• Co kryje się za milczeniem dziecka?

  Co kryje się za milczeniem dziecka?

  #psychologia

  Pomóż swojemu dziecku odzyskać głos. Nie marnuj czasu na czekanie, aż z tego wyrośnie.

  więcej

 • Idealny rodzic – czy dzieci takiego potrzebują?

  Idealny rodzic – czy dzieci takiego potrzebują?

  #wychowanie

  W życiu każdego człowieka bardzo ważna jest akceptacja niedoskonałości, ponieważ wszyscy jako ludzie jesteśmy niedoskonali. Dążenie do perfekcji jest zabójcze i nie służy ani nam, ani naszym dzieciom.

  więcej

 • Szkoła do hymnu

  Szkoła do hymnu

  Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

  więcej

 • Wyobraźnia – dlaczego jest ważna?

  Wyobraźnia – dlaczego jest ważna?

  #wychowanie

  Jako rodzice coraz częściej skupiamy się dzisiaj na ważnych aspektach rozwoju dziecka – tych związanych z jego emocjami, kompetencjami poznawczymi oraz społecznymi.

  więcej

 • Tutoring rówieśniczy

  Tutoring rówieśniczy

  O tutoringu mówi się, że jest formą edukacji zindywidualizowanej lub spersonalizowanej. Uwzględnienia wszystkie aspekty rozwoju człowieka – od intelektualnego, poprzez duchowy, fizyczny do emocjonalnego. w ostatnich latach coraz częściej wprowadzany jest do szkół z dużymi korzyściami dla uczniów. 

  więcej

 • Prace domowe w klasach I-III – pomagać czy nie?

  Prace domowe w klasach I-III – pomagać czy nie?

  Wielu rodziców dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej ma podobny dylemat związany z pracami domowymi: pomagać dziecku czy raczej stawiać na samodzielność?

  więcej

 • Stwórz domowy kodeks

  Mając na względzie problem nadużywania mediów cyfrowych przez dzieci i młodzież, należy postawić tezę, że nie ma odpowiedzialnego korzystania ze smartfonów, komputerów, Internetu, bez tworzenia domowych zasad używania tych narzędzi.

  więcej

 • Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!

  Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!

  #informatyka

  Czy wiecie, że istnieje godzina, która trwa… 10 080 minut, czyli tydzień? Istnieje! To, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, Godzina Kodowania. W 2019 roku wybija w poniedziałek 9 grudnia.

  więcej

 • Infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów

  Infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów

  Całodobowa bezpłatna infolinia 800 080 222 działa na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu liniadzieciom.pl/

  więcej

 • Blokada rodzicielska Internetu

  #wychowanie

  Przeciętny wiek dziecka, które otrzymuje swój pierwszy smartfon to 10 lat. Młody człowiek bardzo wcześnie staje w obliczu ogromnej ilości informacji i treści, z których wiele nie jest przeznaczonych dla jego oczu.

  więcej