podstawowych

  Dyrektorzy ogólnodostępnych samorządowych szkół podstawowych są odpowiedzialni za kontrolę spełniania obowiązku szkolnego w regionie miasta (obwodzie) przypisanym do ich szkół. Rodzice powinni poinformować dyrektora swojej szkoły obwodowej o miejscu nauki swojego dziecka w przypadku, gdy wybrali inną szkołę. Zmiana obwodu szkoły nie ma znaczenia dla tych uczniów, którzy w tej szkole już się uczą - mają gwarancję miejsca w tej szkole.

  więcej

 • Młodzieżowa Rada

  Młodzieżowa Rada

  Młodzieżowa Rada Krakowa jest reprezentacją uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych wybieranych w wewnątrzszkolnych demokratycznych wyborach organizowanych przez szkolne Samorządy. Młodzieżowa Rada Krakowa ma charakter konsultacyjny. Powstała w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej, kształtowania postaw prospołecznych, obywatelskich oraz demokratycznych. (Uchwała Rady Miasta Krakowa z dnia 19 lutego 2014 r.)

  więcej

 • Każdy może zrobić karierę

  Każdy może zrobić karierę

  Największym kapitałem każdego z nas jest to, co umiemy. To dzięki temu jesteśmy w stanie wystartować z sukcesem na rynku pracy bez względu na wiek. Powinniśmy wiedzieć, gdzie znaleźć ludzi, którzy nam w tym pomogą. Można ich szukać w krakowskich szkołach, które w dniach od 8 do 10 czerwca zorganizują wydarzenie "Każdy może zrobić karierę!". Koordynatorem VII Małopolskiego Dnia Uczenia się jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

  więcej

 • Apel Prezydenta Miasta Krakowa do Mieszkańców

  Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krakowa!

  W związku z utrzymującymi się ponadnormatywnymi stężeniami pyłu w krakowskim powietrzu, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o korzystanie w ciągu kilku najbliższych dni z komunikacji miejskiej i pozostawienie samochodów prywatnych na parkingach.

  Jednocześnie proszę tych wszystkich, którzy ogrzewają swoje mieszkania piecami węglowymi o to, by zwrócili uwagę na jakość spalanego w nich węgla i nie spalali w nich odpadów domowych.

  więcej

 • Zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym PM10 w Krakowie

  Zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym PM10 w Krakowie

  W związku z zarejestrowanymi w godzinach nocnych i porannych dzisiejszego dnia na stacjach pomiarowych WIOŚ w Krakowie wysokim poziomem stężeń pyłów PM 10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zwraca uwagę na potrzebę podjęcia kroków zapobiegawczych mających na celu zabezpieczenie przed ewentualnymi, negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla mieszkańców Krakowa, w tym szczególnie osób z grup wrażliwych i szczególnie wrażliwych.

  więcej

 • Przed nami wakacje

  Przed nami wakacje

  Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice

  Drodzy Uczniowie

  /nasza edukacja logo Bieżący rok szkolny dobiega końca. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim serdeczne podziękowania za pracę, wysiłek i trud poniesiony w trakcie całego roku. Jestem przekonana, że świadectwa krakowskich uczniów są dowodem na sens zaangażowania, wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

  więcej

 • Edukacja przez szachy w szkole

  Edukacja przez szachy w szkole

  W marcu 2012 roku Parlament Europejski wydał oświadczenie w sprawie wprowadzenia do systemów oświaty w Unii Europejskiej programu „Szachy w szkole” (0050/2011). Na tej podstawie Polski Związek Szachowy w 2013 roku wprowadził program pilotażowy o tej samej nazwie, w którym uczestniczyły dwa województwa. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie: http://szachywszkole.pzszach.pl/. 29 stycznia 2015 roku do projektu przystąpił Małopolski Związek Szachowy. Koordynatorem programu z ramienia Małopolskiego Związku Szachowego został dr Jacek Wolak (tel. 791 655 136, e-mail: jwolak@kksz.krakow.pl).

  więcej

 • Kraków: Moje miasto – nasze dziedzictwo

  Kraków: Moje miasto – nasze dziedzictwo

  Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) ogłosiła konkurs na krótki film o miastach światowego dziedzictwa. Uczestnicy są proszeni o wyprodukowanie maksymalnie 5 minutowego filmu na temat miasta światowego dziedzictwa, w którym mieszkają. Konkurs jest organizowany w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat.

  więcej

 • „Sześciolinia”, czyli telefon konsultacyjny dla rodziców już działa!

  „Sześciolinia”, czyli telefon konsultacyjny dla rodziców już działa!

  Zgodnie z zapowiedzią Katarzyny Król, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, dziś (15 lutego) zostaje w Krakowie uruchomiona tzw. „Sześciolinia”, czyli telefon konsultacyjny dla rodziców dzieci sześcioletnich. Eksperci postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości pozostawiając w rękach rodziców decyzję o dalszej drodze edukacyjnej ich dzieci, przede wszystkim w kwestii, w jakim wieku posłać je do szkoły.

  więcej

 • Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej 2015

  Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej 2015

  Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty

  Wielce Szanowni Państwo,

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę serdeczne podziękować za ogrom pracy i zaangażowania, które Państwo wkładacie w kształcenie uczniów. Praca w szkole to odpowiedzialność nie tylko za przekazywaną wiedzę, ale także za wychowanie i kształtowanie młodych pokoleń. Misja, której się Państwo podejmujecie wymaga ponadprzeciętnych zdolności, wytrwałości i oddania.

  więcej