• Świadczenia 500+ i 300+ przez Internet

  Świadczenia 500+ i 300+ przez Internet

  Od 1 lipca 2018 roku można złożyć przez Internet wnioski o świadczenia wychowawcze (500+) oraz świadczenie dobry start (300+).

  więcej

 • Lato w Krakowie

  Lato w Krakowie

  Dla tych dzieci, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć. 

  więcej

 • Rodzinne gry kreatywne

  Rodzinne gry kreatywne

  Szukasz nowych pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi? Zastanawiasz się, jakie gry zabrać na wspólne wakacje? Mamy dla Ciebie podpowiedź.

  więcej

 • Gdy rozlega się dzwonek alarmowy

  Gdy rozlega się dzwonek alarmowy

  Na ścieżkach rodzicielstwa zdarzają się sytuacje alarmowe. Wzbudzają nie tylko zaniepokojenie, ale prawdziwe i uzasadnione obawy. Rozważania o tym, jak nie stracić zimnej krwi.

  więcej

 • Kocham Kraków z wzajemnością

  Kocham Kraków z wzajemnością

  Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych, to niezwykłe wydarzenie, które od kilkunastu lat integruje pełno i niepełnosprawnych mieszkańców królewskiego miasta i całego województwa.

  więcej

 • Stypendia są dla każdego - kampania informacyjna

  Stypendia są dla każdego - kampania informacyjna

  Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? Masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju!

  więcej

 • Przedszkola też są NASZE

  Przedszkola też są NASZE

  #przedszkole

  Krakowskie przedszkola mają swoje wizytówki w naszym serwisie. Działa wyszukiwarka przedszkoli. Rodzice mogą znaleźć informacje o przedszkolach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania czy swojej pracy.

  więcej

 • Niech popłyną słowa...

  Niech popłyną słowa...

  W uczniowskim życiu niewiele jest elementów, które budzą tak sprzeczne uczucia jak publiczne wystąpienia. Są tacy, którzy je uwielbiają. Zdaje się jednak, że należą do mniejszości, ponieważ doskonała większość nie przepada za prezentacjami czy choćby odpytywaniem na forum klasy.

  więcej

 • Kraków Rozmawia o Edukacji

  Kraków Rozmawia o Edukacji

  Prezydent Miasta Krakowa zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych mających na celu poznanie opinii mieszkańców o istniejącej sieci szkół podstawowych oraz zebranie propozycji rozwiązań dotyczących projektu sieci szkół od 1 września 2019 r.

  więcej

 • Naucz dziecko jeździć na rowerze...

  Naucz dziecko jeździć na rowerze...

  Dziecko w pełni samodzielne, takie, które dobrze radzi sobie w dorosłości – wymarzony cel wszystkich wychowawczych trudów. Ale wspieranie w dorastaniu do samodzielności nie jest proste. Co pomoże rodzicom temu wyzwaniu sprostać?

  więcej

 • Jak mapować myśli?

  Jak mapować myśli?

  #mapy myśli

  Dziś przejdziemy do konkretów. I zaczniemy od trudniejszej wersji, czyli mapowania myśli cudzych. Będziemy, krok po kroku, robić Mapę Myśli z tekstu. Dużo łatwiej jest mapować swoje własne myśli, bo kto jak kto, ale my najlepiej wiemy co nam po głowie chodzi ;-)

  więcej

 • Rekrutacja do liceów i szkół zawodowych

  Rekrutacja do liceów i szkół zawodowych

  #rekrutacja

  Zachęcamy kandydatów oraz rodziców/opiekunów prawnych do wypełniania Wniosku o przyjęcie do pierwszej klasy liceum lub szkoły zawodowej w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego Omikron.

  więcej

 • Po co mapować myśli?

  Po co mapować myśli?

  #mapy myśli

  Uczniowie wykonują swoją pracę, sugerując się wieloma mitami i złudzeniami na temat uczenia się. Tak twierdzą autorzy Harvardzkiego poradnika skutecznego uczenia się. A jak jest z Tobą?

  więcej

 • Ta otwarta sobota

  Ta otwarta sobota

  Każdy chętny może w czasie OTWARTEJ SOBOTY przekonać się, jak wygląda nauka w wymarzonej szkole. Zespoły szkół zawodowych z Krakowa otwierają swoje drzwi w sobotę 21 kwietnia.

  więcej

 • Mini Mini Cracowia Maraton

  Mini Mini Cracowia Maraton

  Zapraszamy do udziału w Mini Mini Cracovia Maratonie. Biegowe zmagania Szkrabów, Gagatków, Ancymonów i Urwisów rozpoczną się w sobotę, 21 kwietnia 2018 roku o godz. 12:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

  więcej

 • 13. Mini Cracovia Maraton

  13. Mini Cracovia Maraton

  Uczestnicy Mini Cracovia Maratonu uczczą pamięć Piotra Gładkiego – triumfatora IV edycji maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął.

  więcej

 • Mapy Myśli – od czego zacząć?

  Mapy Myśli – od czego zacząć?

  #mapy myśli

  Ludzie od zawsze zapisują swoje myśli. Po co? By pamiętać. By uchwycić pomysł, który niezapisany może zostać na zawsze zapomniany. By móc odtworzyć wiedzę na ważnym egzaminie. By planować swoje sprawy

  więcej

 • Rodzicielski kodeks drogowy, czyli o najważniejszym drogowskazie i o znakach „Stop”

  Rodzicielski kodeks drogowy, czyli o najważniejszym drogowskazie i o znakach „Stop”

  Jak wywierać wpływ na własne dzieci? Co zrobić, aby to, co do nich mówimy, zostało nie tylko wykonane, ale i zaakceptowane – uznane za wartościowe i słuszne, ba, uznane wręcz za własne.

  więcej

 • Możliwość rekrutacji do klas IV i VII samorządowych szkół powstałych z przekształcenia gimnazjów

  Możliwość rekrutacji do klas IV i VII samorządowych szkół powstałych z przekształcenia gimnazjów

  Pismo Pani Katarzyny Król, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa, dotyczące możliwości rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do klasy IV i VII szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów (pobierz PDF).

  więcej

 • Narysuj swoje myśli. 7 sposobów na skuteczną naukę

  Narysuj swoje myśli. 7 sposobów na skuteczną naukę

  Jak się uczyć, żeby się nauczyć? W czasach, gdy informacje są na wyciągnięcie ręki i zdawałoby się, że zdobywanie wiedzy jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu, sprawa wcale nie wygląda dobrze. Dlaczego? Bo nie potrafimy się mądrze zorganizować.

  więcej

 • Krakowski Tydzień Zawodowców

  Krakowski Tydzień Zawodowców

  Niebawem uczniów III klas gimnazjalnych czeka wybór ścieżki edukacyjnej. To pierwsze, tak poważne wyzwanie w życiu młodego człowieka, mające duży wpływ na jego dalsze życie. Zapraszamy do udziału w KRAKOWSKIM TYGODNIU ZAWODOWCÓW, który będzie odbywał się od 5 do 9 marca.

  więcej

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ogłoszony przez UNESCO. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności.

  więcej

 • W czasie deszczu dzieci się nudzą. Czy naprawdę chcemy zmieniać pogodę?

  W czasie deszczu dzieci się nudzą. Czy naprawdę chcemy zmieniać pogodę?

  #nuda

  Nuda kojarzy się z brakiem rodzicielskiej zapobiegliwości i z dziecięcą biernością. Z tego nie może wyniknąć nic dobrego. Warto jednak przyjrzeć się nudzie dokładnie.

  więcej

 • Egzamin ósmoklasisty - przykładowe arkusze

  Egzamin ósmoklasisty - przykładowe arkusze

  Centralna Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie internetowej opublikowała przykładowe arkusze egzaminacyjne egzaminu ósmoklasisty (E8) przeprowadzanego od roku szkolnego 2018/2019 z: języka polskiego, matematyki, języków obcych nowożytnych.

  więcej

 • Mnemoniki - sztuczki „ruchowe” dla najmłodszych

  Mnemoniki - sztuczki „ruchowe” dla najmłodszych

  #mnemotechniki

  Zastanawiasz się, jak „wykorzystać” w trakcie nauki ruch i aktywność ciała Twojego dziecka? W poprzednich artykułach dotyczących mnemotechnik wyjaśniałam, czym są mnemotechniki, jak je stosować, by szybciej nauczyć się zasad ortografii, dat czy słówek z angielskiego

  więcej

 • Kampania „Uważni Rodzice”

  Kampania „Uważni Rodzice”

  Hasło kampanii „Rodzicielstwo to wyzwanie. Uważaj, żeby czegoś nie przegapić” pokazuje, jak ważny jest realny kontakt rodzica z dzieckiem dla zapewnienia mu bezpieczeństwa.

  więcej

 • Wyniki badania PIRLS

  Wyniki badania PIRLS

  PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study) to międzynarodowy program pomiaru osiągnięć szkolnych w czytaniu przeznaczony dla dziesięcioletnich uczniów w czwartym roku nauki. Polscy czwartoklasiści są w czołówce światowej pod względem osiągnięć w czytaniu.

  więcej

 • Mnemotechniki – moc piktogramów

  Mnemotechniki – moc piktogramów

  Zapewne chcesz zapamiętać dużą ilość materiału. Uczysz się wierszy, definicji, czytasz teksty, lektury. Kilka razy powtarzasz to samo, żeby zapamiętać. A co powiedziałbyś na technikę, dzięki której zapamiętasz więcej i łatwiej wydobędziesz informacje ze swojego mózgu? To PIKTOGRAMY!

  więcej

 • Forum Nowej Edukacji w Krakowie

  Forum Nowej Edukacji w Krakowie

  9 grudnia (w sobotę) w Krakowie odbędzie się Forum Nowej Edukacji. Będzie to okazja do posłuchania inspirujących prezentacji ludzi, którzy zmieniają edukację. Prelegenci to nauczyciele, uczniowie, rodzice, akademicy oraz działacze edukacyjni.

  więcej

 • MYŚLOGRAFIA, czyli jak organizować myśli na kartce papieru

  MYŚLOGRAFIA, czyli jak organizować myśli na kartce papieru

  Myślenie wizualne (visual thinking) zyskuje coraz większą popularność. O co w tym chodzi? Po co wizualizować myśli? Albo inaczej – po co myśleć wizualnie? Wiadomo, że lepiej zapada nam w pamięć obraz. I jeżeli chodzi o szybką reakcję, zawsze wygrywa on ze słowem.

  więcej

 • (Nie) ruszaj się! – tylko dla kinestetyków

  (Nie) ruszaj się! – tylko dla kinestetyków

  O wzrokowcach i słuchowcach mówi się nieustannie. Natomiast kinestetycy wydają się najbardziej pomijaną grupą, jeżeli mowa o sposobie nabywania umiejętności. A przecież ruchliwi uczniowie również posiadają predyspozycje, które nauczyciel i rodzic z łatwością mogą wykorzystać w procesie nauczania.

  więcej

 • “NIE dla smogu!” – powiedzmy to razem!

  “NIE dla smogu!” – powiedzmy to razem!

  Dlaczego każdy z nas powinien powiedzieć stanowcze NIE dla smogu? Jak możemy włączyć się w walkę o czyste powietrze i dlaczego powinniśmy to zrobić? Na te i inne pytania odpowiada kampania społeczna “NIE dla smogu!”.

  więcej

 • Święto Nauk Ścisłych

  Święto Nauk Ścisłych

  Celem organizacji Święta Nauk ŚcisłychDni prof. Antoniego Hoborskiego jest upowszechnienie oraz popularyzacja potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania

  więcej

 • Strefa Nastolatka

  Strefa Nastolatka

  Strefa Nastolatka to przyjazne miejsce, w którym młodzi ludzie mogą anonimowo uzyskać życzliwą i fachową pomoc w problemach oraz trudnych sytuacjach.  Strefa Nastolatka jest otwarta także dla rodziców i opiekunów, którzy nie wiedzą jak pomóc nastolatkowi borykającemu się z trudnościami.

  więcej

 • Mnemotechniki – wykorzystuj skojarzenia i zapamiętuj

  Mnemotechniki – wykorzystuj skojarzenia i zapamiętuj

  Kiedy się uczysz, Twój mózg jest zmęczony? To naturalne. Dlatego Twój mózg musi odpocząć, a rysowanie może być dla Ciebie właśnie relaksem, krótkim odpoczynkiem.

  więcej

 • Zespoły doradcze rodziców

  Zespoły doradcze rodziców

  W dzisiejszych czasach współpraca szkoły z rodzicami jest bardziej konieczna niż kiedykolwiek. Ani sama rodzina, ani sama szkoła nie jest w stanie przygotować młodego człowieka do dorosłego życia.

  więcej

 • To mi gra! Rola muzyki w procesie uczenia się

  To mi gra! Rola muzyki w procesie uczenia się

  Jeśli wpisać do przeglądarki Internetowej hasło „rola muzyki w uczeniu się”, to znajdziemy ogólne stwierdzenia, że muzyka na nas działa tak, a nie inaczej, że jest kluczem do osiągnięcia sukcesu, że pomaga w nauce, kształtuje pamięć, uwagę, uspokaja, relaksuje, aktywizuje itd.

  więcej

 • Specjalne potrzeby edukacyjne

  Specjalne potrzeby edukacyjne

  Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, iż zadbało o edukację dzieci i uczniów z różnymi potrzebami. Zasadniczym celem wprowadzanych zmian było włączenie ucznia do grupy rówieśniczej. MEN przypomina dyrektorom szkół, że uczeń niepełnosprawny, chory, czy mający problem z funkcjonowaniem w szkole, musi mieć zapewnione wszechstronne wsparcie.

  więcej

 • Święto Edukacji Narodowej

  Święto Edukacji Narodowej

  Święto Komisji Edukacji Narodowej to okazja by podziękować wszystkim Państwu Nauczycielom za trud wkładany w codzienną pracę dydaktyczną i wychowawczą. Podziękowania są też kierowane też do wszystkich pracowników Krakowskiej Oświaty.

  więcej

 • Egzamin ósmoklasisty

  Egzamin ósmoklasisty

  Centralna Komisja Egzaminacyjna w dniu 1 września 2017 roku opublikowała Informatory o egzaminie ósmoklasisty, który obowiązkowo obejmie dzisiejszych siódmoklasistów. W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.

  więcej

 • Dziecko moje - skarb mój!

  Dziecko moje - skarb mój!

  Co wybrać? Jak szukać, czego szukać? Maksymalnie wypełnić czas dziecku, żeby „nie myślało o głupotach” czy dać mu się ponudzić. Tak, tak, jest taki głos w dyskusji zajęć dla dzieci, że TRZEBA DAĆ dzieciom CZAS na nudę. I o tym, że wartością samą w sobie jest swobodna zabawa. Swobodna, bez trenerów i instruktorów, którzy określają zasady, w ramach których dziecko ma się poruszać.

  więcej

 • Mnemotechniki – od czego zacząć?

  Mnemotechniki – od czego zacząć?

  #mnemotechniki

  Nauka wiersza, zapamiętywanie dat, utrwalanie przypadków, pisownia „rz”, słówka angielskie, wzór na pole i obwód koła – nie musisz tego wkuwać bezmyślnie. Zacznij wykorzystywać skojarzenia, uruchom wyobraźnię, a zapamiętasz więcej i na dłużej.

  więcej

 • Życzenia nowy rok szkolny 2017/2018

  Życzenia nowy rok szkolny 2017/2018

  Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

  wszyscy, dla których ważna jest oświata krakowska to już ostatnie chwile tegorocznych wakacji. Mam nadzieję, że pozwoliły one na przeżycie chwil przynoszących radość poznania nowego oraz dały okazję do wypoczynku i regeneracji sił.

  więcej

 • Poznaj potencjał dziecka – jego strategię uczenia się

  Poznaj potencjał dziecka – jego strategię uczenia się

  Każde dziecko jest zdolne, każde chce się uczyć i każde chciałoby być dobrym uczniem! Ale każde też wymaga nieco innego podejścia, nieco innej pomocy edukacyjnej… Wymaga po prostu zrozumienia jego indywidualnej strategii uczenia się.

  Wyniki nauki szkolnej to wypadkowa wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest sposób, w jaki przyswajamy wiedzę. Bo każdy uczy się inaczej!

  więcej

 • Ogromny sukces krakowskich uczniów

  Ogromny sukces krakowskich uczniów

  Sprawdzająca znajomość przedmiotów ścisłych Olimpiada odbyła się w stolicy Rosji w dniach 4-8 września 2017 r.

  Drużyna uczniów z Krakowa, obok zespołów z St. Petersburga, Mińska, Sofii i Belgradu uzyskała drugie miejsce w klasyfikacji medalowej na Międzynarodowej Olimpiadzie Metropolii w Moskwie.

  więcej

 • Uczniowie zdolni i utalentowani, ale czy w szkole?

  Uczniowie zdolni i utalentowani, ale czy w szkole?

  Zdolności i talenty są dla nas czymś tak ważnym jak Słońce dla planety Ziemi – to nasze podstawowe pozytywne zasilanie! Kiedy możemy realizować nasz potencjał – czujemy się pełni energii, szczęśliwi, zmotywowani i odporni na porażki. Dlatego warto swojemu dziecku zadać pytanie: Co byś chciał robić w życiu, gdybyś wiedział, że na pewno się uda?

  więcej

 • Twórzmy w klasie i w szkole środowisko sprzyjające uczeniu się

  Twórzmy w klasie i w szkole środowisko sprzyjające uczeniu się

  #uczniowie

  Kolejny wrzesień. Niespodziewanie inny, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość i tempo zmian wprowadzanych w systemie oświaty od roku szkolnego 2017/2018. My jednak – jak co roku – stajemy przed uczniami, by sprawnie zorganizować szkolę, klasę, zespół, zachęcić uczniów do nauki i stworzyć ku temu warunki. Zmienia się system edukacji, jednak nie zmieni się bez wątpienia sens nauczycielskich wysiłków – jest nim przecież zawsze rozwój dziecka, młodego człowieka.

  więcej

 • Wyniki egzaminów 2017

  Wyniki egzaminów 2017

  Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne informacje o krajowych wynikach egzaminu gimnazjalnego i maturalnego w 2017 roku. Na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie prezentowane są wstępne informacje o wynikach Małopolsce. Dostępne są już średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego w małopolskich szkołach.

  więcej

 • Podziękowania i życzenia przed wakacjami

  Podziękowania i życzenia przed wakacjami

  Dziękuję wszystkim Dyrektorom i Nauczycielom za trud podejmowany w procesie tworzenia optymalnych warunków i szans dla rozwoju każdego ucznia. Serdecznie dziękuję Rodzicom za coraz bardziej świadome i aktywne włączanie się w funkcjonowanie szkoły. Uczniom gratuluję sukcesów i rozumnego wykorzystywania szans, jakie daje szkoła.

  więcej

 • Lato w mieście pełne przygód!

  Lato w mieście pełne przygód!

  23 czerwca zabrzmi ostatni dzwonek zwiastujący niecierpliwie wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć.

  więcej

 • Bezpłatnie tylko do końca czerwca

  Bezpłatnie tylko do końca czerwca

  Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych obowiązują od 1 września do 30 czerwca.

  więcej

 • Najpiękniejsze ilustracje książek dla dzieci

  Najpiękniejsze ilustracje książek dla dzieci

  „Artists and masterpieces of illustration – Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat” - to wystawa jubileuszowa stworzona z okazji 50 lecia najważniejszego na świecie konkursu dedykowanej książce dziecięcej – Bologna Ragazzi Award, organizowanego przez Bologna Book Fair. Wystawa w 50 obrazach autorstwa najwspanialszych ilustratorów z całego świata pokazuje dynamikę zmian i trendy ilustracji.

  więcej

 • Co zrobić, aby słyszeć: Mamo, Tato – siadam do lekcji

  Co zrobić, aby słyszeć: Mamo, Tato – siadam do lekcji

  Twoje dziecko się nie chce uczyć? Nie popełniaj błędu: nie obwiniaj go! Zamiast tego zastosuj kilka prostych sztuczek, dzięki którym będziesz wiedzieć, jak zachęcić dziecko do nauki. Co więcej, jeśli się do nich zastosujesz, nawet się nie spostrzeżesz, kiedy samo zacznie chętnie siadać do lekcji.

  więcej

 • Moje dziecko się nie uczy

  Moje dziecko się nie uczy

  Dziecko, które nie chce się uczyć, to powszechny problem. Co jest tego przyczyną? Dlaczego motywowanie nie pomaga? A przede wszystkim – czy ten stan rzeczy można zmienić?

  więcej

 • Dzień Dziecka 2017

  Dzień Dziecka 2017

  Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim, którzy są jeszcze dziećmi oraz wszystkim, którzy ciągle nimi są życzę, by każdy dzień wywoływał uśmiech, jaki dać mogą szczęśliwe chwile i spełniające się marzenia.

  więcej

 • Kocham Kraków z Wzajemnością

  Kocham Kraków z Wzajemnością

  Niepełnosprawni i Kraków, od 18 lat niezmiennie kojarzą się z organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Tygodniem Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych.

  więcej

 • Kraków - miejsce sprzyjające edukacji 2017

  Kraków - miejsce sprzyjające edukacji 2017

  Kraków zajął wysokie, trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu „Miejsca sprzyjające edukacji 2017”. Zestawienie przygotowała Fundacja Naukowa Evidence Institute, biorąc pod uwagę m.in. dostępność edukacji przedszkolnej oraz wyniki egzaminów zewnętrznych.

  więcej

 • Razem z rodzicami

  Razem z rodzicami

  Przygotowaliśmy nowe funkcjonalności użyteczne w okresie wprowadzania nowego systemu edukacji. Wspieramy rodziców uczniów dostarczając potrzebne informacje. Służymy pomocą. Chętnie odpowiemy na pytania.

  więcej

 • Fizyka i informatyka w świecie medyka

  Fizyka i informatyka w świecie medyka

  Uniwersytet Otwarty AGH dla Młodzieży zaprasza na spotkanie: Fizyka i informatyka w świecie medyka

  Spotkanie będzie miało miejsce 3 czerwca (sobota) o godzinie 11.00 na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, pawilon D-10 sala A, ul. Reymonta 19.

  więcej

 • Mrówcza praca za nami

  Mrówcza praca za nami

  O pracy nad zmianami w edukacji, największych wyzwaniach ostatnich miesięcy oraz o tym, czy Kraków wystąpił przed szereg, z Katarzyną Król, zastępcą prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu rozmawia Beata Klejbuk-Goździalska. Wywiad ukazał się w nr 8 (198) dwutygodnika miejskiego KRAKÓW.PL (26 kwietnia 2017).

  więcej

 • Obwody szkół podstawowych

  Obwody szkół podstawowych

  Dyrektorzy ogólnodostępnych samorządowych szkół podstawowych są odpowiedzialni za kontrolę spełniania obowiązku szkolnego w regionie miasta (obwodzie) przypisanym do ich szkół. Rodzice powinni poinformować dyrektora swojej szkoły obwodowej o miejscu nauki swojego dziecka w przypadku, gdy wybrali inną szkołę. Zmiana obwodu szkoły nie ma znaczenia dla tych uczniów, którzy w tej szkole już się uczą - mają gwarancję miejsca w tej szkole.

  więcej

 • Nowy system edukacji

  Nowy system edukacji

  Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwały dostosowujące sieć samorządowych szkół do nowego ustroju szkolnego. Od 1 września 2017 r. sieć szkół obejmie 110 szkół podstawowych, w tym 12 nowych szkół powstałych z przekształcenia gimnazjów. Powstają cztery nowe licea na bazie obecnych gimnazjów.

  więcej

 • Każdy może zrobić karierę

  Każdy może zrobić karierę

  Największym kapitałem każdego z nas jest to, co umiemy. To dzięki temu jesteśmy w stanie wystartować z sukcesem na rynku pracy bez względu na wiek. Powinniśmy wiedzieć, gdzie znaleźć ludzi, którzy nam w tym pomogą. Można ich szukać w krakowskich szkołach, które w dniach od 8 do 10 czerwca zorganizują wydarzenie "Każdy może zrobić karierę!". Koordynatorem VII Małopolskiego Dnia Uczenia się jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

  więcej

 • Młodzieżowa Rada

  Młodzieżowa Rada

  Młodzieżowa Rada Krakowa jest reprezentacją uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych wybieranych w wewnątrzszkolnych demokratycznych wyborach organizowanych przez szkolne Samorządy. Młodzieżowa Rada Krakowa ma charakter konsultacyjny. Powstała w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej, kształtowania postaw prospołecznych, obywatelskich oraz demokratycznych. (Uchwała Rady Miasta Krakowa z dnia 19 lutego 2014 r.)

  więcej

 • Apel Prezydenta Miasta Krakowa do Mieszkańców

  Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krakowa!

  W związku z utrzymującymi się ponadnormatywnymi stężeniami pyłu w krakowskim powietrzu, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o korzystanie w ciągu kilku najbliższych dni z komunikacji miejskiej i pozostawienie samochodów prywatnych na parkingach.

  Jednocześnie proszę tych wszystkich, którzy ogrzewają swoje mieszkania piecami węglowymi o to, by zwrócili uwagę na jakość spalanego w nich węgla i nie spalali w nich odpadów domowych.

  więcej

 • Zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym PM10 w Krakowie

  Zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym PM10 w Krakowie

  W związku z zarejestrowanymi w godzinach nocnych i porannych dzisiejszego dnia na stacjach pomiarowych WIOŚ w Krakowie wysokim poziomem stężeń pyłów PM 10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zwraca uwagę na potrzebę podjęcia kroków zapobiegawczych mających na celu zabezpieczenie przed ewentualnymi, negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla mieszkańców Krakowa, w tym szczególnie osób z grup wrażliwych i szczególnie wrażliwych.

  więcej

 • Przed nami wakacje

  Przed nami wakacje

  Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice

  Drodzy Uczniowie

  /nasza edukacja logo Bieżący rok szkolny dobiega końca. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim serdeczne podziękowania za pracę, wysiłek i trud poniesiony w trakcie całego roku. Jestem przekonana, że świadectwa krakowskich uczniów są dowodem na sens zaangażowania, wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

  więcej

 • Edukacja przez szachy w szkole

  Edukacja przez szachy w szkole

  W marcu 2012 roku Parlament Europejski wydał oświadczenie w sprawie wprowadzenia do systemów oświaty w Unii Europejskiej programu „Szachy w szkole” (0050/2011). Na tej podstawie Polski Związek Szachowy w 2013 roku wprowadził program pilotażowy o tej samej nazwie, w którym uczestniczyły dwa województwa. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie: http://szachywszkole.pzszach.pl/. 29 stycznia 2015 roku do projektu przystąpił Małopolski Związek Szachowy. Koordynatorem programu z ramienia Małopolskiego Związku Szachowego został dr Jacek Wolak (tel. 791 655 136, e-mail: jwolak@kksz.krakow.pl).

  więcej

 • Kraków: Moje miasto – nasze dziedzictwo

  Kraków: Moje miasto – nasze dziedzictwo

  Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) ogłosiła konkurs na krótki film o miastach światowego dziedzictwa. Uczestnicy są proszeni o wyprodukowanie maksymalnie 5 minutowego filmu na temat miasta światowego dziedzictwa, w którym mieszkają. Konkurs jest organizowany w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat.

  więcej

 • „Sześciolinia”, czyli telefon konsultacyjny dla rodziców już działa!

  „Sześciolinia”, czyli telefon konsultacyjny dla rodziców już działa!

  Zgodnie z zapowiedzią Katarzyny Król, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, dziś (15 lutego) zostaje w Krakowie uruchomiona tzw. „Sześciolinia”, czyli telefon konsultacyjny dla rodziców dzieci sześcioletnich. Eksperci postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości pozostawiając w rękach rodziców decyzję o dalszej drodze edukacyjnej ich dzieci, przede wszystkim w kwestii, w jakim wieku posłać je do szkoły.

  więcej

 • Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej 2015

  Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej 2015

  Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty

  Wielce Szanowni Państwo,

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę serdeczne podziękować za ogrom pracy i zaangażowania, które Państwo wkładacie w kształcenie uczniów. Praca w szkole to odpowiedzialność nie tylko za przekazywaną wiedzę, ale także za wychowanie i kształtowanie młodych pokoleń. Misja, której się Państwo podejmujecie wymaga ponadprzeciętnych zdolności, wytrwałości i oddania.

  więcej